Konie czystej krwi arabskiej

elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
29 sierpnia 2012 09:31
[quote author=Złota link=topic=752.msg1507030#msg1507030 date=1346165468]
elwarka- jak fajnie to czytac

czyli nie tylko moj ma ponad 4,5 roku i nic nie robi ufff

[/quote]

Jak go kupiłam pod koniec kwietnia, to taki malutki i drobniutki mi się wydawał (a swoją drogą przyzwyczajona jestem do koni ponad 160 i wagi ponad 600 kg - to mój pierwszy arab), że żal mi go było  😉  - taki źrebaczek mi się wydawał .

No ale dojrzałam do tego, żeby mu już dzieciństwo "zakończyć" i do roboty.
Przez ten okres u mnie już się dużo zmienił - na początku straszny wypłoch był z niego, nawet nogi mi nie chciał podać (a u hodowcy nie było problemu) , teraz mogę z nim zrobić wszystko. Co prawda nadal jest bardzo elektryczny i impulsywny, ale zmianę już widać.
Jako ogierek jest bardzo grzeczny, ale i tak planuję go wykastrować, bo w tej chwili w miarę zgodnie wychodzi tylko z jednym wałachem - chociaż i tak czasami próbuje swoich sił :


Późne zajeżdżanie koni czystej krwi to raczej w zgodzie z naturą jest 🙂 Moja też miała długie dzieciństwo, bardzo długie nawet. Mam nadzieję, że wyjdzie jej na zdrowie. Teraz ma siedem lat, a pod siodłem regularnie chodzi od półtora roku i to też nie bardzo intensywnie. Do tego pracujemy sobie z ziemi i w efekcie z elektriczki uzyskałam w tym czasie wrażliwego, ale dzielnego i ciekawskiego kucyka. To w arabach uwielbiam - że ich wrażliwość można dobrze ukierunkować i wykorzystać 🙂
To i ja się dołączę z moim 🙂

Grendel
O: Wołyń
M: Griseldis po Rousseau

Wiem tylko, że z Niemiec, przywieziony do SK Michałów, no a potem trafił w prywatne ręce. Może ktoś wie więcej na jego temat ?  Jakby co to służę informacjami z paszportu  😁
Dzis przeczesałam połowę internetu w poszukiwaniu jego hodowli i jej strony www. Nic nie znalazłam  😂

elewarka - cudooo  😍
Jeśli ojciec Wołyń jest polskiej hodowli ze SK Michałów, to zapewne lata temu jeździłam na nim na Służewcu (biegał słaboo). Potem w stadninie pokrył kilka klaczy i go sprzedali.
Mam do was pytanko w sprawie konika 🙂 Mam klacz folbluta i chce kupić ogiera do rozpłodu  😂 i chce mieć źrebaki może ogier arab chodzić z klaczą po jednym pastwisku ?  😉 Drugie pytanie czy jak klaczka się wyzrebi to ogier może chodzić z klaczka i źrebakiem 🙂 bo wy to znacie dobrze araby  👍
Averis   Czarny charakter
01 września 2012 10:55
Oby do września, oby do września.
Nie no puszczaj razem, niech się mnożą jak króliki... kiełbasy nigdy za mało 😵
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
01 września 2012 11:09
Mam do was pytanko w sprawie konika 🙂 Mam klacz folbluta i chce kupić ogiera do rozpłodu  😂 i chce mieć źrebaki może ogier arab chodzić z klaczą po jednym pastwisku ?  😉 Drugie pytanie czy jak klaczka się wyzrebi to ogier może chodzić z klaczka i źrebakiem 🙂 bo wy to znacie dobrze araby  👍


czy ogier arab różni się czymś od ogiera np xx?  Jeden mniej kryje od poprzedniego?
nie o to mi chodzi czy mogą  razem chodzić jak ją np zazrebi okej i co może dalej z nią chodzić po pastwisku ?  😀
jejuuu wakacje sie juz konczą nareszcie🙂

puchne z dumy bo klaczka, ktorą  sprzedalam do Czech dzis została wiceczempionką Czech🙂  😎
Złota, 👍
Orjentica- nie mam juz hodowli, ale to jest strasznie miłe dostawac smsy na gorąco z czempionatu z takimi informacjami

a hodowla to była krotka ale owocna i fantastyczna przygoda


Zachary dojrzewa do noszenia siodła a Gospoda ma zasłuzone dozywocie 😀
Ta siwa jest przepiękna. Pasowałaby do mojej kolekcji, byłyby trzy siwe.
Złota - gratulacje!
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
01 września 2012 18:00
Złota gratulacje  😅

a my po woli szykujemy się na zawody haha, Mąka dzielnie jeździ czworobok  😉 a Rudzik dzielnie pracuje ..
Ja jutro wsiadam na Eufonę jak pogoda pozwoli.
Być nie spiesz się,trochę krótko jest u Ciebie,arab potrzebuje czasu.
Przez pośpiech można dużo stracić.
My Star, a po co chcesz kryć swoją klacz? czy masz doświadczenie w odchowie źrebiąt, lub ktoś u Ciebie w stajni? (mniemam,że skoro zadajesz takie pytania to doświadczonej osoby brak) zanim zrobi się pewne rzeczy trzeba zadać sobie pytanie CZY PODOŁAM, czy warto, czy mam na tyle dużo doświadczenia, czy jest sens i wiele innych...w związku z Twoim pytaniem, odpowiedź jest jednoznaczna-NIE. OGIER ARABSKI,ani żaden inny ogier rozpłodowy NIE może chodzić razem z klaczą po jednym 'wybiegu'...
Być nie spiesz się,trochę krótko jest u Ciebie,arab potrzebuje czasu.
Przez pośpiech można dużo stracić.

Ale i też dużo dowiedzieć, co należy odpracować, a co wpoić na nowo.
I wiem przynajmniej na czym stoję.
A stoję na tym, że koń boi się rąk jeźdźca, zapiera się na łydkę itd.
A siedziałam w siodle 2 minuty.

Niby zajeżdżona.
Zaczynam wątpić, aby jeździec ją dobrze traktował.
Dlatego kontynuujemy pracę z ziemi i zobaczymy za jakiś czas, co dalej.

Hmm...chyba Czesio w ten weekend usiłował mi coś przekazać :P
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
03 września 2012 11:28
haha Martolina widzę, że Czesiek szaleje ! Nieźle jest wygimnatyskowany  😀 myślę, że On chciał Tobie powiedzieć : spadaj babo  😁

a u Nas raz lepiej raz gorzej  😎 Rudy zaczął jakoś wyglądać, ogarniamy się jeździecki zobaczymy co z tego wyniknie hehe
mam dwa zdjęcia zrobione standardowo przez Mąkę

z kłusa


i z galopu - tutaj niestety jeszcze czeka nas sporo pracy. Czasami mam wrażenie jak bym na rękach miała 400 kg  😁 ale cały czas ćwiczymy nad tym  😉
nasz priorytet to rozluźnienie !


Być. daj koniecznie znać jak kobyłka sprawuje się pod siodłem !
Dam, ale nie wcześniej niż za kilkanaście dni.  😉
Witam 🙂 Jestem szczęśliwą posiadaczką ogiera arabskiego. Ma teraz 3,5 roku, jest w treningu od miesiąca. Czy może mi ktoś doradzić jak powinna wyglądać praca z nim na tym etapie?
Przede wszystkim ile razy w tygodniu może chodzić pod siodłem, po ile czasu?
Bronze   "Born to chase and flee.."
03 września 2012 18:10
Zduśka - niezmiennie podziwiam na fb :-)
Etka - 3,5 to jeszcze dzieciak więc na tym etapie nie męczyłabym konia więcej niż 3 razy w tygodniu po godzinie. Dużo jazdy na luźnej wodzy - niech łapie równowagę. Tereny, oswajanie ze strachami i powoli do przodu. Polecam wątek na Hipologii dot. zajeżdżania koni metodą kawaleryjską. I pamiętaj,że lepsze szczególnie w odniesieniu do takich koni - jest zawsze wrogiem dobrego.
Złota - udała Ci się księżniczka. Masz powody do puchnięcia.
Martolina - mi piace molto. Szczególnie ten różowy pyszczek.
Być - bywaj częściej w wątku. Ja także czekam na zasypanie fotkami.
Bronze- Ektesa nie jest mojej hodowli, kupilam ją od hodowcy i sprzedałam dalej. Mimo wszystko puchłam ( z dumy) bo mnie się podobała i ciesze sie ze komus tez sie spodobała i jak widac sędziom tez🙂


Etka- napisz cos wiecej o tym ogierku

Zduska- Callisto jak zwykle przystojniak- i jak dobrze wygląda juz🙂 gratulacje!!!

zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
03 września 2012 21:47
Etka napisz coś więcej o tym ogierze ?
Bronze haha - miło mi !  :kwiatek: a może Ty byś coś w końcu wstawiła co ?  🤬
Złota mówisz, że taka różnica ? widać ? moim zdaniem to On dopiero zaczyna nabierać kształtów - ale ja go widzę na codzień , więc mogę pewnych zmian nie zauważać. Powiem Ci, że staję na uszach aby nabrał ciałka tu i ówdzie  🙄 a ten typ należy do tych gorzej przybierających.
Dzisiaj Rudzik miał focha haha i stwierdził, że nie zagolupuje w prawo ze stępa i zaczął piaffować  🤔 nie wiedziałam, że mam konia przygotowanego na GP hehe  😁
Trzy gruchy od rana 😤
zawsze wolałem śliwki
Ogurek o czym Ty piszesz , jakie gruchy ? Do  głowy mi przychodzą najbardziej ...hm kosmate skojarzenia ,  niestety  😲
o klapsach ... o glebe 😉
kobyła w ostatniej chwili stwierdzała, że nie skaczemy a ja byłem twardy i leciałem dalej
i tak trzymać  😜 grunt to konsekwentne realizowanie planów  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się