Kącik Rekreanta cz. VII (2014)

kujka   new better life mode: on
14 lipca 2014 22:12
Kasija, obie panny w fajnej kondycji (i te jablka!) 🙂 przyjemnie sie patrzy.
A mloda bedzie chyba duza co? Na ostatnim zdjeciu to minigilek! <3 Nawet uszka takie same!



kujka dzięki  😀 No mogłaby schudnąć stara, ale to zaraz do pracy idzie więc schudnie 🙂 Ale jej jabłka ubóstwiam. Ogólnie maść matki. Na wiosnę gniada, na lato gniada z jabłkami, na jesień/zimę ciemna gniada no i nie obrasta jak futrzak. Mam nadzieję,że młoda po niej odziedziczy. Na razie na to sie zapowiada  🙂
Młoda no pewnie trochę urośnie. Mamuśka nieduża bo 158 jakoś tak. Ojciec za to 171 . A po młodej już widać ,że wyższa niż matka będzie.

Pokazałam zdjęcie minigilka rodzicom. Tata ,że nie wygląda tu na rocznego konia a mama ,że jak zawsze ładna  😁 Także podobieństwo jest faktycznie. A jak Giluś?  😀
ekuss   Töltem przez życie
14 lipca 2014 23:44
Jestem z moich chlopakow strasznie dumna!
Tenór juz toltuje, Herki super chodzi 😀 W ogole ostatnio pojechalismy w teren,a ze bylismy glodni to...zajechalismy do okienka po hot doga 😀 Ludzie nam zdjecia robili itd. Herkules sie nie przejal tylko sie zdziwil skad sie wzial czlowiek w oknie 😀





Tenor za to jest baardzo grzeczny u kowala! Zloto,nie kon! Stal sobie spokojnie,czekal az kowal skonczy 😀

Dzionka Ty to dopiero masz maszynę moich marzeń  😍
basia16816  👍 aż normalnie zazdrość mnie zżera jak patrze na Twoje zdjęcia 😉
Kasija ja po trzech dniach przerwy miałam wielką radoche, wiec nie mogę sobie wyobrazić co Ty czujesz 🙂
ekuss wjedź do McDrive, tam dopiero będzie furora 😀

A ja się pochwalę, że moja bestia dzięki najwspanialszej trenerce na świecie z takiego galopu pędzącego szczupaka:

Przeszła na równy, spokojny, zrównoważony galop:


Ogólnie wydaje mi się, że idziemy w dobrą stronę. Jeszcze mam kilka zdjęć, którymi Was pomęcze:




Edit: literówka
ekuss   Töltem przez życie
15 lipca 2014 08:23
behemotowa w islandii nie ma mcdonalda... ale to było coś jak mcdrive bo to też sieciowka xD
Muchozol, siedziałam i sobie grillowałam, a chłopcy podeszli, a ja akurat widelec i telefon w ręku miałam 😁 a u Was to samo co u nas - moje chłopaki całymi dniami i nocami z głową w trawie 😀

mils, miejsce jest jak z bajki - ja mam koło 20 km tam, a czuje się jak bym wyjechała co najmniej za 200km od Warszawy - z rzadka słychać jakiś samochód, jedynie maszyny pracujące na polach, ptaki, szum wiatru w brzózkach, które rosną na pastwisku 💘 Konie stoją już 2 tygodnie, 3,5 tygodnia temu też były tam na 4 dni. Generalnie korzystają z wakacji 🙂

Kasija, dobra koninka nie jest zła 😁 chłopaki obecnie nie rozłączne, na poprzednim wyjeździe - wielcy wrogowie, kłócili się o klacz 😁 ale teraz wielkie love, chodzą razem, jeden biegnie to drugi też, jeden idzie nad staw ze mną to drugi stoi na pastwisku, ale tak by być jak najbliżej stawu 😉
Młoda to już chyba od matuli wyższa? Piękne obie babeczki! 🙂 No i te jabłuszka 😍

zoriczkowa, ładnie latacie!  śliczne rude 🙂

ekuss, gratuluje postępów 🙂 My jak wrócimy do stajni to planujemy zrobić teren z podbojem mc donalda wlasnie 😁

Behemotowa, jest progres, fajnie wyglądacie 🙂


My odzyskaliśmy podkowę wczoraj, więc znów działamy - wczoraj pojechaliśmy w teren, 40/50 minust stępo-kłusa i pogalopowałam po łące koło stajni, Pamirek się wyhasał i wybrykał 🤔wirek: Planuje ściągnąć sobie tutaj ze dwie przeszkody i coś porzeźbić, bo póki co to tylko tereny.

[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10513533_731793173544368_8820461423970066816_n.jpg?oh=5587e669203bc121422ecfcc09b9ffe4&oe=543E4705&__gda__=1413406397_cdb6d6e7361b1d4e37541db3e6a75a85[/img]
Cyśka   Załoga G :D
15 lipca 2014 20:55
A ja wpadam na szybko i melduję, że Giermas był dzisiaj wspaniały  😍 . Na początku trochę się lenił, ale po kilku przejściach i ćwiczeniach wymagających skupienia było w porządku. Nawet lotne wychodziły nam dzisiaj bardzo przyzwoicie.
Szkoda, że wyjeżdżam na wakacje akurat, kiedy on tak dobrze chodzi :/. Może jeszcze zdążę do niedzieli coś poskakać, a potem przez tydzień zajmie się nim moja przyjaciółka 😉.
A Nam wczoraj z Kluseczką minął pierwszy roczek 🙂
Wiele przed nami , ale i drugie tyle za nami , koń z suróweczki i małego wypłosza staje się w końcu super materiałem do pracy , z dnia na dzień puchnę z dumy , ale co by nie zapeszać zawsze może być lepiej  🤣
Ostatnio w końcu przyjechała do nas koleżanka fotograf i jak na razie dostałam małą zapowiedź , zdjęcia z jazdy będą i wstawię specjalnie dla anai , która tyle razy domagała się zdjęć pod siodłem - jeszcze chwila cierpliwości ;-)




Pozdrawiamy wakacyjnie cały kącik ! 🙂
dommaz, super! Ona mi się mega podoba 😀
Cyśka, pozytywnie, tak trzymać!
Nirv, fajne wakacje, zdjęcie grillowe świetne 😉
Behemotowa, widać różnicę, gratki!

U nas w końcu mocno na plus, dopiero od niedzieli Szarak chodzi dobrze. Wcześniej jakoś nie potrafił się skupić na jeździe, skoro koledzy ciągle byli na pastwisku. Żałuję tylko, że nie mam komu aparatu dać i zdjęcia z jazdy mam tylko wycinane z filmu.
Trawing:


Praca:


Pochwalę się za ciotkę, bo ona w ferworze nowomieszkaniowym nawet Gila za mało pokazuje 🙁



Ten koń jest bardzo specyficzny do jazdy, wymaga dużo pomocy ze strony jeźdźca, i to takiego, który wie co robi, a Kujka sobie poradziła bez żadnego problemu. Jestem pod dużym wrażeniem!
Muchozol Dziękujemy. Powiem Ci, ze ta Anka jest bardzo śmieszna, bo w każdym świetle inaczej wygląda.
kujka To pewnie ta dziwna perspektywa, szczególnie, że na wolcie byłam. A Ty co się nie chwalisz, że Zombiego dosiadasz  😀?
mils Startowałaś w Gałkowie?
kasija Jaki ma słodki pyszczek, takie niewiniątko. Przypomina mi tego konia:
Behemotowa Ojej 😡, dziękujemy ślicznie. Twój też już się ogarnia. Ile on jest po zajazdce?

Głupi deszcz popsuł mi trening. Lunęło akurat 30min przed i tyle było z treningu. Za to na szybkośic pojechałam w teren wieczorny i też było super. No a trening jutro  😅
nirv dziękuję bardzo, cieszę się, że coś widać 🙂
anai dziękuję bardzo, strasznie mi się podoba co robisz z Młodym i jak pracowalas z Dinem, wiec jest to dla mnie wielki komplement 🙂
basia16816 nie ma za co 🙂 mam go lekko ponad 8 miesięcy, a był zajezdzany miesiąc przed moim kupnem, wiec 9 miesięcy 🙂 dziękuję bardzo 🙂
Dzionka jak tam treningi? Czekam na kolejne sprawozdania! 😉
kujka treningi hmm... że tak powiem, odkrywam nową jakość  jazdy 😉 wszystko, co od kilku lat wiem, w końcu zaczyna się układać w głowie. Zadaje mnóstwo! pytań, dużo moich odczuć konsultuje z trenerką. Nabrałam bardzo dużo świadości jeździeckiej, ale nie do końca potrafie jeszcze "powiedziec", jak dojść do mojego wymarzonego obrazku w głowie 😉 Mam nadzieje, że powoli będziemy iść do przodu, ale najpierw jade na wakacje 😍 Chociaż niezmiennie moim trenerowym guru jest Jurek Krukowski 🙂 niestety, szansa, żeby z nim potrenować będzie chyba dopiero w przyszłym życiu.
Kasija fun z jazdy mam niesamowity! Teraz 2 dni nie jeździłam i tak chce mi się jeździć, w swojej głowie cały jutrzejszy trening już zrobiłam kilka razy 😁 a młoda rośnie jak na drożdzach! czas bardzo szybko leci. Lada chwila a do zajazdki będzie. btw, fajnie, że masz możliwość jazdy na matce małej 😉 ja dlatego kupiłam swoja Rudą, bo jeździłam na jej mamie  😀


Ja tylko chciałam powiedzieć, że mój koń robi za profesora 🏇 Znajoma jest na szkółkowym poziomie stępo-kłusa i udostepniam jej Rudą na treningi z trenerka. Jest zachwycona jej spokojem, cierpiwościa i tym, że daje jej zrobić ze sobą wszystko 😍
Pochwalę się za ciotkę, bo ona w ferworze nowomieszkaniowym nawet Gila za mało pokazuje 🙁

Ten koń jest bardzo specyficzny do jazdy, wymaga dużo pomocy ze strony jeźdźca, i to takiego, który wie co robi, a Kujka sobie poradziła bez żadnego problemu. Jestem pod dużym wrażeniem!


Bo kujkonogi wystają za Zombiego 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
16 lipca 2014 09:18
Hihihi, w końcu długa kujka podróżuje na odpowiednim gabarytowo koniu 😀.
Super!
Cyśka   Załoga G :D
16 lipca 2014 09:51
anai, Szaraczek jak zwykle piękny, ale gdzie jest Dino? 😀
dommaz, zobaczyłam ideał  😍 .
kujka   new better life mode: on
16 lipca 2014 10:19
Ten koń jest bardzo specyficzny do jazdy, wymaga dużo pomocy ze strony jeźdźca, i to takiego, który wie co robi, a Kujka sobie poradziła bez żadnego problemu. Jestem pod dużym wrażeniem!


Może nie tak zupełnie bez żadnego 😉 Ale puchnę i tak, że ujechałam. I doceniłam Gilka po tym doświadczeniu jeszcze bardziej!

ms_konik, espana oj, żebyście wiedziały, jak mi się dobrze w lustra patrzyło! Jednak zupełnie inny obrazek, niż junior wyrastający z kucyka... (choć tak naprawdę, to różnica jakichś 4 cm tylko).
Na szczęście im bardziej Gilson nabiera mięśni, tym mniej się rzuca w oczy to, że mam dla niego trochę za długie nogi. A że tendencja jest taka, że będzie nabierał dalej, to... jestem dobrej myśli 😉

basia16816 bo to był jeden raz dopiero 😉 Ale dużo mi dał i chętnie jeszcze przy okazji powsiadam na niego!

Losia fajno! A gdzie na wakacje? Do Polszy?
kujka nie chcesz mi na Szymka wsiąść?  👍 Podobny typ do Zombiego, a ostatnio ma takiego lenia, że mi już ręce opadają.
Wpadam na szybko z wczorajszą pracującą Siwuszką, uwielbiam tego konia 🙂


I z Pamsem który nie chciał pozować


Chłopaki odpalone, na chodzie - w sobotę ruszamy na podbój szalonych mini LL Siwuszkiem i LL Pamiskiem, ciekawe jak nam to wyjdzie  😁
aaaa... a ja mam zdjęcia z dzisiejszych zabaw 😍 🏇
Rudy coś zmęczony dużą dawką ujeżdzenia ostatnio, więc dzisiaj wziełam ją na plac skokowy i odbiła się od ziemi 5 razy 😉 Do treningów skokowych wracamy dopiero po moich wakacjach, (Tunezja Kujka 😉 ) a tak to chciałam dać jej troche przyjemności z życia. Więc były galopady, małe podskoczki i pozowanie do zdjęc 😍
Wydaje mi się, że lepiej wygląda w nowej stajni i brzuch zgubiła  😜

Tak się prezentuje w całej okazałości


Galopady:

Troche pracy:


i ścieżka do galopu (kilometrowe koło) gdzie również chodzimy na stępa


Przepraszam, że tyle zdjęc, ale jakoś tak lubie tego mojego konia 💘
Behemotowa, bardzo mi miło to czytać! Chociaż żadna z niego maszyna, mina mu chyba zawsze pozostanie taka... no niepoważna 😉
Super zmiana w tym twoim konisku, nie powiedziałabym że to ten sam koń!
dommaz, jaki piękny 😍
anai, dorób się ładnych zdjęć, bo siwy coraz fajniejszy!
kujka, super na rudym! poka więcej!
Kasija, piękne obie! Młoda będzie śliczna. Zresztą już jest, ale ciekawa jej jestem bardzo jak dorośnie.
Losia, miło że pytasz! Zapakowaliśmy dzisiaj konie z rana i jestem już w domu, a mój koń na pastwisku pewnie jeszcze - wreszcie! Cieszył się strasznie jak poleciał do koni.

Sprawozdanie: dwa ostatnie dni mieliśmy tryb skoki-czworobok. Na skokach ostatniego dnia było świetnie - pojechaliśmy parkur 110cm bez żadnej skuchy i trener ze 3 razy powiedział, że to naprawdę dobry koń - wierzę mu, bo słyszałam jak mówi wprost co sądzi o klasie niektórych koni i jak potrafi jeźdźcom (w tym i mnie) bez ogródek powiedzieć co o nich i ich podejściu do sprawy myśli. W ogóle trener budzi w ludziach mega szacunek, wręcz strach czasem 😁
Paradoksalnie wydaje mi się, że najwięcej zyskałam na tym zgrupowaniu na jeździe po płaskim przez te wszystkie czworoboki. Nie wiedziałam, że mój koń potrafi tak się ruszać, jak w końcu idzie sam, a nie minimalnie uwalony na wędzidle!

Na dowidzenia więc foteczki z roboty po płaskim. Fajnie być w domu, ale jednak już mi tęskno niesamowicie do Białego Boru 🙁




Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 lipca 2014 20:24
Dzionka, nie poznałam Dzionka na tych zdjęciach! Super robota!
mils   ig: milen.ju
16 lipca 2014 20:30
Dzionka łał, kawał porządnej roboty zrobiliście! Jestem pod ogromnym wrażeniem! 👍
basia niee, gdzie my tam na ZO, gdzie konkursy od N się zaczynają ;p
Prawda, że widać? A jakie uczucie z góry, wow wow! Dzięki :kwiatek:
Dzionka, rewelacja!  Nie ma to jak porządny (przemyślany) trening co dzień 🙂 Dzionek nie do poznania
kujka, mocno zazdroszczę! Świetnie wyglądasz na rudym!
Losia, fajne,  znowu pozytywne foty 🙂 I też mi się wydaje,  że brzuszek mniejszy.
Cyśka, Dino profesoruje w domu.  Byłam w sobotę sprawdzić,  co u niego,  w przyszłym tygodniu wpadnę do niego na trening.  Dzięki za pamięć 🙂
Behemotowa, dzięki 🙂 U Was na serio widać duże efekty pracy!

My dziś zaczęliśmy od zwiedzania okolicznych terenów:

A potem króciutka, ale fajna jazda na placu. Młody w tym tygodniu chodzi jak marzenie ♥
maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 lipca 2014 20:43
Dzionka, o wow, wow, wow! Też bym Dziona nie poznała... Jak niemiecka maszina normalnie 🙂
Tak jak za ładne dziewczyny do bagażnika, tak Gil i Dzion też do bagażnika! Obie żeście jakieś nieprzyzwoite cuda porobiły z tymi końmi 😉
Dzionka super wyglądacie, widać że Tobie też dużo dał ten wyjazd  :kwiatek:

Laski, oglądam Wasze foty i normalnie smarkam do ekranu, bo jestem chora  🙇  Zapalenie krtani, a do tego Rudy jest rozkuty, więc mamy dwa, trzy tygodnie chilloutu. A serio marzy mi się taka ścieżka do galopu, jak już przejdą nam wszystkie przygody to bedę zwiedzała okolice stajnne  🤣
Losia, ej weź go tyle nie pierz bo maść mu się sprała... 😉 jaki chudzias 🙂 a gdzie moje ulubione ciapki na nogach co? 😉

Nirv, ogarnij rozmiar fotek 🙂 Pams jak siedem nieszczęść, daruj mu takie fotki biedaczkowi! 😉
Behemotowa fajny progres u Was widać 🙂 Od zapierdzielania do spokojny zrównoważony galopik

Nirv niee młoda jeszcze nie jest większa od matki na tamtym zdjęciu tak wyszła, ale niewiele jej brakuje 😉


dommaz wszystkiego najlepszego! oby jak najwięcej takich rocznic i jeszcze większej pocieszy z tak pięęeknego koniska ahhh 😀

basia16816 no faktycznie trochę podobna jednak i tak bardziej kopia Gilka :P

Losia pewnie już w myślach cały miesiąc przejeździłaś co do minuty 😁 I  to w jeździectwie najfajniesze ta radość i niemożność doczekania się kolejnej jazdy.
Noo trochę tych drożdży ta moja się nażarła chyba hehehe. No jeźdźe na mamuśce i mam do niej wieelki sentyent mój drugi ukochany koń. W końcu byłam przy porodzie i wyciągałam ją wraz z właścicielem. 😀

kujka co się nie chwalisz ,że na takim ferrari końskim jeździłaś! Skromniacha :P

Dzionka zobaczymy co to będzie za 2 lata :P Przepotrwarzy się może znów w brzydkie kaczątko hehe
Dzionek jaki skupiony! Taki pozytywny komentarz od takiego trenera pewnie mega motywacja do dalszego rozwoju co? Jestem pewna ,że jescze do BB wrócicie 😀


Ok nie wytrzymam i wcisnę się jeszcze z dwoma fotkami młodej  🙂 Młoda jest tak spokojna ,że kolezanka która dawno styczności z końmi bliżej nie miała nie bała się z nią na uwiązie pospacerować 😀


Kasija, jak młoda ma na imię? bo chyba od urodzenia nie używasz 😉 ładniutka rośnie!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się