Stajnie: kujawsko-pomorskie

milena1013, idealny awatar do wypowiedzi 😁
Uważajcie, bo wpędzicie inne użytkowniczki w życiowy dylemat: "śmiać się, czy płakać"...
Szukałam w wyszukiwarce ,ale nie znalazłam.

Szukam stajni w Bydgoszczy gdzie można się czegoś nauczyć i zrobić odznakę? Czy w Bydgoszczy jest taki ośrodek? Dobrze by było gdybym mogła dojechać komunikacją miejską z Fordonu.

Pozdrawiam
vissenna   Turecki niewolnik
04 marca 2014 22:01
elena z tego co wiem, na pewno kursy na odznaki i same odznaki organizuje Cavallino w Brzozie, ale dojazd jest busem z centrum Bydgoszczy i jakieś 2km pieszo jeszcze potem.
o kurcze. To tak średnio. Nic innego nie ma? mojego konia nie chce tu przewozić bo mam pod domem, a chciałam skorzystać z okazji i trochę się podszkolic.

Może poszukaj trenera, który dojeżdża? 😉 Ale ja niestety z Torunia i trenerów z Bydgoszczy nie znam
Nie wiem jak teraz (coś tam się pozmieniało), ale 2, 3 (?) lata temu ( i dalej ) w Jarużynie odznaki organizowali.
vissenna   Turecki niewolnik
04 marca 2014 22:41
No niestety na Fordonie jest jeden  🤔 ośrodek jeździecki pana K. - szczerze nie polecam.
Sensowny wydaje się Jarużyn (10 min pieszo z pętli na Tatrzańskim) ale nie wiem co tam się teraz dzieje, bo ośrodek został sprzedany niedawno w nowe ręce. Rekreację widziałam tam kilka razy i szczęki nie urywało. Głęboka rekreacja rekreacji 🙂 Znam jedną trenerkę ujeżdżenia z Jarużyna, jeśli ma swojego konia czynnego i udostępnia go na reningi to może jest szansa czegoś konkretnego się nauczyć. Jakby co to pisz na PW.
z trenerem to nie taka łatwa sprawa. Mam blisko, ale jego metody, sposób nauczania i kultura do mnie nie przemawia,  a nie wydaje mi się żeby opłacalne były dojazdy domnie jednynej,  a tam gdzie mieszkam to taka czarna dziura jeździecka.  A studiuje w Bydgoszczy więc sporo czasu spędzam tutaj. Dlatego myślałam,  o czymś tutaj , żeby coś porobić.

vissenna jutro napiszę pm.  dzięki.
Czy ktoś z was trenował z Piotrem Masłowskim i mógłby coś na temat napisac ? (może by na PW)
Malina_M, ja osobiscie nie, ale wlascicielka konia, ktorego teraz wspoldzierzawie z nia. Co tu duzo mowic. ma 2 klase sportowa, wyprowadzil ja konia, ktory wywozil z parkuru na 2 nogach do poziomu N a nawet C, kiedy inni trenerzy uznali, ze nie beda ryzykowac swojego zycia 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
05 marca 2014 12:25
Malina Piotrka jak najbardziej polecam. Prawdziwy fachowiec, z końmi cuda czyni, no i do tego świetna osoba tak ogólnie 🙂
vissenna, Libeerte dzięki za info, w takim razie jak tylko konio złapie jako, taką kondycję po nic nie robieniu od października, będę dzwonic. I mam nadzieję że zgodzi się przyjechac do mnie na trening i że cena nie zwali mnie z nóg...
Malina_M, jak to wygląda cenowo to nie wiem. Dojeżdża na pewno, a jak ktoś ze znajomych też by chciał trening to wyjdzie wam taniej, bo mniej będzie brał za dojazd 😉
Problem z tym że ja mam konia u siebie, w przydomowej stajni i tylko jednego. Ale z drugiej strony nie muszę płacic za pensjonat i z czystym sumieniem mogę zainwestowac to w treningi  🏇
Ale nawet jeśli ktoś w okolicach by brał treningi w tych samych dniach, to już coś 😉
Witam. Poszukuje jakieś stadniny/stajni/agroturystyki/ośrodka (wszystkiego prywatne lub też nie) gdzie uczą, że tak powiem poważniejszej rekreacji -zwracają uwagę na dosiad, uczą więcej, interesują się jeźdźcem, i nie ma typowo zastępów (odzwyczaiłam się już) - dobrze żeby było to w Bydgoszczy bądź w jej okolicach z możliwością łatwego dojazdu PKS lub jakimś busem czy coś tego.

+ Wie ktoś też może coś o "Ranczu Igora" bądź stajni na ulicy Brzegowej "Rabican" .?
Albo jak aktualnie uczą w Baskilu bądź jak wyglądają prywatne jazdy w niektórych stajniach.?

+ Jakie obozy polecacie w kuj-pom bądź dość blisko województwa z nauką jazdy jak powyżej napisałam i/lub coś może sportowo.?
emoneverdie, leci pw :kwiatek:
akroksa, zdaj relację jak pojedziesz 🙂 Czarne Błoto, jak chodzi o poziom pracy z koniem, zdecydowanie przoduje w rejonie 🙂
  

Odpowiadając, znalazłam dokładnie to co chciałam. Zaczynam od sprowadzenia konia do stajni, czyszczę włącznie z kopytami i wtedy do pracy czyli opuszczanie głowy, skręty, cofanie,zatrzymanie, prowadzenie w ręku i jak nam dobrze idzie lonżujemy.Jestem bardzo zadowolona. Mogę  bez skrępowania powiedzieć  jak czegoś nie rozumiem, o wszystko zapytać.

Mamy jeszcze inne ćwiczenia których jeszcze nazwy nie pamiętam. Chodzi o to, że dotykam a kon się odsuwa, i wersja ze kon przestawia sam zad lub przód w kółko.
Dworcika   Fantasmagoria
14 marca 2014 18:49
Fajnie, że Ci się podoba 🙂
Hej
Czy ma ktoś namiary na dobrego masażyste i dopasowywacza siodeł z naszych okolic?
Beladonna, o masażyście nie wiem, ale z dopasowaniem siodłem takim profesjonalnym to słabo 🙁
No właśnie wiem że kiepsko ;/
a weterynarz od dolegliwości pleców, który ma możliwość wykonania RTG?
emoneverdie - Rabican już dawno nie istenieje.
merciful - z tego co słyszałam to stajnia jakaś nadal się znajduje na Brzegowej a tylko tyle co znalazłam w internecie że jest to Rabican - może jest coś nowego na jej miejscu.?
Na brzegowej jest nowa stajnia. O ile się nie mylę to prowadzi ją Megger, ale to na 100% nie jest Rabican, bo mam stały kontakt z byłym właścicielem. Z resztą miałam nawet tam konia gdy już ośrodek zamknięto. Teraz jest tam hodowla kóz.
vissenna   Turecki niewolnik
18 marca 2014 22:24
Belladonna Jeśli chodzi o masażystę i osobę, która powie Ci, czy siodło jest dobrze dopasowane, to z czystym sumieniem mogę Ci polecić Dankę Gwizdałę - 0 606 603 875  😀
Z weterynarzy polecano mi Kujawskiego, Przewoźnego
Była u mnie Marta Barzyk, ale niestety nie przeprowadziła pełnego badania, a konia boli nadal..
Belladonna Jeśli chodzi o masażystę i osobę, która powie Ci, czy siodło jest dobrze dopasowane, to z czystym sumieniem mogę Ci polecić Dankę Gwizdałę - 0 606 603 875  😀


Także bardzo serdecznie polecam Dankę! 🙂
Znacie jakieś stajnie pomiędzy Toruniem, a Bydgoszczom?
I czy funkcjonuje nadal stajnia w Strzyżawie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się