Podziękowania

Faza! Jesteś WIELKA .  :kwiatek:
Piękne zdjęcia  😉
Faza! Jesteś WIELKA .  :kwiatek:


he, he faktycznie ostatnio troszkę przytyłam  😉
szkoda tylko ,że w niedziele pogoda nam nie dopisała. Chciałam pana Romana zabrac bryczka po okolicy ale padało i padało. Wiec spedziliśmy cała niedzielę w stajni. Pan Romek urzekł mnie tym ,ze nie tylko gorącokrwistymi konmi sie zachwycał ale szczerze polubił mojego "grubasa" Kaskę.
Cudowne zdjęcia, fantastyczne spotkanie  😀
Faza! Gratuluję, zrobiłaś wielką rzecz.
Faza, to było poprostu piękne 🙂!
Odnośnie konia Viritim,( kilka lat temu w mailu opowiadałam o tym Romkowi) o mały włos nie zostałam jego właścicielem. Przyjechałam po świeżo zakupionego ( na allegro za grosze  :hihi🙂 Czefalo i zaproponowano mi zabranie za kilkaset złotych "w pęczku" tegoś siwego Viritima, albo wybranie sobie którego wolę. Nie było mnie stać na utrzymanie dwóch koni, ale zastanawiałam się chwilkę ktorego wybrać: małego śledzika Czefalo, czy  pieknego, siwego Viritima ( mam słabość do siwych 😉). Stanęło na młodszym, mniejszym, brzydszym i gniadym,a to ze względów głównie na kopyta.
Na Czefalo absolutnie się nie zawiodłam. Na marginesie: Czefalo był w treningu wyścigowym u tr. Walickiego i stąd też nasz forumowy Viritim Romek go zna, a i chyba nawet dosiadał Czefalo ( amatorki zdaje się fruwały na Czesiu zbyt szybko 😉).
Witam moich przyjaciół . Ogromne slowa podzękowania dla pani Monki Stefanowicz za zaproszenie mnie do swojego ośrotka jeżdzieckiego pod Warszawą . Cudownie mnie pani Monika wraz z rodzonką mnie przyjeli dziękuję bardzo a zanaczam że jest za co . Pani Monika czyli Faza na Re-Volcie wzieła mnie zawiozła do mego byłego champona płotów Viritma jak go zobaczyłem i uściakałem aż mi łzy popłyneły . Jestem już od 2 godzin w domku i patrzę na toktki VIRUSIA asz mnie serce ściska i łeska staje . Zanam wielu pasjonatów ale pani MONIKA przebiła wszystkich . Nigdy w życiu niespotałem takiego czlowiaka z taką piękną pasje jak pani MONIKA . Nie myście sobie że tak pani Monice kadzę ale uwiwieszcie mi że naprawdę tak jest . Pani MONIKA ma wspaniałą rodzinę którzy mnie bardzo pięknie przyjeli za co im z serca dziękuję a jest za co . Pensjonat jezdziecki u pani MONIKI robie ogromne wrażenie widziałem wiele pensjoatów ale tem pani MONIKI jest najpięknieszy jak cudonie jest zielona , ruamki mają ogromne padki . Jaką pani ma ogromny spokój wewnęczny do koni zawsze do zwierząt podchodzi z sercem pomimo że ma tyle rukamków to nie zapomnia o swoich wspaniałych 2 psach , kotakach , kaczkach itp. Poprostu możne się zachycić pięknem archtektury obiektu np; jest oczko wiodne mostek przez niego , fontanna króra daje spokój duszy wycisza nie pozytywna energię . Gdybyście poznali osobiście panię Monikę Stefanowicz przyznaliście by mi rację ze swimi pochlestwami wpełni pani MONIKA na nie zasłużyła . Czułem się tak tam wspaniale jagbym wygrał jakiś wyścig płotowy . Życzę pani MONICE i jej całej rodzinie ; zdróweńka , i wciąż pozytywnych fulidów jakie posiadają , spełnienia wszytkiego co tylko sobie państwo zamarzycie dziękuję wam że wlaliście w moje serce bęczką miodu dziękuję. :kwiatek: 💘 💘 :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: 💘 💘
No to  teraz ja się rozpłakałam. Ze wzruszenia, że ktoś tak się ucieszył.  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Mnie też się oczy pocą. Faza! Dziękuję!
:kwiatek: no i co ja mam powiedzieć? Ja sama czytam i mam łzy ze wzruszenia. Ja strasznie lubię sprawiać ludziom radośc i ogromnie się cieszę ,że takową sprawiłam panu Romkowi. Przeczytałam post Pana Romka mojej rodzinie i wszyscy zgodnie krzyknęli ,że co roku będziemy zapraszali pana Romka do siebie i to na dłużej a nie na pare dni. Widziec radośc człowieka , sprawić mu frajdę - to naprawdę bardzo miłe uczucie. Panie Romku zapraszamy.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
25 sierpnia 2014 20:43
Jak tylko zobaczyłam zdjęcia zły humor prysł jak bańka mydlana, tyle szczęścia, tyle radości!! Pani Moniko, mnie Pani również pomogła, jestem pełna podziwu dla dobroci Pani serca :kwiatek:
Faza niewiele osób potrafi bezinteresownie zrobić coś dla drugiego człowieka. Chylę czoła. Cieszę sie že spedziliście razem tak piekne chwile  :kwiatek:
Faza widziałam zdjęcia Pana Romka z pobytu u Ciebie, pięknie tam u Was 💘 Jestem pełna podziwu  👍
Pan Romek i Viritrim cd







a tu roczna córcia Viritrima



Witam panią MONIKĘ i dziękuję pięknie za foteczki mego byłego champina gonitw płotowych na którym wygarłem kilka razy na torze na Słuzewcu u trenara Andrzeja Walickiego . Udowadnia już wiele razy pani MONIKO że jest panie WIELKIM człowiekiem o gołębim serceu dziękuję zawsze pani i pani odzona będziedzie w moim sercu dziękujęęęęęęęęęęęęęęę. 💘 💘 💘 💘 💘 :kwiatek: :kwiatek: 💘 💘 💘 💘 :kwiatek: :kwiatek:
Witam pięknie was wszytkich  :kwiatek:. Często sie zdaża że wciąż się spierzymy wdrażaniem rumakom pewnych elementów np; zbyt wcześnie wymagamy od rumaków skoków itp. Podtsawa wymagania czegoś od koni jest opanownie przez kona zasad ujeżdżenia chociaż klasy L . Dopiero jak rumak staje się trochę przypiszczalny czyli reaguje na pomoce , możemy w niedużych dawkach wrażać go do bardziej trudnych elementów . Główna zasada jest taka jak koń żle zrobi pewnien element przez nadanie koniowi iplusu ażeby go wykonał a on żle to zrobił powtarzamy go 5 -9 raz do skutku . Ale powtarzając tan element stajrajmy się wpaltać np; volta w prawo w lewo itp . Poniewasz monotoniś ciwiczeń może otępić rumaka do powtarzania danego elemetu . Kochani nigdy się nie spierzmy z wykonawanymi elementami spokojnie musimy stworzyć z rumakiem nic porozumienia co nie którym się bardzo spierzy . Przynosząc konowi odwrotny skutek zacznie się rumak butować do tego jeszcze zbyt impusywny jeżdziec i mamy dramat na nici porozumienia się z rumakiem . Wiem doskonale że w śrut was są wsapniali jeścy i którzy rozumieją mój tok rozumowania . Pozdrawiam redakcję i was wszystkich życząc wam ; jak największych sukcesów w pracy trenigowej , zawdowej ,  :kwiatek:
Witam pięknie was wszystkich :kwiatek:. Zawsze z rana wystarczy jakiś przyjazdny gest do rumaka automatcznie koń nabiera dużego zaufania do nas . Przepraszam że jestem monotematyczny sami niektórzy z was to zapewne wie . Musiamy często się kierować w różnych sytuacjach takimi zasadami jak do człowieka szczególnie gdy chodzi o stan psychczny zwierząt . Niby taki malutko przykładzić ale powiem nie skromnie rzutuję w więszoć pracy trenigowej , rekracyjnej na dalszy dzionek . Życzę moim przjacielom , zanjmym , redakcji ; nietuzikowego , pełnego sukcesów dzioneczka......... :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam poniwnie nie mogłem się przeć i napisać pościk . Od 13 na Eurosprcie była transmisja z mistrzosrwa świata w derasarzu . Kochani choć nie jestem specjalistą w tej materii ale ogromnie lubię popatrzyć na magiczną jazdę ujeżdżeniową porostu artyzm piękna rumaków w pokazywaniu różnych figur . Piękny przejazd miają Niemka już mi nazwisko wypadło na koni Desperdo . Piękne pitutety , psarze , ciągi w galopie w lewo , w prawo , piafy , kłus wyciągnięty . Przejścia na innu chód były prawie nie zauważalne . Jaki piękny rumak ramowy pięknie podstawiony porostu wlała się beczka miodu po takich cudownych przejazdów . Sami wiecie że dojść do takiego mistrzostwa trzeba lata wytężonej pracy . Liczą się pieniądze , trenerzy , konie , jeścy jak się to wszystko zespoli można się spodziwać pięknych wyników w jedzie dresażowej i tego wam życzę moi przyjaciela abyście zawsze dążyli do mistrzostwa ....... :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam pięknie was wszyskich :kwiatek:. Pozwolicie że skieruję parę zdań do prefosjanalistów jadzy na rumakach , nie myście sobie że byłem w jakimś tam mistrzem taki sobie średniaczek z dolnej półki . Kochani moi przyjaciele bardzo ważnym czynnikiem przy zawodowej jeżdzie na koniach jest systematyczność . Nie można sobie odpuścić trenigu podparte jakimiś wymówkami itp. Sami doskonale wiecie a wierzę że tak jest w waszym przypadku ,miniecie poprawy pewnych elementów np; ujeżdenia itp . Zaniechanie porawy danego elementu żle przejachanego porowadzi do utfalenia u konia złego nawyku że on może dyktować sobie żle zrobiony dany element . To tyczy się teraz do wszystkich , niemożemy dopuścić aby koń nas lekceważył musi on czuć że wpełni nad nim panujemy . Nie myście sobie że możecie to uzyskać siłowo bo odniesie odrotny skutek tylko delikatnością , pracą spokojną podaczas jady na trenigach i rekreacji . Wiem że wśrut was są wsapniali jeścy i sami to wszystko rozumiecie że zawsze musicie odpowiednio podchodzić do zagadnienia jazdy na rumakach . Najcennesze uwagi są goś kto patrzy z dołu no ale taki kto ma pojęcie o jeżdzie na rumakach . Często się zdaża że osoby z dołu taki sobie jeścy chcąc zaskabić sobie u osób jeżdżących jakiś autorytet , powarzanie chce zbyłsnąć swoją niby wiedzą . Pamiętajcie sluchajcie tych którzy zjedli już zęby na jeżdzie na koniach . Życzę wam wszystkim dalszych wspaniałych sukcesów trenigowych , życzę udanego , nietuzikowego dzioneczka.........
Dobry wieczor wszystkim . Zapewne temat dla was wszystkich znany no ale zapewne młodzi jeścy może tego jeszcze niedoświatczają . Otóż chodzi że może was dopaść monotonia powtarzalność tych samych żeczy podczas trenigu . Nie stety sam wielo krotnie miałem taki stan apati , rozdrażnienia , smutku itp . Najleprzy na takie stany jest odpowiednia odskocznia np; pobiegać , pujść na basen , na dyskotekę itp. Zaręczam że to wspaniałe andidotum na takie stany monottoni , apati itp. Ja często grywałem na torze wyścigowym Służewiec w tenisa ziemnego przed hotelem , lub biegałem po torze zielonym 2-3 koła po 2600 m . Owszem prowadziłem i prowadzę zdrowy tryb życia nie piję alkoholu , nie palę papierosów . Pomimo że jestem praktycznie sam na tym łez padole życie mnie nauczyło że zawsze wszystko załatwie sam i podejmuję decyzje życiowe . Życzę moim przyjacielom , znajomym udanego , rodzinnego , miłego weekendu .. :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Wiatm pięknie wszystkich  :kwiatek:. Temat wam zapewne znany no ale dla mniej wtajemiczonych w arkana dolegiwości rumaka no nowum . Otóż bardzo często się przyrafia że koń łapie wędzidło i się przed nim broni . Może to być taka kontuzjia np; górna częś podniebienia jest wyżej niż żeby , dawnej jak była taka przypadłość samowaliśmy podniebietnie wieczirem sola wcierając ją w chore podniebienia . Może to być że za ostre zęby w pysku konia tagzawne okrawki . W tedy żeśmy podpilowali zęby . Wiadomo w trzeba o tym fakcie poinfiromować wetyrynarza jeżeli metody domowe zwawiodą . Obecnie jestem w lesie tak technika weternaryjna poszła do przodu że chej . Życzę wszystki udanego , rodzinnego , miłego weekendu.... 💘 :kwiatek:
Dobry wieczór wszystkim  :kwiatek:. Skieruję kilka słów do tych co maja trenerów . Często się zdaża że jest między trenerami taka cicha rywalizacja na temat swojej wiedzy do zawodnków . Sami musicie wypośrodkować opinie o danym trenerze . Wiem jaka jest wasza cięszka praca podczas trenigów , i trenerów ile ich nerów i waszych podczas pracy na treningach sam doskonale to przerabiałem w moim przypadku wybatrcie że jestem zbyt zarozumiały trenenowałem i jeżdziłem wyścigi u najleprzch trenerów i nie miałem wąpliwości czy podjęte przez trenerów decyzje są dobre . Bałagm nie myście sobie że chcę się wypromować swoja osobę . Nigdy tak nie myślałem i nie myślę . Chce dla innych byś pan Romek a dla innych tylko Romek wzupełniości mi to wystarczy . Wiem w swoim zyciu jako jeżdziec z nie jedn chleb jadłem , i właśnie chcę się podzielić z moimi przyjaciólmi znajomymi z Re-Voty .pl . Dziękuję każdemu z osobna ze doczytał moje przemyslenia wynikiem mych doświatczeń dziękuję. :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam pięknie moich przyjaciół znajomych z Re-Volty chciałem ogromnie podziękować wam za pomoc w codziennej egzystęcji zyciowej . Wiem że wyjad do Warszawy mnie wiele kosztował możecie sobie powiedzić czemu jechałem . Kochani dość mam człowiek tej ciagłem monotonności dnia codziennego i sami wiecie że kocham konie jak wy i tor Slużewiec gdzie miłem najpięknieszę dni chwały , gdzie poznałem wspaniałych lidzi . Dzięki waszej zanjomej FAZIE mogłem być poza Warszawą w jej przecudnej posiadłości . Dziękuje pięknie , z nie jednego chlaba jadłem ale nie spotkałem z taka ogromna pasja jak pani Monika czyli Faza do zwierząd sam się przekonałem o tym gdzie żyją ; konie , kaczki , koty itp. Ma pani MONIKA wspanaiłą rodzinę żadko spotykana żecz są ogromnie skromni i życzliwi dziękuję im za to :kwiatek:. Błagam nie myście sobie że pisząc ten post chciałem coś uzyskać od was nic podobnego zawsze piszę z czystkego serca wdzięczny wszystkim wspaniałym ludzim co mi pomagają dla mnie 5 zł do czasem być albo nie być . Niemyście sobie że jak zamieszam fotki na Facebooku w miarę przyzwoicie wyglądam ubieram się w ciuchladach . Życzę wam wszysystkim ; rodzinnego , miełego dzioneczka. :kwiatek:
Viritim, z tego co wiem, to w Ciechocinku jest stajnia 😉 Odwiedzasz czasem konie w swoim miescie? 😉
Witam wszystkich tak jest biekt rekracyjny na Nowym Ciechocinku jak sie zjedża z E1 po lewej stronie poowadzą go moi znajomi jest tam ; kryta hala , parkur , padoki , hotel wszystko to z dotacji Uni Eurpejskiej no ale przejdę do meritum sprawy . Dzisieszą datę nie zapomnę do końca życia w tym dniu czyli 31 serpnia na torze wyścigowym Służewiec podczas gonitwy płotowej uległem bardzo poważnemu wypadkowi jechałem u trenera Mazurka na koni o imieni Sanspecjal na przed ostatnim płocie koń wcale nie oddał skoku i runoł zemną . 20 dni byłem na ojomnie w szpitalu MSW-ia w Warszawie dopiero mnie operowali jak mój stan się trochę poleprzył . Rok rocznnie  chodzę na zabiego do Szpitala Wojskowo-rehabilitacyjnego . Widzice sami na fotkach na Faecooku że nie żle wyglądam chociaż że miałem ; stabilizajcę kręgosłupa , wszystkie żebra połamane , nie dowaład lewej strony , obrzęk lewej komory muzgu , wybite częś zębów , kwiaki na muzgu . Przepraszam że wciąż piszę o tym ale ta data zawsze mnie prześladuje . Widzicie tor wyścogowy na Służewcu wcale się mną nie inetesuje jak i rodzina , rodzice nie stety nierzyją . Dzięki takim cudowny , wspanaiłym ludziom jak w z Re-Volty co omnie nie zapomnacie jeszcze jako tako fukcjimuję . Zardoszczę wam ogromnie rodzin , kontynuacji swojej cudownej pasji jazdy na rumakach cieszę się wielce że wam się to udaję . W odróżenieniu od innych umię się cieszyć z czyich sukcesów taki już jestem . Życzę wszystkim miłego , rodzinnego , udanego wieczorka... :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam wszystkich szczególnie tych co muszą iść do szkół i pracy życzę wam; pełnego sukcesów dzioneczka , pogody ducha , moc pozytywnej energi , wszystkiego najjjjjjjjjjjj. :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam moich przyjaciół i znajomych  :kwiatek:. Może post zbyt montonny ale . Tak zbiża się okes najbardziej trudny dla jeśców . Wszystko się zgadza jak mają krytą halę . U nas na wyścigach okres jesienno ziomowy był i chyba jest najbardziej trudny np; zajaski młodych koni , ziąb jak się w zimę albo przy wietrze wyjedzie na tor robiczy otfarta przestrzeń dramat . Jak było np; minus 7-9 stopni poniżej zera to na torze było 11 stopni minus . Do tego jesienne wiatry , plucha . A konie strasznie reagują na wietrzną pogodę są zbytnio pobudzone musicie uwazać jak pojedziecie w teren przy takiej pogodzie . Maksium koncetracji i aby nogi dolegały do poduch sidła i pięta w dole , kręgosłup rozulżniny tak suedzimy lużno w sidle jak byśmy siedzieli na fotelu rozlużnieni . Rumak automatycznie wyczuwa czy jesteśmy spęci czy nie . Jak widzi że jesteśmy zbytnio spęci będzie koń próbował was się pzbyć . Życzę wam wszystkim pelnego sukcesu dzioneczka , pogody ducha niech moc będzie z wami........ :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Dobry wieczór wszystkim  :kwiatek:. Przepeaszam  że ostanio mnie pełno na forum Re-Volty . Piszę taki poscik aby mi nie wypadło z mojej pamięci . Sami doskonale wiecie zapewne że bardzo ważną sprawą jest zaufanie do trenera jeżeli go nie macie to zrezygnujcie u niego jeżdzić . Dla mnie trener powinienen mieć doświatczenie z relacją między koniem a jeścem . Dobrze by było że był kiedyś zawodnikiem i ma duże doświatczenie. Przyke jest to że nie którzy zawodnicy nie maja zaufania do swojego trenera i się paplają w trenigu tego trenera . Błagam nie myście sobie że ja chcę się wiwindować do góry swoją wiedzą jako taką nic z tych żeczy chcę dla niektórych być jako Romek dla innych pan . Od życia jako jeżdziec dostałem wiekle miałem wspaniałych trenerów którzy byli dla mnie wzocem jako trenerzy i jako ludzie . Życzę moim zajmomym , przyjacielom samych sukcesów w pacy na trenigach i obyscie dażyli pełnym zaufaniem swoich trenerów życzę wam tego z całego mego serca ... :kwiatek: 💘 😡
Witam wszystkich  :kwiatek:. Wiem i domyślam się że dużo z was jest właścielami rumaków . Wiem ile potrzba wykładać kasy na ich urzymanie wieczna skarbonka . Kto nie miał swojego konia to może mniej powiedzieć o tym zagadnieniu aczklwiek czasm może . Życzę wam i redakcji ; udanego , pełnego sukcesów dzioneczka . :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam pięknie was wszyskich  :kwiatek:. Temat mojego postu może barzdo chudziutki zapewne dla was znany . Zawsze na jadę konno ubieramy się elegancko ale dużym luzem ażeby ciasne ciuch nie utrudnaiały nam , niekępowały ruchów na rumakach . Naprzykład ; podczas skoku koń baskiluje a jeżdzie przez to że ma zaciasne spodni itp , nie ma swobody ruchu aby nadążyć za ruchem konia . Aż serce się raduję jak pani Justynka W skacze i można brać z jej stylu w zachowniu się jeśca podczas skoku . Piszę to bo wiem że wsrut was są wspaniali jeścy , z ogromną pasją i sercem podchodzących do pracy na trenigach jaki na zawodach . Powiem wam w jeżdziectwa uczy się człowiek całe życie . Ja sam się uczę np; nowe nowinki werteranyjne itp . Życzę wam wszystkim pięknych sukcesów sportowych jak i zawodowych i przedewszyskim zdróweńka papatki. :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się