siodła bezterlicowe

kkbiernacki ja mam to siodło od roku ale jeździłam w nim głównie na innym koniu i nie miałam tego problemu, przynajmniej sobie nie przypominam ale z nim głównie pracowałam na placu. Dopiero na moim kucu wyszło takie cuś.. :/ i o ile przy galopie pod górę jest to znikome to na prostej wyłazi i drażni. Spróbuję jeszcze zmniejszyć łęk, podkładając pod niego kawałki maty do ćwiczeń, dam znać czy coś się zmieniło ale nie wiem kiedy bo leje - nihil novi 🙁
mila   głęboka rekreacja
07 października 2014 10:11
Uprzejmie donoszę, że na niemieckim Kramerze jest za 279 euro freemax skokowy, 15 cali
http://www.kraemer-pferdesport.de/Freemax-Springsattel-baumlos.htm?websale8=kraemer-pferdesport&pi=181157&ci=254710

*edit link
Livia   ...z innego świata
07 października 2014 10:56
mila, kurcze, szkoda że westowych Freemaxów tam nie mają, i to jeszcze w takiej cenie 😉
mila   głęboka rekreacja
07 października 2014 20:40
Jak mi się w oczy rzuci promocja to dam znać 🙂
Czy ktoś z Was miał styczność z takim siodłem: http://konik.com.pl/canagrisiodloterlicowebez i mógłby podzielić się wrażeniami? 🙂
Livia   ...z innego świata
14 października 2014 07:44
Fatalita, nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale chyba forumowa żabeczka w takim jeździ / jeździła 🙂
O ile mnie pamięć nie myli to jeździ na Can Equi nie zaś na Agri.
Livia   ...z innego świata
15 października 2014 07:20
maluda, masz rację - wiedziałam na pewno, że Can coś, ale dalej już nie pamiętałam 🙂
Spoko. Jeździłam na takim samym, stąd wiem.
Dziewczyny, a o tych CAN EQUI mogłybyście coś napisać? Głównie o tym, czy są w miarę trwałe, bo z tego co widzę to bardzo tanio można je dostać i to budzi moje podejrzenia  🤣
Siodło ciągle przesuwało się do przodu.
W moim odczuciu mniej "elastyczne" od Freemax'a.
W którym sklepie internetowym mogę zamówić łęk XLL do Freemax'a?  😉
Livia   ...z innego świata
19 października 2014 19:27
marca, spytaj w Inter Api, oni są przedstawicielem na Polskę 🙂
Dzięki Livia, spytam u nich. 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 listopada 2014 20:18
Mam takie trochę głupawe pytanie  😡 Mówi się o siodłach "z górnej półki" i "z dolnej półki". Mógłby mi ktoś powiedzieć które bezterlicówki do jakiej półki są zwyczajowo zaliczane?
Livia   ...z innego świata
10 listopada 2014 09:29
A ja melduję, że mój długo wyczekiwany Freemax już do mnie leci 😜 Mam nadzieję, że dotrze przed końcem tego tygodnia - już nie mogę się doczekać 🙂
A ja oddałam z przymiarki freeforma, wsiadłam w moją australijkę i wszytsko mnie boli  😀iabeł: powiedzcie mi skąd wytrzasne freeforma, bo na angielskim ebayu nie widze, a zapłacić za nowe 7 tys mi się nie uśmiecha 😉
Livia   ...z innego świata
11 listopada 2014 18:37
TheWunia, o, masz australijkę? Od kiedy? Jaką masz? Mogłabyś napisać na PW albo w wątku australijskim? 🙂

zoyabea, myślałam że Freemaxy to średnia półka, a wychodzi z listy, że są raczej na niższej 😁
Livia jakoś od początku wiosny 🙂 pisz na priv co chcesz wiedzieć, chętnie odpowiem
Faith o jest jeden dla krótko grzbietowców, szkoda, że już licytowany
Czy ktos moglby mi pod powiedzieć jaki pad moglabym kupic do swojej bezterlicowki Bronco zeby przedni lek nie uciskal kłębu ? Mam pad z panelami ale pod ciężarem jeźdźca sie ugniata i lek nadal lezy na klebie. Nie moge wsadzic tam palca.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 listopada 2014 20:57
Zoyabea Dziękuję! o takie mniej więcej zestawienie mi właśnie chodziło 🙂
Trochę się zdziwiłam, bo wydawało mi się że Barefoot to taka średnia-wyższa półka, a nie sradnio niska  🙄
Pad barefoota jest rozcinany na klebie. Jutro mogę ci zrobić zdjęcie 😉
Livia   ...z innego świata
12 listopada 2014 08:32
TheWunia, zaraz priv poleci 🙂

Kinia, może Caball albo Jarpol zrobią ci pad na zamówienie? Nie wiem, jaką masz bezterlicówkę, ale pady westowe też mają wycięcie na kłąb.
Oo jak mozesz to zrob zdjecia.
Ja dzisiaj postaram sie zrobic zdjecia o co mi chodzi. Moja bezterlicowka pod przednim lekiem ma taki jakby plaster i on przylega do kłębu, z tym, ze on nie spoczywa sobie delikatnie a usicka bardzo mocno. Tak nie powinno byc i mysle, czy jakis pad zalatwilby sprawe, moze grubsze niz 4cm panele ?
A ja oddałam z przymiarki freeforma, wsiadłam w moją australijkę i wszytsko mnie boli  😀iabeł: powiedzcie mi skąd wytrzasne freeforma, bo na angielskim ebayu nie widze, a zapłacić za nowe 7 tys mi się nie uśmiecha 😉


JAki model? coś dużo sobie liczą........... 😲
Akurat na trail patrzyłam, bo najbardziej mi sie podoba, patrząc na nasze potrzeby. Bo ten klasyczny to nówke za 4 można dostać (aczkolwiek złotówka nam słabnie ijest coraz gorzej 😉 )
Akurat na trail patrzyłam, bo najbardziej mi sie podoba, patrząc na nasze potrzeby. Bo ten klasyczny to nówke za 4 można dostać (aczkolwiek złotówka nam słabnie ijest coraz gorzej 😉 )

ups. to mialo byc na pw. poszlo pw!
kkbiernacki ja mam to siodło od roku ale jeździłam w nim głównie na innym koniu i nie miałam tego problemu, przynajmniej sobie nie przypominam ale z nim głównie pracowałam na placu. Dopiero na moim kucu wyszło takie cuś.. :/ i o ile przy galopie pod górę jest to znikome to na prostej wyłazi i drażni. Spróbuję jeszcze zmniejszyć łęk, podkładając pod niego kawałki maty do ćwiczeń, dam znać czy coś się zmieniło ale nie wiem kiedy bo leje - nihil novi 🙁


AgieszkaQ
Odnośnie "skręcania" siodła w galopie to dzisiaj byłem w ternie i specjalnie zwracałem na to uwagę - długie proste w galopie- i przytrafiło mi się to znowu klikakrotnie.
Ale zauważyłem ,że tylko wtedy kiedy koń wydłuża krok. Dzisiaj tak że wyczytałem w książce ,ze konie jak mają dużą swobodę to tak robią. Po prostu jak galopują na prawo to wydłużają się na prawo.
To chyba znak ,że nasze siodła dobrze służą naszym koniom i dają im dużą swobodę i one je wykorzystują. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się