Dobre i polskie! Rodzime, polecane firmy i ich produkty :)

czy rzeczywiście pady Jarpol pasują pod siodła skokowe i ujeżdżeniówki?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
31 marca 2012 10:44
Jarpol - pady - są genialne absolutnie


Podpisujęsię pod tym🙂
Jakość jest obłędna, estetyka wykonania i jeszcze ta cena 🙂
Posiadam (póki co  😉 ) jeden czaprak pod siodełko bezterlicwoe- uszyty na zamówienie  kupiony z drugiej ręki.
Mam go już ponad 2 lata i ani nie stracił koloru, ani się nie pruje ani tak łatwo się nie brudzi, idealnie się układa na koniu, pod siodłem.
Poza tym:
Kolekcje mają super... i jeden  najogromniejszy plus- szyją specjalne zamówienia nie podnosząc przy tym cen. 😀

agnesix,  tak rzeczywiscie, pady skokowe jarpol pasują pod siodła skokowe, a pady ujezdzeniowe jarpol pasują pod siodła ujezdzeniowe.

prawda, ze dość niespotykane i niewiarygodne🙂?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
31 marca 2012 10:47
a te pod bezterlicówki pasują do jednych i do drugich 🙂😉
Niekoniecznie, mam Jarpola najprawdopodobniej ujeżdżeniowego, ale pod skokówką też wygląda ok. To taki krój, że tu i tu wygląda dobrze.
Isabelle nie o to mi chodziło...
Jakiś czas temu była aukcja na allegro, z informacją, że pasuje pod siodło skokowe jak i ujeżdżeniowe. Był to standardowy pad, nie wycięty.
agnesix, tu masz dwa identycznego kroju pady po ujeżdżeniówką i skokówką. Dla mnie znośnie.


ankers dzięki 🙂
Livia   ...z innego świata
31 marca 2012 11:03
Ja polecam pady Jarpolu,  miałam trzy i były super, po praniu jak nówki 🙂 Tak samo mogę polecić bryczesy Nowak Center, ciągle nie umiem dociurać siedmioletnich.
Pady escady tak samo - niezniszczalne, po praniu jak nowe 🙂
Rzeczywiście, jeżeli moderatorowi któremuś by się chciało, to warto zmienić tytuł z polecanych "firm" na "produkty".

Escada jak najbardziej to ten wątek, stworzony z tym zamysłem. Także jak chcesz się pochwalić jakimiś nowinkami, to przynajmniej w swoim imieniu, serdecznie zapraszam!  :kwiatek:
escada- dawaj- ludzie zrozumieli temat wątku inaczej niż mieliśmy zamysł.
sierra- ja bym zmieniła temat na "Dobre i polskie. Nasze re-voltowe firmy"
mattes, rts, jarpol, caball dla mnie rewelacja

kenig-to polska firma? jesli tak to dla mnie porazka. Rękawiczki faktycznie-śliczne, co z tego jesli po miesiącu wyglądają...  😵
nowak center- mam z tą firmą bardzo złe doświadczenia
Tunrida ale nie wszystkie tutaj polecane polskie firmy i produkty mają re-voltowy rodowód 😉 Ale tą kosmetykę zostawiam modom, bo mam nadzieję, że będą uprzejmi nam zmienić tytuł nieznacznie 🙂
Sierra- wiem, ale zamysł wątku był inny, nie?
A jak na razie to już 3-cia strona leci "polecam kening", " a ja polecam matesa".  😉
Sierra, ale czemu sama nie zmienisz?
nie mam pojecia jak podejsc do sprawy wstawiania zdjec. wydaje mi sie, ze skoro w diy mozna bylo, to tu chyba tym bardziej?
No ja myślałam, że to będzie tak, że przychodzi sobie tutaj np. Deb, ivett, Bogdan i wstawiają sobie zdjęcia czegoś nowego fajnego uszytego przez siebie. My sobie tutaj zachwalamy lub nie. Druga sytuacja jest taka, że revoltowicze czyli klienci jak coś kupią u ''naszych'' producentów to również bezkarnie przychodzą do tego wątku wstawiają foty i do obrzydliwości je wychwalają lub nie. Taki miał mieć zamysł ten wątek moim zdaniem.
No pewno że o to chodziło żeby re-voltowe firmy się wypowiedziały ale czemu miałoby to nie pozwalać rozmawiać o Kenigu czy innych?
Tyle że tak jak już mówiono Mattes i RTS polskimi firmami nie są.

http://konik.com.pl/pl,product,4514119,rekawiczki,skorzano,siatkowe,kenig.html?partner=2069  ja je kupiłąm dużo taniej (w sklepie), jakbym dała 140zł to bym była intensywnie niezadowolona. A tak to jestem zwyczajnie nie zadowolona 😉
Zorilla bo nikt z revolty keniga nie szyje, ani nie szyje wlasnoręcznie mattesa, rozumiesz? 😉 fajnie bo juz myslalam ze to do czegos innego wątek, jak zrobię coś nowego to z pewnością się pochwalę, i licze ze podobnie zrobią ivett, bogdan,zorilla i inni tworzący dla re-v 🙂
Ale ja mam tylko na myśli to żebyście Wy się chwaliły do woli, ale żeby i opinię o innej rzeczy bez przeszkód móc wygłosić!
jak zrobię coś nowego to z pewnością się pochwalę, i licze ze podobnie zrobią ivett, bogdan,zorilla i inni tworzący dla re-v 🙂


Też na to liczę bo po to ten wątek powstał. Po to, by w DIY mogli zostać ci, którzy naprawdę robią hand made i mieli szansę się przebić przez posty i fotki Ivett, Deb czy Twoje-które są profesjonalnymi produktami na sprzedaż i nijak DIY nie przypominają  😉
Agnesix- Właśnie ja za to lubię jarpolowskie pady, że super leżą pod każdym siodłem i profil standardowy (ujeżdżeniowy) prezentuje się równie dobrze pod skokówką.
Edit: Na zdjęciu pod Green Starem (wszechstronne o profilu skokowym):
No poprzedniej stronie moje wszystkie pady to profil uj (wszechstronny?), a siodła to skokówki 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
31 marca 2012 20:48
Dzionka,  wszechstronny
ten sam pod ujeżdżeniówką z dość długą tybinką

i pod skokówką

co do RTS - Passion
Początki naszej firmy sięgają roku 1995, kiedy to powstała firma RTS Factory będąca wyłącznym producentem bryczesów RTS Sportline z lejem BENTEX . W 2008 roku nasz niemiecki kontrahent ogłosił upadłość stawiając nasz przed trudnym wyborem co dalej...
W 2009 powstała firma Passion ...

cytat ze strony
Passion i Parkur mają szwalnie w jednym miasteczku
deborah magia  🤣
tunrida ale wiesz, trudno się postawić na pozycji producenta profesjonalnego będąc samoukiem jeśli chodzi o szycie (mówię o sobie akurat bo wiem, że niektórzy mają wykształcenie krawieckie)


Zorilla jest wątek hity długowieczności, i buble, tam można oceniać wszystkich producentów. Wątek powstał aby oddzielić handlujących na jakąś skalę swoim sprzętem od osób szyjących dla siebie i uczących się. Nie widzę powodu, żeby wrzucać to do jednego wora razem z wielkimi firmami produkującymi sprzęt na masową skalę.


apropo samego wątku, zamiast wolnego weekendu siedzę przy maszynie, nie wytrzymałam długo nic nie robiąc  😁
Katija z prostej przyczyny: nie wiem jak  😡
trzynastka   In love with the ordinary
01 kwietnia 2012 00:12
edytuj pierwszego posta i zmień w miejscu gdzie jest napisane "temat" ?
Nie wiem czy to jest jakieś podchwytliwe pytanie, czy co  👀
escada, tylko widzisz, do chwalenia się nowinkami, wrzucania kolekcji, doradzania w kwestii owijek etc. to jednak producent powinien mieć swoją stronę... To nie jest tak trudno zrobić - zgarnij darmowy szablon, których pełno w sieci, wykorzystaj dowolną free galerię, załóż bloga - albo wbijaj do mnie na PW, jeśli znajdę czas, z chęcią w tym temacie pomogę. Bardzo mi się podobają Twoje produkty (może wreszcie ogarnę wielką szafę szmat i zrobię wyprzedaż, to z chęcią się na pady skuszę, plus chodzi mi po głowie pomysł na derkę), ale w takich wątkach typu "jestem producent", to szczerze nie wiem, gdzie postawić granicę. Dla forumowiczów? Dla firm polskich? No to taki Daw-mag by się też mógł tu założyć? Hm. Naprawdę dużo - różnych - firm do mnie wbija, żeby się móc na forum pojawiać, i wszystkie z kwitkiem odsyłam...

Dobra, koniec rozważań, bo naprawdę sama nie wiem, co wykombinować, chyba, że przyjdzie na forum w jakiś sposób zalegalizować kiedyś reklamę...

HBC było u mnie, ratowali mi stare siodło! Bardzo ich polecam, przesympatyczni i pomocni ludzie! :kwiatek: Mogliby tylko ruszyć z produkcją ujeżdżeniówek - jestem 2 albo 3 w kolejce już zapisana 😡


A można się już zapisać w kolejkę do ujeżdżeniówki HBC?


Dziewczyny, wbijajcie się drzwiami i oknami, bo właśnie przyjechała z Anglii pierwsza partia terlic siodeł ujeżdżeniowych. Prace nad dziewiczą ujeżdżeniówką ruszają w kwietniu 😅 I nie omieszkam raportować, albo się chwalić, bo numero uno będzie mój 🍴

Z HB Contact miałam do tej pory do czynienia przy renowacji i poszerzaniu mojego siodła Henniga. Po tuningu u Bogdana siodło wróciło top fit, prezentowało się jak milion dolarów 😜 Niestety moje konie puchną jak oszalałe, więc szybko przyszła decyzja, czy kombinować z kolejnym poszerzaniem siodła - co wiązało by się praktycznie ze jego pełną przebudową - wszystkie spodnie panele, poduszki - czy poszukać innego. Z żalem wrzuciłam je w niemieckie ogłoszenia (bo dla mnie siodło było jak szyte na miarę!), w sumie testowo, żeby zobaczyć, czy będzie odzew. Siodło zrobiło mega furorę, nie wyrabiałam na wszystkie maile odpisywać - koniec końców zostało na pniu sprzedane do Australii, i to w cenie funkiel nówka Prestiga. To chyba będzie wystarczająca reklama dla Bogdanowej roboty?  😎

Jarpol - pasjami kocham mój zielony polar z kołnierzem, derka jest mięciutka, grubiutka i puszysta (znacznie fajniejsza, niż dralony z letnich kolekcji Eskadrona!). Giga plusa dałabym też drelichowej derce z Jarpola, najpierw dzielnie testowanej przez Skwara, a potem wysłanej do Niemcolandii do Blondiego. Drelicha niestety nie mam fotek, ale polarek wygląda tak:



A co do trwałości Jarpolowych padów - te wstawione wyżej przez ankers wcześniej były u mnie 😉 Zestaw kupiony na czempionaty, potem jeżdżony zawzięcie, aż dostałam objawu "o nie, znowu ten czaprak" 😁

Caball- mam tylko moskitiery na nos i oczy, ale są super zrobione, załatwione wszystko mailem w ekspresowym tempie. Czaję się na pady  😀iabeł: i chętnie też jakieś derki 😀iabeł: W galerii prezentują się szałowo 😀

Z rodzimych firemek to chwalę sobie jeszcze Zuzalę, ziółka na kaszel warto mieć pod ręką, tak samo jak jeżówkę na przedwiośnie i i na jesień 🙂

Hippiki nie polecę - moja znajoma zamawiała buty, nie dość, że naczekała się na oficerki, to przyszły o wiele krótsze, niż to były ustalone, w dodatku miały paskudne buły na kształt łydki (chyba dla kolarza sportowca robione, a nie dla jeźdźca...).
"niszowa firma dla ubogich" 😎 czyli JARPOL nie jako "dobre, bo polskie", tylko dobre, bo profesjonalne.

Dzięki rewir,za tą niszową firmę dla UBOGICH,właśnie takich czapraków używamy.Mało tego, właścicielką starego Jarpolu była forumowa spilga(prywatnie moja żona) i to nie konkurencja markowego sprzętu dla BOGATYCH wykańczała jej firmę,tylko zalew taniej chińszczyzny.Ludzie wycofywali się z zamówień,bo właśnie kupili kilkadziesiąt sztuk chińszczyzny(refleksja przychodziła bardzo szybko,pewnie po pierwszym praniu).Żałuje tylko,że nie zostawiła sobie jakichś zapasów,ale nie przychodziło jej do głowy,że będzie jeszcze mieć konie,no i teraz musimy kupować od nowych właścicieli.Kulbaki też kupujemy od producenta polskiego,nie pamiętam,jak nazywa się firma(z Łomianek bodaj),ale są naprawdę solidne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się