Szczotki i inne akcesoria do czyszczenia

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 stycznia 2017 09:25
espana a co to za szczotka jest? Gumowy iglak? 👀
To jest plastikowy iglak, tylko ten plastik jest trochę bardziej miękki od tego zwykłego twardziela 😉, poza tym szczotka jest porządniejsza, bardziej funkcjonalna, i, mam wrażenie, wytrzymalsza (jeśli chodzi o długość i trwałość igiełek, bo czasami lubi pęknąć w poprzek przy pałąku na dłoń). Kiedyś były wszędzie, ja zużyłam ich kilka, a teraz jak pytam w sklepie stacjonarnym to się dziwnie na mnie patrzą i nikt nie wie o co mi chodzi.  👀
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
20 stycznia 2017 10:10
espana, za szalone 3,00 PLN znajdziesz np. tu: http://agrol.sklep.pl/pl/p/Zgrzeblo-miekkie/254
Kto jej nie szukał, ten nie zna bólu pt "przeciez iglak to iglak" 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 stycznia 2017 16:41
Dzięki za wyjaśnienie, już myślałam, ze to jakiś "magiczny" wynalazek. Cena faktyczni powalająca jest 🤣 Serio taki fajne? Właśnie dziś mi iglak umarł, rączkę oderwałam, to może taki zakupię.
Alvika dokładnie  🙇
W końcu kupiłam stąd http://www.hodowlany.pl/i303_Zgrzeblo_dla_koni__iglak.html (po zdjęciu z tego sklepu w google grafika namierzałam tą szczotkę), trochę przepłaciłam  😁 Polecam sklep. Pracownicy najpierw sprawdzili mi w magazynie, czy zgrzebło jest identyczne jak na zdjęciu, a jak już złożyłam zamówienie na następny dzień miałam paczkę u siebie.
Kupiłam 4 sztuki, dla siebie i koleżanki, po 1 w zapasie. Dodatkowo koleżance wzięłam zgrzebło spiralne, które też kosztuje połowę tego co w sklepie stacjonarnym.
Hej🙂 Właściciele SIWKÓW... Czy ktoś z Was używał rękawicy z kaktusa? Np takiej? Mattes z owczej wełny i kaktusa albo Busse kaktus?
milenka_falbana, to żaden kaktus, tylko zwykła sizalowa rękawica - jak te pod prysznic czy do masowania cellulitu ;-)
Imo szału nie robi, co było żółte nadal jest żółte że tak powiem ;-)
Gazella   Uwielbiam czyścić siwe konie ;)
01 lutego 2017 07:09
Jak się sprawdzają szczotki haas dla siwków?  Szukam czegoś skutecznego poza wodą z mydłem
Orzeszkowa - buuuu ...🙂  Dzięki!  :kwiatek:
Gazella - ja mam Haas Schimmel i Kokos. Obie są bardzo dobre tzn. na pewno dużo skuteczniejsze od miękkich szczotek ale i tak napracować się trzeba 🙂 KUpiłam sobie też w wiejskim sklepie taką zwykłą szczotę ryżową z czegoś naturalnego (kokos?) i działanie ma podobne a kosztuje dużo mniej 🙂 Używam jej do czyszczenia nóg z kupy :P
Wychodzi jednak na to, że bez pumeksu ani rusz...:P
Ja mam tego haas'a specjalnego dla siwków  😀 Haas Schimmel, dokładnie taką: http://eqclusive.pl/haas/2361-haas-schimmel-ladies.html

Mam też inne szczotki haasa, ale najczęściej używam właśnie tej. Czyści dobrze, ale cudów bym nie oczekiwała. Trzeba się trochę natrzeć  🤣 Tutaj filmik jak działa ta szczotka:
Generalnie ze wszystkich szczotek/kamieni/iglaków ta według mnie jest najlepsza. Oczywiście mokre chusteczki też idą w ruch 🙂
Tak czytam i czytam. Derkuję moje konie od jesieni żeby nie zarastały. Po jakimś czasie w siersci jest pełno takiego jakby proszku białego? Łupieżu? No nie do końca mogę to określić. U jednych mniej, u innych katastrofa... jakiś pomysł? Same gniade i kasztany.
Gazella   Uwielbiam czyścić siwe konie ;)
01 lutego 2017 07:46
Dzięki dziewczyny, no cóż tak właśnie myślałam, ale i tak muszę wymienić szczotki to spróbuję z tym zestawem Basic
Hajduczek, to akurat dość normalne u niektórych derkowanych koni. Nie mogą pozbyć się tego podczas tarzania. Ja się staram maksymalnie dużo wyczesywać Magic Brushem i to wszystko, co można zrobić. Chyba, ze masz opcję kąpieli na ciepłej myjce 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lutego 2017 09:34
milenka_falbana z czym sie różni Shimmel od Koko?? Bo mam kokosowa i jest boska, czysci rewelacyjnie i to moja najlepsza szczotka jak do tej pory, niestety ją zarżnęłam już prawie na śmierc :/ i szukałam nowej, nigdzie już jej nie mogłam znaleźć więc napisałam do Equklisive (czy jak im tam) to mnie poinformowali, że Koko juz nie ma, ale Shimmel to jest to samo 👀 To jak to jest? Róznią się czymś?
Niestety żaden mi się w łazience pod prysznicem nie zmieści...
ushia   It's a kind o'magic
01 lutego 2017 11:00
milenka_falbana, to żaden kaktus, tylko zwykła sizalowa rękawica - jak te pod prysznic czy do masowania cellulitu ;-)
Imo szału nie robi, co było żółte nadal jest żółte że tak powiem ;-)


naturalny sizal to włókno z agawy - wprawdzie to sukulent nie kaktus, ale w powszechnym mniemaniu to  jeden pies 😉

Hajduczek - pierz na raty - najpierw przod, potem tyl 😉 😂
a serio - no to jest jedne z powodow dla ktorych nie derkuje,
pomaga wyczesywanie i ewentualnie pryskanie ziolowymi preparatami do skory (albo na owady, black horse np ma taki naturalny, dleikatny, officinalis tez) - olejek herbaciany dobrze robi na taki derko-lupiez
Niestety żaden mi się w łazience pod prysznicem nie zmieści...

Czas zmienić wystrój łazienki 😂
Zembria - no ja też kokosa nie mogę nigdzie znaleźć... Kupowałam 2 lata temu w konik.pl. To samo to to nie jest, kokos ma twardsze włosie (włókna) od Schimmela. Ale może już nie produkują bo nawet w grafice nie znalazłam... 🙁 Weź sobie Schimmela a kokosa poszukaj w wielobranżowych sklepach albo budowlanych, powinny być 🙂 Do czyszczenia samych plam albo nóg się nada na pewno 🙂
Ushia - ano właśnie, agawa! Trenerka mówiła, że kiedyś jej znajomy miał taką rękawicę z agawy i ona rzeczywiście była super - efekt jak na reklamie 😀 Dlatego się rozglądałam za rękawicami. Ale może coś znajdę niedrogiego w drogerii na wypróbowanie.
Hajduczek -  😍
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 lutego 2017 18:24
Milenka_falbana Koko już nie produkują podobno, a przynajmniej tak twierdzi Pani z Eqclusive. Dlatego właśnie mi zaproponowała tego Shimmel'a twierdząc, że to ta sama szczotka 🙄 Dotarł dziś do mnie i rzeczywiście to nie to samo jest :/ "Włosie" jest miększe niż w Koko i jest delikatniejsza, nie skrobie tak brudu. Generalnie szczotka też jest super (testowana już) bardzo fajnie się spisuje, ale wolałabym gdyby mi napisano prawdę.
Dava   kiss kiss bang bang
02 lutego 2017 19:48
Tak czytam i czytam. Derkuję moje konie od jesieni żeby nie zarastały. Po jakimś czasie w siersci jest pełno takiego jakby proszku białego? Łupieżu? No nie do końca mogę to określić. U jednych mniej, u innych katastrofa... jakiś pomysł? Same gniade i kasztany.


A golisz też, czy tylko derkujesz?
U nas wszystkie golone i derkowane konie nie mają takich problemów, bo są często czyszczone i wszystko z nich wychodzi.
(oczywiście nie mówię o koniach z chorobami skórnymi).
Nawet jak Twój koń ma krótki włos, to dopiero podczas golenia wychodzi ile jest syfu pod tym 😉
Jak czyścicie swoje szczotki? Chodzi mi o plastykowe, umyć je w wodzie? Ale w całym domu będę miała koński zapach ,za  którym reszta domowników nie przepada, a na dworze mróz. Macie jakieś sposoby?
nokia6002, plastikowe wrzucam do pralki razem z końskimi ciuchami.
anai Kurcze nie pomyślałam. Dzięki! ! 😉
Nie tylko plastikowe. Do 40 stopni włosiane też spokojnie można, tylko w czymś sztywnym zapakowane i bez wirowania.
Właśnie nastawiłam pralkę wraz ze szczotkami. Zobaczymy czy się nie dopiorą. A puszczacie później pralkę "luzem". Ja zawsze, bo mama mówi że smród zostaje 👿  😁 
Jeśli piorę rzeczy ze stajni, to zawsze nastawiam potem 90 stopni na pusto, ewentualnie 60 stopni z detergentem do czyszczenia pralek.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 lutego 2017 19:15
A ja wracam z relacją dotyczącą szczotki Shimmel Haas. Przytoczę rozmowę moją i małża, małż ma srokacza, dziś spał na kupie, koń, nie małż 😉
Ja- Weź go wyskrob, bo wstyd.
Małż- To już, więcej nie zejdzie.
J- masz, tą spróbuj, tylko pod włos i w poprzek też, poszoruj tak trochę te plamy.
M- Coś Ty znowu kupiła?
J- ...
(chwila ciszy...)
M- Ty! Zajeb..! Dlaczego kupiłaś tylko jedną?!

Kurtyna  😁
zembria, zazdraszczam, słyszałam ze działa cuda. Ja też kupiłam, ale mój koń umarł jak go nią dotknęłam ;/ Niestety za wrażliwy.
Też mam schimmel. Jest naprawdę dobra.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 lutego 2017 06:14
xxagaxx Ty masz pewnie golonego konia, to się nie dziwię, że mu się nie podoba, ta szczotka jest na prawde ostra. Mój zarosnięty na mamuta (wolnowybiegowo stoją) to nie przeszkadza mu, ale nawet latem lubi porządne szorowanie więc dobrze sie składa z jego mascią 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się