Konie czystej krwi arabskiej

omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
03 czerwca 2013 16:55
takie mam pytanie, może mało typowe, ale własciwie nie za bardzo 😉):
może ktos z Was zna arabka o imieniu Cesarz, z Białegostoku. Widziałam na tablicy ogłoszenie o jego sprzedaży. no i jakos mi tak tanio na 10letniego ogiera, ktory i do pokazów przyuczony, i w tereny chodzi.
Wiadomo, zadzwonię, zapytam, ale przecież nie musza mi zaraz odpowiedzieć czemu tak tanio 🙂. a żeby pojechac i "oglądnąć" to chętnie języka zasiegnę, bo Białystok dla mnieDAAALEKO.
Piękne zdjęcia, czytam swoje wypowiedzi i patrze, że kilka literek zjadlo, przepraszam to przez tel. Zdjęcia piękne, a jak powiesz mi Omnia, u kogo stoi to powiem Ci o nim wszystko;-)o z imion nie zapamiętuje koni, chyba, ze po Faworze bo jestem zakochana w nim;-)
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
03 czerwca 2013 18:26
Po Faworze na pewno nie jest. Stoi w Białymstoku. Ulica na G... Rany ja to mam sklerozę, a teraz przez telefon nie sprawdzę :/. Siwy taki.. W pokazach udział bierze.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
03 czerwca 2013 18:34
Papier stricte użytkowy, chociaż Avangard był bardzo dobry ruchowo. Ze strony matki mogą być predyspozycje do rajdów. Na żywo osobnika nie kojarzę, ale bez względu na odległość, trzeba samej pomacać, a najlepiej sprowadzić weta i zlecić badanie "Kupno-sprzedaż"
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
03 czerwca 2013 18:39
A to ja wiem, źe pomacać trzeba a i zadek na rumaka wsadzić. Ale czasem ktoś wie, źe koń np. Ma stwierdzone RAO albo zbiesił się na maksa. To juź jechać nie muszę. Bo tani jakiś taki.
Sprawdzisz u kogo, nie gdzie i powiem Ci co i jak, podjadę i zobaczę. Wiem, że nie po Faworze:-)
W Białymstoku nie stoi tylko w okolicy, zależy do czego Ci on, nie jest to koń pokazowy tylko pokazywany. Użytkowo może być ok, a reszty dowiem się jutro. Jeżeli marzy Ci się, duze zainteresowanie kryciem to musiałabyś zrobić z nim coś uzytkowo aby miał wartość hodowlana, papier fajny:-)
ja również mam pytanie do Was
czy jest potrzebny jakiś "papier" do tego żeby być prezenterem (o ile tak to się nazywa) na championatach arabów?
jeżeli tak to gdzie można taki kurs zrobić(najlepiej okolice woj lubelskiego)
a jeżeli nie to czy ktoś z moich stron uczy jaki przygotować konia do pokazu?
i przede wszystkim jakie koszty się z tym wiążą?
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
04 czerwca 2013 03:51
Widia wielkie dzięki 🙂. Szukam konia właściwie do jazdy terenowej. Chętnie czystą krew bo odkąd jeździllam na ogierkach tej rasy to jakoś pokochałam. Cesarz mnie zainteresował, bo tani jak na araba i wedle opisu właśnie w sam raz do rekreacji w moim stylu .  Tylko właśnie się zastanawiam czy nie jest zbyt tani i czy nie ma w tym haka.
Q., "papier" nie jest potrzebny np. do Białki - na czempionaty kl.C
wyżej potrzebna jest licencja, którą można wykupić
( przynamniej tak było w ostatnich latach)

kursy czasem organizują w Janowie , ale rzadko
z innymi kursami się nie spotkałam a też kiedyś się tym interesowałam

omnia, szkoda , że nie szukasz "szczeniaka" bo mam takiego w stajni na sprzedaż.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
04 czerwca 2013 07:58
O, kursy dla prezenterów co jakiś czas organizuje PZHKA, zwykle w Janowie, musisz sledzić strone janowska albo związku. W klasie C nie potrzeba licencji dla prezenterów, po naukę najlepiej zwrócić się do któregoś z masztalerzy z Janowa czy Białki, p. Wójtowicz także ma dobrych prezenterów.
Omnia, kiedy ja sprzedawałam konie z felerkiem taniej, zawsze uprzedzałam, jaki to felerek i dlaczego "towar jest z przeceny", ale z uczciwością ludzka bywa różnie, dlatego bez weta się raczej nie obejdzie.
Araby nie są drogie, a wręcz tanie. Ostatnio sprzedawalam klacz koleżanki, piękna z dobrym papierem, w wieku produktywnym i chodzaca pod siodłem za 2,500 wiem, że osoba, ktora ją kupiła nie jeździ dobrze więc mogę zapytać czy sprzeda, a takich okazji jest bardzo wiele, od kiedy każdy może mnożyć bez opamiętania araby słabej jakości, robią konkurencje cenową i hodowcy schodzą z cen.
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
04 czerwca 2013 15:12
ale tez ie chciałabym całkiem "byleco" - nie dlatego, ze jakoś mi strasznie na papierach zalezy, ale przede wszystkim na tym, żeby koń nie był felerny - a wiem, że niestety takie konie hodowane bez sensu są kiepskie, nie tylko eksterierowo ale zdrowotnie też.
Musze się dobrze porozgladac, bo kupno konia, nie kupno kota 😉)
Wiecie co... są takie dni, że człowiekowi źle. Zły nastrój, źle się dzieje, wszystko nie tak, jakby malo było to deszcz nie chce przestać padać i zalewać. Bierze sobie wtedy czlowiek szczotkę i idzie do konia. Czyści tak jak starzy masztalerze uczyli, czyści długo, szczotką włosianą, przeciąga o zgrzebło i dalej czyści. Potem bierze się za ogon - metodą "na bawełnianą rękawiczkę". U nas ogon zajmuje jakieś 40 min, wszystko z 1,5h. Wychodzi z boksu spogląda na swojego konia i oczom nie wierzy. Świeci się jak psu... znaczy no, blyszczy się! Połysk aż bije w oczy, ogon gęsty też z iskierką błysku.
I jakoś tak człowiekowi się lepiej na sercu robi, mimo wszystko.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
04 czerwca 2013 21:53
Ja w sezonie letnim szczotek prawie nie używam  😂. Myjka, szampon i już  😎
gdzieś Ty widziała sezon letni?? U nas jest obecnie "czas monsunowy". Chociaz jakby namydlić to w tych ulewach będzie płukanie ciśnieniowe jak nic  🙁
Epikea- Ładnie napisane 🙂 a kiedy jest Ci naprawdę źle i chcesz być sama, idziesz na padok siadasz na trawie i nagle czujesz ciepłe chrapy na karku i myślisz "Ty jedna/jeden mnie kochasz...mimo błędów..."
Wojenka   on the desert you can't remember your name
04 czerwca 2013 22:05
U nas nie ma tragedii, coś tam popada prawie codziennie, ale bez przesady z tymi monsunami  🙂
Niestety, potwierdzam podkrakowskie monsuny  🙁 Można się poczuć jak w afrykańskim sezonie deszczowym...
Dobrze, że stajnia halowa, bo ostatnio korzystając z chwili bez deszczu poszłyśmy z rudą na spacer w pola i po prostu błoto wsysa po kostki, aż się ciężko idzie, a koń się ślizga na tym jak na lodzie. Także nawet wyjść na spacer za bardzo nie ma gdzie, tyle co po asfaltowych drogach po wsi (swoją drogą ludzie zaczynają się na mnie dziwnie patrzeć - baba z koniem na sznurku po wsi się włóczy...  :wysmiewa🙂
Gdzie to lato, ja się pytam?!
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
05 czerwca 2013 07:51
U nas nie ma tragedii, coś tam popada prawie codziennie, ale bez przesady z tymi monsunami  🙂


haha wojenka to u Ciebie jest inny klimat  😉 bo u Nas pogoda do dupy, pada i pada. A w wierzbowym mamy wszędzie błoto + bajora ( jedynie ujeżdżalnia jest sucha  😀 )

Epikea ja też tak wczoraj Calliste wymiziałam  🙂 pod koniec błyskał aż oczy bolały. I w ogóle współczuje takiej pogody , bo z tego co wiem to właśnie przez kraków przechodzą największe nawałnice  🙄

a zmieniając temat to jutro w końcu przyjeżdża trenejros , więc trzymajcie kciuki za Rudolfa  😉
Moje młodziaczki po Desperado 🙂

4-latek Saks:



3-latek Safien:
Wojenka   on the desert you can't remember your name
05 czerwca 2013 19:22
Noo, zmieniły się znacznie in plus u Ciebie. Obcięłabyś im tylko te szczotki pęcinowe, bo rażą po oczach  🤣
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
05 czerwca 2013 20:18
iza90 no no ! Saks zdecydowanie jest w mim typie  😀

A ja w końcu dzisiaj wsiadłam  🏇 ehhh jak mi tego brakowało ! Rudzik  jak zwykle grzeczny, co prawda na lonży fikał i odpalał wrotki ale wcale się nie dziwię  😉 widać, że ma nadmiar energii  🤣

oo mam dowód na to, że wsiadłam  😁


i gruby Rudzik  😉
ogłoszenie parafialne:

Mogę jechać samochodem do Białki. Z Krakowa, trasą E7 do Jędrzejowa, dalej na Raków, Łagów i dalej trasą lubelską. (mogę zmodyfikować co by kogoś zgarnąć)
ktoś chętny, żeby się zabrać? Oferuję podróż srebrną kulą, niewiele palącą 😉 Towarzystwo arabiary gratis 😉
Wyjazd jutro, godzina do ustalenia ale wstępnie jakieś wczesne popołudnie.
a ja mam pytanie z innej beczki a mianowicie czy ktoś z was wie jaki konkurs dokładnie jest na Mistrzostwach Arabów w skokach-chodzi mi o to czy szybkości,styl jeźdźca,konia a może trafienie w normę czasową?prosze oodpowiedź
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
10 czerwca 2013 06:34
marzi3 na stronie Janowa nie ma jeszcze dokładnych propozycji zawodów na ten rok, ale wklejam to co znalazłam z poprzedniego roku :

Klasa B – skoki (zgodnie z przepisami publikowanymi przez PZJ&FEI)
Konkursy skoków będą oceniane zgodnie z zasadami narodowych federacji jeździeckich działających
w kraju, w którym odbywają się zawody.
Juniorzy: LL
• Półfinał: konkurs dokładności bez rozgrywki
• Finał: konkurs dokładności z ewentualną rozgrywką medalową, jeśli po 2 przejazdach
(1 w półfinale i 1 w finale) nie zostanie wyłoniony złoty, srebrny i brązowy medalista.
Rozgrywka o miejsca medalowe na zasadzie konkursu zwykłego.
Seniorzy: L
• Półfinał: konkurs dokładności bez rozgrywki
• Finał: konkurs dokładności z ewentualną rozgrywką medalową, jeśli po 2 przejazdach
(1 w półfinale i 1 w finale) nie zostanie wyłoniony złoty, srebrny i brązowy medalista.
Rozgrywka o miejsca medalowe na zasadzie konkursu zwykłego.
Do finału kwalifikuje się 10 najlepszych koni z półfinału. Konie o identycznej punktacji, co koń 10.
również kwalifikują się do rozgrywki finałowej.

cyt. http://www.janow.arabians.pl/pl/pdf/2012_mpa_dyscypliny_pl_20120523.pdf

a ja w sobotę nawet już galopowałam  :allcoholic: a dzisiaj trening , więc trzymajcie kciuki  😎

a btw. mam pytanko do osób, które były w Białce  😉 czy robiliście fotki ??  😀
zduśka, na FB są już pierwsze zdjęcia z Białki - Sylwii Iłendy i Ewy Imielskiej- Hebdy

gratuluję, że już wsiadasz! Foty foty poprosimy🙂
A tak btw co z tą kawą? Już wiosna🙂
https://www.facebook.com/JezdzieckaZagroda?fref=ts

wersja początkowa fanpage sklepu🙂 proszę o polubienia, już nie długo konkursy i promocje🙂

Byłam na dniu konia w niedziele, jak zwykle czekając w deszczu na araby... no to były dwa🙁
-pozdrawiam Kamila
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
10 czerwca 2013 17:11
Ładnie się nazywa. A stronę już macie?
zduśka dziękuje bardzo o odpowiedź ,o to mi właśnie chodziło a jakoś nie mogłam znaleźć
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się