dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Witam
Mam pytanie odnośnie dwóch produktów
1.AUDEVARD BIONUTRON RACING
2. St Hippolyt MoviCur
Chciałbym wiedzieć jak te produkty sprawdzają się w praktyce ?
Cenne będą dla mnie opinie ludzi którzy to używali.
Pozdrawiam Jacek
Liściu Może faktycznie ogranicz nieco treściwe. Nadmierne otłuszczenie utrudnia poród niestety. I sprawdź ten poziom selenu.
A jeśli mówisz, że klacz jest zdrowa, lśniąca, tyje i dietę ma zbilansowaną, to może już nic nie dodawaj? Lepiej nie przedobrzyć, nadmiary niektórych pierwiastków czy witamin są czasem bardziej niebezpieczne niż ich niedobory  🙄


Treściwe, czyli mówisz o wysłodkach ?  Czy samych otrębach i owsie ?
Mimo, że klacz pochłania ogromne ilości siana, to i tak wysłodki muszę równoważyć i z tego zrezygnować nie mogę. Chyba, że ilość wysłodków też zmniejszę.
Poziom selenu, to znaczy w jakich dokładnie badaniach ? Miała robione ogólne robione teraz, wszystko świetnie wyszło, ale nie wiem czy selen też się do tego zalicza bo dokładnego spisu jeszcze nie dostałam 🤔

A lśniąca, była cały czas, ale po wprowadzeniu siemienia to już w ogóle zaczęła świecić  😁
Gaga,podajesz ludzką silniejszą? o dużej zawartości kwasu askorbinowego?

Jak witamina może być silniejsza? Kwas askorbinowy i witamina C to to samo jest. I tak - podawałam ludzką  🙂



Liściu, wysłodki nie są paszą stricte treściwą.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 stycznia 2015 09:21
Mówię o całości treściwych, jeśli klacz dostaje mieszankę wysłodków z otrębami to ja to traktuję jako treściwe już. A mówiąc o ograniczeniu treściwych nie mam na myśli jednego z komponentów, tylko wszystkie, tzn. jeśli dawkę masz zbilansowaną, a klacz utyła to ogranicz wszystkie treściwe o np. 20%.
Liściu zaczekaj na wyniki dokładne i do nich się odnieś. Selen bada się z krwi lub włosa.
zembria, z tego ,co wiem - selen z włosa jest do końca miarodajny, bo wykazuje ile selenu było w momencie wzrostu włosa, nie w momencie badania
Liściu zaczekaj na wyniki dokładne i do nich się odnieś.


Już dostałam ogóle info telefonicznie i do tego się odniosłam. Na papierze jeszcze nie. 
Były to ogólne badania krwi,więc selen też tam się powinien znajdować, sprawdzę 😉


A co do treściwych: też nie traktuje wysłodków jako pasz treściwych i dlatego dla ścisłości pytam dokładnie, bo wiem, że większość zalicza ją jednak do treściwych.
co powiecie na temat witamin Eggersmann Horse Vital Plus? czy podawanie ich miało jakiś faktyczny skutek, czy tylko raczej efekt placebo dla właściciela konia? 😉
Olson, podawałam wiele lat i byłam zadowolona
Aktualnie podaję Chevinal'a ale w sezonie pastwiskowym pewnie wrócę to HV+ w obciętej dawce (z uwagi na pastwisko)
_Gaga, dzięki za odpowiedź 🙂 czy przy dłuższym podawaniu zauważyłaś jakiś pozytywny wpływ na kopyta?
Gaga, oczywiście że jest różna zawartość kwasu askorbinowego w różnych "witaminach C" ludzkich. Różne są dodatki też. Dlatego pytam - jaką podajesz, i ile - bo dawka ludzka  i końska też się różnią.
Olson, nie, nie widziałam jakiegoś super wpływu na kopyta...

Grace, napisałam i powtórzę: podawałam ludzką witaminę C rozpuszczalną słodką (na tym mi zależało)
w 1 rozpuszczalnej tabletce był 1 gram witaminy c, czy też kwasu askorbinowego
Lek wet zalecił podawanie 4 gram witaminy dziennie, zatem podawałam 4 tabletki dziennie rozpuszczone w wysłodkach
Nie mam pojęcia jaka to była konkretnie witamina (w sensie producenta). W aptece poprosiłam o gramową , rozpuszczalną i najsłodszą 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 stycznia 2015 16:30
Gaga Wiem, że badanie z włosa jest niezbyt dobre, pisałam o tym na poprzedniej stronie 😉

Evson  Badanie włosa jeszcze zostaje, ale tu musimy mieć pewność, że koń pozostaje na tej samem diecie od czasu kiedy włos zaczął wyrastać do momentu badania. Inaczej będziemy mieli obraz "przeszłości".
Musze uzupełnić magnez mojemu 19 latkowi ponieważ ma niedobór, czy ktoś mógłby mi napisać ile magnezu jest w Hesta Plus Magnez 1 kg, czy może jest coś innego co byście polecały????
Czy jest jakiś preparat łączący chondroprotetyki z suplami na rozbudowę mięśni (oryzanolem np)? Czy lepiej jednak szukać osobno?
Najtaniej pewnie wyjdzie jak kupię koncentraty od Podkowy, ale nie znam się na tyle, żeby określić które mają najlepsze działanie :c
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 stycznia 2015 21:07
Musze uzupełnić magnez mojemu 19 latkowi ponieważ ma niedobór, czy ktoś mógłby mi napisać ile magnezu jest w Hesta Plus Magnez 1 kg, czy może jest coś innego co byście polecały????


Moja kobyłka dostawała Marstall Piano Magnesium. Jest wybredna a ten nie dość, że chętnie jadła to czułam, że naprawdę działa. A do tego cenowo nie zabija.
Ramirez- czysty GO bez nośnika to wywalona kasa w przypadku koni.
Czyli w jakiej postaci się wchłania? Otrębów ryżowych?
A czy np siarczan chondroityny cz glukozaminy lub kolagen jako koncentraty mają jakiś sens? Jest opcja żeby się w ogóle wchłaniały? Czy to raczej kasa w błoto? A jeżeli tak, to czy w ogóle preparaty dopaszczowe są w stanie wspomagać aparat ruchu?


Ale mnie to wkurza, że działanie tych suplementów nie jest jakoś oficjalnie potwierdzone. Rozmowy z wetami w większości nie dają nic, bo każdy uważa co innego. Jeden twierdzi, że nic się nie wchłania, inny mówi że widzi po koniach poprawę np po Cortaflexie. Więc czy opłaca się w coś inwestować? Nie mam kasy, żeby wydawać ja na środki, które może coś dadzą, a może nie... Serio nie ma badań na ten temat? Czy nie opłaca się ich upublicznianie...?
niestety lepiej brać gotowe suplementy a nie ich pojedyncze składniki 🙁 otręby ryżowe, gotowe suplementy z GO czy nawet olej ryżowy. Czysty GO to często zwykły odczynnik chemiczny, a ten bez nośników wchłania się w dużo mniejszej ilości. Co do innych składników suplementów  nie mam info.
Dopaszczowce wspomagają ap ruchu jeśli mają właśnie odpowiedni nośnik i odpowiednie stężenie.
A skąd mam wiedzieć czy mają odpowiedni nośnik i stężenie? Czy można w ciemno zaufać dostępnym na gotowcom? Pojedyncze sładniki kuszą ceną 🙁 Jakiś konkret potrafisz polecić z doświadczenia?
Szukam czegoś dla konia pracującego, 12 letniego, który bywa sztywny na początku jazdy i jest mało elastyczny (na zdjęciach brak zwyrodnień, ale wciąż strzykają mu stawy skokowe). Do tego ma delikatny grzbiet, który próbujemy znowu nabudować.
W przypadku GO tak jak pisałam i otręby i olej ryżowy są ok, do tego derbyoryzanol i GO z GP Equine.Na masę mięśniową GO plus aminokwasy🙂
A z chondroprotetyków? Dziękuję Ci bardzo za fachową pomoc :kwiatek:
Musze uzupełnić magnez mojemu 19 latkowi ponieważ ma niedobór, czy ktoś mógłby mi napisać ile magnezu jest w Hesta Plus Magnez 1 kg,


Skład:
Białko grochu 35,0 %, kiełki kukurydzy 17,0 %, fumaran magnezu 12,0 %, tlenek magnezowy 10,0 %, siarczan magnezu 7,0 %, drożdże piwne 6,5 %, mieszanina olei tłoczonych na zimno (lniany, słonecznikowy) 4 %, mączka z wodorostów morskich 4,0 %, czosnek 2,0 %.
Ramires moja wet poleca Cortaflex. Twierdzi, że na prawdę widzi poprawę po nim.
Z kolei moja znajoma podaje swoim koniom Orling GelaPony i bardzo go wychwala. Co ciekawe sama też go stosuje dla siebie (wersję dla ludzi) i mówi, że żaden inny preparat jej tak nie pomaga. Ja aplikuję Orling Gelapony Arthro mojej 17sto lepniej kobyłce i Orling GELACAN PLUS DARLING dla mojej starej psinki.
O ile u konia trudno mi zauważyć efekty, bo ma teraz wolne i chodzi non-stop po padoku, tak u psinki widzę znaczną poprawę. O wiele łatwiej wstaje jej się z posłania, czasem trochę teraz po podsakuje🙂

Tyle z moich doświadczeń🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 stycznia 2015 14:16
Czy stosował ktoś suplementy Yarrowia Equinox Hooves lub Arabian de lux?

U mnie w sezonie konie dostawły Foran Ost-o-flex i rezultaty zauważalne. Świetny jest też Apto-flex.
Baileys Outshine - jakie wrażenia? Wyszukałam, że quanta poleca, jeszcze jakieś pozytywne wieści 😉 ?
Czy faktycznie daje takiego kopa? Jak wygląda dawkowanie dla konia w średniociężkim (ujeżdżenie N/C) treningu?


Ponawiam pytanie, bo nie znalazłam odpowiedzi. Szukam witamin dla młodego konia, z którym jest czasem wesolo na jeździe i nie chciałbym żeby witaminy dawały mu jeszcze dodatkowo kopa 😉 a mają ciekawy skład 🙂
Widział ktoś gdzieś może produkty BOEHRINGER INGELHEIM ??
Zarówno MkSklep jak i Equishop mają obecnie tylko Myoplast dostepny.
Klami zadzwoń do Animavetu lub Wetfarmy- ściągali bez problemu
Karla🙂, ok. Dzięki za info.  :kwiatek:
Mam  zagwozdkę. Właśnie dostałam paczkę z probiotykiem Animal Biosa Doktor EM.
Po otwarciu nie śmierdzi wymiocinami jak dziewczyny opisywały, jak dla mnie jest bardziej słodkawy zapach jak np dżem, czy parodniowy sok w otwartym opakowaniu ( takie dziwne pierwsze skojarzenie..) I teraz nie wiem czy ja po prostu jestem mało wrażliwa na zapachy ( a czułam nie jedno  😁  )  czy dostałam  "zepsuty"  probiotyk.

edit: znalazłam probiotyk który wg opisu pachnie podobnie: zapach fermentujących owoców, ale jednak dalej nie  wiem czy jest dobry.
http://www.probiotics.pl/probio-emy/dla-roslin/scd-probio-original.html
Dziś w końcu dotarła do mnie paczka z Chevinalem dla mojej siwej. Mi zapach nie specjalnie podchodził, no ale może... Polałam porcję marchewki, na początek jedna miarka-15ml sprawdzić co kobył na to. Jak zwęszyła to prawie się trzęsła, bo coś nowego do szamania! 😂 Po pierwszym gryzie entuzjazm się skończył, marudnie wyjadła marchewki, a syropek w większości został na dnie 👿
Rozczarowałam się trochę, bo kobył teoretycznie wszystkożerny...  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się