DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Kayri, w sklepach z częściami do maszyn, bywają takie.
Tylko pierw muszę wiedzieć jak taka stopka wygląda i jak się profesjonalnie nazywa...
Nazywa się stopka do pikowania 🙂
Dziękuję. Tak myślałam, że najprostsza nazwa będzie najwłaściwsza.
Kayri ale musi być krocząca jeżeli chcesz żeby  sama ustawiała długość ściegu, przy zwykłych stopkach do pikowania wyłącza się transport i dzięki temu możesz płynnie manewrować materiałem i pikować w różne kształty
milkiwaj, pikowanie to nie haftowanie.
Pytanko: ile kosztuje taki porządny zamek do sztylp??
( nie powiem Wam, ile mi powiedział szewc  :P )
marysia550, kupowałam po 12.
marysia550, kupowałam po 12.


o skurczybyk! ja mu dam....
Fallada99   Back to the game!
19 kwietnia 2015 21:22
Te kwadratowe okucia kantarów mają jakąś profesjonalną nazwę?
[quote author=halo link=topic=88.msg2338681#msg2338681 date=1429288135]
marysia550, kupowałam po 12.


o skurczybyk! ja mu dam....
[/quote]

ja jeszcze mniej... (i jeszcze jeszcze jak słabszej jakości)
a ile ci zaśpiewał?
ale moze z usługą?

ostatnio znajomy zaniósł stare, miekkie sztylpy -buty z 2 cm rozdarciem szwa na pięcie (taki banał serio... sam by to naprawił ale leniwy jest) i mu ....8 dych? czy wiecej? zawołał. oczywiscie nei zostawil, wziłą mocną nitke i zszył sam. a laik jest. pare minut zajęło i nie widac nic.
jakas masakra. nie dziwota, że bankrutują.
Fallada, ja kiedys ich szukalam ale fiasko 🙁

Horse art, to mowisz ze  jasny braz? Chce odswiezyc.. A czarny mi akurat super pokryl, dwie warstwy na ujezdżeniowke i poki co cala jest jednolota. A miala sporo brazowych przetarc.
Fallada99   Back to the game!
19 kwietnia 2015 21:45
Ja znalazłam tutaj, ale to jakiś zagraniczny sklep, więc wysyłka pewnie wyjdzie nieopłacalnie
http://www.pethardware.com/pl/kwadrat-kantar/kwadrat-kantar-braz-2137/
Zorilla, czarny lepiej kryje...lepeij rozprowadza - bo i czarny to najciemniejzy kolor jaki mozna zrobić i nie widac na nim "mazów". braz gdzie dasz /wchlonie wiecej to ciemniesze gdzie mniej jaśniejsze. ile sie naklełam ucząc na jasno farmowac to moje. a jeszcze dochodzi rózna "wchłanialność" skóry (niezależna od tego jak nakładasz....)
ale jak nałożysz na dużą gąbkę, popaćkasz o cos zeby bylo na niej równo i nie za duzo i rowno, szybko rozprowadzisz, to powinno być dobrze... ale waterstainem na bank wyjdzie ci lepej i ladniej, bo i lepiej sie rozprowadza i kolor mocniej kryje (równiejszy efekt). tak czy siak jasnym próbuj - nie przyciemni tam gdzie masz najciemniej.

fallada, w pl tez są. w rymarskich szukaj.
tylko czasem bardziej sie oplaca kupic tani kantar i miec komplet okuć - taniej niż je osobno kupic  🙂
Fallada99   Back to the game!
19 kwietnia 2015 22:01
horse_art dzięki wielkie, znalazłam fajny sklep z tego typu rzeczami, wszelkie okucia, materiały, taśmy  😅
No to linkuj a nie chwal sie :P
Fallada99   Back to the game!
19 kwietnia 2015 22:09
wydaje mi się dosyć ok, ale nie wiem jak cenowo, nie znam się
http://aspsklep.pl/
aa nawet kupowałam tam niedawno siatkę pod czapraki 😉
kto ma pomysł co zrobić aby okładki na oczach nie parowały?
wyprzedzam pytania: maska prototypowa na hss i musi być wszystko
zasłonięte- działa
podpowiedzcie odnosnie lamowek. Bardzo przydatne sa takie: [[a]]http://www.amazon.de/Schr%C3%A4gbandformer-4er-Set-12mm-18mm-25mm/dp/B00HTLPSO6/ref=pd_sim_office_2?ie=UTF8&refRID=05RNV39APVRKM1V2XZZB [[a]] urzadzonka? Czy nie bardzo? W kwestii lamowek jestem zielona i jeszcze nie robilam nigdy i chyba czas zaczac sie rozwijac 🙂
A co to jest?
Zorilla w takie cudo  "wsadzasz" pasek materialu z jednej str, z drugiej przeprasowujesz zelazkiem.  Dzis sobie zamowilam  noz krazkowy i mate i nad tym sie zastanawiam do robienia lamowki ale szukam opinii bo  sama to zielona jestem w tym temacie.
[quote author=Vendettka link=topic=88.msg2313983#msg2313983 date=1426327271]
ZygZakowa  i jak się sprawują takie bryczesy z tym lejem ?  👀  mam do odratowania ze 3 pary bryczesow i może wykorzystala bym Twój pomysł do ratunku  🤣

Są w fazie testów na razie 😉 obie pary były już prane i nic się nie stało, wyglądają jak przed praniem, jeżdżone były na razie tylko brązowe
Ogólnie to nic nie schodzi jak dotychczas, nie wiem czy po kilku miesiącach jazdy będą nadal bez śladu, bo robione kilka dni temu jedne półtora tygodnia temu drugie
Podstawowym zastosowaniem tej farby jest robienie antyposlizgowych wzorów w skarpetkach tak więc jak masz skarpetki takie to to coś w tym stylu jest
[/quote]
I jak sie spisuje lej?? Chyba tez sprobuje  😀
Juz wlasnie zalapalam. Jezeli dzialato fajne. Ale na pewno nie kazdy material sie podda.
Ja takiego cuda nie mam. Ani maty ani noża pizzowego 😉.
Jeśli chodzi o lamowniki to ja osobiście zainwestowałam w lamownik a10, w który wsadzasz pas szerokości 5cm i lamuje zawijając materiał do środka. Dużo to upraszcza, minusem tego jest montaż i to, że maszyna służy teraz tylko jako lamownik..


Zreanimowalam veredusy, tyły tylko obszyta góra, przody wymienione całe podszycie (została sama skorupa 😉) plus wymienione rzepy i obszyte paski. Lucznik jest nie do zabicia  🏇
[quote author=ZygZakowa link=topic=88.msg2314068#msg2314068 date=1426335817]
[quote author=Vendettka link=topic=88.msg2313983#msg2313983 date=1426327271]
ZygZakowa  i jak się sprawują takie bryczesy z tym lejem ?  👀  mam do odratowania ze 3 pary bryczesow i może wykorzystala bym Twój pomysł do ratunku  🤣

Są w fazie testów na razie 😉 obie pary były już prane i nic się nie stało, wyglądają jak przed praniem, jeżdżone były na razie tylko brązowe
Ogólnie to nic nie schodzi jak dotychczas, nie wiem czy po kilku miesiącach jazdy będą nadal bez śladu, bo robione kilka dni temu jedne półtora tygodnia temu drugie
Podstawowym zastosowaniem tej farby jest robienie antyposlizgowych wzorów w skarpetkach tak więc jak masz skarpetki takie to to coś w tym stylu jest
[/quote]
I jak sie spisuje lej?? Chyba tez sprobuje  😀
[/quote]
Ja mam biały to mi się trochę brudzi od siodła i najlepiej jest dać grubą warstwę farby, ale zdecydowanie są antypoślizgowe 😉
🏇
hej. Dziewczyny da mi któraś linka, instrukcje do uszycia/zrobienia/upieczenia jakiejkolwiek rzeczy dla konia? Bo kofffam robić rzeczy DIY dla koni i psów, ale nie mam żadnego pomysłu co zrobić a mi się w domu nudzi...
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
26 kwietnia 2015 18:04
ilovefela przejrzyj ten wątek i zabijesz nudę i z pewnością znajdziesz dużo inspiracji no i proszę pisz mniej słitaśnie.
BASZNIA   mleczna i deserowa
26 kwietnia 2015 18:28
No już bez przesady, stylu pisania to chyba nie bedziemy nikomu narzucać?
ilovefela, Biczowa prawi słusznie, poczytaj sobie, na pewno nudę zabijesz i cos Cie natchnie. 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się