Petycja - ogłowia bezwędzidłowe w sporcie.

milena1013   kopyta i sznurki ^^
20 listopada 2013 14:41
Dzwoni, ale w którym kościele?  😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 listopada 2013 16:34
"Allow Bitless Bridles in ALL horse sport" - to chyba tyczy się nie tylko ujeżdżenia...
Ale i tak dotyczy to wyłącznie UK, zatem podpisuj sobie, jeśli jednak mieszkasz w Polsce, to gucio z tego będziesz miała (-:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
20 listopada 2013 18:49
a ja proponuję petycje - skoki bez drągów  😅
Ktoś ja podpisze na pewno, mogłoby być ciekawie  💃
[quote author=Ktoś link=topic=92951.msg1929855#msg1929855 date=1384973373]
a ja proponuję petycje - skoki bez drągów  😅
[/quote]

Ej no to mój pomysł , właściwie jednego z moich koni
Skoki bez drągów wychodzą mu najlepiej - dawajcie, podpisuję  😅
Ja zaś petycję jeździectwo bez majtek.
Oj tam, po co się rozdrabniać. Proponuję stworzenie petycji o umożliwienie uprawiania jeździectwa bez konia. Koniec z dyskryminacją osób, których nie stać na wierzchowca, a chciałyby na przykład zaprezentować się na czworoboku.
jestemzlasu,  - i to takie "pro zwierzęce"! naturalsowe ....
albo konkurs "na co koń ma ochotę" - gagi bedzie skakał przez niewidzialne drągi, mój jeden przez ogrodzenie ujeżdżalni w te i z powrotem, a drugi będzie stał i paczał - mistrzostwo w udawaniu przemęczonego jest nasze 🙂
Dajcie sobie spokój, pomysł nie jest taki straszny.
Znajdzie się parę koni które są trenowane bez wędzidła z różnych względów. Niekoniecznie religijno-naturalsowych, raczej czysto fizycznych... O ile w skokach można wystartować na hackamore, o tyle w ujeżdżeniu jest to niemożliwe 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 listopada 2013 20:32
Jeździectwo bez konia. Polecam 😉
[quote author=horse_art link=topic=92951.msg1929942#msg1929942 date=1384976670] a drugi będzie stał i paczał
[/quote]
ale nie będzie smutno paczał, tylko tak normalnie, nie? 😉
raczej tylko konkurs "na smutno"...
on smutno PACZY, "trzaska na załamańca/na kota ze szreka/rumuńską pandę/konia po westernie/ .... "
bardzo dużo trenuje. powinien zostać doceniony. +smutny naczółek, pad i nauszniki... MŚ nasze ;]


a tak w temacie, to też uważam, że przynajmniej w części konkursów nieużywanie kiełzna wędzidłowego powinno być dopuszczalne....
a w uj. można zrobić oddzielne konkursy bez oceny przyjęcia kiełzna wędz. (można poddanie się temu innemu narzędziu)
Oj tam, po co się rozdrabniać. Proponuję stworzenie petycji o umożliwienie uprawiania jeździectwa bez konia. Koniec z dyskryminacją osób, których nie stać na wierzchowca, a chciałyby na przykład zaprezentować się na czworoboku.



😁 Patrzcie tylko na te ciagi!
Przepraszam, a stanie się komuś krzywda, jeśli będzie dozwolona jazda bez wędzidła, że takie "kontrahalo" tutaj powstało? Jak ktoś ma czas i ochotę i  chce się babrać w jakieś dziwne treningi, żeby koń potrafił chodzić ujeżdżenie czy tam coś innego bez wędzidła to jego sprawa. Uważam, że pomysł jazdy bez wędzidła sam w sobie nie jest szkodliwy dla koni, więc co za tym idzie wart rozpatrzenia. Jak ktoś chce, proszę, niech próbuje. Sądzę, że stawka pieniężna w postaci wygranej na zawodach sama zweryfikuje ile osób będzie zainteresowanych jazdą bez wędzidła... A jak ktoś będzie partolił na czworoboku to sędziowie sami to zauważą i osądzą, zapewne nie przejmując się opiniami revoltowiczów.
Chcecie to podpisujcie, nie to nie. Czy w każdym nowym wątku musi być jakaś jadowita ironia? 😉
A czy jeśli w innym kraju to milena będzie "gucio miała"? Cóż po pierwsze to chyba nie dotyczy jej tylko koni, a po drugie, zawsze ktoś musi zacząć 😉
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
20 listopada 2013 22:57
Oj tam, po co się rozdrabniać. Proponuję stworzenie petycji o umożliwienie uprawiania jeździectwa bez konia. Koniec z dyskryminacją osób, których nie stać na wierzchowca, a chciałyby na przykład zaprezentować się na czworoboku.


taki sposób "jeździectwa" już chyba istnieje co najmniej od 3 lat  😀 przynajmniej taki filmik z 2010r. znalazłam kiedyś na you tubie:


no i w sumie dobry pomysł - sweet koniarki nie męczą rumaków, tylko siebie, udając konisia i skacząc przez przeszkody - chociaż na tym filmiku widać, że trochę ułatwiły sobie sprawę i zamiast grubego, prawdziwego drąga, na stojak położyły zwykłą gałązkę  🏇
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 listopada 2013 09:19
to na czworakach powinno być. Kiedyś  będąc na jakichś kucowych zawodach w Warce niejaka Paula Płaneta dała pokaz ujeżdżenia i skoków na czworakach! To było coś wspaniałego a było wszystko: i ciągi i piafy, pasaże i zmiany co tempo a ze skoków to chyba z 110 skakała.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
21 listopada 2013 09:21
110 cm z pozycji "na czworakach"  ❓ ❗ wow... ja bym z 30 miała problem  👍
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 listopada 2013 16:58
ElaPe, jest gdzieś filmik?

strzemionko, dobra ona jest - strasznie trudna ta przeszkoda, pojedynczy, jasny, cienki drąg na takiej wysokości  👍

edit: literki mi się zamieniły
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 listopada 2013 17:29
ElaPe, jest gdzieś filmik?




no właśnie nie mam filmiku a mogłam zrobić bo kamerę miałam i do dziś żałuję że nie nagrałam.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
21 listopada 2013 19:09
taki sposób "jeździectwa" już chyba istnieje co najmniej od 3 lat  😀 przynajmniej taki filmik z 2010r. znalazłam kiedyś na you tubie:


no i w sumie dobry pomysł - sweet koniarki nie męczą rumaków, tylko siebie, udając konisia i skacząc przez przeszkody - chociaż na tym filmiku widać, że trochę ułatwiły sobie sprawę i zamiast grubego, prawdziwego drąga, na stojak położyły zwykłą gałązkę  🏇


Facella przecież podkreśliłam to w wypowiedzi  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 listopada 2013 19:18
Nie rozumiem, co to ma do mojego posta. Trudna przeszkoda ładnie skoczona, co z tego, że gałązka zamiast drąga?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
21 listopada 2013 20:10
źle Cię zrozumiałam - Twój tekst co do mnie odebrałam jako wyśmianie się ze mnie, że wyśmiewam się z tej dziewczyny co skacze przez prostą gałązke a nie przez prawdziwego, grubego drąga  😉

A tak swoją drogą jak ta gałązka jest taka cienka to mi się skojarzyło z skokiem wzwyż a nie końskim skokiem przez przeszkodę  🙂
[quote author=Ktoś link=topic=92951.msg1929855#msg1929855 date=1384973373]
a ja proponuję petycje - skoki bez drągów  😅
[/quote] jestem za  👍
moj bez drągów to bił by wszystkie rokordy ostatnio jaks skarpetka czarna lezala na drodze to z metr do gory co najmniej wyskoczył z miejsca  🏇
Gdyby to dotyczyło Polski to bym podpisała! Bez dwóch zdań! Ale w naszym kraju to co inne musi by zrugane, zbesztane a co najważniejsze wyśmiane! Tolerancja bliska zeru czy w poglądach politycznych czy w jeździectwie. Nie liczą się umiejętności i podejmowanie wyzwań tylko kasa, kasa, kasa - w biedronce najlepsza!
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 listopada 2013 19:07
Ja z kolei  jestem za petycją o wprowadzenie dyscypliny parajeździeckiej pt skoki przez przeszkody na czworakach. W sumie ujeżdżenie też mogłoby być 🙂

Tu 10-letnia dziewczynka skacze na czworakach parkur 120 cm





Daje radę ta dziewczynka , ja bym pewnie sobie zęby wybiła albo doznała innego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu  😜
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 listopada 2013 19:20
pewnie ćwiczyła od kołyski. Co widać po mięśniach jej ramion chyba trochę 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się