wodze i wodze pomocnicze

Klami, otóż to. pic na wodę. trochę ładniej by wyglądało 😉
Jest ktos, kto stosowal ten patent?
[img]http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/37/85/73/69/3785736970[/img]
To są te gumki, niby do "poprawienia kontaktu"? Jeśli tak, to dla mnie bzdura, zero wyczucia. Tak "normalnie" jeśli potrzebuję zadziałać mocniej wodzą  to przynajmniej wiem jak mocno działam. A tutaj niby jest ta guma, ale przecież ona się rozciąga więc ja nie potrafiłam nijak wymyślić na ile mocno JA działam. Pomijając, ze jak ktoś chce koniowi łeb wykręcić to i tak wykręci, bo każda guma kiedyś kończy się wydłużać.
No, chyba że "dla dzieci do nauki póki nie mają stabilnej ręki", ale to też mnie nie przekonuje: tak na moją logikę, jeśli szarpnę wodzami na tyle, że ta guma się ruszy, to znaczy, że koń już i tak nie czuje różnicy i ma wbite wędzidło w dziąsła. Przecież żeby gumę rozciągnąć, musi być "trzymana" z dwóch stron, czyli z jednej strony ręka a z drugiej dziąsła muszą stawić jej opór. Nie wiem na ile jasno się wyraziłam. Ale wszelkie dziwne gumeczki, mierzacze kontaktu itd. to dla mnie nic dobrego 😉 Na "dobrą rękę" najlepsza jest samokontrola albo dobry instruktor 😉
Nie wiedzialam za bardzo gdzie podbic. Szukalam i nie znalazlam pewnie ze wzgledu na to ze nie moge uzywac polskich znakow.
Chce sie dowiedziec czegos na temat "czarnej wodzy do reki" lub czegos podobnego.
Zalezy mi na opuszczeniu glowy i na tym zebym mogla w kazdej chwili zmniejszac zwiekszac napiecie lub wlasnie w poytzrebnych temu sytuacjach je calkowicie  zmniejszyc. Mowie tu o terenie. A teren jak wiadomo tu woda, tam skok, tam gdzaski piach. Nie chce mu w takiej wytuacji ograniczyc ruchu glowa. Ahh i dodam koniu o ktorym mowa nigdy nie chodzil w wypinaczach itp patentach. To co od poczatku mial na sobie to oglowie ze zwyklym nachrapnikiem, proste raz lamane wedzidelko i siodlo 😉

Wiec czy jest cos wlasnie podobnego lub moze byc i ta wodza do reki tylko prosze o wasze opinie na temat tych patentow 🙂
Polecam wszystkim wodze gumowe schockemohle. Gumka cienka, miękka, idealnie leży w ręku 😉
Witam  😀

Potrzebuje linkow do wodzy gumowych lub antypoślizgowych,tylko takich które nie maja stoperów...
Najlepiej nie takie cieniutkie.
Z góry dzieki  🙂
lovejackdaniels, pierwszy link tu:
http://lmgtfy.com/?q=wodze+gumowe
Rozumiem,ze to miała byc ironia... ?
Po to jest forum,zeby zapytać.
Jakby sklepy oferujące gumowe wodze pisały czy maja stopery czy nie to nie siliłabym sie na łaskę innych  🙂
lovejackdaniels, polecam Fair Play gumowe. Nie są trwałe, ale bardzo wygodne i tanie.
Jeśli tylko nie mają stoperów to mogą być  🙂

podeślij lin do takowych  🙂
lovejackdaniels, oczywiście że to ironia, ale już pierwszy link w googlach podaje wodze gumowe bez stoperów - widać wyraźnie na zdjęciu
Oczywiscie, ze forum jest po to, aby zadawać pytania ale takie wygodnictwo to już spora przesada. Nie pytasz które z wodzy gumowych nie mają stoperów, są w dobrej cenie i dobrze się uzytkują, tylko żądasz (w pełnym słowa tego znaczeniu) linków i tyle
A linki to sobie bez najmniejszego problemu znaleźć samemu używając bardzo powszechnej wyszukiwarki 😁
Powiem Ci tak,jak ktos czegoś żąda to nie pisze,ze potrzebuje,a tymbardziej nie dziekuje 🙂
A po drugie to co na zdjęciu nie jest wspolmierne z rzeczywistością.
Kupiłam juz 2pary takich wodzy  🙂
Dlatego tez skoro PROSIŁAM o linki to oczekuje pomocy,a skoro Tobie nie podoba sie post to prosze nie patrzeć na niego i zając sie czymś kreatywnym czy cos...  🙂
Koniec tematu.
halo[b][/b] Dxiekuje bardzo za link  🙂
Polecam wszystkim wodze gumowe schockemohle. Gumka cienka, miękka, idealnie leży w ręku 😉


xxagaxx - Które dokładnie ? Zarzuć linkiem  :kwiatek: . Też chcę takie mięciutkie  😀.
Dzięki Burza  :kwiatek: . Już znalazłam takie jakie chciałam  , z zapieciem na haczyki 🙂 . http://arcus-konie.pl/schockemohle-wodze-21-p-3795.html
A ja mam gumowe/silikonowe (pieron wie co to  😉 ) wodze CWD. Grubsze niż DawMagi, ale za to jakie to jest stabilne i pewne w trzymaniu  😜

Jest w Polsce przedstawiciel CWD?

edit. Czy to fejsbukowe info jakoś się rozbudowało w sklep internetowy czy cokolwiek?  😉
https://www.facebook.com/cwdpolska
figaro2046, one zapięcia to chyba wszystkie możliwe mają 🙂
  Burza - Chyba tak  😁.
  Ja mam stubbeny te kaczukowe , jak Ktosina . Ale już bardzo wiekowe , i nie takie piękne jak za młodu  😁. I Passier Eventa, też z takiej mięciutkiej gumy http://arcus-konie.pl/passier-wodze-gumowe-eventa-22mm-p-1569.html?manufacturers_id=79 .  Szczerze polecam 🙂.
Jutro przyjadą wodze gumowe Solibela  polecane przez Katije  😀http://cavalloshop.pl/katalog2/kon/wodze/wodze-gumowe-solibel.html
  Zdam relacje jak sie sprawują  😉... No i te schockemole  do mnie wołają  😁 Dużo tańsze od stubbenów i passierów , i mam nadzieje równie comfortowe 😀.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
19 stycznia 2015 20:11
no właśnie, skoro juz mnie do tablicy wywołujecie 😉
figaro2046,  jak te passiery w stosunku do Stubbenów?

xxagaxx, no i te Twoje jak porównasz do Stubbenów? bo ty miałaś te kauczuki też, prawda?

moje, śladem crazy, też wyślę w jedyne słuszne miejsce do renowacji skóry 😁 nikomu innemu nie ufam, że mi ich nie zepsuje :/
Ktoś - Passiery , fajne ,mięciutkie , comfortowe....Ale zdaża im się uciec z dłoni ... Konisko potrafi szarpnąć , a one sa takie gładkie ... Nie mają tych wypustek jak stubbeny.
Stubbeny zdecydowanie nr1  😀.
A najgorsze jakie miałam , to chyba gumowe Prestige .Twarde , wręcz ostre , totalna porażka . Nie polecam  😁...
Wodze z duza iloscia stoperow poszukuje, gesto, cienkie, nie slizgajace sie, czarne, srebrne okucia, niekoniecznie za 300zl😉 jakies propozycje?🙂
Czy robi ktoś w Polsce albo zrobiłby jakby się poprosiło wodze gumowane bądź gumowe z kółeczkami do patentu Thiedemanna? Albo widział ktoś jakieś do kupienia? (pewnie marne szanse :P)
Niestety wszystkie wodze jakie się kupuje to beznadziejnej jakości parcianki albo sama ślizgająca się skóra ze stoperami... I do tego ich wytrzymałość przy intensywnym użytkowaniu to max rok albo i krócej jak gorsze wykonanie...

Jakby ktoś nie mógł sobie wyobrazić:
Wodze Thiedemanna:
BlueHorse, wodze Thiedemanna robi Daw Mag, z tym że skórzane.
Jakość jak najbardziej OK
Inny sposób to zwykłe gumowane / gumowe wodze wysłać do porządnego rymarza (Daw Mag, Andersz, etc.) z dokładnym opisem jak i gdzie doszyć kółka do patentu.
Nie widziałam  wodzy Daw-Maga... Ma ktoś link do takowych? Bo na razie kojarzy mi się skóra ze stoperami a do tej pory takie były równie koszmarnie niewygodne dla ręki 🙂

Dzięki _Gaga a może ktoś już jakieś zlecenia w obrębie wodzy wykonywał?
BlueHorse, wygodne czy niewygodne - kwestia gustu
Osobiście lubięskórzane wodze i w innych nie jeżdżę 😉

Możliwe, że DawMag nie ma patentu na stronie, ale robi bo mam go właśnie od nich 🙂
Ok dzięki 🙂 Wiadomo kwestia gustu z wodzami 😉 Tak czy siak parcianki z tych ogólnie dostępnych to katastrofa... Rozwalają się szybko, wyślizgują się a od ich trzymania łapy bolą... :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się