rekreacja wrocław

Harban   Dywizja - w swoim blasku
10 października 2012 13:20
W stajni jest bardzo miło jak interesuje  kogoś wygląd to nie dla niego ale jak atmosfera to ta stajnia jest idealna . Na ujeżdżalni od wakacji jest złocisty piasek - prezent . Druty jak do tej pory nie sprawiły problemu . Konie mają świetną pasze i doskonały chleb .  Na padoku biegają konie i im się tam podoba . Konie są przeważnie na łące koło Odry lub na działkach tylko ogiery są wypuszczane na padok i klacz z źrebaczkiem.
mam ogromną prośbę, czy są tu osoby, które mają wf w Ramiszowie, u Bolka? albo mają tam konia? proszę o info na priv 🙂
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
11 października 2012 11:23
Jeśli zły watek to przepraszam - po prostu nie wiem czy lepiej to napisać tu, czy o pensjonatach we Wro czy w towarzyskich..

Chodzi mi o to, że w przyszłym roku trzeba będzie zaliczyć wf na studiach. Wiem, że takie zaliczenia prowadzą pewne stajnie, tylko zależało by mi na tym, aby jeździć na własnej kobyłce. W lipcu/sierpniu i tak planuję przenieść konia bliżej Wrocławia (to akurat zakres bardziej pod pensjonaty), ale czy są stajnie w których można to jakoś pogodzić? Myślałam o Platanie, ale tam chyba nie z własnym koniem.. W każdym bądź razie zależy mi na ambitnej rekreacji - może za jakiś czas bardziej w skoki.
Myślałam o Platanie, ale tam chyba nie z własnym koniem..

chyba nie 😉
Viridila a WKS, Bachmat? 🙂
Podobno jazdy w ww. miejscach stoją na dobrym poziomie. No i masz tam też pensjonaty jak coś, tylko nie wiem jak z miejscami i cenowo aktualnie to wychodzi.
Ja zaliczam w-f na Pawłowicach u forumowej Neriel, ale tam to w głównie west idą 😉
Viridila - wszystko zależy od tego, na jaką uczelnię idziesz i z jaką stajnią uczelnia ma podpisaną umowę na realizowanie zajęć w ramach w-fu. Nie można sobie ot tak wybierać. Dowiedz się do jakiej stajni mogą uczęszczać studenci Twojej uczelni.
No chyba, że startujesz w zawodach - wtedy przeważnie możesz negocjować z uczelnią zwolnienie z zajęć, a u Instruktora, z którym uczelnia ma podpisaną umowę musisz zgłosić się po zaliczenie i wówczas te "jazdy do wyjeżdżenia" realizujesz na swoim koniu w ramach startów.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
11 października 2012 18:34
darloga, dzięki wielkie 🙂 Cały mechanizm wf'u na studiach (studiuje na przyrodniczym) i ew zaliczenia gdzie indziej jest mi póki co obcy, więc Twój post sporo dopowiedział 🙂 Spróbuję się dowiedzieć co i jak za niedługo, zobaczę czy będzie jakiś wybór.  😉
Hendi   Kara księżniczka
16 października 2012 13:28
Jakie są obecnie ceny jazd rekreacyjnych we Wrocławiu?
Średnio pewnie 35-40 zł za jazdę w grupie, bo te indywidualne są droższe, wiadomo....Najtańsze są Maślice (te , o które była parę postów temu kłótnia)- tam jazda kosztowała 20 zł, a tak to zwykle od 35 zł wzwyż...
Akurat mam szczęście, że jeździłam (i jeżdżę) w miejscach, gdzie praktycznie sama jestem na jeździe (trafiłam do osób, gdzie mają małe kameralne stajnie, albo prowadzą jazdy na swoim koniu). Najdrożej płaciłam 50 zł za trening indywidualny.
Viridila ja jestem studentką Uni Wroc i również musiałam wf zaliczyć. W ofercie mojej uczelni znalazły się stajnie w Golędzinowie i Krzyżanowicach. Podczas zapisów będziesz miała spis miejsc gdzie można realizować wf, nie wiem jak to wygląda w przypadku Uni Przyr, ale może uda Ci się dogadać w ten sposób, żebyś mogła brać udział w zajęciach z wf na swoim koniu, lecz na Twoim miejscu nastawiłabym się z góry mniej optymistycznie, nie tylko po to, żeby później nie mieć przykrej niespodzianki, ale też dlatego, że uczelnie lubią utrudniać studentom życie 😉 Jednak zawsze warto spróbować!
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
16 października 2012 15:26
O utrudnianiu życia wiem, odczułam już z odbiorem legitymacji i szkoleniami bhp  😀iabeł:
Powiem tak - fajnie by było, gdyby wyszło. Jak nie to nie, trudno - świat mi się nie zawali, a kobyłę ustawię bliżej domu bez parcia "stajni na zaliczenie" (choć to złe określenie, to mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi) 😉
hej
jest we Wrocławiu jakaś szkółka/klub jeździecki gdzie można trenować ujeżdżenie? W grupie albo indywidualnie. Wszędzie gdzie byłam nauka nakierowana jest na zastęp, później nauka skoków.
Jestem nie na bieżąco z wrocławską rekreacją. Może ktoś polecić jakąś stajnię z nauką jazdy dla nastolatki? Chodzi mi o miejsce, gdzie nie będzie tylko że sie przychodzi, wsiada na osiodłanego konika i heja. Czyli nie takie gdzie jest typowo instrumentalne podejście do koni. Chodzi o to, żeby przy okazji był kontakt z koniem jako takim. Wiecie o co chodzi.... 😉
branka, wiesz co, może niech zobaczy w Wielkiej Lipie. Mam okazję tam podglądać instruktorkę jak prowadzi - i wszyscy sporo muszą przy koniach zrobić. I dziewczynki, które tam często bywają mają spory kontakt z końmi - w sumie to jeśli tylko chcesz, to nikt nie broni.
Tylko trochę daleko 🙁 Nic tam nie dojeżdża, no nie? Ale powiem znajomym, może mogą ją autem wozić przynajmniej na razie.
branka, dojeżdża, ale to pewnie kupa czasu: "pociągiem do Obornik Śląskich, dalej do Wielkiej Lipy busem".
Przyglądałam się tamtejszej rekreacji wczoraj i powiem Ci, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Pełna opieka nad kursantami w stajni i fajnie poprowadzona jazda.
Błagam o info o "Platanie" i treningach z Panem Bolkiem Kuczerawym 🙂😉.
Czy ktoś z użytkowników wie coś na temat jazdy konnej na ul. Osinieckiej we Wrocławiu? Znalazłam takie ogłoszenie http://wroclaw.olx.pl/jazda-konna-iid-221974516 Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje...
mat_f, jest to kameralna stajnia należąca do forumowej Vampirii 🙂
Vampiria ma bardzo fajne i grzeczne konie, a sama jest bardzo sympatyczną instruktorką z doświadczeniem i wiedzą.
Osobiście polecam. Byłam  tam przez jakiś czas częstą bywalczynią 😉
Mistral bardzo dziękuję za odpowiedz, w takim razie będę się już odzywać bezpośrednio na PW. Jak się okazało mam dwa kroki.
mat_f, jest to kameralna stajnia należąca do forumowej Vampirii 🙂
Vampiria ma bardzo fajne i grzeczne konie, a sama jest bardzo sympatyczną instruktorką z doświadczeniem i wiedzą.
Osobiście polecam. Byłam  tam przez jakiś czas częstą bywalczynią 😉


oj Mistral  😡 dziekuje :kwiatek:

vampiria, wiesz że to czysta prawda i będę to propagować 😉
BTW: KWA hihi 😀
.
A orientuję się ktoś może jakie ceny są za jazdy w Stróży?
Mam pytanie, jak teraz na Rakowie jest, jaka atmosfera, jacy instruktorzy, konie i ceny  😉 Pytam bo moja mamusia postanowiła zacząć przygodę z nauką jazdy konnej. Lepiej późno niż wcale  😀   Znalazłam jeszcze takie coś http://wroclaw.olx.pl/jazda-konna-iid-221974516 wie ktoś czym tam dojechać (jakies mpk, czy cóś)  🏇
Znalazłam jeszcze takie coś http://wroclaw.olx.pl/jazda-konna-iid-221974516 wie ktoś czym tam dojechać (jakies mpk, czy cóś)   🏇


To jest moja stajnia jednak prowadzę jazdy tylko do połowy kwietnia potem się przenosimy i nie wiem jak to będzie.
Nie chcę się tu zachwalać, ale pogadaj z Mistral sądząc po jej postach podobało się jej u mnie. W razie czego serdecznie zapraszam adepta w każdym wieku.
A czy ktoś jeździ może w Smolcu, a konkretnie:
http://aukro.portal.kharkov.ua/jazda-konna-lekcje-jazdy-konnej-okolice-wroclawia-i3057401878.html


U mnie była dziewczyna która tam uczyła się jeździć od podstaw. W miarę dobrze jeździła, z koniem sobie radziła. Tylko, np. Nie wiedziała, że trzeba na dobra nogę kłusować no i połsiad to "wypięcie dupy" Tyle wiem od kogoś, najlepiej pojechać i samemu sprawdzić.
Proszę o informacje ( najlepiej na pw), gdzie polecacie naukę jazdy konnej w okolicach Oleśnicy ( do 30 km)? Krzyżanowice już mam" na liście". Proszę o informacje . Z góry dziękuję  :kwiatek
vampiria gdzie się przenosisz?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się