DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Panda Super!
panda pochwalisz sie jak je robisz? co to za taśma i skąd ją masz? jak rozwiązałam sprawę regulacji? bardzo bym chciała zrobić takie z polarkiem, bo moja jest bardzo czuła na obtarcia
kaktusowe zazwyczaj takie normalne antary sa z parcianej tasmy i taka najszybciej dostaniesz w kazdej pasmanterii
o właśnie tej nazwy szukałam 🙂 a to futerko ma jakąś nazwę?
a futerko nazywa sie... futerko albo material pluszowa, plusz w zaleznosci czego dokladnie szkasz
Kupiłam sobie skórę barana wyprawioną na miękko - pod tyłek do jazdy na oklep. Będę jej mieć trochę za dużo. Dam radę wyciąć i zeszyć ręcznie rękaw na popręg?
BASZNIA   mleczna i deserowa
05 listopada 2014 21:23
Tak 🙂. Tylko pokłujesz paluszki 😉.
kaktusowe , taśma jest parciana, jest naszyta na taśmę rurową. Taśma rurowa jest bardzo przyjemna w dotyku więc miła dla konia, a tasma parciana nadaje sztywność kantarowi 🙂 to futerko to zwykły polar. Najłatwiej sobie zamówić przez internet, no i jeszcze okucia są potrzebne i specjalne mocne nici tzw do skór na przykład.
dziękuję Ci panda a szyłaś maszyną czy ręcznie? te okucia da sie gdzieś zamówić? wymierzyłam kantar i wyszło mi, że potrzebuję 2m taśmy, nie wiem czy dobrze ? to będzie mój pierwszy raz, ale jestem zmobilizowana na maxa i zrobię to! 😀
MARYSIA I KAKTUSOWE. Recznie sie da wszystko, do skory odpowednie nici i igly, do tasm parcianych tylko ciut wieksze igly. Problem z szyciem recznym jest taki, ze prosto nie wyjdzie wam NIC, dwa, ze nie wyglada to estetycznie (przy tunelu na popreg bedzie to mniej widoczne niz przy kantarze), trzy- pokujecie sie przy tym i narobicie sobie babli na palcach bardzo wiele. 4- niestety szycie reczne nie jest w polowie tak wytrzymale jak maszynowe, czyli przy wielkich bolach rak i zaparciu wszystko sie da, minusami natomiast beda: wyglad, estetyka, bol palcow i to, ze wasz "wyrob" bedzie nietrwaly. Kantar powinien byc mocny, gdyz jest uzywany czesto i mniej lub bardziej dziala na niego sila i Twojej reki i glowy konia.
żelka toś mi podcięła skrzydła no  😵
Maszyna i tyle. Stare maszyny szyją skórę futra i inne bez problemu 😉
kaktusowe nie chcialam poniszczyc Twoich planow ale jednak co maszyna to maszyna, te nowsze tez przeszyja skore, tylko wystarczy miec oodpowiednia igle.
wiem wiem, mam maszyne i spróbuje 🙂 
kaktusowe\], szczerze mówiąc to jeśli szyje dla siebie to często przeszywam okucia ręcznie bo nie chce mi się maszyny wyciągać, z resztą warstwa taśm jest dosyć gruba i moja maszyna ma często jakiś problem a szkoda mi nerwów🙂 tasma parciana jest cienka, a rurowa mimo że gruba, to igła w nią wchodzi jak w masło 😀 nie miałam problemu, ze zrywaniem się kantara (tylko raz, jak koń sie odsadził, ale tak to nie), a jeśli dobierzesz dobrze kolor nici to wcale nic nie widać, bo nić się zapada w taśmie 🙂 tak, okucia można zamówić np w sklepie flek.pl
O to może pójde do takiego zakładu co futra szyją i mi zszyją
Zelka przesadza. Spokojnie można ręcznie i można równo i ladnie;-) ze się nie da- powiedz rymażom- ciekawe co odp. :]
Nigdy nie miałam problemu ani z kantarem, ani futrem (chyba,ze z cierpliwością), a beztalencie jestem... Tylko trzeba dobre nici itd...
tak ale rymarz nie robi tego igla i nitka. Zeby w skorze prosto szyc ma specjalne radelka, kolce, specjalne igly, wytrzymalsze i po czesci wygiete. Dac sie da ale nie porownasz wytrzymalosci szycia maszynowego i wygladu do recznego. No dobra mozesz porownywac na wiele sposobow: poczatkujaca szwaczka zrobi gorzej niz profesjonalny rymarz ale podejrzewam ze z rymarstwem niewiele osob w watku ma cos wspolnego
spokojnie dziewczyny, jak już coś uszyję to się wypowiem 🙂 w mojej rodzinie są szewcy, więc jak nie pójdzie mi ręczna robótka, to dam dziadkowi do uszycia 🙂
zelka2303, ręczne jest mocniejsze i trwalsze i jak sie przerwie 1 nitka to nie leci całośc :P (taki specjalny szew)
a szyje się igłami i nićmi 😉
i wiem, ze specjalne sprzeta są do ułatwiania - ale do grubych skór, nie taśmy czy zrobienia wew. szwu w futrze (tunel)- właśnie jestem w trakcie ich kupowania (bede tranzelki szyć)
bo równo i ładnie bez sprzętu i bez nerwicy to mi tylko szycie żywych tkanek idzie ... jak szylam porwane derki, obszywałam popręg futrem to nerwica i część zszyłam klejem... albo dalam krawcowej (podszycie szapraka) :P


Morski z ekoskory tak w temacie 🙂
Piekny  😲
eskada sama uszyłas? :wow:
Zakochałam się.
Escada 👍 👍  cudo
Dziewczyny- przyszedł mi ten baranek. I co? Ta skóra mięciutka, cieniutka i drze się w rękach
Ta dam, wycięty ujeżdżeniowy na zamówienie 😉 biały ze złotymi sznurkami i morelowy ze srebrnym sznurem 🙂
Gniadata   my own true love
11 listopada 2014 19:52
Mam pytanie: muszę skombinować jakoś ocieplacz na tylną nogę, kupowanie kompletu na 4 średnio się opłaca więc zwracam się do Was z pytaniem: jaki materiał najlepiej się na to nada? Od wewnątrz z tego co mówił weterynarz najlepiej bawełna. Co mogłabym dać na zewnątrz, czym wypełnić? :kwiatek:
Gniada - ocieplacze najczęściej mają polar od środka, na zewnątrz materiał typu gruby ortalion/kordura, a wypełnienie w sumie może włóknina? albo jakaś kołderka czy coś w ten deseń się nada?

Wpadam z nowym padzikiem, tym razem wypełniony również pianką, do kompletu derka
kolor desert-rose + antracyt 🙂
To ja teraz skromniutko z moim nowym wyczynem 🙂 Co sądzicie ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się