pensjonaty w okolicach trójmiasta

Nie tak daleko od Gdyni jest kJ Jackiewiczow i polecam. W lecie konie są cały dzień na dworze na łąkach 😉 karuzela i podłoże kwarcowe regularnie podlewane i nic się nie kurzy. Zima sianokiszonka i tez boksy letnie 🙂 najważniejsze że o co chcesz to się dogadasz.
Wiem, że nie ten wątek. Poszukuję jakiegoś miejsca w Trójmieście gdzie można by naprawić derki, czapraki itd. Osoba u której to zawsze robiliśmy zamyka interes. Krawcowa naprawiła mi tylko 2 derki przejściowe i polamała przy tym kilka igieł, więc nie podjęła się reperować nastepnych. Pytanie, gdzie Wy naprawiacie derki?
qaz, próbowałaś w Jarpolu?
karuzela i podłoże kwarcowe regularnie podlewane i nic się nie kurzy.


😉 ciężko,  żeby  wybetonowana karuzela  się  kurzyła  😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
27 listopada 2014 22:25
anai you made my day  😁

Ja niestety znam tylko te bardziej popularne/większe ośrodki typu hipodrom, owczarnia, połchowo, otomin, bolszewo.
I w sumie chyba wszędzie jest w miarę dobrze, bo w każdym z tym ośrodków stoją jacyś zawodnicy czynnie startujący. Co według mnie jest jakąś wskazówką co do poziomu infrastruktury i obsługi.

🙂 widać anai lubisz "łapać za słówka" więc dokonam poprawki by nie było że beton się kurzy.. oczywiście chodzilo ze na placu się nie kurzy o czym dobrze wiesz 😉
Maz18,  :kwiatek: akurat tamtejsza karuzela jest mocno specyficzna, jak dla mnie nie do użytku, więc akurat tu lepiej być precyzyjnym. 
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 listopada 2014 11:12
Z Gdyni jest niedaleko do Dąbrówki. Boksy zwykłe i angielskie, hala, pastwiska, padoki.
http://www.stajniadabrowka.pl/
Drobne naprawy robi też pralnia na Czyżewskiego w Gdańsku, ale akurat z tej usługi nie korzystałam, więc nie podpowiem czy warto.
Może mi ktoś objaśnić sens istnienia wybetonowanej karuzeli, bo chyba mnie to przerasta ?

qaz, ja zawsze oddaje derki do prania i naprawy do pralni na Czyżewskiego w Gdańsku. Jak dla mnie robią to solidnie, acz nigdy nie miałam jakoś bardzo uszkodzonej derki.
Może mi ktoś objaśnić sens istnienia wybetonowanej karuzeli, bo chyba mnie to przerasta ?


haha, też mnie to zastanowiło szczerze mówiąc  🤣
Ja z samego końca Gdańska i kieruje się bardziej w stronę Starogardu/Tczewa lub Żukowo.  😉
Może ktoś zna to miejsce i może pomóc osobiście:
Jakaś zbiórka po lokalnych stajniach? Przydałoby się trochę wsparcia lokalnego duży uśmiech
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,96522.msg2233535.html#msg2233535
[quote author=Klami link=topic=87.msg2232795#msg2232795 date=1417179254]
Może mi ktoś objaśnić sens istnienia wybetonowanej karuzeli, bo chyba mnie to przerasta ?


haha, też mnie to zastanowiło szczerze mówiąc  🤣
[/quote]

no jak to nie wiecie? kopyta sie werkują same 😉
ktoś trzyma konia w okolicach Wejherowa? mam małą sprawę na PW 🙂

Edit: już nieaktualne 🙂
czy jest tu ktoś z Hipodromu? szukam konia który ode mnie pojechał prawdopodobnie tam 🙂 bardzo mi zależy na kontakcie z nowa właścicielka kopytnego 🙂
Może mi ktoś objaśnić sens istnienia wybetonowanej karuzeli, bo chyba mnie to przerasta ?



Jesli karuzela jest nie kryta, to wtdy moze byc uzytkowana caly rok, nie ma gliny nie ma syfu, konie chodza caly rok.

W anglii czesto jezdza klusem do 40 min ( po wczesniejszym wprowadzeniu konia az do 40 min) po asfalcie , i robia tak czolowi zawodnicy Świata i Europy. dla wzmocnienia sciegien.
Czy jest tutaj ktoś z okolic Gdyni kto zajmuje się goleniem koni?  :kwiatek:
Głowy nie dam, ale coś mi się kojarzy że forumowa Angeel goli/ła - nie mogę znaleźć strony na fb więc napisz do niej najlepiej
Zuziasta oferuje golenie:klyk
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 listopada 2014 18:54
Windziakowa, jeżeli szukasz Rokosza, to nasza, w sumie wrotka podopieczna go kupiła, szukaj na fejsie - Ewa Kalicka 😉
Ktoś, "Jurkowy" Rokosz ?
Lentilky, polecam Angeel! Solidna firma 😀
[quote author=Klami link=topic=87.msg2232795#msg2232795 date=1417179254]
Może mi ktoś objaśnić sens istnienia wybetonowanej karuzeli, bo chyba mnie to przerasta ?



Jesli karuzela jest nie kryta, to wtdy moze byc uzytkowana caly rok, nie ma gliny nie ma syfu, konie chodza caly rok.

W anglii czesto jezdza klusem do 40 min ( po wczesniejszym wprowadzeniu konia az do 40 min) po asfalcie , i robia tak czolowi zawodnicy Świata i Europy. dla wzmocnienia sciegien.
[/quote]
Ta karuzela jest kryta. Wiem o tym, że w UK stosuje się jeżdżenie po asfalcie, ale w karuzeli dochodzi jeszcze mała średnica i zwroty przy zmianie kierunku poza kontrolą człowieka. Ja nie zaryzykowałam wpuszczenia tam młodego.
Ktoś, Klami- tak, chodzi o Rokosza 🙂 Dzierżawiłam go ostatni miesiąc i się do niego dość przywiązałam, więc chciałabym wiedzieć, co u Niego 🙂 Dziękuję za kontakt Ktoś!  :kwiatek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 listopada 2014 19:17
Klami, tak 🙂 już zapomniałam, jaki on jest wielki 😁
Lentilky, polecam Angeel! Solidna firma 😀




:kwiatek:
Ale ta betonowa karuzela zrobiła zamęt 🙂
Czy jest mala to nie powiedziałabym bo ma z10m średnicy na 4konie i szerokość tego betonu jest na tyle odpowiednia ze kon staje w poprzek. Dodatkowo sypia piachem by podkowy się tak nie ścieraly.
Żeby nie było że tak bronie tego czy zachwalam bo nie m to mi chodzi to W wielu krajach tak robią, w Holandii tez takie widziałam gdzie konie sportowe chodziły. A jak to działa na kopyta to myślę że nie ten wątek ale jeśli kon chodzi dziennie 40min po betonie to nic mu się nie stanie a na kopyta bardzo dobrze to działa ale chodzi mi o bose kopyta 😉
W nie jednej książce o kopytach jest polecane spacerowanie po twardym w co na pewno wlicza się beton 😉
Maz18, nie chodziło mi, o to, że jak na karuzelę jest mała, bo jest normalna, tylko w ogóle karuzela jest czymś, co budzi czasem u niektórych wątpliwości (vide: wątek o karuzeli) a co  dopiero o betonowym podłożu 😉

Rozglądam się za pensjonatem dla konia w pobliżu Gdańska, może ktoś zechciałby odpowiedzieć na moje pytania. Są wolne boksy w Owczarni? Ile kosztuje pensjonat w Koń-aku i w Otominie? I czy są tam wolne miejsca?
z góry dziękuje życzliwej duszy  :kwiatek:
marino nie łatwiej tam zadzwonić? Informacje rzetelne i od razu ktoś je Ci udzieli 🙂

Ja mam pytanie do osób z Hipo. Ostatnio słyszałam od koleżanki, że jak się ma ileś tam koni to jest taniej. To możliwe, że jak się już nawet dwa wstawi jedna osoba to przysługują jakieś zniżki?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się