Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Strasznie dziki ten twój rumak , wygląda jakby chciał cię zalizać na smierć  🤣 I po łące na nim jeździsz ? i nie boisz się że cię zabije ?  😎 A czemu na przykład nie kupujesz koni po Justusie ??? czy Bekasie ???  🤔

http://www.bazakoni.pl/anonse,a-14572.html Jakie ślicne  🙄

Chody ma straszne.
No to może ten ????
lostak   raagaguję tylko na Domi
30 grudnia 2014 07:23
I porównajmy jakość. Takim sobie trzylatkiem z zajebistym rodowodem:
Edit: czterolatkiem, ciekawe jak by wypadł na MPMK 😉
I porównajmy jakość. Takim sobie trzylatkiem z zajebistym rodowodem:
Edit: czterolatkiem, ciekawe jak by wypadł na MPMK 😉


Ale się ten odpad rusza  🤣

A ja mam takiego odpada co i skacze


A ten się rusza i skacze


I jakoś na łańcuchu i na pięciu linach go nie trzymają . Przypadek ??? 🤔
I porównajmy jakość. Takim sobie trzylatkiem z zajebistym rodowodem:
Edit: czterolatkiem, ciekawe jak by wypadł na MPMK 😉


Jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz 😉
Tak wygląda Polski Czempion 


Przy Niemieckim odpadzie  .


Faktycznie można nieć dylemat czym kryć  🤔 Czempionem czy odpadem ??? Chmmmm  🤔

Ale ja się przecież nie znam , więc może niech się wypowiedzą fachowcy  😎
Smoku10 szyderco, przyczepiłeś się do Justusa, a przecież on czempionem  nie został 🙂 skończył na jakimś marnym miejscu z oceną dobrą (!!!)

Swoją drogą pasowałby do pary z Madżilem do bryczki 😉
Myślę że dyskusja lekko się zapętliła 😉.
Koń sportowy (ujeżdżenie, skoki, WKKW) - to koń sportowy i jak ktoś słusznie zauważył rasy ani maści nie ma.
Ale już koń do rajdów czy westu  to zupełnie inny koń.
Folblut, arab, fryz, tinker, angloarab, lusitano, andaluz, hucuł, konik polski itp mają rzesze swoich wielbicieli (abstrahując od ich wartości "sportowych"😉.
Zauważmy że coraz więcej osób traktuje konie jak psy chcąc mieć konika odpowiednio "ładnej" rasy i nie można mówić że ci ludzie nie zajmują się swoimi końmi czy że są gorsi od sportowców.
Oczywiście jestem przeciwna dotowaniu hodowli w jakikolwiek sposób ale też nie można zabraniać ludziom realizowania swoich pasji hodowlanych dotąd dopóki konina (na mięso) ma zbyt.
Polska hodowla to wg. mnie hodowla koni prowadzona w Polsce a przynależność do związku rasowego uważam że nie powinna wpływać na "narodowość" konia i ograniczać jego udział np. w MPMK.
Popatrzcie na tego konia: http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-185530.html
Rasa sp, hodowla SK Racot a w rodowodzie: ojciec, ojciec matki i ojciec babki od strony matki - importy. Czyli w 7/8 pochodzenie zagraniczne

Smoku10 szyderco, przyczepiłeś się do Justusa, a przecież on czempionem  nie został 🙂 skończył na jakimś marnym miejscu z oceną dobrą (!!!)

Swoją drogą pasowałby do pary z Madżilem do bryczki 😉


Tia , i nad MO.  😁


A czy  można zobaczyć jakiś filmik z Czempionem i porównać  ????  🤔 Strasznie chce zobaczyć Czempiona jak lata nad stojakami i zamiata girami nad uszami . 🤔
lostak   raagaguję tylko na Domi
30 grudnia 2014 08:21
Masz racje, jednego z odpadów w przyszłym roku bede kwalifikować.... Ale na mistrzostwa swiata, jakoś brak mi wiary w MPMK.... [quote author=lostak link=topic=5087.msg2254074#msg2254074 date=1419924203]
I porównajmy jakość. Takim sobie trzylatkiem z zajebistym rodowodem:
Edit: czterolatkiem, ciekawe jak by wypadł na MPMK 😉


Jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz 😉
[/quote]
[[a]]https://m.youtube.com/results?q=ogier%20lunatic&sm=3 [[a]] Smoku, oto on 😉
Edit: hmmmm.... ale fakt, to juz nie rodzima hodowla, tylko kupny

rodzimy był Czardasz z II miejsca
Lostak  Trzymam kciuki 🙂
Myślałam że na MŚMK kwalifikuje się przez MPMK ?
[[a]]https://m.youtube.com/results?q=ogier%20lunatic&sm=3 [[a]] Smoku, oto on 😉
Edit: hmmmm.... ale fakt, to juz nie rodzima hodowla, tylko kupny


Co ty mi tu jakiegoś odpada wysyłasz  😤 Ja chcę rodzimą produkcję . Polskiego szefa wszystkich szefów. 😎
Smok10, ty na serio uważasz, że nie ma niemieckich / holenderskich odpadów? Hahah. Byłeś kiedyś w jakiejkolwiek niemieckiej stajni handlowo-sportowej a raczej na jej tyłach? Hahah, pewnie nie. To ja ci powiem co tam jest. Praktycznie w każdej. Taka stodoła gdzie stoją tymczasowe boksy a w nich konie, które albo w ciągu kilku dni pojadą na wschód europy albo do rzeźni (ogiery co to miały być kryjące także tam się zdarzają). I nie mów mi, że rekreanci w Niemczech jeżdżą na takich koniach bo nie jeżdżą. Tam koń zaczyna stawać dęba, kopać, rzucać się w boksie itp - w jakikolwiek sposób staje się niebezpieczny to jest w tempie ekspresowym eliminowany. Te konie, które nie sprawdziły się w sporcie z racji charakteru wcale do rekreacji nie idą - zarówno dla naszej jak i dla ich są nieprzydatne - o ile w Polsce to ciągle mamy jeźdźców kamikadze to w Niemczech rekreant nie będzie na takich jeździł - bo przeciętny rekreant to nie dziewuszka lat 16 marząca o jednorożcu stającym dęba, tylko szacowny lekarz / urzędnik  itp, który ma kasę na dobrą stajnie i utrzymywanie konia w treningu - ale za to chce konia, na którym sobie swobodnie pojeździ bez ekscesów, wejść do boksu, pomiziać.

A sorki, w tych stodołach w oczekiwaniu na ostatnią drogę to stoją konie z bardzo ruchem, mega techniką skoku. Tylko się okazało, że z rąbniętą głową albo błędami jakie popełniono w początkowym treningu.Albo tkające czy łykające. I tak jak podjedziesz z przyczepką to sobie możesz wybrać bez problemu takiego konika za 200-500e. I potem w 80% to przyjeżdża do Polski. Reszta to konie, po które jadą sportowcy, wiedzący czego szukać i jak patrzeć - kupują za wyższe ceny i z innych miejsc. Świetnie, że takie konie też przyjeżdżają i na bank nie można ich nazwać odpadem - szkoda tylko, że to tylko jakaś niewielka część. Reszta to konie przywożone "na handel" i kupione własnie z takich miejsc jak opisałam. Różnica jest taka, że u nas ciągle jeźdźcy uważają, że takie narowy koni nie są problemem. Niemcy tak. Dla nich to jest problem podwójny. Raz, że bywa niebezpieczne. Dwa, że źle świadczy taki koń o ich hodowli. I chcą się go jak najszybciej pozbyć - aby nie "plamił" imienia swojego hodowcy i reproduktora. Źrebaki, które "nie wyszły" też lecą pod nóż, bardzo szybko.

Warto zejść trochę niżej z tych wyżyn społecznych na których siedzisz i popatrzeć na to co przyjeżdża do polskich stajni z Niemiec czy Holandii czasem. Im też konie "nie wychodzą". A potem także przyjeżdżają do nas. I słabo się robi jak się ogląda te niemieckie konie pokrzywione, z jedną nóżką "bardziej" za to z ładnym paszportem, kupione za 15 tyś. złotych. Tak, tak - bo to jest cena, jaką się płaci u nas za konia do rekreacji - takiej co to do lasu i na zawody towarzyskie w klasie L. 15 tyś. złotych - nie 150 tyś czy 1.5mln. I adekwatne do tej ceny jest zarówno jakość polskich jak i niemieckich czy holenderskich koni.  I ja tam nie widzę chętnych do płacenia więcej. Przynajmniej poza Wawą - bo umówmy się, macie tam inny świat. Ale warto wyjrzeć poza jego granice.
Ojeju, ale jakie wy konie porównujecie? Chcecie małopolaka do ujeżdżenia, proszę: klik. Może nie wybitny, ale dobry. Mogę też podać przykład ogiera Agrest/Divisor xx. Dobrym ruchem obdarzone są też Frazesy. Ale żaden z tych koni nie zakłada nóg na uszy, nie nazywam tego ruchu wybitnym ani bardzo dobrym, toteż proszę o rozsądek przy komentowaniu tego 😉
Wg mnie koń małopolski to w ogóle nie jest koń do ujeżdżenia, a typowo do WKKW. Chyba nie muszę pisać, ile osób w PL jeździ na nich w tej konkurencji??? Przypomnieć angloaraby forumowej iza90, które odnoszą sukcesy w rajdach?
Koń małopolski to nie jest i nie będzie koń na miarę Eurosportu w konkurencjach takich jak ujeżdżenie i skoki. Bo one nigdy nie były selekcjonowane pod tym względem - miał to być zawsze koń wytrzymały, odważny i wszechstronny, czyli z dobrym ruchem i skoczny.

Smok10, nie wiem kto tutaj w tej dyskusji nazwał niemieckie ogiery odpadami, ciągle ty rzucasz tym hasłem.
Polskie ogiery (albo ogiery stacjonujące w Polsce) polecane w tym wątku to - wymienię - Imeqyul, Qulester, Bossier, Landor, Bijou Be, Durano W, Bolshoi, Nurjev, Campari M, Tjungske, Corvus Z, Ron William, Le Duc, Pegasus HB, Luxor...
Maea, no akurat na Aramisie jeździ Olga Michalik obecnie MR
Małopolaki do WKKW (na wysokim poziomie) też są za słabe i ruchowo i skokowo .....
A to się nazywa selekcja . U nas wystarczy wejść w temat Konie Małopolskie i przeczytać . Jaka ona cudna - Tylko charakterna. Jej charakternośc objawia się tym co ty nazywasz odpadam . Wszędzie na świecie stosuje się selekcję . Selekcję na ruch , skoki , budowę i głowę . Zapewniam cię że mam większy kontakt ze stadninami w Niemczech jak ty.  😉 To co opisałas jak błąd w treningu czy coś co dyskwalifikuje konia z hodowli ,wcale nie oznacza że dyskwalifikuje go ze sportu i nawet jeżeli taki koń trafi do Polski a ktoś naprawi te błędy i potem koń zaczyna progresować w sporcie , to potem oni chętnie odkupują go spowrotem . Koń do sportu to nie to samo co koń do hodowli.  😉

Czekam na film szefa wszystkich szefów , domyślam się że jest on już po wszelakiej selekcji i jest The Best of the best . Wtedy chętnie porównam go z byle odpadem.  😉
Maea, świetne podejście, jak się nie nadaje do ujeżdżenia, ani skoków to dajmy go do wkkw  😀

Dlatego wkkw w PL jest na takim poziomie jakim jest , co widać co roku w Stragonie.
Konie WKKW z Europy jednak chodzą inaczej: skaczą jak skoczki, ruszają się jak "Totillasy" i cross idą jak maszyny po prostu z taką foulą że mózg staje.
Smok10, nie wiem kto tutaj w tej dyskusji nazwał niemieckie ogiery odpadami, ciągle ty rzucasz tym hasłem.



[quote author=SILVER_GOLD link=topic=5087.msg2253418#msg2253418 date=1419855785]
A bardzo przeciętnymi końmi z polskim paszportem to my juz jesteśmy zalani po kokardkę.


tak samo jak niemieckim odpadem

[/quote]

A jest taki jeden  🙄 I nie jedyny  🤔
Koń do sportu to nie to samo co koń do hodowli.  😉


heheheh bo wszystkie ogiery kryjące chodzące w sporcie to wałachy od cała prawda jak wygląda selekcja made by Smok


[quote author=Maea link=topic=5087.msg2254125#msg2254125 date=1419929307]
Smok10, nie wiem kto tutaj w tej dyskusji nazwał niemieckie ogiery odpadami, ciągle ty rzucasz tym hasłem.



[quote author=SILVER_GOLD link=topic=5087.msg2253418#msg2253418 date=1419855785]
A bardzo przeciętnymi końmi z polskim paszportem to my juz jesteśmy zalani po kokardkę.


tak samo jak niemieckim odpadem

[/quote]

A jest taki jeden  🙄 I nie jedyny  🤔
[/quote]

zbyt mało czas spędziłeś na forum i niewystarczająco otarłeś się o tych i tamtych by zrozumieć określenie "ODPAD" w kontekście koni importowanych z Dani, Holandii, Niemiec jako teoretyk jak sam to powtarzasz w ogóle nie powinieneś zabierać głosu w sprawie bo pewne tematy Cię po prostu przerastają.

Wywołany poniekąd do odpowiedzi poprzez przytoczony powyżej cytat pragnę zauważyć, że nie było w nim mowy o niemieckich reproduktorach (kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem) tylko o koniach ogółem i tak jak słusznie zauważyła Maea tylko "ty rzucasz tym hasłem" bo inne osoby, które zabrały głos w dyskusji mają o wiele większa wiedzę i doświadczenie niż Ty i doskonale ów określenie zrozumiały czego dowodem są ich późniejsze wypowiedzi.
[quote author=SILVER_GOLD link=topic=5087.msg2254154#msg2254154 date=1419931399]
Koń do sportu to nie to samo co koń do hodowli.  😉


heheheh bo wszystkie ogiery kryjące chodzące w sporcie to wałachy od cała prawda jak wygląda selekcja made by Smok
[/quote]

Nie kompromituj się do końca pajacu
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] obrażanie użytkownika
Mnie tam się podoba historia pewnego dolnośląskiego konia. Wyhodowany u nas, po polskich rodzicach. Fajnie skakał, głowa super, ale coś niespecjalnie chciał się sprzedać. Pojechał w końcu do Niemiec - Niemcy nawet ceny nie negocjowali 😉. Rok później przyjechał do Polski z niemieckim paszportem i niemieckim rodowodem do dolnośląskiego rekreanta jako super prospekt do sportu. Szkoda, że hodowca tegoż konia poznał bez problemu zwierzę, które widywał od źrebaka. Pewien znak szczególny też się zgadzał :P Hahaha
Historyjki są fajne ,ale o czym one świadczą ???? Że Polskiemu rekreantowi wtryniono Polskiego konia z Niemieckim paszportem. Po wojniw w Warszawie sprzedawano wieśniakom Kolumnę Zygmunta i wynajmowano dworzec główny na wesela  i to ze 100 razy  🤣 🤣 🤣
[quote author=SILVER_GOLD link=topic=5087.msg2254154#msg2254154 date=1419931399]
[quote author=Smok10 link=topic=5087.msg2254134#msg2254134 date=1419929692]
Koń do sportu to nie to samo co koń do hodowli.  😉


heheheh bo wszystkie ogiery kryjące chodzące w sporcie to wałachy od cała prawda jak wygląda selekcja made by Smok
[/quote]

Nie kompromituj się do końca pajacu
[/quote]

jedyną osobą, która się kompromituje jesteś TY nie tylko poprzez swoje znastfffo ale też i kulturę wypowiedzi. Jak to śpiewał Lady Pank "mniej niż zero..."

swoimi OT zaśmiecasz wątek, skup się na tych kwestiach dla których ów wątek założono, a jak tak bardzo potrzebujesz podzielić się swoimi dyrdymałami z innymi użytkowaniami forum to załóż nowy i przenieś doń dyskusje
Czytając taką sztukę , trudno zachować kulturę  😎

[quote author=SILVER_GOLD link=topic=5087.msg2254171#msg2254171 date=1419932505]
swoimi OT zaśmiecasz wątek, skup się na tych kwestiach dla których ów wątek założono, a jak tak bardzo potrzebujesz podzielić się swoimi dyrdymałami z innymi użytkowaniami forum to załóż nowy i przenieś doń dyskusje
[/quote]

Dokładnie tak. Załóż nowy temat i tam wylewaj swoje mundrości  😉

Mogę ci podać tytuł ,, Polskie genialne konie wyczynowo - sportowe ''
To jest jeden z niewielu wątków o rzeczywiście merytorycznej wartości, ktoś pyta o reproduktora, dostaje na niego namiary i opinię, ktoś inny wstawia klacz i dostaje pomysły czym ją kryć ale często też opinię, żeby nie kryć jej wcale i rzeczowe argumenty dlaczego. Niektórych udaję sie przekonać, innych nie ponieważ dzisiaj hodowla koni to głównie nie gospodarka tylko hobby. Kilka razy były też dość dokładnie prowadzone "mini wykłady" na temat biologi rozrodu i inseminacji. Dlatego jest to jeden z kilkunastu wątków do których regularnie zaglądam, dlatego spokojnie proszę
SPI.....AĆ Z TĄ GŁUPIĄ PRZEPYCHANKĄ NIE NA TEMAT
Witam 🙂
Mam do was wielką prośbę proszę o troszkę informacji o ogierze http://www.bazakoni.pl/roland-ramirossonii-weiga bo mało o nim jest 🙁 ? Z góry dziękuje
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się