Czemu araby wzbudzaja tyle kontrowersji?

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 stycznia 2012 13:54
biedne, skrzywdzone dziecko. Wszyscy tylko ja obrażają, maltretują słownie. 😂

Wystarczy?

jakto? a WKKW, a zaprzęgi, a wyścigi, a English Pleasure, a Reining, a Western Pleasure, a Park Horse, a cutting to co??? Pies?

nie pisz drogie dziecko postu pod postem gdyż czeka cie niechyba kara.

Moim zdaniem tego nie widać.

Już cię informowałam drogie dziecko jak bardzo mnie interesuje twoje zdanie na mój temat. Wcale.
biedne, skrzywdzone dziecko. Wszyscy tylko ja obrażają, maltretują słownie. 😂

Wystarczy?

jakto? a WKKW, a zaprzęgi, a wyścigi, a English Pleasure, a Reining, a Western Pleasure, a Park Horse, a cutting to co??? Pies?

nie pisz drogie dziecko postu pod postem gdyż czeka cie niechyba kara.


Nie pisz do mnie per "drogie dziecko", bo jest to niegrzeczne.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 stycznia 2012 13:57
"drogie dziecko" niegrzeczne? Toż to Himalaje przegrzeczności, drogie dziecko.
martynka.n, jakie niegrzeczne? "Drogie dziecko" to określenie czułe i pełne troski 🙂
Ale, ale... full  👍. dzieki tobie i tobie podobnym - to forum żyje i żyć będzie. i to jest dobra wiadomość. Druga dobra (nie dla wszystkich, buu...) - że jesteś Przyszłością tego forum. I osoby tobie podobne.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 stycznia 2012 14:01
Druga dobra (nie dla wszystkich, buu...) - że jesteś Przyszłością tego forum. I osoby tobie podobne.

No ale jest jjeszcze 3cia dobra wiadomości

Drogie dzieci jak nasza droga interlokutorka  czasem wyrastają na całkiem rozsądne osóbki. Często pod wplywem wychowawczego działania forum. 😉
Do ElaPe i Halo.
Rejestrując się na revolcie myślałam, że będzie można tutaj spokojnie podyskutować o koniach.
Nie sądziłam, że znajdą się osoby chcące dyskredytować i obrażać innych forumowiczów, tylko za to, że mają odmienne zdanie i doświadczenia z końmi.
Myślałam, że to miejsce skupiające ludzi kochających konie (wszystkie, bez wyjątku) i życzliwe dla innych.
Jak widać się pomyliłam.
Dziwię się, że nazywacie siebie miłośniczkami koni, bo wasze zachowanie temu przeczy. Przemawia przez was zawiść i zazdrość, chcecie udowodnić swoją wyższość nad innymi zupełnie nie wiem dlaczego.
ElaPe wciąż pisze, że araby to "laleczki", które nie nadają się do niczego, ja uważam, że się nadają.
Nie mam lat 15 ani 25 ani 30 tylko trochę więcej, a mam wrażenie,że dyskutujemy na poziomie gimnazjum.
Uważam, że araby to dobre konie, pilne, spokojne, chętne do pracy.
Tak jak wszystkie normalne i dobrze wychowane konie.
Ja się tylko zastanawiam, po co ludzie w ogóle z EląPe dyskutują, skoro z założenia wiadomo, jak owa dyskusja się zakończy. Szkoda marnować na nią swój czas.

halo Twój post olśniewa merytorycznością. Wcale nie przesłonił żadnej ew. sensownej treści tego wątku 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 stycznia 2012 14:07
oho wysyp Martynek i jej podobnych "dyskutantek" z górnej półki sie objawił. Czas się ewakuować. 🏇

Uważam, że araby to dobre konie, pilne, spokojne, chętne do pracy.

Spoko. Uważaj sobie.

Inni maja inne zdanie czemu dają wyraz. I zdaje się też mogą to zdanie wyrazić.

Chcąc dyskutować najpierw naucz się tej jak widać za trudnej jeszcze dla ciebie sztuki.
oho wysyp Martynek i jej podobnych "dyskutantek" z górnej półki sie objawił. Czas się ewakuować. 🏇

Uważam, że araby to dobre konie, pilne, spokojne, chętne do pracy.

Spoko. Uważaj sobie.

Inni maja inne zdanie czemu dają wyraz. I zdaje się też mogą to zdanie wyrazić.

Chcąc dyskutować najpierw naucz się tej jak widać za trudnej jeszcze dla ciebie sztuki.


Znowu mnie obrażasz.
Dyskutując o arabach nie przytaczasz konkretnych argumentów, powtarzasz jedynie ten sam schemat i stereotypy.
Araby to dobre konie i tyle. Kto ma ten się ze mną zgodzi.

Uważam, że araby to dobre konie, pilne, spokojne, chętne do pracy.
Tak jak wszystkie normalne i dobrze wychowane konie.

O! I tak trzeba było napisać. Od razu. Bez "odsądzania od czci i wiary" osób krytycznych wobec pojęcia "wszechstronności" arabów. + wypominania "ciasnego światopoglądu" - posiadaczko światopoglądu Bezkresnego, Oświeconego I Nieskończenie Elastycznego 😀
[quote author=martynka.n link=topic=74403.msg1245104#msg1245104 date=1325513052]
Uważam, że araby to dobre konie, pilne, spokojne, chętne do pracy.
Tak jak wszystkie normalne i dobrze wychowane konie.

O! I tak trzeba było napisać. Od razu. Bez "odsądzania od czci i wiary" osób krytycznych wobec pojęcia "wszechstronności" arabów. + wypominania "ciasnego światopoglądu" - posiadaczko światopoglądu Bezkresnego, Oświeconego I Nieskończenie Elastycznego 😀
[/quote]

Uważam, że jeśli się o czymś pisze, powinno się mieć w tym temacie jakieś doświadczenie. Akurat z arabami mam, więc napisałam co sądzę na temat tej rasy. Nie podoba mi się, że ElaPe bez jakichkolwiek konkretnych argumentów obraża tę rasę i pisze w sposób pobłażliwy, że nie nadają się one do niczego. To jest ciasnota umysłowa i tyle. Widzę, że poza mną nikt inny do dyskusji się już nie włączy, bo jak widać szkoda czasu.
Znowu! Mogłabyś mi wyjaśnić, jak można "obrazić rasę"? (ciekawi mnie to nie od dzisiaj)
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 stycznia 2012 14:23
Uważam, że jeśli się o czymś pisze, powinno się mieć w tym temacie jakieś doświadczenie.

taa, znalazła się wyrocznia i oceniaczka doświadczenia... 🤔

A tak na marginesie - ciągniesz totalny OFF TOP - nijak  z tematem nie związany w dodatku.

bo jak widać szkoda czasu.

no na taki poziom "dyskusji" jaki ty wdrażasz, na pewno szkoda czasu i atłasu
Znowu! Mogłabyś mi wyjaśnić, jak można "obrazić rasę"? (ciekawi mnie to nie od dzisiaj)


Pisząc, że araby to laleczki do oglądania, bambusy (to jest bardzo obraźliwe), że można sobie co najwyżej postawić takiego w ogródku, że nie nadają się do niczego, a rajdy to przecież pestka przy takich skokach i ujeżdżeniu.
Nadają się, tylko są małe i dlatego mało popularne, gabarytami pasują do drobnych osób, pomimo tego, że są silne i wytrzymałe.
Rasa mało popularna w Polsce, często wyśmiewana. Z drugiej strony ma wielu fanatyków (co też nie jest dobre, bo rodzi agresję).
Araby to fajne konie. Całkiem niegłupie i wrażliwe. Myślę, że każdy przeciwnik (którym i ja byłam), który kupi sobie arabka zmieni zdanie.
W przeciwieństwie do innych ras (które też znam) to konie mające serce do pracy, a to, że nie biorą udziału w zawodach dla dużych, no cóż, ciężko im konkurować z większymi kolegami.

Uważam, że jeśli się o czymś pisze, powinno się mieć w tym temacie jakieś doświadczenie.

taa, znalazła się wyrocznia i oceniaczka doświadczenia... 🤔

A tak na marginesie - ciągniesz totalny OFF TOP - nijak  z tematem nie związany w dodatku.

bo jak widać szkoda czasu.

no na taki poziom "dyskusji" jaki ty wdrażasz, na pewno szkoda czasu i atłasu


Jak widzisz cały czas bronię dobrego imienia wyśmiewanych przez Ciebie arabów, to faktycznie offtop

znow brak edycji postow
  😤
martynka.n, zrozum - żeby obrazić rasę - to rasa(!) musiałaby móc się obrazić 😀
Tak - to co najwyżej posiadacze i miłośnicy arabów mogą czuć się urażeni (nie wykluczam, że słusznie) nadmiernie krytycznymi wypowiedziami co do użytkowych możliwości danej rasy. 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 stycznia 2012 14:39
Jak widzisz cały czas bronię dobrego imienia wyśmiewanych przez Ciebie arabów, to faktycznie offtop

OFF TOP to treści nie związane z tematem. Nie związane z tematem sa wszelkie naskakiwania i najazdy osobiste oraz opinie na temat innych dyskutantów.

Mam nadzieje że wystarczająco jasno ci wyjaśniłam kwestie twojego offtopowania.
martynka.n, zrozum - żeby obrazić rasę - to rasa(!) musiałaby móc się obrazić 😀
Tak - to co najwyżej posiadacze i miłośnicy arabów mogą czuć się urażeni (nie wykluczam, że słusznie) nadmiernie krytycznymi wypowiedziami co do użytkowych możliwości danej rasy. 🙂


Jasne. Fakt.
Myślę, że wynika to z faktu nadmiernego fanatyzmu miłośników tej rasy i przypisywaniu im cech ludzkich (nadmiernym).
Fakt, araby są może bardziej inteligentne od innych koni, są nieco "inne", ale to zawsze konie, dlatego też mój arab zdecydowanie woli towarzystwo koleżanki SP od mojego, nie oszukujmy się.
Złość, którą wylewacie nie jest tak naprawdę złością na brak użytkowości rasy, tylko prowokacją w stronę "fanatyków".
Pośrodku niestety pozostają ludzie, którzy uprawiają sport na arabach, a giną wśród "zaślepionych maniaków rasy".
Powinnyście to odgraniczyć. I tyle.
Jak widzisz cały czas bronię dobrego imienia wyśmiewanych przez Ciebie arabów, to faktycznie offtop

OFF TOP to treści nie związane z tematem. Nie związane z tematem sa wszelkie naskakiwania i najazdy osobiste oraz opinie na temat innych dyskutantów.

Mam nadzieje że wystarczająco jasno ci wyjaśniłam kwestie twojego offtopowania.



To Ty zaczęłaś. Ja napisałam tylko, że nie zgadzam się z Twoim zdaniem.
To naprawdę fajne koniki (nie piszę w sposób maniakalny, żeby nie było), ruszają się poprawnie, chętne do ujeżdżenia i co nieco da się skoczyć.
Oszołomy znajdą się wszędzie, nawet wśród koników polskich.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] wielokrotny brak edycji postow
Ktoś tu chyba zaraz warna dostanie za posty pod postem...
Ktoś tu chyba zaraz warna dostanie za posty pod postem...


A przepraszam, mało tutaj piszę (głównie czytam) i jakoś marnie się poruszam w tym forumowym świecie.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 stycznia 2012 14:52
[quote author=ElaPe link=topic=74403.msg1245172#msg1245172 date=1325515166]
Jak widzisz cały czas bronię dobrego imienia wyśmiewanych przez Ciebie arabów, to faktycznie offtop

OFF TOP to treści nie związane z tematem. Nie związane z tematem sa wszelkie naskakiwania i najazdy osobiste oraz opinie na temat innych dyskutantów.

Mam nadzieje że wystarczająco jasno ci wyjaśniłam kwestie twojego offtopowania.



To Ty zaczęłaś. Ja napisałam tylko, że nie zgadzam się z Twoim zdaniem.
[/quote]

Taa, ja zaczęłam. Ciekawe co jeszcze drogie dziecko wymysli.

Temat istnieje od x czasu i leży sobie uśpiony po czym w dniu dzisieszym wchodzisz weń i zaczynasz swą działalnośc w tym wątku od totalnego OFF TOPA z grubej rury polegającego na docinkach osobistych.
bakalia07   Nigdy nie rezygnuj z marzeń!
02 stycznia 2012 15:13
martynka.n A przepraszam ,że sie spytam ale po czym wywnioskowałaś ,że araby są inteligentniejsze od innych koni ? Twój koń umie gadać albo tańczyć tango czy coś ?  👀
Fakt, araby są może bardziej inteligentne od innych koni

Fakt - zero fanatyzmu 🤣
martynka.n A przepraszam ,że sie spytam ale po czym wywnioskowałaś ,że araby są inteligentniejsze od innych koni ? Twój koń umie gadać albo tańczyć tango czy coś ?  👀


Tak tańczy i rymuje, do tego w wolnych chwilach pisuje poezję.
Nie chce mi się wam tłumaczyć, bo to syzyfowa praca. Jesteście tutaj chyba po to, żeby obrażać innych, mających odmienne zdanie od waszego, jakże ważnego i świętego.
Lubię araby, koniec i kropka, to moje prawo. Uważam, że to konie inteligentniejsze, sprytniejsze i na pewno bardziej związane z człowiekiem niż koński przedstawiciel innej rasy. Nadają się do wszystkiego, a nazywanie ich "bambusami" wynika z ignorancji.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się