Szczotki i inne akcesoria do czyszczenia

Podrzuci ktoś link do tej szczotki??🙂

Ja swoje wyprałam i wyglądają jak nowe. Że nigdy na ten pomysł nie wpadłam... Porażka... Ale pralka się parzyła później 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 lutego 2017 06:29
Nie podrzucę linka, bo komp odmawia współpracy :/ ale w Koniku są i to nawet w dobrej cenie 🙂
zembria, mam golonego, ale ja kupilam szczotkę latem, bo wtedy jest najgorzej jak derki nie ma 😉 Niestety, nawet na normalną sierść Siwy nie dał rady. Ale on jest bardzo niedotykalski 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
15 lutego 2017 11:04
Czy ktoś z Was orientuje się może gdzie najlepiej kupić sleekez ? Chciałabym cały zestaw, póki co widzę, że są dostępne tylko w eqclusive.pl.
i nie interesują mnie podrabiańce - testowałam już wszystko łącznie z ezzy groomem i nie ma czego porównywać  😁
efeemeryda, serio widzisz różnicę w działaniu? przecież to wszystko na jedno kopyto - ładnie oprawiony brzeszczot.
efeemeryda   no fate but what we make.
15 lutego 2017 17:31
To absolutnie nie jest wszystko jedno - miałam w stajni 5 takich szczotek w tym Sleekez, i tylko ta ostatnia wyciąga naprawdę super i nie można sobie zrobić nią krzywdy choćby nie wiem jak próbować, czego nie można powiedzieć o nawet tych "lepszych" podrobach, którymi to przecięłam sobie rękę...
Teraz testowałam pożyczony od koleżanki Sleekez na kocie MC - rewelka, ale ze trochę szkoda mi było kasy to kupiłam ezzygrooma (bo tego jednego w stajni nie było) i niestety wyciąga może 1/3 tego.
Teraz ponieważ sezon na końska sierść się zbliża, myśle ze najlepiej się opłaca kupić komplet, zwłaszcza, ze koleżanka z pracy (która tez najpierw przetestowała) chce Sleekez dla psa, a ja potrzebuje końska i kocią  🏇
ja testowałam orginalnego sleekeza i podróbe i nie zauważyłam różnicy, pytanie też na jaką podróbkę trafiłaś.
efeemeryda   no fate but what we make.
17 lutego 2017 09:14
ezzygroom, taka zwykła no name za 20zł i quicksheed - i to tym przecięłam sobie dłoń.
Ja mam taka za 30 zl drugi sezon i nie widze różnicy z orginałami.
efeemeryda   no fate but what we make.
17 lutego 2017 15:33
a nie uszkodziłaś się nią ?
spróbuj przejechać pod skosem po ręce
megruda spróbuj  😀iabeł:  😁 Tylko potem zdjęcie wrzuć.
sprobowalam i nic...
efeemeryda   no fate but what we make.
17 lutego 2017 15:51
może miałam jakieś mega felerne, ale nie mam już ochoty testować  🙂
zależy jaki brzeszczot został użyty w tej mojej jest do metalu, inny jest do drewna... ja tą szczotką czyszcze czapraki z siersci przed praniem i szczotki z włosia.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 lutego 2017 17:39
Słuchajcie, a te szczotki-brzeszczoty nie niszczą nowej sierści? Nie strzępią końcówek włosa? Bo nie powiem, chętnie bym wypróbowała teraz na wiosnę, ale jakoś mam opory że "porysuję" tym nową wyrastającą sierść i będzie matowa 🙄 A ja lekko fiśnięta jestem na punkcie tego, żeby mi się konie codziennie świeciły jak pewnie części ciała psów 😁
ja w tamtym roku testowalam na 6 koniach i nie widzialam w roznicy w blyszczeniu się.
efeemeryda   no fate but what we make.
17 lutego 2017 21:31
Mój się błyszczał jak nigdy  😍
QuickShed ma ten model QS-24 PRO - zdj. od nich ze strony. Kurz i sierść leci jak spod kosiarki. Ładnie to wygląda, nie wstyd to wyjąć i każdy za raz co to, co to. Ja akurat lubię gadżety 🙂 Co do ostrza to nie jest to brzeszczot, ale wygląda podobnie, tez jest hartowanej stali i ma ząbki.  🏇
efeemeryda   no fate but what we make.
18 lutego 2017 12:59
Ale troszkę krótkie te ostrza i się szybko zapychają  😉
Ale tak czy siak lepsze to niż zwykle szczotki.

Podbijam moje pytanie czy ktoś gdziekolwiek poza ta jedna stronka widział gdzieś Sleekez ? W zestawie najlepiej  💘  :kwiatek:
A co sądzicie o Wooden Brush? Używał ktoś? Warto kupić?
to ja zadam głupie pytanie czym się tak naprawdę różni Sleekez od QuickSheda czy Brashki? dla mnie to trzy identyczne szczotki
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 lutego 2017 18:25
Podłączam się do pytania powyżej, bo chyba cosik zakupię.
Mamuty rozpoczęły proces przepoczwarzania się na powrót w konie i potrzebuję czegoś do zadań specjalnych 😎
BUCK   buttermilk buckskin
18 lutego 2017 18:56
to ja zadam głupie pytanie czym się tak naprawdę różni Sleekez od QuickSheda czy Brashki? dla mnie to trzy identyczne szczotki


analiza na podstawie zdjęć internetowych:
SLEEKEZ oraz QUICKSHED mają ząbki jak piłka do drewna, ułożone równolegle pod kątem
BRASHKA oraz QUICKSHED ma całą długość ostrza idealnie płaską
SLEEKEZ ma długość ostrza pofalowaną
BRASHKA ma ząbki symetrycznie trójkątne
analizy drewna rękojeści oraz sposobu mocowania nie mam jak ocenić  🤣 🤣
BUCK dziekuje 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
18 lutego 2017 20:23
ja juz wypowiadałam się powyżej, że quickshed pod kątem ustawiony może przeciąć skórę, sleekez nie, poza tym sleekez ma szerszy brzeszczocik przez co ząbki wybierają więcej i się tak łatwo nie zapycha.
Moim zdaniem jeśli ktoś absolutnie nie chcę wydać dużo kasy na szczotkę to lepszy quickshed niż nic, ale mając wybór to tylko sleekez.  :kwiatek:
Zamówiłam sobie ostatnio szczotkę typu sleekez, ale chciałabym jakoś uzupełnić mój pojemniczek na szczotki 😀 myślałam o szczotce do masażu, może rękawica? Albo coś do usuwania rzepów? Co polecacie oprócz zwykłego zgrzebła, iglaka i miękkich szczotek?
Kupiłam quicksheda 😲 docelowo miała być do kłaków z czapraka i derki przed praniem, ale zrobiliśmy test na Polce, która nie lubi niektórych zabiegów, nie da się dotknąć przy cyckach czy od przodu między nogami 😁 Koń odkłaczony z zimy w mog. Do tego wara opadła przy drapaniu pleców. Jestem zachwycona!czapraki, derki, dywaniki-ta mała szczotka dedykowana do tego jest świetna (konia też  nią szorowaliśmy). No i jedna fajna rzecz- jak ktoś ma psa z podszerskiem, nie lubi trymować trymerem czy kamieniem, albo zwyczajnie musi na szybko psa przylizać przed pudrowaniem itp. to szczotka sprawdza się tu bardzo fajnie.
Rąk nie pocięłam, konia też, zamawiam kolejne, bo mi już i Mamiszon i teściowa kociara chcą mój zestaw podprowadzić. 🙂
Szukam opinii na temat tego typu grzebienio-szczotek. Radzą sobie porównywalnie do SleekEz, Brashek i QuickShed, czy raczej nie?
A ja zmontowałam w końcu zestaw brzeszczot + rączka do siekiery i jestem bardzo zadowolona  😀

Zamówiłam zestaw szczotek Haas dla koni jasnogniadych/kasztanowatych. Jakieś cudownego efektu usuwania plam i zlepków brudu nie zaobserwowałam, ale kurz wyciąga naprawdę bardzo zacnie  😍
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 marca 2017 18:20
Do mnie dotarł dziś SleekEZ i jestem nieco w szoku 😲 Niby konie czyszczę codziennie, teraz w weekend przez dwa dni je porządnie odkłaczyłam, a przynajmniej mi się tak wydawało 😉 Dziś wypróbowałam ten brzeszczot i jest moc! Kudły rzeczywiście leciały płatami, zawsze mi się wydawało że do tych filmików biorą dzikuny z lasu nie czyszczone od dwóch tygodni, ale nie, z moich wypucowanych jak na Pride of Poland chłopaków wyciągnęłam dywan kłaków 👍 Może nie było jak na filmiku reklamowym, ale niebezpiecznie blisko 😉 Żałuję, że zdjęcia nie zrobiłam, ale już ciemno było praktycznie, a nie mam aparatu :/
Moona ja mam z tego zestawu Military, bardzo ją lubię. Wydawałoby się, że po wyszczotkowaniu Shimmelem nie ma w sierści już "paprochów", a Military jeszcze sporo wyciąga, świetna jest 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się