czapsy i buty

Zna ktoś oficerki York Genesis?????
kto oprócz hippici szyje czapsy na miarę?  :kwiatek:
dzięki  :kwiatek: złożyłam zamówienie www.sztyblety ponieważ mają takie ala roma
Czy ktoś wie jak zwęzić czapsy? Firma nieznana. Wyglądają mniej wiecej tak ale nie ma pewności czy skórzane.
http://archiwum.allegro.pl/oferta/czapsy-sztylpy-diamand-skora-z-cyrkoniami-r-xs-i3946033410.html
A więc zwracam się do waz z kilkoma pytaniami  😉
Zamierzam kupić swoje pierwsze sztylpy. Niestety nie wiem które wybrać
Moja łydka ma 30 cm obwodu tymczasem najmniejsze czapsy york amara 31 cm.
Jedynym wyjściem są szyte na miarę ale takie mogę zamówić tylko oficerkowe pascuello  które po 1 niezbyt mi się podobają a po 2 nie wiem czy przetrwają częste treningi (5 dni tygodniowo).
Poza tym jakoś nie przekonują mnie i myślę że do takiego ciorania wolałabym zwykłe... bo takich oficerkowych byłoby mi szkoda.


Proszę o wypowiedzenie się czym się różnią oficerkowe od zwykłych (ich zalety, wady itp) oraz czy polecacie te z pascuello i yorka.
A może macie jakieś inne które są godne uwagi i chcecie polecić do 100 zł  💘?
Szczerze wątpię czy istnieją sztylpy do 100 zl ktore wytrzymają treningi 5 x w tyg dluzej nie 3-4 miesiące albo nawet krótszy zywot im wróżę....
przykre ale takich cudow nie ma...
zresztą nie wiem czy wogole sa sztylpy w tej cenie godne jakiejkolwiek uwagi  👀
Pomijając walor estetyczny to na długo i treningowo polecam zwykle Yorki Amary 🙂 Tanie a żyją mi juz intensywnie pół roku i nie trzeba o nie zbytnio dbać🙂
Cześć  😀 Znalazłam na allegro fajne sztyblety w bardzo dobrej cenie tylko mam problem z rozmiarówką, nigdzie jej nie mogę znaleźć. Możę ktoś ma takie i wie mniej więcej jak wypada rozmiar 35?  👀
Niestety typowe 36 w 95% jest na mnie za duże. ;x
http://allegro.pl/sztyblety-sznurowane-monaco-czarne-covalliero-r-35-i5619574818.html

edit. interesują mnie też sztylpy Fair Play Luxor Casual - może ktoś powiedzieć coś złego albo dobrego o nich? 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 listopada 2015 08:35
Mam te buty i są super, kupione w Brego (czy tam Bergo). Jak poszukasz, to znajdziesz tam rozmiarówke, niestety jestem na telefonie, więc nie sprawdzę sama.
Szukam sznurowanych sztybletów z grubą gumową podeszwą, najlepiej w całości skórzanych. Byłoby super gdyby dobrze trzymały kostkę, były wygodne do chodzenia i dosyć wytrzymałe 😉 jednym słowem szukam ideału 😂 będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi, bo przejrzałam wątek i nie mogę znaleźć nic w 100% odpowiadającego moim wymaganiom, chyba najgorzej jest znaleźć grubą podeszwę, na której mi mocno zależy 🤔
Mam pytanie dotyczące sztylpów oficerkowych hippica- rozmiar mojej łydki w bryczesach i podkolanówce to 37x37. Jaki różnią wybrać? Jak bardzo się rozchodzą i siadają?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
08 listopada 2015 14:58
Ja zawsze biorę tak 2 cm węższe(na początku muszę gumę naciągać przy zakładaniu) i ciut wyższe, bo guma się naciąga i potem lecą. Moja łydka to tak wys.41x szer.41, a obecnie mam sztylpy L 43x39
Z tym rozciąganiem się to bym uważała 😉 ja wzięłam takie, które mogłam normalnie zapiać, ale były dosyć ciasno, nic nie naciągałam. Teraz są normalne, nie spadają. Albo to ja tyje, albo jakoś za duzo się czapsy nie rozeszły 🙂
Jakie sztyblety bardziej polecacie pod względem trwałości i wygody: hippica czy może szydłowski? Chodzi mi szczególnie o model z zamkiem, bo takie wciągane mnie nie przekonują  😉
Wiki*, na pewno nie hippica 😉 przejrzyj wątek, cały jest o dobrych i nie dobrych firmach
Część osób poleca hipice, a część nie - i szczerze powiem że zgłupiałam  🤣
Czy ktoś może coś powiedziec na temat oficerek Arctic HKM ,dokładnie mam na myśli te
Ma ktoś takie?Warto kupić czy raczej nie.Ewentualnie co innego możecie polecic na zimę do jazdy (mogą być krótkie buty również,byle porządne i ciepłe)
Buniaa, w wątku o termobutach jest bardzo dużo opinii (raczej pozytywnych) na ich temat
Szukam sznurowanych sztybletów z grubą gumową podeszwą, najlepiej w całości skórzanych. Byłoby super gdyby dobrze trzymały kostkę, były wygodne do chodzenia i dosyć wytrzymałe 😉 jednym słowem szukam ideału 😂 będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi, bo przejrzałam wątek i nie mogę znaleźć nic w 100% odpowiadającego moim wymaganiom, chyba najgorzej jest znaleźć grubą podeszwę, na której mi mocno zależy 🤔


tylko skoczki. W Lublinie są na  giełdzie samochodowej za 100-130 zł
kto wykonuje filce skórzane?
cześć, ma ktoś/ może mi coś powiedzieć o sztylpach Kentaur "Laura" -> http://www.gnl.pl/sztylpy-kentaur-laura.html
jak z ich jakością, wytrzymałością? ;D
LSW dzięki, w pracy muszę w nich czasem chodzić, więc wystarczy 😜 moim zdaniem mają zdecydowanie więcej wad niż zalet, w lecie gorąco, w zimie zimno, jak pada to mokro, jednym słowem buty dopasowujące się do pogody w 100% 😂, do tego ciężkie, a i co najważniejsze to stopa musi się dopasować do nich a nie one do stopy, niejednokrotnie widziałam co robią ze stopami dorosłych facetów, powodując długotrwałe zwolnienie z życia  😉
aha, to musisz szukać w erze
marlin1990, nie wiem jak grubej podeszwy szukasz, ale ja bym zerknęła na Starty http://konik.com.pl/starprofsztybletytie

Lub ze zdecydowanie wyższej półki Ariaty.
Dworcika niestety jestem zakochana w Ariatach, tylko ta cena 😵 Start prezentuje się całkiem, całkiem 😉 na szczęście nie jestem zmuszona do kupna na już, więc będę się jeszcze rozglądała 🙂
Ale fajne te starty 😀 Jak z ich jakością? 😀
a ja mogę polecić sztylpy Fair Play Standard, nie wyglądają może cudownie, ale są naprawdę pancerne 😀 i mają całkiem dużą rozmiarówkę (w sensie do wyboru)
Libeerte, nie odnotowano reklamacji 🙂 Sama się nad nimi zastanawiałam, nawet do tuptania tak po prostu. Rozsądek wziął górę - do stajni mam 3 pary butów, do łażenia i tak kocham Martensy. Ale co jakiś czas jednak łypię na nie okiem 😁

Podejrzewam, że dla zawodowców do tyrania po kilka koni dziennie mogłyby zbyt długo nie pożyć, ale wiem, że trochę par poszło do ludzi, którzy mają swoje konie, jeżdżą codziennie i na buty nie narzekali.
Dworcika, na szczęście do zawodnika jeżdżącego kilka koni dziennie mi jeszcze daleeeeeeeko 😉 ale ja ostatnio poszalalam z zakupami, wiec moze i mój rozsądek powinien zadziałać 🤣
Libeerte, to wszystko zależy od tego co kupiłaś i czego potrzebujesz 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się