Fundacja Centaurus w ogniu .

Jedno jest pewne - Czesio jest medialny 🙂 Wydaje mi się że leżenie przez 6 tygodni dla psa nie wróży mu niczego dobrego. Niestety. A rehabilitacja? gdzie , kto? jak? Niestety jestem pesymistką ... Obym się myliła..
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 lutego 2013 15:21
No dobra i co z tymi fryzami, które mieli odebrać. Jak tam się sprawa tego miewa?


edit:

Co do psa jeśli ma szansę na normalne życie albo chociaż życie na wóżku to czemu nie? Bardzo wiele psów po zwykłych złamaniach łap musi być klatkowanych. Ich się ni usypia tylko zamyka w klatce na jakiś czas.
I czemu nikt nie zwraca uwagi, że to tylko pies? człowiek potrafi myśleć i w momencie, gdy coś mu się stanie/jest niepełnosprawny itd - rozumie, że musi leżeć w gipsie, rozumie sens rehabilitacji. Nijak ma się porównanie ludzi do zwierząt.

Utrzymywanie takiego psa przy życiu jaki ma cel? aby leżał i patrzył na ludzi?
przecież pod gipsem się poci, skóra go swędzi - podrapać się nie może... nie może wstać, zrobić siku/kupki, obwąchać terenu, dalej mam wymieniać?

Sama mam psa z przerzutami nowotworowymi, przytrzymywanego przy życiu... dopóki jest wesoły, ma apetyt, bawi się, uwielbia spacery... to żyje.
Nie jest on świadomy, tego jak bardzo jest chory, ale póki leki działają a pies nie cierpi - jest sens aby sobie żył tak zwyczajnie.
Ale gdy nadejdzie moment, gdy opadnie z sił, albo uległby jakiemuś ciężkiemu wypadkowi kiedyś tam, to nie skazałabym go na kilkutygodniowe leżenie.
Bo moje "ambicje", że "może kiedyś tam wstanie i sobie pójdzie jak inne psy" ma się nijak, że to mój PRZYJACIEL, który nie potrafi mówić i nie potrafię mu również wytłumaczyć, aby odliczał dni, kiedy zdejmą mu gips...
Dla swojego przyjaciela jestem w stanie zrobić wszystko, aby żył i miał się jak najlepiej. Ale są sytuacje, taka jak ta tutaj, że według mnie (to tylko moje zdanie) utrzymywanie przy życiu takiego psa, ma tylko jeden cel - aby ludzi "łapać" za serca  🙄

Jakby ktoś miał coś do mnie, że gadam bez sensu - tak, sama pomagam zwierzętom i sama niejednokrotnie miałam psi/koci szpital w domu (po godzinach pracy w lecznicy - zabierałam zwierzaki do domu, gdy wymagały całodobowej opieki)
mam mieszane odczucia co do tego psiaka, na pewno tak krótki i podkoloryzowany opis jak na stronie nie jest wystarczający, żeby cokolwiek w jego sprawie wyrokować. natomiast kasiulkaa25 jestem w lekkim szoku, pracujesz w lecznicy i twierdzisz że pies POCI SIĘ pod gipsem? no bez jaj, jedynym miejscem którym pies się poci są opuszki jego łap.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
27 lutego 2013 15:44
I czemu nikt nie zwraca uwagi, że to tylko pies? człowiek potrafi myśleć i w momencie, gdy coś mu się stanie/jest niepełnosprawny itd - rozumie, że musi leżeć w gipsie, rozumie sens rehabilitacji. Nijak ma się porównanie ludzi do zwierząt.

Utrzymywanie takiego psa przy życiu jaki ma cel? aby leżał i patrzył na ludzi?
przecież pod gipsem się poci, skóra go swędzi - podrapać się nie może... nie może wstać, zrobić siku/kupki, obwąchać terenu, dalej mam wymieniać?




Dorosły człowiek owszem rozumie, ale dziecku czy tym bardziej niemowlakowi nie można tego wytłumaczyć.

I żebym nie została źle zrozumiana- nie mówię, żeby nie ratować ludzi, tylko, że zwierzaki też zasługują na szansę zwłaszcza jeśli jest nadzieja dla nich. Na świecie jest dużo przykładów, że zwierzęta wszystko postrzegają inaczej niż ludzie i szybko adaptują się do innych warunków, czy ograniczeń.
kurczak_wtw Ale skóra nie oddycha  😉 na jedno wychodzi  😉

Przyszedł do mnie mail na skrzynkę - skromna prośba o jakiekolwiek, choćby parozłotowe wsparcie dal fundacji, która... potrzebuje utrzymać telefon "pomocowy" dla ludzi, którym pod byle pratekstem odbiera się dzieci - z powodu biedy w rodzinie. Potrzebują 3 000 miesięcznie.
Tylko pozornie OT.
Błeeeee, opis do porzygu...
O swojego zwierzaka bym walczyła, ale bezpańskiego - uśpiła... Jakie on ma szanse na wyzdrowienie i adopcję? Jest niestety tylko doskonałą medialną "łapką" do chwytania pieniędzy. I tylko psiaka żal...
Elear - jesteś wspaniała  :kwiatek: dzięki Ci za te zdjęcia i za to że dałaś radę pojechać, ja chciałam Anię odwiedzić na weekend, ale prawdopodobnie już nie zdążę  😉
Wiedziałam, że nie może tak być, że to wszystko kłamstwa.
Mam nadzieję, że gmina się opamięta, jak nie to może trzeba będzie napisać do nich lub zadzwonić, bo to po prostu przekracza wszelkie granice.

Po prostu nie wiem co powiedzieć, jestem wkurzona całym tym rozsiewanym kłamstwem o stajni Equus Negrus.


Monia- Chamstwo to mało powiedziane.


Jeśli chodzi o gminę, to jeśli zarządzili by nawet tymczasowe odebranie koni to to by był śmiech na sali. W Legnicy była próba odebrania koni z miejsca, gdzie naprawdę warunki były tragiczne i jakoś się nie udało....
Mnie bardziej dziwi to, że Centaurus, który jest teraz w nieciekawej sytuacji po pożarze ma czas jeszcze na szukanie na siłę jakiś "niedociągnięć" u sąsiadki. Sama nie raz byłam tam u fryzków i warunki mają okey, a co do padoków to wiadomo wszystko się z czasem niszczy i wymaga napraw.
Słyszałam taką rzecz i może ktoś jest bardziej zorientowany, czy to prawda, że Centaurus zamyka się na klucz i nie wpuszcza nikogo na posesję?
a ja jestem ciekawa kiedy sie ,,obudzą,, że w tym roku nie dostaną ani 1 zł z 1% do którego namawiają na swojej stronie  🤣
i tak dostaną. I dobrze w sumie. Tylko żeby dobrze spożytkowali te pieniądze...
w tym roku NIE DOSTANĄ , nie ma ich na liscie organizcji OPP uprawnionych do wpłat . większość organizacji ktore ,,wykreślono,, w tym roku nie złożyła w terminie sprawozdań finansowych . dlaczego mnie nie dziwi że Centaurusa wykreślono ?
TARA widać w porę ,,obudziła sie ,, i pokombinowała , Centaurusowi nawet sie nie chciało .
A chyba, że 🙂 Myślałam, że chodzi Ci o to, że ludzie przejrzą na oczy czy coś 😉. Niestety i "naszej" Fundacji się to w tamtym roku zdarzyło, papiery niby nie doszły i takie tam.... Małe niedopatrzenie a jakie skutki duże i nieprzyjemne niestety.
w tym roku NIE DOSTANĄ , nie ma ich na liscie organizcji OPP uprawnionych do wpłat   🤔
Sprawdziłaś chociaż, czy tylko gdzieś plotę zasłyszałaś i siejesz ferment.  🤔wirek:
kokakola - 🤔wirek:  lista jest ogólnie dostępna na necie , więc sprawdzić kazdy sobie może
Więc sprawdź ❗
wyobraż sobie że sprawdziłam  😲
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 marca 2013 22:39
Jest centaurus.
Blucha Twoja ignorancja poraża  😵
Fundacja Centaurus znajduje się w wykazie organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2012 (stan na dzień 28 luty 2013 r.), umieszczonym na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej
http://www.mpips.gov.pl/bip/wykaz-organizacji-pozytku-publicznego/
UPS , przyznaję sie do błedu  🤬 szukałam pod pięcioma zerami z przodu , a oni mają cztery .
większość organizacji ktore ,,wykreślono,, w tym roku nie złożyła w terminie sprawozdań finansowych . dlaczego mnie nie dziwi że Centaurusa wykreślono ?
TARA widać w porę ,,obudziła sie ,, i pokombinowała , Centaurusowi nawet sie nie chciało .


No i historyjkę dopowiedziałaś  😵
no 🙂 i nawet nie mogę usunąć postów ( żeby nie siać fermentu ) bo mnie mod ukarze 🙁
Ależ i bez 1% by dali radę ... w końcu wczoraj w Teleexpressie wołali o kasę na remont ...skromny milion 🙂 ale już nie na koniki a na pałac ...nie bójmy sie tego słowa na "p" ...
Mialam siedzieć cicho i  się nie odzywać, ale nie mogę już.

Niech ta piep 👿 a fundacja odczepi sie od p. Ani! Oprócz tragicznych pastwisk od strony ulicy NIC się tam nie dzieje.
Sami niech zobaczą najpierw jaki burdel po sobie pozostawiali i dlaczego wszyscy mają ich na językach. Ślepi? Nie widzą  tego co się u nich dzieje?

Ja.... niech zabiorą fryzy to ja pójdę i jeszcze raz spale im ten "pałac", żeby znowu zajęli się swoja najwspanialszą fundacją na świecie. (żart!!!!  :emoty327🙂

👿 🍴
Ależ i bez 1% by dali radę ... w końcu wczoraj w Teleexpressie wołali o kasę na remont ...skromny milion 🙂 ale już nie na koniki a na pałac ...nie bójmy sie tego słowa na "p" ...


Serio serio???
Coloseum, a jak Twoje poszukiwania informacji??  🤣
Jeszcze jedno mnie zastanawia - skoro działają jak przedsiębiorstwo, mogą zarabiać i prowadzić działalność gospodarczą to jakim cudem są OPP?? Serio pytam, bo zielona jestem w tym temacie, ale na logikę to mi się kłóci...
zima, OPP może prowadzić działalność gospodarczą. Wtedy dochody są opodatkowane (jeśli nie idą na działalność statutową). Nikt nie broni fundacjom zarabiać.
Aha. Dziękuję za wytłumaczenie.
dokładnie tak, prowadzić mogą , tyle że jest to po prostu działalność dochodowa, dla zarządu 🙂
a wracając do poszukiwań... mam kilka kwiatków ale chwilowo czekam na potwierdzenie czy sa prawdziwe..... nie chciałabym uchodzić za narwana pieniaczkę 🙂
swoją drogą ciekawe jak długo jeszcze te "tragiczne zgliszcza" będą odwracać uwagę o zasadniczych działań FC? W końcu z listu p. prezes nie dowiedziałam się ile maja koni ... A co do wstępu na teren - nie ma takiej opcji 🙂 łańcuchy, bramy , wielkie tablice teren prywatny-wstęp wzbroniony i moja ulubiona - teren monitorowany  😅
A co do wstępu na teren - nie ma takiej opcji 🙂 łańcuchy, bramy , wielkie tablice teren prywatny-wstęp wzbroniony i moja ulubiona - teren monitorowany  😅

No to to jest dla mnie bardzo dziwne  🤔wirek: Organizacja porządku publicznego i zakaz wstępu na nią? A jeśli ja bym chciała wejść i zobaczyć na co idą moje podatki 🤔 ? Zachowanie bardzo ale to bardzo nie na miejscu -.- Każdy powinien mieć prawo wejść tam w każdej chwil ( no nie licząc jakiś godzin nocnych ) i skontrolować gdzie jego pieniądze trafiają. Jestem ciekawa czy mieli kiedyś kontrolę jaką, bo w końcu fundacje też ktoś kontroluje.
dokładnie tak, prowadzić mogą , tyle że jest to po prostu działalność dochodowa, dla zarządu 🙂


Dla zarządu, sfinansowana przez darczyńców???
Ja chyba jakaś tępa jestem, że tego nie kumam... 😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się