Konie czystej krwi arabskiej

iwona Widzę, że Piękny ostro trenuje, super oby tak dalej 😀
u nas nareszcie pogoda terenowa  🏇
Wojenka   on the desert you can't remember your name
08 marca 2015 21:18
Dziękuję za miłe słowa pod adresem M, angeldust, ciekawa jestem jak wyrośnie ten braciszek, a właściwie pół braciszek.

iwona, koń Ci pięknieje.

ganasz, jak tam Tegomir zaprzyjaźnił się z klaczami?
Murat ja myślę, że to trzy kwestie - ogólny brak kondycji (my dopiero początkujący spacerowicze ), wymagające trasy (wdrapywanie się/ schodzenie po stromym terenie, rowy) dodatkowo poruszamy się sporo kłusem (nawet pod górę się zdarza, oj bolą mnie zadnie kończyny, bolą :hihi🙂

iwona potęga 😍
Murat mnie pogoda zmusiła w tym roku do pieszych spacerów z koniem i zakochałam się w nich  😍 nawet mój chłopak z nami czasem chodzi 😉 Ruda nauczyła się przechodzić przez wąskie kładki- raz zakończyło się kąpielą- ześliznęła jej się noga i całe byłyśmy błotem ochlapane, innym razem chłopak nas poprowadził przez dosyć podmokły teren a na koniec musiałyśmy przejść po tamie zrobionej przez bobry- na moim koniu takie przeprawy już nie robią wrażenia 😀 Ostatnio nawet wychodzę z nią po zmroku na krótkie spacery z latarką czołową, właściciel stajni jest wtedy przerażony, ale nie wiem czy będziemy kontynuowały ten zwyczaj, bo mój chłopak widział ostatnio wilka w lesie 🤔 Na lato planujemy pławienie, bo mamy stajnię nad samym jeziorem 😉
marlin1990 taaak, przeprawy przez bagna to jest to  😉 Dzięki temu, że u nas okolica po większych deszczach częściowo zamienia się w wielkie bajoro, to mój koń zrozumiał wreszcie, że błoto nie odgryza kopyt, bo wcześniej to różnie było. Nadal nie lubi, ale jest różnica między "nie lubię" a "nie wejdę, bo umrę".  🙂 Po ciemku ja także chodzę, tyle że ponieważ to w tygodniu po pracy, to tu już niestety na krócej, góra godzina. Ale czasem przy jesienno-zimowej pogodzie bywa to jedyna możliwość robienia z koniem czegokolwiek...

Marengo wdrapywanie się to i my praktykujemy, ruda chyba w poprzednim życiu była kozicą, bo jak tylko widzi coś stromego, na co można wejść/wskoczyć, to zaraz sama do tego ciągnie.  😉

iwona końcowa narada wymiata!  🤣
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
09 marca 2015 06:50
a tu Citri nagrywała nasz rajdzik:


dlatego mnie na nim nie ma  xxxxxx


Pozdrawiamy z wiosennego świętokrzyskiego
derby ale fajna łąka na końcu  😍
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
09 marca 2015 07:11
Dzięki za miłe słowa!
Wojenka Ty to wiesz, że robota a nie głupota  🤣 Ona dobra na wszystko  😉
The Wunia no niestety nie ma ze mną lekko  😉
Iwona9208 - alez super! Piekny on, bardzo szlachetny🙂😉))

Moja dziewczynka z ostatniego sfochowanego treningu, ulewa i wichura byly gratis :P




iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
09 marca 2015 07:55
Dzięki!
Twoja też wyrabia się, bardzo podoba mi się jak stępuje i widzę, że galopy poprawiły się  🙂
faith jakie masz ogłowie ? wiem, pisałaś, ale nie mogę znaleźć  👀
Fajnie Manti wygląda taki szportkucyk 🙂 Super, coraz ładniejsza z niej dziewczyna 🙂
Iwona9208 - dzieki, jest szansa ze w kwietniu pokaze sie mloda na obcym gruncie w rywalizacji to zobaczymy jak z tym progresem i czy da mi popalic czy nie😉

Julina - dzieki :kwiatek: oglowie to VH Diva🙂
faith dzieki za informację 🙂 bardzo ładne to ogłowie, szukam jakiegoś w typie dla mojej , a miał ktoś może dla swojego araba ogłowie premiere? rozważam orleans, warto? tak wiem, jest wątek o ogłowiach, czytam go już chyba z setny raz i im więcej go czytam tym mniej wiem 😉 i nie wiem czy ich cob nie będzie za duży
Prunelka jest taka w typie Manti, nawet identycznie aktualnie są umaszczone, podobnie zbudowane jak patrze na zdjęcia, VH Diva bardzo ładnie na Manti wygląda, ale niestety przekracza mój aktualny budżet.
Julina te oglowia VH byly w Grene po okolo 150 zl  😀 Moze jeszcze je maja, warto spojrzec na ich strone.
larabarson Dziękuję  :kwiatek: już szukam
Byly ale chyba juz niet, ja wlasnie w promocji kupilam 🙂
Premiere mialam, ale z meksykanem, bardzo fajne bylo! 🙂

Tu je widac niezle:



Jakosciowo spoko bylo, miekkie dosc, ladnie wykonczone, profilowany zaglowek 🙂
Pozdrawiamy :kwiatek:
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
10 marca 2015 13:50
Mój biedny kuń dziś miał wyrywane wilczaki i piłowanie, lekko za dużo chyba głupiego dostala bo na początku trzeba było ją trzymać bo się "przewracała".
A po wszystkim zasnęła na lizawce i chrapała):

My obie w tym miesiącu walczyłyśmy z niepotrzebnymi zębami🙂

ale już po...ufff
derby to chyba jakiś miesiąc zębów jest, bo i moja miała w sobotę robione.
Po wszystkim ona nie była specjalnie przejęta, za to ja miałam wrażenie, że zostałam wgnieciona w ziemię - bo okazało się, że trzymanie głowy na stojaku to przecież nie, ale mnie na ramieniu może być.
Końska głowa sporo waży, zwłaszcza taka lekko przyćpana.  😁
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
10 marca 2015 15:09
My bedziemy wolac dentyste w kwietniu. Ktos poleca dobrego z podkarpacia? Bo dr. Kalinowskiego mamy na oku, ale lepiej miec "zapasowego". Jak cenowo to u Was wyglada?
Pytanie miesiaca - jak pozbyc sie nadmiaru siersci bez golenia? Ma ktos sprawdzona metode? Bo ja po czyszczeniu armaniego wygladam jak koc z futra  😜
Zgrzeblo sprezynowe albo odkurzacz :P
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
10 marca 2015 16:40
Odkurzacz w naszym wypadku to gotowy zawal u konia ale zgrzeblo sprezynowe mozemy sprobowac 😉
szamanka zgrzebło jest zdecydowanie gorsze. Mojemu jak wyrwało kawał grzywy bo się poruszył to potem bardzo długo nie dał do siebie z nim podejść. A odkurzacz to tylko sysa i do tego jest cichszy niż te automatyczne zgrzebła 😉

Mój dzisiaj pojedyńcze włoski zgubił podczas czyszczenia  😅 wreszcie  😀
Co to sa autymatyczne zgrzebla? ja mowilam o sprezynowym zwyczajnym 🙂
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
10 marca 2015 17:40
Ja używam do sczesywania brzeszczota - sprawdzony i działający sposób polecony przez mojego kowala  😉 Sporo szybciej przechodzimy przez okres linienia.
http://alejka.pl/topex-brzeszczot-do-metalu-i-drewna-10a337-dwustronny.html
Bronze   "Born to chase and flee.."
10 marca 2015 17:43
Magic brush fajnie zbiera...zreszta u mnie Magic zastępuje połowę szczotek, jak na razie nieśmiertelny hicior w pace 😅
Faith - jestem pod wrażeniem waszej pracy zespołowej. Mój koń także w rozruchu, o dziwo chodzi fantastycznie pomimo sporej przerwy.
Derby - lubie was podgladac z C. bo tyle miłości epatuje z  tych fot,że niejeden człowiek mógłby pozazdrościć takiego afektu  😍
Iwona - groźnie wyglada ten brzeszczot :-), cokolwiek to jest  😲 Jak ty tym czyścisz ??
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
10 marca 2015 18:06
TheWunia pojedyncze wloski???  🤔
U mnie zbieram zgrzeblem tyle, ze poduszki mozna wypychac. dodatkowo mlodego chyba swedzi ta zimowa siersc i tak sie tarza, ze jak przyjezdzam to nie wiem od czego zaczac - zaczynam czyszczenie od rozczesania i wyczesania blota z grzywy i ogona. Pieron siwy wie jak zmusic mnie do ruchu. A rozhukane towarzystwo jakby ADHD mialo, ganiaja tak po pastwisku ze zorane calkowicie.
EDIT: lit.
brzeszczot z ciekawosci wypróbuję 😎
...my używamy gumowego zgrzebła,późnej zgrzebła takiego z kolcami jakby do masażu,nastepnie zwykły iglak,później magic i na końcu z długim włosiem...
co zabawne
rigo linieje jak szalony a konie z pracy nie bardzo,jeden zaczoł intensywnie reszta czeka nie wiem na co 🤔wirek:

''Końska głowa sporo waży, zwłaszcza taka lekko przyćpana''. 😜 😜
faith dopiero wygooglałam to sprężynowe 😉 takie zgrzebło na prąd co jest u nas w stajni to ja porównuje do depilatora  🤣 w środku się szybko kręci jakiś wirnik i wszystko błyskwicznie zbiera do worka, zarówno włosy jak i kurz. Ale właśnie trzeba bardzo uważać na grzywe, bo jak wciągnie to wyrywa momentalnie
szamanka naprawde jak go skupie to za każdym razem już 1-2 mi wyjdą  😀 u was inny klimat może, albo co  😉
Bronze ja też uwielbiam Magic brusha, jak nie mam czasu celebrować czynności jaką jest czysczenie to idzie nim zastąpić prawie wszystkie szczoty 🙂
iwona a co to za cudo? Wygląda troche jak tarnik do kopyt 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się