siodła bezterlicowe

W mojej stajni sa 3 pary puślisk daw-maga i jeszcze  żadnej nie zdarzyło się wyciągnąć.
Wszystko zależy czy ma się z wszytą taśmą czy nie. Miałam Daw-Maga bez taśmy i dość szybko się rozciągnęły 😉 no ale to chyba wszystkie tak mają.
Ciocia dobra rada, zawsze do usług :kwiatek:
Kinia16322 też miałaś problem z zamkami, skontaktuj się ze mną na pw, wyślij ich zdjęcie, razem coś wymyślimy jak tu sobie poradzić. Pozdrawiam M.
zoyabea, wybacz, ale trochę twój post zabrzmiał, jakby Freemaxy to było jakieś dno totalne 😉 A nie uważam, żeby tak było, miałam, jeździłam i byłam zadowolona 🙂

To jest opinia o Freemaxach panująca na forach zagranicznych -min angielskich - nie tylko moja. Była o tym mowa gdzieś na początku tego wątku. Nie jest to dno totalne, ale nie jest to też niewiadomo-jak super siodło. To jest siodło z średniej półki i nie ma co tego ukrywać 😉 "Być zadowolonym" można ze wszystkiego 😉
Livia   ...z innego świata
06 września 2014 13:07
zoyabea, rozumiem i nie twierdzę, że to cudowne super-hiper siodła, ale jednak nie jest z nimi źle. Średnia półka to nie najniższa w końcu 😉 Pewnie, ze można ze wszystkiego być zadowolonym, ale raczej krytycznie patrzę na to, co zakładam na konia, trochę siodeł różnych przerobiłam i Freemax był jednym z lepszych u nas. Oczywiście nie mówię tu o siodłach za grube tysiące, ale takich "przeciętniejszych" cenowo.
Do użytkowania zastrzeżeń nie miałam i koń również. Mi wystarczy.
[quote author=AgnieszkaQ link=topic=519.msg2175704#msg2175704 date=1409983785]
W mojej stajni sa 3 pary puślisk daw-maga i jeszcze  żadnej nie zdarzyło się wyciągnąć.

Wszystko zależy czy ma się z wszytą taśmą czy nie. Miałam Daw-Maga bez taśmy i dość szybko się rozciągnęły 😉 no ale to chyba wszystkie tak mają.
[/quote]

ja mam z taśmą i mogę je z czystym sumieniem polecać 🙂
Witam, już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem siodła bezterlicowego - pytanie dlaczego ceny są tak bardzo różne, przykładowo znalazłam siodło za 600 zł i za 2600 zł róznica ogromna . 🙂 Zastanawiam się, czy warto kupić te z "wyższej" półki, bo jak wiadomo czasami płaci się tylko za markę, a nie za jakość.
Ma ktoś może takową bezterlicówkę i pochwali się za ile ją kupił/z jakiej firmy/ i jak się sprawdza? 🙂🙂

dodam, że moja kobyłka jest bardzo wykłębiona, dość szczupła i ma białe "plamki" od złego dopasowania poprzedniego siodła, od kiedy jest u mnie jeżdżę w westernowym - po dwóch latach plamki zaczęły się pomniejszać 😀 liczę na to że w bezterlicówce będzie jeszcze lepiej?

tutaj załączam link do obu siodeł z opsisu powyżej:
http://horsepol.pl/index.php?str=prod_big&idk=1255&kat
http://www.galloper.pl/pl/p/Siodlo-bezterlicowe-Can-Equi/2552
Freemaxa uzywanego kupisz za 700 zl juz 😉 tych wszystkich nnek nie polecam.
Ja mam Bronco i jestem zadowolona, chociaz to siodlo glownie na tereny bo na placu nie za bardzo jest jak popracowac 😀
Ja zawsze jeżdżę w tereny - nie mam maneżu więc zostają mi łąki i lasy 🙂
A czemu nie polecasz, jest jakaś zauważalna różnica w użytkowaniu?
Gdybys zadala sobie trudu i poczytala troche ten watek to dowiedzialabys sie o roznicach pomiedzy siodlami z nizszej I gornej polki.
Aha, to już nie można zapytać? Czytanie czytaniem, a jak się to ma w praktyce to już różnie wychodzi - wiadomo producenci piszą o swoich towarach jak najlepiej, nie napiszą przecież "produkujemy siodło takie, ale tamta firma ma lepsze" . Pytam o zdanie ludzi, mających takie siodła i którzy potrafią się na ten temat wypowiedzieć.
Pytac mozna ale po co zadawac milion razy to samo pytanie bo z lenistwa nie chce ci sie przejrzec watku? Sa tu wlasciwie tylko wypowiedzi osob, ktore mialy/maja jakies doswiadczenia z siodlami bezterlicowymi.
karo_rosa, jeżeli koń mocno wykłębiony to nie polecam siodeł marki Freemax.
aha, no zawsze mam z tym jej kłębem problem .. ;/
Czemu nie polecasz ? Pytam bo pierwszy raz spotkalam sie z taka opinia 😉
Twarda rama uciskała kłąb konia, ale jak pisałam wyżej, moja ma straszną "górę".
Oczywiście, uszyto jej pad chroniący kłąb, ale stwierdziłam, że jednak to nie nasza bajka i potrzebujemy czegoś, co będzie "szanować" końskie cielsko.
Po co robić hałas o takie pierdoły, dziewczyny trochę empatii 🤔
karo_rosa tak samo mogła przeczytać wątek jak wy mogłybyście je odpisać na pytanie. Po to on jest żeby rozmawiać ze sobą. Po co jadzić?
Różnica  między siodłami bezterlicowymi  droższymi a tańśzymi jest taka, że te lepsze:
a) Nie są produkowane w Indiach.
b) Są wykonana z lepszej gatunkowo skóry, w ogóle są wykonane ze skóry.
c) Pozostałe materiały jakich użyto są trwalsze i nie odkształcają się po dłuższym użytkowaniu (panele) nie zmieniają swego położenia, nie drą się itp
d) Siodła markowe mają całe zaplecze akcesoriów, pady, strzemiona nakładki na siodło itp
e) Są markowe🙂😉
To tak jakbyś kupiła buty firmy Lidl i buty firmy adidas. W obu można biegać. Pytanie jak długo?
karo_rosa możesz dostać markowe używki taniej, po więcej info zapraszam na pw.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
13 września 2014 09:09
Gdybys zadala sobie trudu i poczytala troche ten watek to dowiedzialabys sie o roznicach pomiedzy siodlami z nizszej I gornej polki.


Ty sobie tego trudu nie zadałaś więc łaskawie nie doradzaj innym

Kinia16322  mam siodło can equi , śmigam na nim już 3 rok. Co prawda za jakiś czas będę siodełko wymieniać ale  w moim przypadku sprawowało się wzorowo zarówno na rekreacji i na treningach. Tyle ze ja jestem jeździec niedzielny. Czasami po 3 x w tygodniu w zależności od pogody i czasu.
Większość moich zdjęć tutaj to can equi. Jednak oczywiście polecam pod nie zakupić profesjonalna podkładkę. Ja  od dłuższego czasu używam  tą od barefota



Ty sobie tego trudu nie zadałaś więc łaskawie nie doradzaj innym




Słucham? 🤔
  😂 😵 budująca dyskusja!  takie teraz pokolenie, ze się czytać mało komu chce 😉  dajcie już spokój! Sorry za  🚫

do rzeczy: taki pad pod bezterlicówkę i na klasyczne czapraki? Co sądzicie?
http://www.gnl.pl/dla-konia/sioda-a-i-dodatki/podka-adki-a-ele/pozostaa-e-podka-adki/podkladka-pod-siodlo-norton-air.html
Rozważałam zakup, bo był mi polecany.
Nie użytkowałam go zatem się nie wypowiem, ale ma pozytywne opinie.
Podkładka piękna!  💘 zwłaszcza ten róż, ale trzeba się tu zastanowić na ile ona pozostanie "niewzruszona" po podłożeniu jej pod siodło? Phisio pad, który ja mam składa się z dwóch części takiej właśnie podkładki podpinanej na rzep do czapraka filcowego ze zgrubieniem na grzbiecie, ale ona ma w środku dwa wyjmowane panele z pianki termoplastycznej, które owszem są miękkie i lekko się naddają ale całkiem ich nie ściśniesz, ni hu hu... Ja bym raczej polecała tą: http://www.gnl.pl/podkladka-pod-siodlo-wintec.html
Ta jest gniotsa nie łamiotsa- mam taką cały czas pozostaje w swoim kształcie i profiluje nieco siodło nad kręgosłupem.
Małgonia o nie, miałam tę podkładkę i chodziło mi o tamtą ponieważ czapraki z barefoota mają przerwę na kręgosłup, ta nie ma, jest również plastyczna. Z tej można by coś zrobić, np przeciąć na pół i wszyć w materiał i podkładać. Jeszcze memory foam z lamicell'a mi wpadł w oko tylko nie wiem jaka jest odległość między panelami?
A Lamicela też podkładam🙂 Jak chcesz mogę Ci zmierzyć mojego Phisio. Mam jeszcze jeden patent, jak nie miałam jeszcze padu to (ale tylko dla nowszego modelu Barefoota już z VPS-em) kładłam zaczynając od konia: Mattesa, Lamicela, albo żel typu glut, albo podkładkę Winteca i siodło, taki trójkącik🙂😉 Oczywiście mając świadomość niedoskonałości tej konstrukcji jeździłam nie dłużej niż 90 minut.
Czy ktoś z was, mógłby podać mi długość tybinki w Freemaxie Dressage rozmiar 18" ? 🙂
Ostatnio w  terenie odkrywam dziwna zależność, w galopie na wprost i po w miarę równym jedna noga sama leci mi za popręg a druga jest na normalnej pozycji i ni jak nie mogę się ustawić . Miał ktoś taki problem w barefootach? Może dlatego, że sztywny lęk jest trochę za duży? Powinnam kupić "S" a mam standardowy, mam tez miękki ale wtedy siodło leży na kłębie. Czasem też mam wyraźne uczucie, ze strzemiona są krzywe. (Popręg mam dobrze podciągnięty i jest on skórzany, puśliska nowe i równe) Nie wiem co się dzieje.  🤔



Witam,
właśnie zastanawiałem się czy podczas moich galopów w terenie jest coś nie w porządku ale czytam ,że masz ten sam problem.
Ja mam sidło Barefoot cherokee jakieś dwa lata i nigdy nie maiłem takiego problemu puśliska sprawdzałem i jest wszystko w porządku.
Przy okazji , z racji zmiany stylu jazdy z klasyka na west poszukuje dystrybutor w Polsce siodeł startrekk bo słyszałem ,że są lepsze od barefootów i chciałbym je wypróbować.
Dystrybutora w Polsce nie ma z tego co wiem.
Witam,
właśnie zastanawiałem się czy podczas moich galopów w terenie jest coś nie w porządku ale czytam ,że masz ten sam problem.
Ja mam sidło Barefoot cherokee jakieś dwa lata i nigdy nie maiłem takiego problemu puśliska sprawdzałem i jest wszystko w porządku.
Przy okazji , z racji zmiany stylu jazdy z klasyka na west poszukuje dystrybutor w Polsce siodeł startrekk bo słyszałem ,że są lepsze od barefootów i chciałbym je wypróbować.


No dystrybutora chyba nie znajdziesz, niestety. Ja myślałam jeszcze o freemaxach ale stanęło na barefoot.
Problem rozwiązałam podciągając o dziurkę prawe strzemię, teraz ujdzie ale nadaj bywa wkurzająco. Z tym, że mam teraz skręconą kostkę i nie jeżdżę, jestem ciekawa bo już wcześniej miałam z nią problem i po drugim skręceniu jej czuję, że coś się zmieniło. Powoli zaczynam wracać do treningów i jazd więc liczę na to, że może jednak to moja wina a  nie siodła 😉 Nie nabawiłeś się jakiejś kontuzji w międzyczasie skoro przedtem było ok? 😉
Livia   ...z innego świata
01 października 2014 09:41
Czy ktoś wie może, kto sprowadza do Polski Freemaxy poza Inter Api? :kwiatek: Kiedyś był sklep Cztery Kopyta, ale on już chyba nie działa... Konkretnie chodzi mi o Freemaxy westowe.
[quote author=kkbiernacki link=topic=519.msg2191702#msg2191702 date=1411999895]
Witam,
właśnie zastanawiałem się czy podczas moich galopów w terenie jest coś nie w porządku ale czytam ,że masz ten sam problem.
Ja mam sidło Barefoot cherokee jakieś dwa lata i nigdy nie maiłem takiego problemu puśliska sprawdzałem i jest wszystko w porządku.
Przy okazji , z racji zmiany stylu jazdy z klasyka na west poszukuje dystrybutor w Polsce siodeł startrekk bo słyszałem ,że są lepsze od barefootów i chciałbym je wypróbować.


No dystrybutora chyba nie znajdziesz, niestety. Ja myślałam jeszcze o freemaxach ale stanęło na barefoot.
Problem rozwiązałam podciągając o dziurkę prawe strzemię, teraz ujdzie ale nadaj bywa wkurzająco. Z tym, że mam teraz skręconą kostkę i nie jeżdżę, jestem ciekawa bo już wcześniej miałam z nią problem i po drugim skręceniu jej czuję, że coś się zmieniło. Powoli zaczynam wracać do treningów i jazd więc liczę na to, że może jednak to moja wina a  nie siodła 😉 Nie nabawiłeś się jakiejś kontuzji w międzyczasie skoro przedtem było ok? 😉
[/quote]



Raczej nie przypominam sobie o żadnej kontuzji.
Te skrzywienie w galopie nie zawsze występuje i nie mogę znaleźć żadnej reguły.
Ja jeżdżę  w Barfoot już jakieś dwa lata i dopiero ostatnio zwróciłem na to uwagę wydaj mi się ,że wcześniej tego nie było.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się