DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Jest szansa. Jedynym wyjściem jest wymiana futerka😉


Moje ulubione kolory  💘
Kastorkowa   Szałas na hałas
03 lutego 2015 17:09
Derka dla kucyczki i obszyty przeze mnie kantar

Escada chce go ! 😉 cudny!
i maly edit 😀
A teraz moje wypociny z  odpadkow 🙂 Od spodu 2 warstwy siateczki, wypelnienie to gabka ok. 1cm, na wierzchu bawelna 🙂 + rzepy- dla wygody 😀
Z odpadkow doslownie, bo zrobilam recykling 😀 kawalki siatki odziezowej pozszywalam w calosc, to jedna warstwa siateczki, druga warstwa siatki, to juz jeden kawalek wiekszy, ktory mialam w ciemnym kolorze ( i ktory dostalam od jedej z forumek 🙂😉,  kot pozarl i podrapal mi gabke z deski do prasowania, wiec kupilam druga, a ta pocielam, poskladalam i starczylo na wypelnienie padu 😀 Bawelny mialam sporo, wiec ladnie wystarczylo na wierzch 🙂 Troche krzywy ale jk mowilam z odpadkow i miliona warstw, wiec mysle, ze jak na pierwszy taki wiekszy projekcik to calkiem ok. Bedzie mozna go ciurac i ciurac 😀 Dorzucam jeszcze ostatnie nauszniki 🙂







A ja tworzę dalej chyba się uzależniłam. Mój diy kantar. Okucia przełożyłam z uszkodzonego, zdjęcia trochę kiepskie ale na żywo wygląda super i sprawuje się równie znakomicie 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
05 lutego 2015 21:56
escada cudo! Ja to chyba się zapiszę do Ciebie na jakieś korepetycje  😲 bo mnie przerasta nawet założenie poprawnie nici w maszynie  🤔wirek:
Dziewczyny, jaka maszyna żeby przeszyć grubszy pad/ neopren z jakimś materiałem? Oj, kusicie tymi pięknymi DIY!  😁
Farifelia   Farys 21.05.2008
05 lutego 2015 22:17
Cześć dziewczyny 🙂
Piszę, ponieważ szukam chętnej osoby, która uszyje mi czaprak na zamówienie 😉
Chodzi mi o replikę niedostępnego już wzoru HKMa i za nic nie mogę znaleźć takiego jaki mnie interesuje.
Chodzi mi o ten czaprak w tyle:



Byłby ktoś chętny podjąć się wyzwania? :kwiatek:
Jeśli tak, proszę o wiadomość na PV.
Lenalena każda mocna stara maszyna. 😉

Zelka, xequus dziękuję  :kwiatek: :kwiatek: dawno nie szylam  padów w większej ilości, a teraz jeden za drugim leci 😉 teraz komplet pad+ochraniacze w krwistej czerwieni 🙂

escada ja tak na powaznie pytam, czy nie chcesz sie go pozbyc 🙂 To sa moje kolorki 🙂
To ja się pochwalę kompletem granat-burgund 🙂 kolorki są pięęękne, oczywiście mój toster ich nie może złapać, ale na żywo obłęd  😍
derka, czeprak i owijki 🙂 mam nadzieję, że nowa właścicielka będzie zadowolona 😉
Piekne!🙂
Okunka, już jestem zadowolona, i to bardzo 😉 Myślę że El-vis także 😉
Damy wam zdjęcia jak dojdzie  😉
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] brak edycji postów
Zastanawiałam się gdzie z tym uderzyć, ale to chyba najsensowniejszy pomysł, która z dziewczyn robiąca czapraki, lub inne cuda ma 'na stanie' pomarańczową alkantrę i chciałaby poratować? Potrzebuję dosłownie kąsek, żeby do czapraka doszyć szlufki  :kwiatek:
Postanowiłam się w końcu zabrać za maszynę, na pierwszy ogień poszły derki do naprawy - pierwsza z zepsutym zapięciem zrobiona bez problemu, z drugą (rozdartą) dobrnęłam bliżej niż dalej końca. I przy szyciu fragmentu z obszyciem przy kłębie igła nie wytrzymała. 🙁 Derkę 200 g pociągnęła, a przy dwóch nie za grubych warstwach+tym obszyciu nie dała rady...
A miałam ją jutro zawieźć koleżance, żeby mogła przebrać konia. Ech. 🙁
poszukuję osoby, która doszyłaby mi futerkowy tunel na popręg ( mam jedno i drugie)  :kwiatek:
Hej dziewczyny :kwiatek: 😉  co sądzicie o mojej derce? Dopiero zaczynam szyć  chociaż mam już kilka prób niekoniecznie udanych za sobą 😉 trochę z przodu za długa ;( ale jak mam ja na nogach to sięgam normalnie łydkami 😉
Dla mnie większość pokazanych przez Was rzeczy jest naprawdę świetna i wygląda jak z markowych sklepów.
Podziwiam bo ja przy szyciu bryczesów zszyłam sobie palce do tego popsułam mamie starego łucznika a one podobno przetrwają wszystko.
Za to ręcznie uszyję wszystko.
Czego używacie do wypełnienia czapraków? ja derkę wypełniłam watoliną, którą używa się do płaszczy.

ile kosztuje podstawowy zestaw rymarski do zrobienia ogłowia i gdzie coś takiego mogę dostać?
karaka, dera całkiem w moim typie 😀 tylko ja używam na moje nogi 🙂😉)

Frans, nawet kilka razy tyle co dobre, drogie ogłowie 😉 w polsce jest problem, ceny zabójcze dość 🙁 błam dobrej skóry licowej też ponad tysiaka, każde narzędzie (a trzeba ich kilka) po kilkadziesiąt (lub ponad nawet dużo 100) zł, farby -tez kolo 100 za kolor, kondycjonery to samo...
oczywiście to koszta, jesli chcesz zrobić coś porzadnego, ladnego, a i mieć komfort pracy (specjalne narzędzie duuużo ułatwiaja, a i efekt lepszy). jak z jakiś tam rzeczy z odzysku to kilkadziesiąt zł jesli znajdziesz w 1 miejscu(przesylki) (nici, igły, okucia, nozyk do tapet, dziurkacz - moze ktos ma, jak nie, to tez kilkadziesiąt)

wlasnie sobie powoli uzypełniam warsztat i płacze 😉 bo chce robić też tłoczenia .... w pl nie widze takich, jak potrzebuje. a na zamówienie to grube setki za kazdy punc ;/

okunka - piękne "moje" kolory 😀 chyba kupie ujeżdzeniówkę tylko dla takiego zestawu 😀


a.... mam już wkład do padu west. czy ktoraś mi go zszyje? ksztalty wycięte, trzeba tylko materiał i zszyć brzegi. praca banalna, ale ja lubie jednak jak wszystko równe więc się sama wole nei zabierac za to. a i mamy kiepska (znaczy słaba) maszyna nie da rady 🙂 no i bez sensu specjalnie siatke zamawiać - przesylka drozsza niż wyslanie do którejś z was 😉

ostatnio robiłam naczółki w modelach które już pokazywlam, ale to taka nowość 😀 księżniczkowy kryształeczek-cukiereczek 😀
już miał debiut na dużych zawodach 😉





milkiwaj, i ta dziura w czaszce :P

to jest technika, na którą kupiłam materiał juz kilka lat temu, ale już po zrobieniu pierścionka mi przeszły zapędy twórcze :P


stonowany jest ten. przynajmniej kolorystycznie. dla kucyka o dziwo 😉



horse_art ja kocham szydełko, tylko gdyby koraliki się same nawlekały  :jogin:
horse_art, no ten różowy jest piękny! Masz jakieś foty na koniu? I z ciekawości - czym podszyte? Biała skóra?
horse_art, dzięki chodziło mi o coś mniej profesjonalnego aby przerobić stare ogłowie itp. na razie radzę sobie szydłem i malutkim wiertełkiem ale myślałam, że coś profesjonalnego tanio kupie  🙁
BASZNIA   mleczna i deserowa
10 lutego 2015 22:59
horse_art, oba niesamowite, ale ten pierwszy..OMG! No po prostu wow...Opad szczeny.
Frans, ręczne tanie szydlo (do robienia dziurek), igła, radełko 1 szt, to wszystko akurat po kilka zł, nici mozna dostać za kilkanascie, ale wybijaki do otworów pod szew, to juz 150 ;/ , automatyczne szydlo (nawet nei kumam jak działa;/) -tez prawie tyle, kazda igla do niego 20....,  jak szycia nie dużo, spokojne mozna sobie poradzić bez 😉

budyń, BASZNIA, dzięki 🙂 faktycznie nadłubałam się przy tym , że hej :P
podszycie jest ecru/beżowe, bo taki też polor pod nachrapnikiem. skóra oczywiście. fajnie to pasuje do kryształków. taka mufinka :P
foto na koniu mam na fb, czy moge tu nie pytalam :P troche niewyraźne ale jest, w  ten weekend pani ma kolejne zawody, może będzie lepsze światło 😉

ostatnio robie sporo z kolorami,wzorkami - co mnie b. cieszy 🙂

wczoraj dostałam okucia skóre na kantary, więc będzie nowe wyzwanie 😀
i na westowe wodze (pojawiła się skóra 260 😀) 

ale na zrobienie dla siebie poczekam na wybijaki do tłoczeń.... i na rajd przygotowany będzie (ah te plany :P) pasek, manierka, ogłowie, kantary ... i  takie wow! że bede z tym spać 😀
Kastorkowa gdzie znalazłaś bądź jak na rysowałaś wykrój na derkę dla kuca ?
Myślę nad zrobieniem siatki na siano. Chciałabym dość dużą (ok. metr długości), z oczkami ok. 5x5 cm. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć, ile metrów linki będzie na nią potrzeba? Tak pi razy oko... I jakiej grubości musi być minimalnie? 4 mm? Kombinuję z opcją po taniości, ale nie wiem, czy jednak nie wyjdzie taniej siatka ze sklepu jeździeckiego. 😉
Kastorkowa   Szałas na hałas
11 lutego 2015 15:14
Karina7 - robiłam bez wykroju. Pomierzyłam kuckę i jakoś wyszło  😀
Myślę nad zrobieniem siatki na siano. Chciałabym dość dużą (ok. metr długości), z oczkami ok. 5x5 cm. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć, ile metrów linki będzie na nią potrzeba? Tak pi razy oko... I jakiej grubości musi być minimalnie? 4 mm? Kombinuję z opcją po taniości, ale nie wiem, czy jednak nie wyjdzie taniej siatka ze sklepu jeździeckiego. 😉

myślałaś nad sznurkiem ogrodniczym ? kosztuje 6-7zł a jest dłuuuugi i spokojnie Ci starczy. w internecie znalazłam jakiś 'przepis' na taką siatkę i piszą tam że 8-15 odcinków po 7m, zawiązanych do kółka tak jak na zdjęciu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się