ciąża, wyźrebienie, źrebak

Ale piękne zdjecia !
Condina przeurocze zdjęcia!
Zairka na żywo jeszcze cudniejsza  😜

U nas źrebaczki rosną u boku mamusiek.

3 tygodniowy chłopaczek:


I już panna 2,5 miesięczna:


A ostatania w tym roku z terminem po 20 maja, wczoraj postawiła 'świeczki', a dzisiaj w ciągu dnia patrzyłam i nie ma. Nie wiem czy to fałszywy alarm czy co.
amazonka* maluchy są cudne  😍 Ale mamusiom też trzeba przyznać, że wyglądają świetnie  😀
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
04 maja 2015 20:06
amazonka pierwsze zdjęcie przecudowne! na PUZZLE się nadaje!
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 maja 2015 22:26
My w tym roku skromnie dwa źrebole. W tym jeden dzisiaj przyszedł na świat

Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
04 maja 2015 22:51
Ja zaczynam mieć stresa bo mała dostała od wczoraj biegunki, ale takiej porządnej do tej roztrzepuje ogonkiem jak hipopotam! Nie pytajcie jak wygląda kremowy źróbek z pomarańczową dupką 😵 za to Madzia mi chudnie mimo że zarcia dostaje sporo, a boje się żeby się nie ochwaciła Jak z podawaniem wysłodków przy źrebaku? 👀
Spokojnie wyslodki możesz dawać, tylko wprowadzaj stopniowo, u nas kobyla przez caly okres karmienia jadła wyslodki plus otręby i makuch.
Sprawdzalas temperaturę zrebakowi?


PS maly off top - nie poznalas mnie wczoraj 🤬 😁
Zairka a Madzia się czasem nie grzeje teraz? Pierwsza ruja po porodzie? Bo wówczas występują biegunki u źrebaków, też to przerabialiśmy na kremowej dupce.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
04 maja 2015 23:48
Tak zaczęła sie grzać, tylko teraz pytanie czy nie mozna jakiś jej pomoc? Smecta? Lakcid?
Ile dni trwają takie biegunki? Cała ruję kobyły?
Mój też dostał biegunki ale na szczęście tak robi, że pupa czysta. Pupę trzeba myć na bieżąco, bo może sie odparzyć. Kiedyś o tym nie wiedziałam i źrebakowi schodziły strupy ze skórą  🤬 Klacze zykle grzeją się na 9 dni po porodzie, u nas kapkę później, w sumie po klaczy nie widać ale wałach się do niej przykleił 😉 więc się zdradziła  😎 podobno jak źrebaki liżą lizawki ( a mój liże namiętnie) też mają biegunki.
Czytałam badania że to nie związane z rują (bo występuje w tym samym czasie nawet u źrebaków odchowywaanych sztucznie, p osieroconych) - raczej skutek pierwszych prób  brania do paszczy siana, trawki czy innych mniej lub bardziej niejadalnych obiektów, zmiana flory bakteryjnej. U nas sprawdza się danie małemu do polizania odrobiny biogenu K - ot tyle co się przyklei do czubka lekko zwilżonego palca, 2 razy dziennie.
amazonka* Jakie cukiereczki!  😍 Gratuluję.  🏇
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
05 maja 2015 15:24
Myjemy codziennie dupcie ale i tak siersc juz schodzi..
Zaczynam akcje futrowana kobyły dodatkowo otrębami i wyslodkami, pasza i liczę ze odbije szybko.
rox   ogony trzy
05 maja 2015 16:10
Doradźcie, proszę. Mamy maj, a moja dziewczyna nadal nie pokazuje rui. W zeszłym roku obudziła się dopiero we wrześniu, jak przyszedł do stada nowy koń. W tym roku pierwsza ruja w lutym i do teraz cisza. Jest pod stałą kontrolą weta, niby wszystko w środku gra, ale mam dylemat... Władować hormony i próbować inseminować (krycie naturalne odpada) czy te ciche ruje uznać jako "natura wie lepiej" i dać sobie siana...?
Wiecie, ten koń to moje oczko w głowie, różne myśli człowiekowi do głowy przychodzą. Jeszcze się nic nie dzieje, a ja już zaczynam świrować  🙄  🙁
Zairka
smaruj tą podrażnioną skórę oliwką dziecięcą, im tańsza tym lepsza, najlepiej bambino, pomaga i łatwiej tez umyć
40 dzień ciąży  🏇
Czytałam badania że to nie związane z rują (bo występuje w tym samym czasie nawet u źrebaków odchowywaanych sztucznie, p osieroconych) - raczej skutek pierwszych prób  brania do paszczy siana, trawki czy innych mniej lub bardziej niejadalnych obiektów, zmiana flory bakteryjnej. U nas sprawdza się danie małemu do polizania odrobiny biogenu K - ot tyle co się przyklei do czubka lekko zwilżonego palca, 2 razy dziennie.

Mój poprzedni źrebak, klaczka, nie miała wogóle biegunki, rozwijała się prawidłowo, brała do pychola wszystko tak jak każdy. Sama zastanawiam się od czego to zależy  🙄 Fakt, że wówczas nie miała soli w zasięgu, może jednak coś jest do rzeczy z tą lizawką.
Rozwolnienie u zrebiat nie jest spowodowane ruja klaczy, tylko zmiana flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym u zrebaka w 9-10 dniu. Zrebieta nie ssace matki tez przechodza ten stan.
Bardzo proszę Was o radę  😉 czym żywicie swoje młodziaki w przedziale 1-3? Jakich używacie witamin i dodatków?  😉
źrebak, równo 3 tygodnie, a już król pastwiska  😁
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
06 maja 2015 20:18
Lusia po  czym?
Doradźcie, proszę. Mamy maj, a moja dziewczyna nadal nie pokazuje rui. W zeszłym roku obudziła się dopiero we wrześniu, jak przyszedł do stada nowy koń. W tym roku pierwsza ruja w lutym i do teraz cisza. Jest pod stałą kontrolą weta, niby wszystko w środku gra, ale mam dylemat... Władować hormony i próbować inseminować (krycie naturalne odpada) czy te ciche ruje uznać jako "natura wie lepiej" i dać sobie siana...?
Wiecie, ten koń to moje oczko w głowie, różne myśli człowiekowi do głowy przychodzą. Jeszcze się nic nie dzieje, a ja już zaczynam świrować  🙄  🙁

Mam małe doświadczenie ale z tego co wiem, to u kobył nie zawsze widać ruję. Ja mam właśnie taką klacz - zainseminowałam po 16 dniach hormonów i mam już 42 dzień ciąży 😉  🏇
naovika, teraz to dopiero stres będzie, jak przyjdzie czas wyźrebienia  😁 to masakra jest, plus noce nieprzespane  🙇
nie mogę się doczekać.... kurcze... pierwsza ciąża  🏇
Naszej ostatniej od wczoraj mleko zaczęło kapać momentami więc poród tuż tuż..  👀
teraz tylko nie spać, pilnować 😉
Kiedy odrobaczyć pierwszy raz źrebaka? Moja klacz ma robale, mimo że ją odrobaczyłam przed porodem  😵, nie mogę znaleźć konkretnych informacji, czy wystarczy odrobaczyć tylko klacz czy źrebaka też, leci 3 tydzień. Nie wiem na ile kg podać źrebakowi. 
zrebaki odrobacza sie co dwa miesiące, jak skonczy rok to co kwartal. z tego co wiem 😉
weta spytaj, ile i jaka pasta.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 maja 2015 11:19
Condina żebym to ja wiedziała, to było by super.
Mały T,

A dzisiaj nad ranem na świat przyszedł kolejny chłopak, nieśmiały jest strasznie. Zupełne przeciwieństwo rodziców.
lusia jaki piękny ten kasztanek  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się