Spłonęła stajnia pod Lublinem, prosimy o pomoc

o matko  😕 nie bylo nikogo kto by to zauwazyl? zadnych sasiadów?
zawsze mam nadzieje i wierze w to ze sie zaczadzily najpierw..  😕
Czy u nas na forum jest ktoś z tej stajni?
No właśnie. Jest ktoś jeszcze z tej stajni? Najlepiej ktoś kto zna sytuację i potrzeby?
pisalam w wydarzeniu, żeby założyli tu wątek. bo najlepiej jak zaczyna ktoś zorientowany. żeby okreslić co poza kasą potrzebne...
masakra. jak sobie przypomnę nasz pożar.... a tu konie zginęły...nie wiem jak byśmy się otrząsnęli...
horse_art,  nie sądzę by w zaistniałej sytuacji mieli czas na siedzenie na necie...są inne ważniejsze sprawy do ogarnięcia...
Danish  to była hodowla więc niekoniecznie ktoś tam jeździł. Może nie mieli pensjonatu, rekreacji itd. i nie ma po prostu kto napisać
ale są znajomi, którzy utworzyli wydarzenie na fb(tak jak było u nas) -do nich pisałam. i odpisują.
bo takie wydarzenie nie jest widoczne zbytnio;/ tu chyba (plus tu) lepiej...

http://www.lublin112.pl/pozar-stajni-jablonnej-konie-spalily-sie-zywcem/
pbh, czasem trzeba zajrzeć "głębiej"...stajnia jak najbardziej pensjonatowa i prowadząca jazdy...nawet swoją stronę www mają...
Danish ja nie mówię, że tak jest, tylko kombinuję dlaczego nikogo tu nie ma. Może rzeczywiście są zajęci - nie mówię,że nie. Ja też przerobiłem pożar aczkolwiek nie mojej stajni tylko mieszkania w którym były moje dzieci (a ja na zewnątrz) Domyślam się że przechodzą koszmar więc zróbmy coś
pbh, pewnie dlatego nikogo tu nie ma bo jak napisałam wcześniej "mają ważniejsze sprawy do ogarnięcia"...gdyby mnie osobiście dotknęła taka tragedia nie siedziała bym na necie...pewnie z czasem ktoś się tu odezwie(albo i niekoniecznie)...założyłam wątek(mimo że nie znam ani stajni ani ludzi) z nadzieją że w jakiś sposób zdołamy pomóc...a pomoc napewno będzie potrzebna...ze wszystkich wątków założonych tu na RV apropo spłonięcia stajni jakoś nie odnotowałam by zginęły zwierzęta(chyba że coś przeoczyłam)...to jest dla tych ludzi dramat...


edit:literówka
Danish ja zacznę.

Mam kilka rzeczy które się przydadzą. Jakieś tam poidła, pastuchy i inne. W przyszłym tygodniu jeden mój koniowóz leci z Zielonej Góry do Lublina to wrzucę. Jak ktoś coś ma po tej trasie z darów rzeczowych to pisać. Zresztą, osobiście tam pojadę 🙂
I na fb wrzucać!  Ja wrzuciłem na swoje oba więc reszta też nie gadać a robić!!!
Nie doszukalam sie informacji czy procz tych pieciu koni byly jeszcze jakies w stajni? Jesli ktos orientuje sie czego najbardziej potrzeba prosze o informacje.

Nie doszukalam sie informacji czy procz tych pieciu koni byly jeszcze jakies w stajni? Jesli ktos orientuje sie czego najbardziej potrzeba prosze o informacje.



Było 7 , dwa ocalały
też powrzucałam na fb pryw. i na strony

prócz KASY, sprzętu (2 konie..nie za dużo trzeba), przydadza się pasze i suplementy na stres, na wrzody - patrząc z perspektywy naszych doświadczeń i błędów (bardzo to stresowo przeżyły i się część mocno posypała, jeden stał się łykawy itd)
może leki na rany jesli poparzone, ale nie ma informacji takiej
Błąd ortograficzny w tytule. W JabłoNNEJ.
jett   success is the best revenge
31 stycznia 2014 07:13
To stajnia przyjaciela forumowej Sety, więc po jakieś bardziej konkretne wiadomości trzeba by do niej uderzać
Błąd ortograficzny w tytule. W JabłoNNEJ.
- chyba jednak Jabłonnie - przynajmniej oficjalnie Urząd Gminy tak sie posługuje

A stajnia - to nie była stajnia hodowlana, to była stajnia pasjonatów, miłośników koni, (właścicieli i pensjonatowe)- te konie były ukochane, wypieszczone, wygłaskane, jedyne... Od wielu lat razem - aż do wczoraj...
Nie z przypadku, z przemyślanego wyboru.
Myślę że na forum jest kilka osób znających stajnię, może i sami właściciele.
Widywaliśmy sie w terenie, na imprezach jeździeckich u Nas - już nie będziemy.... bardzo smutno.....
Na facebooku wstawili zdjęcia koni, którym nie udało się przeżyc. Wszystkie śliczne były, zadbane. Strasznie przykro się na to patrzy 🙁

Miłośnicy koni!
Dnia dzisiejszego 30 stycznia 2014 około godziny 10.00 rano wybuchł pożar w stajni naszego przyjaciela, hodowcy koni.
Straty są ogromne - żywcem spaliło się 5 koni w tym klacze źrebne. Cała stajnia z dobytkiem, spaliła się doszczętnie. Jest to ogromny szok dla Nas, a jeszcze większy dla naszego kolegi Konrada.
Chcemy mu pomóc, chcemy wspomóc Jego tak przeogromną stratę. Chodź życia tych koni konających w ogniu nie odratujemy, za to zwracamy się do was z wielką prośbą, o jakikolwiek dar. Symboliczna złotówka da im silę na przetrwanie...
Konrad z rodziną potrzebują teraz dużej gotówki na utylizację zwierząt, na odbudowę stajni. Mamy informację, że dwa konie zostały uratowane - dla nich chcemy pomóc odbudować stajnię.
Bardzo współczujemy dziewczynom, które tam miały konie, które się nimi zajmowały....





podajemy także linka z informacjami:
http://www.lublin112.pl/pozar-stajni-jablonnej-konie-spalily-sie-zywcem/


link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1439179896315889/1439364239630788/?notif_t=like
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
31 stycznia 2014 08:29
nawet swoją stronę www mają...


to ta strona: http://stajniaostoja.pl.tl/strona-startowa.htm
                    http://www.stajnia-ostoja.pl/#home ?

Bo są dwie, ale adres ten sam.

Ale w zakładce nasze konie jest ich więcej niż 7, jeśli o tą stajnię chodzi (ale innej nie znalazłam).
ze szkółki 4, a pensjonatowych... więcej.


Idę zaraz do banku, nie wyobrażam sobie nie pomóc  😕
Seta, już ktoś uprzedził cię z założeniem wątku 😉

Współczuję, bardzo współczuję 🙁 Znając życie, możecie spokojnie liczyc na Re-Voltę 🙂
[quote author=wistra link=topic=93805.msg1997795#msg1997795 date=1391148396]
Błąd ortograficzny w tytule. W JabłoNNEJ.
- chyba jednak Jabłonnie - przynajmniej oficjalnie Urząd Gminy tak sie posługuje

[/quote]

Aż to sprawdzę dziś w zeszycie ze szkoły, jestem pewna, że kazali nam odmieniać jadę do jabłonnej  😵
A może przeniesiecie rozważania językowe gdzie indziej?  👿
To chyba nie ta Jabłonna Strzemionko. Ta jest przy samym Lublinie a Twoje linki to stajnie pod Warszawą - tak to wygląda przynajmniej. Poczekajmy aż ktoś zorientowany się tu pokaże i napisze co i jak.

[quote author=Tillia link=topic=93805.msg1997853#msg1997853 date=1391155489]
[quote author=wistra link=topic=93805.msg1997795#msg1997795 date=1391148396]
Błąd ortograficzny w tytule. W JabłoNNEJ.
- chyba jednak Jabłonnie - przynajmniej oficjalnie Urząd Gminy tak sie posługuje

[/quote]

Aż to sprawdzę dziś w zeszycie ze szkoły, jestem pewna, że kazali nam odmieniać jadę do jabłonnej  😵
[/quote]



Na 100% Jabłonna 😀
Dobra, już zostawcie sprawę pisowni

Powstał drugi wątek o tym samym temacie - moglibyśmy spiąc te dwa wątki razem? W tym drugim są bardzo ważne informacje
Seta. Ten wątek już mamy i czekamy tam na Ciebie bo chcemy pomóc a brak informacji jest czego potrzeba. Ty podobno zorientowana jesteś

http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,93805.0.html
ushia   It's a kind o'magic
31 stycznia 2014 08:45
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
31 stycznia 2014 08:48
no właśnie.

Nie wiem w którym wątku pisać...

Ja proponuję zorientować się co trzeba oprócz pieniędzy, zebrać je i kupić w sklepie internetowym, żeby przesyłka trafiła od razu do potrzebujących.
To nr konta wlasciciela stajni, czy jakiejs fundacji?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się