M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

cieciorka   kocioł bałkański
25 marca 2011 10:12
Tania, to takie platikowe, ja też mam, fajnie się sprawdza 🙂

Dzionka, leroy'a nie leroyu 🙂
Ojejku z tego linka powyzej ujely mnie takie cuda http://www.wnetrza.webzine.pl/naklejki-na-sciane-2/

Sama bym nie zafundowala czegos takiego moim scianom, ale przeurocze to jest😀
noen   A story of a fighter of our human race
25 marca 2011 21:30
mam dość mały pokój, i myślałam o fototapecie w kolorze różowym lub brazowym (mam pokój różowo-biało-brązowe). Widziałyście może jakieś ładne ? Patrze na allegro ale jakoś na razie żadna nie zrobiła tego łał !  👀
Dzionka, a gdyby tak nabyć sosnową szafę z "surowego" drewna i po prostu machnąć lakierobejcą na dowolny kolor? Szafy maluje się prosto  - bo wystarczy tylko "po wierzchu".
A kolor mógłby być np. podłogi, albo biurka... a nawet lekkoprzejrzysta biel, choć ja bym spróbowała wiśniowy - czerwony prawie  - coś jak chińska skrzynia, która jedyna 'ustawia" pomieszczenie.
cieciorka, niby tak, ale my zawsze na ten sklep mówimy "liroj", mimo że wiemy jak się naprawdę nazywa 😀
halo, no chyba tak zrobimy, że kupimy surową szafę sosnową i pomalujemy sami. Mamy w korytarzu szafy sosnowe w obrzydliwym kolorze i byśmy je za jednym zamachem pomalowali.
Szafa chyba wybrana - wpadłam na nią przypadkiem i od razu się zakochałam 🙂 Jest i biała i NIE sosnowa i ma drewniane wstawki, a wiec będzie i łamać brązy i z nimi współgrać. Co myślicie?

ash   Sukces jest koloru blond....
30 marca 2011 09:58
podoba mi się 🤣
Cieszę się niezmiernie 😀! Facet marudzi, że za wielka, ale chyba nie docenia ilości moich ciuchów 😉
abre   tulibudibu
30 marca 2011 10:21
Pandurska, fantastyczne te naklejki 😀

A ja podkładkom z IKEA mówię nie. Mieliśmy 2 w mieszkaniu, od spodu rzeczywiście powierzchnia była przylegająca ale same brzegi unosiły się na tyle, żeby się pod nimi brud zbierał. I to nie kurz a piasek. Ile ja się namęczyłam, żeby to przy sprzątaniu wyczyścić nie ma co pisać. Niestety, gdy się wyprowadzaliśmy, na panelach zostały radosne kwadraty utworzone z dziurek po piasku. Nadmienię tylko, że mieszkaliśmy na 5 piętrze a mieszkanie było wyposażone w wycieraczki do butów 😉 Nie wiem jakim cudem, ale pod podkładkami zbierał się chyba cały domowy piach  👿
Mowcie co chcecie, ale ten pokój jest spełnieniem moich marzeń  😜
abre, aż sprawdziłam i u mnie jeszcze nic takiego się nie dzieje. Ale krótko mamy tę podkładkę. Będę pilnować odkurzania w tym miejscu 🙂 A co sądzisz o szafie? Pasuje do sypialni z moich zdjęć?

Karutek, ja nie lubię takich dużych jasnych przestrzeni raczej, ale za to uwielbiam ciemnobrązowe grube żaluzje (to wciąż są żaluzje?) i sama mam takie w domu 🙂
abre   tulibudibu
30 marca 2011 11:33
Powiem Ci szczerze, że nie wiem. Jakoś nie umiem sobie wyobrazić tego pokoju jako całości.
kujka   new better life mode: on
30 marca 2011 14:58
Dzionka, IMO to najlepszy z dotychczasowych pomyslow na szafe choc przyznam szczerze ze mam podobny problem co abre
No to fajnie, że się podoba 🙂 Moim zdaniem będzie super pasować do tego pokoju. Jeszcze tylko toaletki tam będzie brakowało, ale to nie jest pilny wydatek raczej 🙂
Wrzucę lepsze zdjęcia pokoju jak będę miała chwilę.
Ale lipa, okazało się, że szafa nie ma w środku półek tylko sam drążek... A ma 130cm szerokości! Kto w ogóle robi takie szafy?? Żeby chociaż jeszcze miała przegrodę pionową, to półki można samemu porobić, ale nie ma - ma tylko listewkę do zamontowania zawiasów od drzwiczek. Szukałam już innych szaf, ale ta ciągle za mną chodzi... Myślicie, że jest sens kupić ją a potem kombinować ze stolarzem nad przegrodą i półkami, czy szkoda zachodu? Wkurzyli mnie nooo...
Ewentualnie można kupić takie materiałowe półki do zawieszenia na tym drążku ( IKEA), ale nie wiem czy w praktyce to jest wygodne.
Wolałabym raczej klasyczne stabilne półki... Same półki to pestka, gorzej z tą przegrodą właśnie, żeby to jakoś wyglądało.
Dzionka jak to? Za wszystkimi trzema drzwiczkami są drążki tylko, bez półek?
Coś ciężko myślę dziś...
Muffinka, to jest JEDEN drążek, nie ma żadnej przegrody w środku szafy. Drzwiczki pojedyncze są zamontowane do listewek. Totalna lipa, nie wiem po co 3 drzwi skoro jest jedna komora... Nie ma półek.
Aha, to faktycznie lipa🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
18 kwietnia 2011 13:36
Macie może pomysł jak zakryć żeliwne grzejniki takie żeberkowe tak żeby nie blokowało to ciepła, a ładnie wyglądalo?
dempsey   fiat voluntas Tua
18 kwietnia 2011 18:23
[quote author=Euforia_80 link=topic=7003.msg980899#msg980899 date=1303130181]
Macie może pomysł jak zakryć żeliwne grzejniki takie żeberkowe tak żeby nie blokowało to ciepła, a ładnie wyglądalo?
[/quote]
http://www.google.pl/images?hl=pl&q=radiator+cover&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=941&bih=550
uważaj właśnie na straty ciepła
Macie może do polecenia jakiegoś sensownego elektryka we Wrocławiu?
Chodzi o przenoszenie kontaktów, doprowadzanie w nowe miejsca instalacji elektrycznych, w celu umiejscowienia oświetlenia itp.
Kogoś kto zrobi to prawidłowo, nic nie zepsuje (żeby mi później mieszkanie nie wybuchło czy co  :oczy2🙂 no i nie wieźmie nie wiadomo jakiej fortuny...
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
05 maja 2011 21:57
Czy widział ktoś z Was fajną sofę w stylu country? Może być skórzana lub np. obita materiałem imitującym skórę krówki.
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
05 maja 2011 22:25
Dzionka-szafa fajna, ale z tymi półkami to ktoś na prawdę dał ciała  🤔 Szkoda, bo wizualnie jest super.

a to nasza łazienka, prawie skończona 😉 Jeszcze tylko dodatki, rolety i pralka.No i ten szklany stolik nie jest do łazienki, tylko na razie tam stoi 😉
milusia, te kafelki po lewej stronie macie takie same jak my w łazience 🙂 Wygląda fajnie, pokaż potem efekt końcowy!

A szafa już w drodze, jednak ją wzięliśmy. Półki dorobimy, trudno!
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 maja 2011 08:50
milusia, co macie na podłodze?bo tak równo wygląda 😉 to duże kafle ułożone w romby i ciemne fugi?
Dworcika   Fantasmagoria
06 maja 2011 11:20
Ktoś, jak rozjaśnisz troszkę monitor, to widać - faktycznie kafle w romby, fugi chyba trochę jaśniejsze od nich 🙂
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
06 maja 2011 14:11
Dzionka-chyba sporo ludzi ma takie kafelki, bo co rusz u kogos takie widzę  😁
Jak już skończymy to oczywiście pokażę efekt końcowy  😉
A co do szafy to pewnie tez bym sie na nią zdecydowała i dorobiła półki  😉
Ktoś-dokładnie, to są kafle układane w rąby i ciemne fugi  🙂

pokażę jeszcze z bliska jak zrobilismy komin wentylacyjny.Nie chciałam okładać go kafelkami. Zrobilismy ,,strukture" i pomalowaliśmy na złoty kolor  🙂

Myślicie, że dodatki wiklinowe(kosze, jakies półki) bedą pasowały do tej łazienki?nie mam też zupełnie pomysłu na dywaniki  👀
a ja mam takie pytanie, czy naklejki na ścianę (chodzi mi po głowie dmuchawiec) dobrze wyglądałby na małej ścianie? tzn. mieszkam w kawalerce i mam taką wnękę, w której stoi wersalka (na całej szerokości wnęki) i myślałam o tej ścianie za wersalką.
chciałam trochę urozmaicić pokój dmuchawcem, bo bardzo lubię.
Jeżeli mało zrozumiale napisałam to mogę zrobić zdjęcie tej ściany.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się