ciąża, wyźrebienie, źrebak

Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
20 kwietnia 2015 10:21
Jeżu ja czuje Wasze emocje i napięcie ansc o trochę zazdroszczę ze to juz nie moja... Bo ja juz dosłownie świruje i spać po nocach nie moge...
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
20 kwietnia 2015 13:11
Luisa piękna mała, bardzo szlachetna. Po czym to?

U nas dwa maluchy dopiero.. reszta juz po terminie, ale nie spieszą się na ten świat...



Gratuluję  pięknych źrebaków.
Jednocześnie mam pytanie do naszych forumowych wetów. Czy ktoś ma smółkogrzeb Masha, albo zdjęcie tego przyrządu ?  🙄
Zairka a na kiedy masz termin?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
20 kwietnia 2015 18:19
Zairka a na kiedy masz termin?

Był na 17 kwietnia

Edit: wczoraj pojawiły sie kropelki siary 😅 Magda leniwie wracała z padoku do stajni na kolejce co w jej przypadku nie jest normalne, wiec juz dzisiejsza noc obchody co 2h ale jeszcze cisza
To na pewno już dziś  😅 Wreszcie zobaczyłam na czym polega zapadnięta dupa  😵 te dwa dołki co wcześniej widziałam to nic przy tym co zastałam dzisiaj. Mleko już kapie, dałam jej tylko garstkę granulatu i skubie coś na dworze, a ja muszę siedzieć w pracy  🙇
Jak ktoś to czyta to ma niezły ubaw  😂 🤔wirek:
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
22 kwietnia 2015 09:14
Zairka, ansc trzymam kciuki i niecierpliwie czekam na wasze maluchy 🙂! Swojego na razie brak ale można się emocjonować cudzymi 😉.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
22 kwietnia 2015 11:36
Ansc ja zaraz bede w stajni to zobaczę jak to u Nas wyglada na żywo a nie z relacji innych, trzymam kciuki za Was i mam nadzieje ze u Nas to tez juz bo ile można nie spac!
Zaczynam się powoli stresować. Termin na 26.05, kobyła wczoraj nabrała w wymionach, dosyć wyraźnie.

No i gratuluję źrebaków, dziewczyny!! :kwiatek:
Luisa piękna mała, bardzo szlachetna. Po czym to?



Louisa, ale co tam 😉 Mała to córka niemieckiego premiowanego trakena Hancock (Imperio - Munchhausen)

Niecierpliwie czekam na wasze źrebaczki!
U mnie wczoraj kobyła z terminem na 28 stwierdziła że będzie się źrebić, od 17 do 21 kładła się wstawała, leżała i stękała a potem jej przeszło i całą noc jadła siano. Widocznie to tylko źrebak się przekręcał  😵
Niemniej ta panna długo już nie wytrzyma 😉


Edit: wczoraj pojawiły sie kropelki siary 😅 Magda leniwie wracała z padoku do stajni na kolejce co w jej przypadku nie jest normalne, wiec juz dzisiejsza noc obchody co 2h ale jeszcze cisza
[/quote]

2 godziny to strasznie dużo czasu, ja byłam u mojej o 20.55, przestępowała z nogi na nogę, trochę się pociła,wróciłam do domu,ale coś mnie tknęło i wróciłam do niej (zawsze stała jak zamulona, to przestępowanie z nogi na nogę mnie niepokoiło), leżała i kopytka juz szły

ona czekała aż nikogo nie bedzie, 15 minut różnicy
Zaczynam się powoli stresować. Termin na 26.05, kobyła wczoraj nabrała w wymionach, dosyć wyraźnie.



u nas taki sam termin, cyc też już widoczny, zobaczymy która będzie pierwsza 😉

edit: dorzucam moje ulubione tegoroczne foto

[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtf1/v/t1.0-9/11145072_919407418089628_2326263714460070953_n.jpg?oh=c78b767866bc2d38f2aece258108e1c4&oe=55DD8EA0&__gda__=1439994363_fedc9d6bcc0faab4725448f6c9cad7a1[/img]
Cariotka   płomienna pasja
23 kwietnia 2015 07:24
wchodzę do wątku licząc że pogratuluje ansca tu cisza 😁
cała re volta czeka na zdjęcia 🙂
No i jest, wyczekany, ogierek, przyszłam o 22,20 i już było po, tylne nóżki jeszcze były schowane, zdjęłam mu błonę łożyska z pycholka i lekko pociągnęłam, zaczęłam go wycierać bo się cały telepał i już się dźwigał na nóżki, przytrzymałam go chwilę jeszcze na ziemi żeby od razu nie zerwał pępowiny. Jest bardzo ruchliwy. Największy problem miałam z zawiązaniem łożyska żeby nie szurało po ziemi, wiązałam i wiązałam a to ciągle długie 😉 Czekałam 2 godziny aż mały się pożądanie napije i łożysko wyjdzie całe. Było dość zimno więc przy pomocy syna, zamknęłam towarzystwo w stajni. Rano po śniadaniu poszły na dwór.

anetakajper   Dolata i spółka
23 kwietnia 2015 07:58
gratulacje
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
23 kwietnia 2015 08:47
Gratulacje!!!
No to teraz chyba my następne w kolejce??
Ale Madzi sie nie spieszy 😵
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
23 kwietnia 2015 08:52
ansc piękny! Po prostu czarna perełka 🙂. Gratulacje!
montana cudne zdjecie  😍

ansc gratulacje!

Zairka może Cię wyprzedzimy 😉
Dziękuję 🙂 Muszę przywiązać czerwoną wstążkę 😉 Widzę, że zaraz będą zakłady  🤣 Ja się cieszę, że już jesteśmy po. Jestem nieprzytomna  😵
ansc Gratuluję  :kwiatek:

montana Świetne zdjęcie  😀
28 dzień ciąży  😅
Ansc, to jedyny źrebol, czy jeszcze na jakiegoś czekasz?
Gratulacje, niech sie zdrowo chowa 😉

Montana, nie bede oryginalna ale fotka super 😉

naovika, czym kryłaś? Teraz dbaj o mamuchę 😉

Zaglądam do wątku, choć na nic nie czekam i nic na ten rok nie planuje, ale to moj jeden z ulubionych wątków  :kwiatek:
Dzięki, to jedyny źrebak

Megane

Torado 2/ Its Morado
Zairka widziałam na FB, gratuluję kremowej klaczki!  😅
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
23 kwietnia 2015 22:50
Ręce jeszcze we krwi ale potwierdzam jest!!! <3

Czekamy na łożysko, ale jest boska <3
Edit.
Wszystko książkowo tfu tfu, wrocilam do domu trochę sie przespać!!
anetakajper   Dolata i spółka
24 kwietnia 2015 06:30
Zairka gratulacje  🙂
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
24 kwietnia 2015 07:33
Aaaaaa, Zairka  cudo! Po prostu cukiereczek. Gratulacje, niech ci się zdrowo rozwija 🙂. No i dawaj więcej zdjęć 😉.
Witam wszystkich w tym wątku.
To tegoroczne pociechy z mojej hodowli.
Trzy klaczki arabskie.


Śliczne te wasze pociechy, fajnie tak wstać z rana i patrzeć na szczęśliwe maluchy biegające i brykające wokół mamy 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się