siodła bezterlicowe

Aż poszłam zaglądnąć do przepisów. I bym rękę straciła albo głowę - bo byłam pewna, że było w przepisach, że siodło ma być terlicowe. Mea culpa. W przepisach po 2009 nic takiego nie znajduję.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
05 stycznia 2011 12:43
i ja zerknęłam w przepisy:
"Artykuł 428 - RZĘDY
1. Obowiązuje: siodło ujeżdżeniowe, które musi być blisko konia i mieć długie, pionowe tybinki"

czyli ujeżdzeniowa bezterlicówka nie powinna stwarzać problemów 🙂


W całej rozciągłości popieram Kujkę: przydałby się taki krótki przewodnik po siodłach bezterlicowych.


W całej rozciągłości popieram Kujkę: przydałby się taki krótki przewodnik po siodłach bezterlicowych.

Też popieram  😅 Nie ma ich znowu aż  tak wiele  🤣
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
05 stycznia 2011 12:46
epk, Edytka-czyli same dobre wiesci 🙂(z tymi przepisami)
caroline   siwek złotogrzywek :)
05 stycznia 2011 12:50
no to na poczatek tyle co ja na razie wiem 😉

Barefoot
- potrzebny jest pad pod nie
- jest w Polsce przedstawiciel i są siodla testowe (nie wszystkie modele)
- w ofercie są m.in. siodła ujezdzeniowe, wszechstronne, westowe

Freemax Acavallo
- nie potrzebują padu specjalnego
- w ofercie są siodła ujeżdżeniowe i wszechstronne/skokowe

kolejne firmy jakich nazwy kojarzę: Torsion i Startrekk - jak zbiore info, to dopiszę 🙂
ktoras z forumowych dziewczyn startowała w ujezdzeniu własnie w beztrelicowce ujezdzeniowej
caroline   siwek złotogrzywek :)
05 stycznia 2011 12:58
ja pamiętam, ze Diakon'ka startowała w bezterlicówce w ujeżdżeniówkach 😉
kujka   new better life mode: on
05 stycznia 2011 17:06
Nie moge sie doszukac sklepu ktory ma te freemaxy 👀


no wlasnie ja tez nie. widzialam tylko ogloszenie jednej forumowiczki a to ciut malo. strone barefoota mam jedynie. po wpisaniu tego freemaxa w google nic mi nie wyskakuje... da sie dostac toto w pl?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
05 stycznia 2011 17:25
Freemaxy można zamawiać tutaj [[a]]http://www.hold-your-horses.com/epages/BT2666.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/BT2666/Categories/%22Treeless%20saddles%22[[a]] wysyłają do Pl.

Kolejne pytanie laika o barefooty: wiem, że pad to konieczność, ale czy można np pad physio zastąpić futerkowym mattesem correction system?
Edytka Mattes robi specjalne pady do barefoota. Mają dopinane panele, które rozkładają ciężar jeźdźca na większą powierzchnie.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
05 stycznia 2011 18:06
przeczytłam cały wątek (ufff, trochę mi to zajęło) i wiem, że sporo osób uzywało barefooty z innymi padami 🙂

Dorcysia, wow, mattes ostatnimi czasy ciągle mnie zaskakuje, pozytywnie oczywiscie.
W katalogu n 12 na której stronie są te specjalne pady?
Witajcie (nareszcie!) w gronie bezterlicowców 🙂
Na stanie posiadam Barefoot Arizona i dwa oryginalne pady Barefoota - halfpad i nevada standard pad 🙂 zdjęcia jutro!
Edytka jaki to pad z mattesa? Mozesz podlinkowac ,bo cos nie moge znależć. Chciałabym znależć jakis zamiennik padu physio ale boje sie, że nie bedzie spełniał swoich funkcji ale jednak 700zl za ten pad....
Ja uzywam mattesa correction system - mialam pad physio pod barefoota i mysle, ze dzialanie maja bardzo podobne przy wlozonych wszystkich wkladkach - roznica w cenie spora  😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
05 stycznia 2011 21:33
rosek0 ale ja sama nie wiem 🙂 Dorcysia napisała, że Mattes ma takie w ofercie, ale nie mogłam ich znaleźć w katalogu (możliwe, że źle przejrzałam, a może są one w odrębnym katalogu?)
Tego padu nie znajdziecie w katalogu.
Wygląda tak:
http://www.equinewhispers.co.uk/shopping//mattes-treeless-saddle-p-665.html?v7=d2ddb8189985485233d3877113a80ffe
Jeszcze są do niego panele
a sa  te pady mattesowskie do dostania w PL? Bo powiem szczerze, ze  nie jestem ani ciut światowa i zamówienie dla mnie z UK, USA badź z DE to dla mnie czarna magia  🙁
s.   happiness is easy
05 stycznia 2011 22:18
pady Mattesa możesz zamówić bezpośrednio u Dorcysi

Mój, robiony na zamówienie pod konkretne siodło wygląda tak:



Edytka, istnieje w barefoocie też cos takiego co sie zwie "half pad" i w zasadzie wygląda jak podkładka pod siodło - czyli wkładasz anky szmatę, half pad i wygląda to "normalnie"
cieciorka   kocioł bałkański
06 stycznia 2011 13:38
Czy siodła bezterlicowe mają łęki w różnych rozmiarach czy wszystkie są jednego typu?

ja sie od niedawna próbuję wgryźć w temat, ale raczej od strony "które siodło bezterlicowe" niż "czy siodło bezterlicowe" - bo na zainwestowanie w bezterlicówke jestem już zdecydowana.
na Kasza?
i zdradzisz dlaczego? 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
06 stycznia 2011 13:40
Żebym ja miała Anky szmaty  😕 🤣
O half-padzie czytałam, ale skoro mattes robi podkładki pod bezterlicówki, to może Dorcysia pozwoliłaby mi trochę poszaleć i zrobić coś na wzór half-padu tylko 100 razy fajniejsze i ładniejsze i z tym cudnym mattesowym futrem

Cieciorka- mają łęki wymienne. Barefoot ma bodajze 4 rozmiary + łęk miękki, Freemax 6.
Wiwiana   szaman fanatyk
06 stycznia 2011 13:45
A propos zakładania czapraków do barefoota...


Pad mieści się swobodnie między czaprakiem a koniem 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
06 stycznia 2011 13:48
cieciorka, są różne łęki, są siodła bez łęków i siodła z elastycznymi łękami. do wyboru do koloru.

oczywiście, że na Kasza. ileż razy muszę powtarzać, ze jestem jeźdźcem jednego konia? 😉
dlaczego - to zdawało mi się oczywiste... koń jest odstawiony od pracy, hasa sobie tylko beztrosko po pastwisku, odwiedzam go raz-dwa razy w miesiącu (najbliższym czasie raczej jeszcze rzadziej, skoro podejmuję kolejne studia podyplomowe). zamierzam wsiadac na lekkie przejażdżki po lesie, może jakąś bardzo lekką praco-zabawę od czasu do czasu. a plecy tego konia będą takie jakie będą w danej chwili - żadne siodło terlicowe nie nadąży za czyms takim. a dręczyć niedopasowanym siodłem konia, ktorego takim wysiłkiem i kosztami leczyłam z problemów z plecami... nie zamierzam po prostu.

dla mnie bezterlicówka jest rozwiązaniem idealnym. dodatkowo mam sporo czasu, więc mogę na spokojnie szukać najfajniejszego dla nas modelu - więc mam dodatkową zabawę 😉

na razie w oko wpadł mi startrekk ujezdzeniowy o cudownie klasycznym wyglądzie i nowy freemax endurance/gp - brzydki jak devoucoux mendia 😍

testować będę natomiast w najbliższym czasie torsiona i barefoota. i się zobaczy 😎


edit
haha, jak widać po zdjęciu Wiwiany - można mieć i bezterlicówkę i pełen lans 😀 😎
Wiwiana   szaman fanatyk
06 stycznia 2011 13:51
Yesss, preciousss...  :kwiatek:

I czaprak mniej się brudzi, i pad trzeba prać, normalnie...
kujka   new better life mode: on
06 stycznia 2011 14:01
kurcze dziewczyny coraz bardziej jestem przekonana do tych bezterlicowek.
poki co najbardziej do mnie przemawia ujezdzeniowy freemax, no ale na razie tylko czytam sobie...
Kurcze, a myślałam że bezterlicówkę obojętnie jaką się założy i będzie git, a tu wymienne łęki, w różnych rozmiarach... i te ceny brrrr
Wiwiana   szaman fanatyk
06 stycznia 2011 14:16
Co do cen - na niemieckim ebayu można upolować przyzwoite siodło w przyzwoitej cenie 😉
tylko jeszcze trzeba wiedzieć czy nie kupuję jakiegoś badziewia które zaraz mi się rozleci, dla mnie wszystkie wyglądają podobnie  🤔
caroline   siwek złotogrzywek :)
06 stycznia 2011 14:32
ansc, mój Boże, to weź się w garść i ogarnij sie w temacie. i tyle.
a nie tylko narzekanie i narzekanie :/

ceny są rózne - w zalezności od producenta, modelu, etc. poza tym, dlaczego miałyby być za półdarmo...? toż to nie są filcowe gapy na kuca, tylko ktoś musiał siąść i wymyślić, jak to zrobic, zebyś mogła na koniu jezdzic wygodnie i dla swojego tylka i dla konia. i bezpiecznie.


kujka, a co powiesz na to? 😎


bezterlicowe 😎 startrekk 😀

ja się kocham fotograficznie w tym 😍 i stanę na uszach, ale wypróbuję je, bo baaardzo mi się podoba 😀

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się