Konie czystej krwi arabskiej

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
22 lutego 2015 16:39
Kupiec przyjechał C oglądać:


aaaaaaaaaaaaaaaaa wspaniała...i co? sprzedana?
wasze filmiki wszystkie sa poprostu obłędne ...muzyczka dobrana iealnie  :kwiatek: :kwiatek:
derby słodkości 😍

Alicja świetne to ogłowie, ja jednak wybrałabym czarne 🙂 podesłałabyś link do tego cudeńka?, cena pewnie zabija ale chociaż sobie pomarzę 😀

Murat sto lat dla rudej :kwiatek:
derby jak to kupiec??? Nie gadaj, że ją sprzedajesz
O wlasnie zapomnialam!! Murat - najlepszego dla jubilatkiii 😀
Bronze   "Born to chase and flee.."
22 lutego 2015 18:16
Derby - też nie wierzę w niecne zamiary sprzedaży C  😉. Proszę sie tu szybciutko wytłumaczyć z takich żartów 🤬
Co poniektórzy mają swoje lata i im ciśnienie skoczyło niebezpiecznie do góry. No nie ładnie tak  👿
Alicja dzięki 😉, szkoda, że nie ma zdjęcia czarnej wersji, ale strasznie mi się podobają takie szerokie nachrapniki, widziałam na zdjęciach faith i się zakochałam, a do tego ta lakierowana skóra 😍

derby ja oczywiście wzięłam ten wpis za żart, ale Wasze wzburzenie mnie zaniepokoiło 🙄
E tam, gadacie. Ja mam teraz caly rzad w brazach i nic mi sie nie gryzie, a nawet znacznie bardziej wole te brazy od czerni, ktore mialam wczesniej. Przy nastepnej okazji cykne fotke bo niestety nie mam w tej chwili zadnej.
u mnie w jezdzie terenowej takie ogłowie sie nie spradzi..tym bardizej lakierowany nachrapnik jest bardzo ''not'' aczkolwiek w jezdzie na ujeżdzalni inna sprawa...problem raczej w tym,że Rigo w czymś takim wyglądałby najmniej komicznie..no nie jest i nie bedzie hanowerem,kwpn itp  więc u niego w gre raczej delikatniejsze opcje by wchodziły...a dla własnej próżności tez raczej nie potrzebuję wydac tyle kaski ...ale fakt wpada to ogłowie po prostu w oko,może to kwestia tego pięknego konia a na innym modelu juz wyglądałoby to inaczej  👀
Brązy są ładne. Ja też mam trochę brązowych rzeczy i nawet mi się komponują z kasztanem (chociaż "kolor główny" to jednak czerwony).
Dziękujemy za wszystkie życzenia, zarówno urodzinowe, jak i prozdrowotne!  :kwiatek:
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 lutego 2015 07:18
Derby - też nie wierzę w niecne zamiary sprzedaży C  😉. Proszę sie tu szybciutko wytłumaczyć z takich żartów 🤬
Co poniektórzy mają swoje lata i im ciśnienie skoczyło niebezpiecznie do góry. No nie ładnie tak  👿



hehe, akurat w poście to był żart- no gdzie 4 latka wybierałaby konia;p i jeszcze....C;p


a co sprzedaży....no nigdy nic nie wiadomo🙂
Fantastyczna czterolatka i Cytrus oczywiście też niczego sobie, świetny koń z niej  🏇 A co do sprzedaży to racja- nigdy nic nie wiadomo, pewnych sytuacji nie przewidzimy a nierzadko przychodzi też moment totalnego znużenia i zniechęcenia i trzeba podjąć trudną decyzję.
No nie wiem... Jeżeli miałabym problem pt. znużenie i zniechęcenie, ale nie brak pieniędzy na utrzymanie konia, to bym wolała wysłać na wakacje na łąki albo wydzierżawić, ale nie sprzedawać. Zwyczajnie bym się bała, że za miesiąc, dwa albo pół roku zniechęcenie mi przejdzie, a konia już nie będzie.
Murat bywa i tak, że po tych 2 miesiącach łąk znużenie nie mija (poczytaj wątek "koniec z jeździectwem"😉. Z resztą to wszystko indywidualna sprawa.
larabarson wiem, że indywidualna 🙂 Napisałam tylko, co ja bym zrobiła. Ile ludzi, tyle decyzji.
Dla mnie po prostu jedyna opcja sprzedaży konia to taka, gdzie nie mam totalnie ani pieniędzy na utrzymanie, ani żadnej innej możliwości typu dzierżawa czy coś w tym rodzaju. Ale u mnie to dotyczy nie tylko konia, ale każdego zwierzęcia, jakie mam, miałam lub będę mieć - tak mnie po prostu wychowano. Kupiłaś, więc jesteś odpowiedzialna, to nie zabawka, że się znudzi i odstawisz do szafki.
Zresztą nie bardzo w ogóle ogarniam, jak zwierzę może "się znudzić" - każde, nie tylko koń. A znam (niestety) osoby, którym zwierzęta nagminnie "się nudziły", w tym jedną dziewczynę, której rodzice sprawiali wciąż nowe szczeniaczki, w tempie tak jeden na rok, po czym piesek dorastał, przestawał być taaaaaki słoooodki i lądował na ulicy. Za miesiąc czy dwa pojawiał się kolejny słoooodki szczeniaczek i tak to szło przez długie lata.  🤔wirek:
Roznie sie zycie uklada🙂
ja dzierzawilam kilka koni zanim sie zdecydowalam na Manti i w sumie ja dzierzawie najdluzej - 1,5 roku juz minelo 🙂
Akurat uwazam, ze nie kazdy z kazdym koniem moze sie dogadac - a to ma byc jednak przyjemnosc a nie katorga i jedno wielkie nieporozumienie 🙂

My dzis porzadnie pojezdzilysmy 😀 fajnie bylo, mloda przyjemna, galop sie poprawia znow powoli 🙂😉
W srode mamy plan na male podskoki, w puiatek teren a na niedziele mam nadzieje uda sie trenejro sciagnac 😀 Jeeej, nie moge sie doczekac 😀
A ponizej mloda z dzis 🙂😉))
Faith czy Ty zmieniłaś siodlo? 😉 
Murat ja mam tak samo, nie wyobrażam sobie jakiekolwiek zwierzę sprzedać lub oddać. Dlatego wszystkie są wysterylizowane 😉  i zawsze się dziwilam, że konie tak bardzo różnią się od innych zwierząt w kwestii sprzedaży. Z rąk do rąk

Oczywiście zapomniałam napisać z czym przyszłam 😉 
U małego był wet, dostał dwa zastrzyki, za dwa dni powtórka. Antybiotyk nazywa się Boral, bogal, jakoś tak. Mam nadzieje, ze wreszcie mu zniknie ten kaszel
faith co to masz za siodło ?  😍

Edit: TheWunia borgal 😉
Akurat uwazam, ze nie kazdy z kazdym koniem moze sie dogadac - a to ma byc jednak przyjemnosc a nie katorga i jedno wielkie nieporozumienie 🙂

Z tym się w pełni zgadzam. Tyle że może mnie jest łatwo mówić, bo miałam w pełni sprecyzowane oczekiwania co do charakteru konia, jak zaczęłam szukać, i wiedziałam, że albo będzie taki, albo nie będzie.

TheWunia kciuki za zdrowie! Moja też teraz na antybiotyku. Nasza wetka mówi, że obecnie jakaś plaga kaszlących i smarkających koni, przez tę dziwaczną pogodę zapewne - w dzień ciepło i mokro, w nocy mróz...
No zmienilam, poprzednie dostalo diagnoze - za male na moj zadek -.-
A ze mam autentycznego hopla na siodla to troche poweszylam i udalo mi sie dorwac Santa Cruza Platinum model Leopold - jak na moje potrzeby na teraz - strasznie fajne, sporo mi pomaga 🙂😉)
faith ty to chyba wyczarowujesz te siodła  😁
Nieeeeee, ale duzo czasu spedzam na allegro/ebayu/ogloszeniach na forum 🙂
faith jak Ci się znudzi chętnie przygarnę 😀
Spoko, w razie w poinformuje 😉
A my będziemy mieć mozliwość przymierzenia brązowego ogłowia-włąsciwie kolor wpada w cemną wiśnie? szukałąm czegoś  podobnego aby wam pokazać ale juz jak zrobie zdjęcie na modelu to wrzuce...tymczasem Rigo dzis mnie''wyśmiał''
A nie Złota i Z... ? 😉
😡
późno już
arabiarzom  😉
Znaczenie odmian u arabów wg Beduinów (Schiele 1972)
Odmiana Jej znaczenie
Łysina w kształcie palmy Wielkie szczęście
- lewoskośna Powodzenie w interesach
- przerwana Koń łatwo się przewraca
Gwiazdka + brak odmian na nogach Otwarty grób dla jeźdźca
Latarnia Słabe tylne nogi
Koń siwy w jabłkach z okrągłą plamą na nosie Właściciela czekają wielkie zaszczyty
Dwie jednakowe plamy po obu stronach piersi Jeźdźcowi wszystko się udaje
Dwie plamy po tej samej stronie piersi Wynik przedsięwzięć niepewny
Plama na barku Ręka Boska, bardzo pewny koń
Plamy na obu barkach Jeździec może zaatakować 20 wrogów
Plamy na obu podbarczach + biała pęcina Biada temu, kto wda się w walkę z dosiadającym tego konia
Plama na brzuchu Pewny koń, nigdy nie upada
Jasna obwódka wokół pępka Właściciel cieszy się szacunkiem
Jasne plamy na krzyżu i udach Powodzenie u kobiet
Plamy po obu stronach ogona Wielkie nieszczęście dla jeźdźca
Białe pęciny: - obie przednie, lewa tylna;
- obie tylne, lewa przednia Dobry, wytrwały koń
- obie przednie, prawa tylna;
- obie tylne, prawa przednia;
- obie przednie;
- lewa przednia;
- lewa przednia, prawa tylna Nieszczęście dla jeźdźca
Wszystkie 4 nogi białe Może mieć różne znaczenie
Wysokie skarpetki Zguba dla jeźdźca
Białe kopyta, koronki nakrapiane:
- na tylnych nogach
- na przednich nogach Rany:
- dla jeźdźca
- dla konia
Koń bez odmian Łatwo może zostać ukradziony
Koń trzyma ogon na jeden bok Nieszczęście dla żony jeźdźca
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się