wodze i wodze pomocnicze

Haha, może patent który jak ma się za mocny kontakt to razi prądem? 😀 😀
Burza, ale to ma stopery na parcianej czesci. dubble longe ma?
Ferna1991, http://www.febro.pl/product-pol-98-Patent-Freejump-Nylon-Collar.html
Haha, może patent który jak ma się za mocny kontakt to razi prądem? 😀 😀


haha, podoba mi sie, moze w koncu bede miala porzadna motywacje, zeby pamietac, zeby nie trzymac konia krzywo 😀 Jakby cos takiego bylo, to ja to kupuje 😀
Pomożecie w rozpoznaniu firmy?

Wodze gumowe/silikonowe, bardzo fajnie leżące w dłoni. Szukałam w grafice googla ale nie znalazłam z podobnymi klamrami. A chcę wiedzieć ile +/- kosztują takie.

Te "gumy" to wygląda jak daw-mag, były takie wodze silikonowe.
adriena, też tak myślałam, ale te z daw maga mają inne sprzączki i inne stopery
No właśnie to jedyna różnica, bo same wodze są mocno podobne do tych daw-magowskich.
fajnie by było, a i tak jak będę gdzieś w jeździeckim i będą daw magi (jeszcze ich w łapach nie miałam) to pomacam i porównam 🙂
Słyszałam ostatnio o wodzach thiedemanna i patrząc na zdjęcia nie za bardzo pojęłam do czego one służą. Więc może ktoś z Was mi powie ? 😀
To jest taka czarna wodza dla "bystrych inaczej" 🙂 Gdy ktoś nie ma pojęcia/wyczucia to trener może łatwo, ale skokowo (z ziemi) regulować długość czarnej. Znani mi poważni trenerzy mówią o tym per "paskudztwo". Ale bywa, że trzeba 🙁: np. juniorka ma ogiera wdrażanego do treningu po przerwie, czarna ją przerasta (bo dwie wodze itd.) a dla zwiększenia bezpieczeństwa jakoś "możliwości" konia ograniczyć trzeba.
Paskudztwo m.in. dlatego, że ludzie, którzy nie ogarniają czarnej ogarniają w.t. - i dawaj np. skakać + jeszcze twierdzą, że w.t. do skoków właśnie służy, bo się nie zaplącze jak czarna.
Tymczasem kompetentny człek na czarnej poskacze nawet z korzyścią dla konia, a toto przynosi prawie same szkody - działa zbyt mechanicznie, nieobliczalnie.
Żeby nie było: jeździłam byłam na w.t., to wtedy raczej nowość była, i mam porównanie możliwości i efektów.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
07 października 2013 09:43
skracal ktos z Was kiedys wodze skorzane?
milena1013   kopyta i sznurki ^^
09 listopada 2013 19:49
Lepsze będą wodze skórzane, parciane, gumowe czy z linki ?
Do czego? 🙂
Jeśli chodzi o chwyt i wygodę najlepsze są... ręcznie plecione z bawełny (+ skóra, of c.), potem chyba silikonowe.
Potwierdzam, że bardzo miło użytkuje się gumowe Fair Play.
Slikonowe Stubbena to chyba najlepsze wodze, najlepiej leżące w dłoni itp. jakie miałam w ręku.
Daw Magi jak dla mnie sa zbyt elastyczne, źle mi się jeździło, cięzko było stabilnie równo trzymac kontakt, bo miałam wrażenie, że mam w reku gumke, która zmienia swoją długość, a nie wodze.
Fair Playe gumowe też miałam. Całkiem fajne jak na swoją cenę, ale psują się błyskawicznie. Moje były do wyrzucenia po niespełna roku użytkowania jako druga wodza do cyganki, czyli nawet nie na codzień, bo dopinałam je tylko na zawody/treningi skokowe itp.  Kiedy np. jedne gumowe Prestige uzywam już od chyba 6 lat jako wodzy podstawowej i dalej nie mogę im nic a nic zarzucić.
Yorki parciano-gumowane polecam - cieniutkie, nie slizgaja sie, no fajne, zwlaszcza ze cena ekonomiczna😉 Brighton sie nazywaja,
o te:

[img]http://galopada.pl/sobraz/32964/0[/img]
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
10 listopada 2013 17:12
faith, mam te wodze od dwóch miesięcy i nigdy więcej - masakrycznie już się zniszczyły- "skóra" przy sprzączkach jest jak z plastiku, a gumowanie się "mechaci"... (edit: używane praktycznie siedem razy w tygodniu na jednym koniu)
Za to bardzo mi podpasowały te wodze http://animalia.pl/produkt,25814,0,br-wodze-z-gumowana-wstawka.html
to ja mam jej od... prawie roku i nic😉 ani garam zniszczenia nie widac🙂
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
10 listopada 2013 17:36
Coraz bardziej w takim razie skłaniam się ku kupowaniu rzeczy do jazdy tylko w sklepach stacjonarnych - serio, mój egzemplarz to totalna porażka....
Miał ktos w reku te wodze Prestige ?? Do cygana od razu ze sznurkiem ?
http://www.equishop.com/prestige-wodze-e104-gag-do-oglowia-e100,id-3247
W czym to jest/nie jest lepsze/wygodniejsze w uzyciu od normalnych sznurków i dopietej do nich normalnej wodzy ?? Obstawiam, że po cos taki patetn powstał, tylko... noe właśnie, po co ?
nawet nie do cyganki, a z każdego wędzidła robisz sobie cygankę... z tym, że to lipa  😉
skracal ktos z Was kiedys wodze skorzane?
bardzo często.... wystarczy zawiązać supeł na końcu
nawet nie do cyganki, a z każdego wędzidła robisz sobie cygankę... z tym, że to lipa  😉


czemu lipa wrotku?
bo lepsza cyganka, niż zwykłe wędzidło zapięte jak cyganka.
milena1013   kopyta i sznurki ^^
11 listopada 2013 21:11
Im więcej patentu, tym mniej talentu.
wrotki, ale że jak zwykłe wędzidło jako cyganka ?? Słabą mam wyobraźnię chyba. Sznurek przez kółka po prostu ??


własnie tak jak piszesz.
wrotki, to takie lipne rozwiązanie faktycznie. Wedzidło będzie fruwac we wszystkie strony na tym sznurku.


fruwać nie fruwa, bo jest jeszcze przypięte do pasków policzkowych...które, no właśnie, nie bardzo wiedzą co ze sobą zrobić i jak sie wygiąć, kiedy działanie wodzy podciąga wędzidło w górę. 🤔
A to jednak xle sobie wyobraziłam, bo w głowie miałam obrazek bez policzków. Wędzidło wiszące tylko na sznurku przełożonym przez kółko i ... no jakos nie grało mi to w głowie.
Tak czy inaczej, słabe rozwiązanie.

Zastanawiam się w czym taka wodza od razu ze sznurkiem mogłaby byc lepsza przy zastosowaniu jej do normalnej cyganki. Chyba w niczym ?? Tylko droższa niz zakup sznurków i dopięcie dotychczasowej wodzy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się