Zaniedbane ogiery SK ANALOP

sądząc po wpisach analop, zdjęcie Czuwaja z końca stycznia



kręgosłup już widać  🤔


to na pewno jest z końca stycznia? wtedy byłaby taka trawa już?
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] cytowanie zdjec
to może prościej- zebrać się i pojechać, zobaczyć osobiście?

myślę, ze wątpliwości się rozwiążą i wyjdzie co i jak
Odnośnie starszych koni - klacz, która ma na karku 16 lat, dała 6 sztuk potomstwa, na nogach nigdy nie była do końca dobra (zajęczak na jednej z zadnich nóg + wada postawy tyłu), wyglądała rok temu tak (jej wygląd się nie zmienił, ale nie mam niestety aktualnych zdjęć)



Klacz jeżdżona bardzo sporadycznie, dostaje 1,5kg owsa x2 dziennie + siano do woli 2x dziennie + ścielone ma słomą + w lecie wychodzi na trawę. I da się? Da się. Rozumiem choroby, ale 3 ogiery na raz? Tłumaczenie brakiem słomy? Jak ktoś wcześniej napisał - zna stajnię, w której ścieli się sianem. Da się utrzymać porządek? Da się. A jeżeli nie słoma czy siano, to czemu nie miałyby stać na trocinach na ten przykład?
siwa 21letnia klacz i jakos nie wyglada na starą, tak jak niby maja wygladać konie po 20 roku zycia

Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
26 lipca 2012 23:08
Zawsze można boksy trocinami ścielić, ale jak widać wszystko jest problemem.
to może prościej- zebrać się i pojechać, zobaczyć osobiście?

myślę, ze wątpliwości się rozwiążą i wyjdzie co i jak


A co to teraz da? Fotki z bloga, od którego się to zaczęło raczej nie pozostawiają wątpliwości, co do obecnego stanu tych koni.
PumCass   zachowaj zimną krew!
26 lipca 2012 23:11
Klaudja Faktycznie, nie zwróciłam uwagi na ten detal  😲  wpis ze zdjęciem został dodany pod koniec stycznia, skoro jest jeszcze trawa, wychodzi na to że zdjęcie musiało zostać zrobione dużo wcześniej  🍴
Dava   kiss kiss bang bang
26 lipca 2012 23:11
Wiecie co? Tez znam stajnie w ktorych wszystkie konie nagle chorowaly/chudly z powietrza. Dziwne nie?

Jak kon dostaje codziennie slome i siano (tylko :!🙂 to nie ma opcji zeby tak wygladal.
Zakladajac, ze jest odrobaczany oczywiscie.

Slomy nie ma? A to kurde ciekawe...
Tak, wszystkie chudły z powietrza i wmawianie 'bo on tak ma'. Skąd ja to znam 😉.
fotki fotkami- zdjecie nie zawsze pokazuje prawde.

chodzi mi tylko o to, że jeśli tak jest jak na fbl to może warto się przekonać osobiście
bo siedząc przed komputerem i plując jadem to raczej się nie pomoze

i proszę bardzo, czekam na odpowiedzi jak to nie mam racji 😉
Dworcika   Fantasmagoria
26 lipca 2012 23:14
Dziewczyny, dajcie sobie spokój z wstawianiem "starych bab", zrobi się zaraz burdel w wątku, jak wszyscy zaczną. Wystarczy nam tu chyba odnośnik do wątku z emerytami 😉

Kabris, wpakuj zad w samochód i jedź sprawdzać jak tak bardzo potrzebujesz, nie szukaj "jeleni", którzy to zrobią.
PumCass   zachowaj zimną krew!
26 lipca 2012 23:14
fotki fotkami- zdjecie nie zawsze pokazuje prawde.


racja, na żywo pewnie jest jeszcze gorzej.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
26 lipca 2012 23:14
breakawayy, 3 kg owsa dziennie to przypadkiem nie za dużo? Nie ochwaciła ci się ani nie zakolkowała? 😲 😲

Kabris, wpakuj zad w samochód i jedź sprawdzać jak tak bardzo potrzebujesz, nie szukaj "jeleni", którzy to zrobią.


właśnie to miałam napisać 😀
Kabris - no cóż, trudno twierdzić, żeby takie zdjęcia nie pokazywały, że konie są w fatalnym stanie.
Jeśli masz potrzebę, to jedź, ale wątpię, żeby właściciele przywitali cię z otwartymi ramionami, bo chciałabyś się przekonać, czy to na pewno nie był fotoszop 😉
3kg to i tak mniej niż dostawała kiedyś... Niestety na to nie mam wpływu zbyt dużego, konie nie są moje. Siedzę w tej stajni ładnych parę lat i pomagam jak mogę właścicielowi, ale w kwestii żywienia i utrzymania niestety niewiele mogę zdziałać. W zasadzie wtedy dostawała 3kg, teraz dostaje coś koło 2 (dokładnie nie powiem, bo nie ja karmię). Wiadomo jak to jest, hodowca starej daty ma swoje własne, zakorzenione przekonania, które ciężko zmienić, a niejeden już próbował. Nigdy żaden koń się tutaj nie ochwacił, delikatna kolka zdarzyła się raz, jakieś 3 lata temu 😉.
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
26 lipca 2012 23:18
breakawayy, 3 kg owsa dziennie to przypadkiem nie za dużo? Nie ochwaciła ci się ani nie zakolkowała? 😲 😲


ja zawsze "liczyłam ziarenka"  😲 3 kilo to mój koń nawet w tydzień nie jadł chyba  🤔
Dobry żart. I nagle trzy konie zachorowały. Naraz. Taaa jasne, a na czole mi kaktus rośnie. Doprowadzić konia do takiego stanu to można w miesiąc, dwa, ale nie w tydzień. A tłumaczenie o braku słomy, to żenada. Tymbardziej, że boksów wiele tam nie ma. Niestety przykra, ale prawdziwe, że jak kogoś nie stać na konia, to nie powinien ich mieć.
Do nas do stajni co jakiś czas przywożą jakąś końską bide, ale tak zachudzonych koni, to już dawno nie widziałam. Zwłaszcza Czuwaj, bo Voltaire to przy nim wygląda jak pączek w maśle 😤
Dava   kiss kiss bang bang
26 lipca 2012 23:20
Zdjecia to zdjecia. Akurat nie zauważyłam zeby byly robione z niekorzystnej perspektywy. Niestety ona jest tylko jedna : zebra i kregoslup na wierzchu  ❗
w Sierakowie konie dostają 5 kilo owsa nie gniecionego
analop zdjęć Czuwaja pewnie nie stawi, bo po co sie pogrążać
Może to nawet nie są kilogramy, właściciel tak mówi. Konie dostają jeść z małych wiadereczek, kiedyś ktoś ważył w nich owies, o ile dobrze pamiętam. Musiałabym sama sprawdzić żeby mieć pewność 😉.
Wiem, że konie wyglądają 'za dobrze', ale raz, że nie są moje, więc mogę coś zasugerować, podpowiedzieć, ale zmienić tego nie jestem w stanie. A dwa, że on jednak siedzi w hodowli 'nieco' dłużej niż ja, więc nie powinnam się wypowiadać 😉. W sąsiedniej stajni, konie chodzące w szkółce dostają np 6kg owsa 😉.
jak już pisałam byłam tam,
poza tym powtarzam: nie bronię nikogo! i nie szukam jeleni :P
po prostu nie lubię nagonki, nawet jeśli ktoś jest winny.

i gdyby nie obowiązki na miejscu z chęcią bym pojechała 🙂
mam nadzieję ze szybko się dowiemy prawdy

dziękuję za uwagę i pozdrawiam 🙂

Dava   kiss kiss bang bang
26 lipca 2012 23:26
Dobra cycki mi opadly...
Ja dodam swoje co nieco 🙂

Jak można zagłodzić tak konia ?
I jeszcze na wpisie na fbl. tłumaczy się, że lała się woda, tsaa 🤔 I ten syf w boksie...
I słoma, można kupić te kilka balików, na pewno ktoś ma, a siano na ściółkę najlepsze nie jest :/ Można dać torf, trociny...
Coś nie bardzo wieże w to co napisała na fbl. Zawsze można iść nakosić kosz trawy, dużo to nie kosztuje...
Mój od tego jakoś tył...
Kabris a dlaczego nie robić nagonki, jeżeli ktoś ewidentnie znęca się nad końmi?  🤔
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
26 lipca 2012 23:28
Dava, umarłam  😂

Photoblog photoblogiem, a życie życiem jak widać...
Osoba która dziś widziała ogiery podsumowała to tak:

"Le Voltair wygląda kiepsko i trzeba go zabrać, Czuwaja nie zabiorą ponieważ jest w takim stanie iż nie wiadomo czy przeżyje transport, trzeba czekać na decyzję powiatowego lekarza weterynarii"

Więcej już chyba dodawać nie trzeba na ten temat...jeśli ktoś nie wierzy w to co widzi na zdjęciach to w rzeczywistości jest jeszcze gorzej.
Wniosek z tego prosty: baardzo łatwo zamydlić ludziom oczy w internecie. Stajnia była raczej znana, obrazek prezentowany na zdjęciach był bardzo ładny. Ale jak napisała Mozii - photoblog photoblogiem, a życie życiem. Photoblog swoje, a życie swoje, przykre...
Szkoda tylko, że ucierpiały niewinne niczemu konie...
ok, już się nie wypowiadam i nie przeszkadzam.

róbcie nagonkę, nasyłajcie media- racja, jeśli ktoś jest bez winy to się wybroni.

ja sobie po cichu poczekam jak to się potoczy i już w dyskusję się nie wcinam 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się