siodła bezterlicowe

Kinia idź na stronę barefoota i tam są ich pady. Ja używam ich nieważne czy to terlicowka czy nie. Sprawują się super
Pady widziałam, cene też 😀 wolalam wcześniej tutaj spytać, czy pod takie siodło z "baranem" też musze specjalny pad kupić 😉
hej, jeśli chodzi o pady to według strony barefoota pad należy używać kiedy osoba waży powyżej 70 kg ale ja osobiście  proponuję z własnego doświadczenia dla dobra konia używać go zawsze.  Bardzo dobrze rozkładają ciężar jeźdzca jednocześnie modelując siodło na do grzbietu. Proponuję tobie skontaktować się z panią.alex ona także sprowadza oprócz siodeł pzostałe komponenty np pady za znaacznie mniej🙂
a gdzie znajde kontakt do niej, bo nie orientuje się za bardzo 😀
Kinia, wysłałam Ci wiadomość na pw
Miał ktoś może do czynienia z siodłami marek  Hilason lub Easytrek lub FreeForm?
http://www.hilason.com/category/10/0/Treeless+Trail+Riding.aspx
http://www.easytreksaddles.co.uk/page_2193694.html
http://www.stajniaequus.pl/siodla_freeform.php
Zastanawia mnie czy obciążają kręgosłup?
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
23 lipca 2014 17:52
Pytanie za 100pkt:
czy ktoś kupował szerokie (5cm) puśliska od dziewczyn z polskiego barefoota i pamięta ich cenę?
Dziewczyny są na urlopie do 27.07. i nie wiem, czy zawracać im głowę (nie wszystko jest w magazynie, a ściąganie sprzętu będzie dość długo trwało), czy kupować bezpośrednio z Niemiec.
Miał ktoś może do czynienia z siodłami marek  Hilason lub Easytrek lub FreeForm?



Ja posiadam już jakiś czas (3 lata? Więcej? Nie pamiętam) FreeForma i jestem z niego bardzo zadowolona. Jeżdżę z Mattesem pod nim i mojemu koniowi to bardzo odpowiada. Żadnych problemów z grzbietem.
Stałam się szczęśliwą  posiadaczką Startrekka Dressage i moge polecić to siodło , jest świetne dla jeżdżca i konia, wreszcie siodło bezterlicowe , w którym mogę porządnie usiaśc i nic mi nie odstaje.
Livia   ...z innego świata
28 lipca 2014 07:50
Savannah, ale fajnie 🙂 Mogłabyś wstawić jakieś zdjęcia? Jak odczucia po jeździe, jest się ciężko przestawić? 🙂
[quote author=AgnieszkaQ link=topic=519.msg2145487#msg2145487 date=1406124877]
Miał ktoś może do czynienia z siodłami marek  Hilason lub Easytrek lub FreeForm?



Ja posiadam już jakiś czas (3 lata? Więcej? Nie pamiętam) FreeForma i jestem z niego bardzo zadowolona. Jeżdżę z Mattesem pod nim i mojemu koniowi to bardzo odpowiada. Żadnych problemów z grzbietem.
[/quote]

Dzięki za info 🙂 Chyba będę polować na używanego freeforma 🙂 ale krucho z nimi w sieci ;( Producent zaleca pod nie jakiś pad?
Livia pewnie każdy będzie miał inne odczucia. Ja jeździłam głównie w terlicowych ale w bezterlicówki tez troszkę wsiadałam.I do tej pory nie byłam nimi zachwycona chociaż widziałam róznicę w ruchu konia. W Startrekka wsiadłam i od pierwszego razu poczułam się wreszcie " z koniem" . Mam wrażenie jakby siodło dopasowało się i do konia i do mnie.Nie jest trzymające a jednocześnie czuję się w nim bardzo stabilnie nawet na wesołym koniu. Kocham je miłością wielką od pierwszego kontaktu 😍
Czy może mi ktoś porównać chyenne z Cherokee ? Bo mam chyenne ale zastanawiam się nad wymianą na cheroka tylko nie wiem czy warto. Byłabym wdzięczna za każdą opinie z jazdy na Cherokee, a najchętniej posłucham osób mających styczność z obojgiem siodel 🙂
Czy jakaś dobra duszyczka miałaby chęć pozbyć się łęku Barefoota w rozmiarze wide? Byłabym wdzięczna za info, na pw. na przykład  :kwiatek:

TheWunia Jeździłam i posiadam tylko cherokee. Siodło jak dla mnie jest wymagające, nie usadza. Poduszki są bardzo małe, klocków nie używam, bo po przypięciu powodują, że część tybinki bardzo odstaje, co utrudnia mi używanie i tak odstających na kilometry łydek 😵 Siedzi się wygodnie. Moi Panowie zadowoleni, z tym, że muszę kupić dla jednego szerszy łęk, bo wydaje mi się, że mimo stania i nieużywania do pracy mięśni, cóś tam przy kłębie jest i łęk MI leży tylko na styk, bądź nawet jest przymały, na moje oko. Bez łęku siodło leży na ogromnym kłębie 🙁 Szczerze mówiąc, będąc na Twoim miejscu nie wymieniałabym siodła. Co prawda nie siedziałam nigdy w chyenne, jednak moim zdaniem cherokee nie ułatwia ustabilizowania dosiadu, a sądzę, że jeśli chodzi o wygodność, to chyba nie ma drastycznej różnicy. Do tego są większe od cheyenn. Ale to tylko moje własne zdwnie. Niech poradzą lepiej Ci, co mięli przyjemność wozić się w dwóch 🙂
TheWunia, miałam oba - odsyłam do wyszukiwarki 😉
Cobrinha przeczytałam wszystko i ciekawi mnie co ostatecznie wybrałaś ?
Ja dziś po długiej przerwie przeprosiłąm się z bezterlicówką i mój tyłek będzie mi długo dziękował  😀 już zapomniałam jakie tu cudownie miękkie i leciutkie siodlo  💘 na początku siedziało mi się szeroko, ale potem.. bajka. A i koń o wiele wiecej z nosem przy ziemi biegał. Bye australijka, chyenne wraca  😅
O tym też pisałam 🙂
Stanęło na Barefoot Cheyenne.
Tak mi się wydawało, ale nie byłam pewna 😉 A kto ma Londona ? I na jakiej stronie można obejrzeć i kupić siodła firmy freeform i freemax ?
Dziewczyny, czy któraś z was ma może na sprzedaż łęk do freemaxa?
a jaki cię interesuje? ja mam i nie używam, mogę sprzedać bo siodła nie pozbędę się przynajmniej jeszcze ze dwa lata a po tym czasie wstyd będzie chyba sprzedać je komukolwiek...
Mam normalny łęk, mogę go dokładnie pomierzyć ale jutro dopiero. Jakby co PW😉
Livia   ...z innego świata
02 sierpnia 2014 15:31
TheWunia, Freemaxy możesz dostać normalnie w kilku sklepach internetowych, dystrybutorem na Polskę jest InterApi i tam najlepiej się w sumie dowiadywać 🙂
Hej 🙂 mam siodło bezterlicowe Bronco, od spodu ma grubego miśka, na całej długości.  Szukałam specjalnych padów pod siodła bezterlicowe, nie wiem czy te z allegro są warte uwagi, nie wiem jakich padów konkretnie szukać, ktoś pomoże ? :kwiatek:
Czy jak siodło ma " barana " to potrzebne są pady z panelami ?


wiem, że odgrzewam kotleta, ale Barefoot-y też mają miśka na całej długości. Przynajmniej London. I Pad physio ma go również, w tylnej części.

Zajrzałam do tego wątku, bo czyściłam ostatnio swoje siodło. Nie mam serca go jednak sprzedać jeszcze, niech czeka na lepsze czasy, wypastowane. Może kiedyś dojrzeję, żeby je sprzedać, albo poprostu będę potrzebowała kasy  😀iabeł:. A może kiedyś uda mi się jeszcze wrócić do jeździectwa. Sprzedając to siodło to jakbym sobie odebrała całą nadzieję. Wiem, że głupia jestem... 🤬

Czy Wasze bezterlicówki też bardzo długo schną po wypastowaniu? Używam Veredusa, smaru do skóry Curium Balsam.
Czy pod bezterlicowke, oprocz specjalnego pada dajecie jeszcze zwykly czaprak w celach, hmm, estetycznych :-D ? A jesli tak to o jakim profilu, vs, DL?
Tak, dlatego żeby go prać zamiast padu physio. Koniecznie z siateczką doprowadzającą pot! Koniecznie full DL!
Czyli koń dotyka czapraka a nie padu ? To chyba go nie widać 😉 wiec larabarson można funkcje estetyczną wykluczyć 😉
Czy pod bezterlicowke, oprocz specjalnego pada dajecie jeszcze zwykly czaprak w celach, hmm, estetycznych :-D ? A jesli tak to o jakim profilu, vs, DL?
Pod padem Barefoot zawsze mam jakiś czaprak/pad ze względów higienicznych - łatwiej taki wyprać niż często prać ten od kompletu z siodłem - wizualnie też tak bardziej mi pasuje 😉
Jest wysoko i "wielbłądzio" ale jak się usiądzie już w siodło to nie jest tak źle;-).
Czy pod bezterlicowke, oprocz specjalnego pada dajecie jeszcze zwykly czaprak w celach, hmm, estetycznych :-D ? A jesli tak to o jakim profilu, vs, DL?

Dla mnie było zdecydowanie za grubo.
Koń nie narzekał na jeden specjalny pad, ale ja byłam posiadaczką Freemaxa.
Mam już zaklepanego Freeforma i ubolewałam, że nie będę mogła używać czapraków a uwielbiam szmaty 🤣 Dzięki :kwiatek:
Livia   ...z innego świata
05 sierpnia 2014 20:40
larabarson, Eskadrony DLki są tak wielkie, że powinny się spokojnie nadać pod takie siodło 🙂 Ja miałam łatwo, bo Freemaxy wyglądały jak normalne siodła, więc mogłam zwykłych czapraków używać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się