Konie czystej krwi arabskiej

Jakie piękne te Wasze araby  😍
Używal ktoś bezterlicówki na swego araba? Opinie są podzielone... zastanawiam się nad taką opcją, raczej lekka jestem więc może nie zrobię krzywdy kręgosłupowi, kto się podzieli doświadczeniami?
Widia ja używałam na początku Naszej współpracy i nie byłam zadowolona. Co prawda konio nie miał zastrzeżeń, rozluźniał się fajnie ale do konkretnej roboty nie polecam tego siodła. Miałam Barefoota podstawowy model Cheyenne, bo na araby wszystkie inne modele są za długie (nie ma to jak krótkie grzbieciki). Siodło nie było stabilne na koniu, przesuwało się (no a jak się uczy koniura nowych rzeczy to czasami wymaga to np. wyraźniejszych i mocniejszych pomocy i fajnie jakby siodło zostawało na swoim miejscu...). Poza tym siodło bardzo popsuło mi dosiad, usadzało mnie bardzo fotelowo, mimo wielu kombinacji ze strzemionami itp. Stwierdziłam, że mojemu rumakowi nigdy nie będzie wygodnie, nawet w najlepszym siodle jeśli ja w końcu nie usiądę. Zmieniłam na terlicówkę i część problemów zniknęła - mogłam lepiej i precyzyjniej działać a w efekcie tego i koń zaczął się lepiej poruszać a ja mogłam się wreszcie PORZĄDNIE usadzić. Obecnie mamy Riminii Pro Light FP i na razie jak na Nasze potrzeby wystarcza, mimo że idealnie dopasowane nie jest koń się rozwija i bardzo ładnie zaczyna się poruszać 🙂 zdjęcie z cyklu bardzo dawno temu (wrzesień 2013) ... i z początku kwietnia 😉
gosiuus bardzo dziękuję za odpowiedź, qrcze myślałam iż ze względu na bliskość grzbietu i lepsze czucie powinno poprawiać dosiad 🙁 bezterlicówkę raczej myślałam używać w tereny, ot takie luźne jazdy, aby koń zuł się równie wolno co ja 🙂 i jak tu zrobić dobrze :p
Widia Ty chyba nawet do mnie pisałaś w sprawie siodła o ile pamiętam, bo sprzedawałam jakoś jesienią ... Też chciałam na początku sobie nawet zostawić na tereny ale jednak ten brak stabilności odebrał mi totalnie chęci :/ ja już w tym siodle jestem dość daleko od konia (moja trenerka ubolewa, że nie mam gdzie przyłożyć nogi - ostatnio wywaliła mi klocki kolanowe 😀 ) a w bezterlicówce byłam jeszcze dalej ... Z mojej perspektywy tak to wygląda, może inni mają lepsze opinie nie ma co się jedną sugerować 😉
Tak się Wam trochę dziewczyny wetnę nie pod temat  :kwiatek: nie bijcie!

Napisałam ostatnio do związku w sprawie naszego paszportu NN i otrzymałam od pani informację, że w przypadku potwierdzenia pochodzenia po obojgu rodzicach poprzez wykonanie markerów genetycznych i zwrocie aktualnego paszportu, otrzymuję duplikat paszportu konia z rodowodem i rasą typ szlachetny. Bawił się ktoś z Was kiedyś w coś podobnego? 😉
gosiuus a już nawet nie pamiętam :p muszę sobie ułożyć w główce i może na przyszłe lato się zaopatrzę chociaż na spróbowanie. 🙂
Marengo w nic się nie wcinasz 🙂 forum jest dla każdego  :kwiatek: ja nie bawiłam się w takie cuda, a mogło być blisko... nie pomogę 🙁
Jakie piękne te Wasze araby  😍
Używal ktoś bezterlicówki na swego araba? Opinie są podzielone...

Miałam i nie byłam zadowolona.Mało stabilne i okropnie skrzypiało  🙄
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
01 maja 2014 21:44
Citri zyczy wszystkim arabkom udanego długiego weekendu  xxxxxx

gosius Twój chłopaczek jak zwykle piękny🙂

Widia jak tam Twoje maleństwo?
Orjentica dzięki 🙂
Derby żółty <3 Moja już nie takie maleństwo ^^ je trawkę i sobie bryka jak to źrebak 🙂
Jeżeli chodzi o siodło to aktualnie używam Freemax i w sprawie użytkowości to nie mam mu nic do zarzucenia. Jestem zadowolona i widać, że klaczy ono bardzo odpowiada zatem szybko go nie wymienię na inne. Nie okręca się, tudzież nie skrzypi.

Zgadza się, nie skrzypi 🙂

Robiłam dziś przegląd zdjęć i tak sobie pomyślałam, że chyba mi się koń trochę zmienił na plus.  😉
Pierwsze zdjęcie z października 2013, drugie aktualne - maj 2014.
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
02 maja 2014 22:45
Murat-Gazon wypiękniała i przede wszystkim zgubiła brzuszek

Dzisiejszy El Zir - relaks po jeździe





Elwarka łapie chłopak za oko.  😍
Derby-ale zrelaksowane zwierzątko ziewanko powala  😍
murat- no i jak ładnie dokracza  😀
elwarka - ja uwielbiam siwe a ten jaki radosny 🙂
Alicja a tak, ona to ma całkiem sama z siebie - bez żadnych ćwiczeń w każdym chodzie jak idzie energicznie do przodu, to dokracza albo i czasem przekracza ślad przednich.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2083191#msg2083191 date=1399050219]
Zgadza się, nie skrzypi 🙂

[/quote]
moje było takie i skrzypiało okropnie
Ja czekam na nowa terlicowke wlasnie, wszechstronno-skokowa, krotkie panele, mam nadzieje ze bedzie dobra dla niuni🙂
Przy okazji mam pytanko - jak ukladacie dragi swoim arabom? mam problem z odleglosciami na galop bo standardowej 3,5m fouli to Manti na bank nie ma, a chcialabym jutro cos ulozyc.

elwarka alez cukiereczek  😍
Murat-Gazon plecy lepsze przede wszystkim!
Faith -obawiam sie ze metoda prób i błędow  😉 jeśłi nie 3,5 to zrób 3,20 dopasujesz wkoncu tylko sie nie zabij  🏇 najlepej jednak doświadczone oko osoby z ziemiszybko rozwiązało by ten problem...rudy  np.do drągów nie chce nawet podejśc    😁
Wolne dzis i jutro od poniedziałku ''żużlujemy'' ponownie ,ale jak bedzie bez trenera...się okaże 🍴
Moja w klusie chodzi bez problemu, chce na galop wlaczyc zeby ja pogimnastykowac troche🙂
Lubie roznorodnosc😉
Faith dokładnie, metodą prób i błędów. Ja rudej ustawiam "chłopską miarą" sześciu kroków, wychodzi podejrzewam coś koło 3,2 metra właśnie.
Plecy rzeczywiście lepsze, co jest moim bezustannym powodem do zadowolenia. Nawet dziś była wetka szczepić, przy okazji macnęła po grzbiecie i też chwaliła znaczącą poprawę od czasu zmiany siodła około października.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
03 maja 2014 21:13
faith moja ma 3m ma na skok-wyskok więc Twoja może mieć 3,10-3,20


edit co by nie było za pusto, C i jej wizja życiowa:

Ja mam Freemaxa Endurance systetycznego i bardzo sobie chwalę. Innego siodła już nie chcę. Lezy fajnie, nie blokuje łopatki przy bliskim założeniu na krótki grzbiet. W terenie czuję sie super bezpiecznie, nisko, głęboko. Mnie się nic nie przesuwa przy pracy. Kilka osób co jeździło w nim tez ma już swoje.
Trzeba spróbować 😉

Pozdrawiamy wątek
RaDag, jaka sympatyczna fotka  🙂

A my dziś miałyśmy spacerowy dzień lenia.
Radag paluszki całe? 😉
to my się pokażemy lansowo  😀iabeł: uwielbiam tego konia  😍
Oczywiście. Jak przystało na dżentelmena- ząbków do zgarnięcia smakołyku nie używa 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
06 maja 2014 09:37
dziewczyny używa któraś kawecan na swojego araba?

jakie rozmiary macie?
i gdzie najlepiej kupić?
pozdrawiamy wszystkich arabiarzy i araby z siedliska, obijamy się 24/24 - zielono nam  😅
ganasz,bajeczne miejsce  🙂
Ja jeszcze do bezterlicówek się doczepie. Ogólnie to koń bez zastrzeżeń, żadnych problemów z grzbietem a przy poprzedniej terlicówce nabawił się malutkich białych plam. Ale jak widze problem jest taki jak u innych użytkowników barefoota, czyli mało stabilne, utrudnia poprawny dosiad i o wiele łatwiej z niego wyfrunąć 😉
Ja ciągle szukam siodła idealnego..  czy ktoś używa westówki na araba ? A może ma ktoś siodło australijskie ?
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
06 maja 2014 15:32
Witam serdecznie - podziwam Wasze piekne wiosenne zdjecia - cuda az nie moge sie napatrzec. U mnie bez zmian - nadal gdzie moj kon stoi i sie pasie 😀 Dobrze chociaz ze udalo nam sie obojgu zlapac prace, w tym ja mam prace w domu przez neta 🙂
Mam pytanko - czy jesli arabek byl kiedys podkuwany, to musi potem nosic buty? Czy to konieczne?
Pozdrawiam caly watek i wszystkie arabskie mordki 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się