Podziękowania

Witam pięknie wszystkich . Wiem że musimy być solidarni wobec wszystkich krajów Unii Europejskiej w sprawie napływu emmigatów ale gro z tego koszyka jest tylko w celach zarobkowych i liczących duże socjalne światczenia w Niemczech , Szwecji nic nie chcą robić tylko brać . W czoraj chciałem wykupić leki w aptece po części musiałem z nich zrezyniwać brakło mi 12 zł . Zasiłem opiekuńczy dostaję za 8 dni 153 zł z MOSP dla mnie to duża kwota . Do puki kraje Unii nie uszczelnią granice będziemy mieli ciągłą chołotę ludzi z Afryki , Azji itp i nas zadepczą . Jak nie raz spotykam Polaków pracujących za granicą mówią Romek po takim wypadku i do tego jeszcze przy pracy w Niemczech byś żył jak król ale nie stety nie unas . Nie należałem do żadnej partii i nie należę . Męczy mnie ciągła młucka partii chcących dojść do koryta . Ale partiie prawicowe zwłacza pis tak ludzi mami aż muż się w kieszeni otwiera różnymi woditymi obietnicami itp . Życzę wam wszystkim ; rodzinnego , miłego dzioneczka. :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Witam pięknie was wszystkich i życzę wam ; pełnego mega pozytywnej energii , samych sukcesów zawodowych i moc pozytywnej energii niech moc będzie z wami. :kwiatek: 💘 :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam pięknie was wszystkich przed chwilką oglądałem w necie gonitwę płotową na torze Służewiec i trzymałem kciuki za dż Andrii Czopyka jechał na koniu o imieniu Predator u trener Ani Zielińskiej . Wygrał do wolnie sam jeden z czego się bardzo cieszę . Żle niektóre konie skakały czego 2 konie nie ukończyły gonitwy przewróciły się razem z jeścami ogromnie to przezywałem wewnęcznie zawsze oglądam te gonitwy w duchu się modlę aby wszyscy dojechali szczęśliwe . Moim zdaniem powinno być jakieś atoratatywne grenium opinijace czy rumak dobrze skacze to może uskutecznić na przyszłoąść takie wypadki . Nie którzy trenerzy pisza konie które żle skaczą narażając jeśców na przykre następstwa tych gonitw dla dżokei .
tak strasna Sluzewcu, przykre ze Habana zostala uspiona 🙁 straszny wypadek. Z Dzokejem Pawlem na szczescie wszystko ok.
Dziękuję za informacje dobranocccc
Dobry wieczór wszystkim . Za nim mogę cosik podczas moich uwag podczas moich trenigów z jeścami muszę poznać konia i zadać sobie pewne pytania ; czy koń chodził w rekracji , ile można wymagać ?, stan kodycyjny i psychiczny rumaka to wszystko jest do ogarniecia aby uzyskać od rumaka odpowiednią jega reakcje na pomoce itp. Nigdy nic nie robiłem na siłę widząc że koń pewnych moich reguł nie spełnia w sesie przekazywania swojej wiedzy jeścom . Zawsze jako zawodnik ; skokowy , wkkw , wyścigowy zawsze chciałe speniać polecenie trenera ale widzą u konia na który jeżdżę że cosik jest z nim nie chalo zawsze swoje spotszeżenia przelazywałem trenerpwi aby on poznał dogłębi problem jaki ma rumak . Nie można od rumaka który jest ogromnie zmęczony po jeżdzie rekreatów od niego wiele wymagać nawet nie wolno . Sam czasem widziałem jak tacy jeścy katowali pod siodłem dosiadanych koni aby panią się przypodobać dla mnie taka grupa ludzi od razu jest wyelininowana z dalszych jazd . Błagam niech sobie ktoś nie pomyśli że ja dmucham swój balon i się przechwalam jak bym był jakimś mistrzem . Zapewniam was ze wcale tak nie jest i nie było od taki malutki średniaczek co z nie jednago pieca jadł jako jeżdziec . Tradycyjnie życzę wam; tyle wsiadów i zesiadów ze swoich rumaków no i oczywiście życzę zdróweńka , pogody ducha niech moc będzie z wami .
Dobry wieczór wszystkim pozwolicie że się kapkę powymądrzam . Otóż jest takie coś u nie których starych koniarzy że w parę minut dokonają swojej analizy czy rumak będzie dobrze progresował na zawodach w rekracji , na wyścigach . Przepraszam za brak skromności trzeba mieć to coś w sobie . Ja jak widziałem rumaka w ruchu , jak skacze , jak galopuje po torze roboczym na wyścigach za wsze umiałem ocenić czy można mieć nadzieję że koń będzie miał perspektywę dobrych wyników . Zawsze wieczorkiem po wieczornym karmieniu siadaliśmy przed stają na torze Służewie u trenera mistrza Andrzeja Walickiego i omawialiśmy poszczególne rumaki na których jeżdzilismy na robocie swoje spostrzeżenia a trener dokłanie sluchał i nic się nie odzywał i wszystko sobie kodował w głowie . Pamiętam już niestety ich już niema śp dż Wojtek Ryniak , śp dż Mareczek Bąk przepraszam że jestem monotematyczny na torze wyścigowym Służewiec przeżyłem najpiekniejsze chwila mojej malutkiej karjeże jako jeżdziec pomimo że miałem wypadek podczas gonitwy płotowej ledwo przeżyłem ale wciąż kocham konie i ludzie którzy mają tego baksyla do rumaków . Zakączę tredycyjnie życzeniami ; życzę wam tyle wsiadów i zesiadów z waszych wspaniałych rumaków .........................
Viritim serdeczne pozdrowienia z Poznania  :kwiatek: Rzadko się odzywam, ale wiernie czytam, co kilka dni, wszystko co piszesz.
Dziękuję pięknie za piękną opinie . Ja zawsze się ogromnie cieszą jak bym wygrał na loterii jak po moim trenigu z jeścami jest usmiech na ich twarzach . Błagam wszystkich nie myście sobie że byłem jakimś mistrzem itp ot taki typowy średniaczek co z nie jednego pieca jadł jako jeżdziec . Ogromnie się cieszę za taką opinie  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich . Sabiny dosiad czy to w; skokach , ujeżdżeniu , w wyścigu jest podstawą do osiągnięcia dobrych wyników w jeżdzie na rumakach . Podam wam najprostrzy klarowny przykład ; jak chcieli byśmy nieś na plecach swoje dziecko szybkim miarowym krokiem a ono by nam się wierciło w lewo w prawo mieli byśmy dyskofort chodzenia do przodu . Jeżeli dziecko siedzi cichutko to możemy nawet z nim biec . I na tym polega cały dowpcip aby dosiad był stabilny i ręka jedwabna musi być spełniony ten warunek i jeszcze jeden aby dosiadł był stabilny pięta , pieta w dół i kolana mocno dolega do siodła . Wiem że to tylko może się wydawać co dla nie których jeśców tylko taka teoria a praktycznie czasem jest to mało wykonalne . Nie neguję w pewnych sytuacjach czasem umyka nam ta sprawa np; podczas zadodów musimy przy skoku więcej operować krzyżem aby wspomóc rumakowi przy oddaniu skoku , na wyścigach ruchy ciała idą zgodnie z ruchem konia aby tworzyć jeden organizm i zachowanie rytmiki galopowania konia . Przy jeżdzie rekracyjnej zawsze musimy spełniać te warunki ponieważ ; koń się spłoszy , podknie itp . Moi przyjaciele zajomi tradycyjnie życzę wam; tyle wsiadów i zesiadów z waszych rumaków . Miłego pełnego sukcesów dzioneczka wam życzę . 😅 :kwiatek: 🏇
Dobry wieczór powiem wam czyż nie mam fajowsko 8 pażdziernika jadę do ośrodka agroturystycznego u Luizy tak jak w tamtym roku . Są tam wspaniali ludzie wraz z Luizą mają cudowną pasje do rumaków . Będę też dla jeśców prowadził trenigi przed chwilką rozmawiałem z właścielką ośrodka Luizą . Powiem wam ma tam dużo znajmomych u krórych dobry zostawiałem po sobie ślad i będę mógł przekazać innym swoją wiedzę wiecie jaki człowiek jest ogromnie dowartosciowany . Dla mnie uśmiech jeśca po trenigu jest więcej wart niż tona złota . Życzę moim przyjacielom , znajomym , redakcji miłego , rodzinnego wieczorka i weekendu . :kwiatek: 💘
Witam wszystkich co mnie bardzo zastanawia i jest mi bardzo przykro że śwatek jeżdziectwa porzedł mocno w komecje np; użądają gonitwy hubertusa a przecież nie są to treminy tej gonitwy ludzie chcą się zabawić , ośrodki rozleklamować itp. Wiem że jestem stary ramol który jest wierny starym dobrym zasadom i nikt nie ma prawa mnie zmieniać . Wiem że światek w sprzecie do jady na waszych rumakach poszedł do przodu ale pozostały stare dobre zasady jak postępować do konia w jak najmniejszym stopniu aby ingerować w naturalne odruchy waszych rumaków . I właśnie te najprostrze metody zawsze dają dobre wyniki np; w jeżdzie w terenie , skoków , jazdy dresażowej itp. Cała filozowia jady na koniach tkwi w prostocie przekazywania koniom swoich poleceń . Szczególnie to się tyczy młodych jeśców którzy już zaraz by chcieli jak w najszybszym czasie osiągać znamenite efekty swojej pracy nad rumakiem . Po pierwsze spokój wewnęczny , pogoda ducha , głęboka analiza co żle zrobiłem i analiza poczynań waszych rumakach na wasze pomoce zapewniam was wszystkich że zawsze takie podejście do zagadnienia waszych jazd na waszych rumakach da wam piękne wymierne dobre efekty czego wam życzę . Tradycyjnie życzę wam ; tyle wsiadów i zesiadów z waszych rumaków , uśmiechu serca po dobrze wykonanej pracy na waszych koniach , zdróweńka wam życzę .. 🏇 :kwiatek: 💘 🏇
Witam wszystkich wiem że na różnych forach krytycznie się odnosiłem się do wniosku rady PKWK o odwołanie prezes Agnieszki Marczak ale wiem jedno że miałem racje że pisałem bez ogródek o tych osobach co wystosowały ten hańbionce pismo do ministra rolnictwa . Sami powinni się oddać ci ludzie do dymisji . Przecież znając prezes Agnieszką M z danych lat jak razem jeżdziliśmy u trenera Walickiego to nie ma bardziej kompetenej osoby z włodarzy toru niż ona . Miała prezes Agnieszka swoją dobrą wizje na funkcjonowania Służewca i ochrony przed zakusami deloperów itp. Prezes Agnieszka chciała zrobić roszady w skostaniałych nie refolomowalnych ludzi PKWK i tym sposobem ci nie udacznicy broniąc swoich stołków wymyśli jakieś swoje bzdurne pismo żale do ministra rolnictwa . Wiem do puki w mojej kochanej ojczyzny nie będzie normaloności i dostosowań do procesu myslenia starej Europy wciąż będziemy tkwili w marażmie kłutki , obelk itp. Z czego to się wzieło a no że my Polacy bylismy pod trzema zaborami i naleciałościach po dawnych zaborcach utkiwiły w naszych genach po pra dziadkach . Ale wciąż wieże swoją kochaną ojczyznę jakim jest POLSKA i będzie jeszcze normalnie czego sobie i wam życzę ........... 💘 :kwiatek: :kwiatek:
Witam pieknie z osrodka agroturystyczrgon u Luizy z Myslawkowic. Wircie piereszy raz sptkalem sie z taka ogromna pasja do rumakow. Np mala Hania lat 7 jezdzila na wiekszym kucyku . Sama osidlala sama osiodlola i rosidlala i rozczsscila 4 kopyta. Prowadzilem im tam jadzy i trningi dla paru osob. Wiecie jak serce sie raduje jak po jedzie gosci usmiech na ich twarzach dla mnie to jest waznieszy jak tona zlota. Robie jazdy za usmiech.Bardzo sie zmartwilem jak wlasicila osrodka doznala kotuzji.Wszyscy jej pomagamy ja wmiare swojej moznosci jestem Luizie i jej rodzinie ogromnie wdzieczny za wspanialy pobyt moglem sie tam wspaniale realizowac przekazujac swoja wiedze innym . Dla takich wspanialych dobrych ludzi jak Luiza i jej rodzina warto zyc. Dziekuje pieknie za cudowny pobyt w tym osrodku .Mam ogromne szczescie do poznania wspanialych ludzi jak w osrodku u Luizy i stajnia koni sportowych Viritim dziekuje wszystkim z malego mojego serca moi przyjaciele
Witam wszystkich po długiej przerwie nie z mojej winy . Otóż sieć play miała awrię kilka niby dni i nie miałem internetu ani tableta dramat . Po kliku telefonach do Warszawy do sieci play o pomoc kolsulantów z marnym skutkiem wymieniłem kartę sim i  musiałem kupić za ostatnie pięniądze moden bo podobno szawkował tak mi powiedzieli w sieci play . Była u mnie pani z MOPS o napisanie dla mnie dotacje na energie elektryczną . Po wszystkich podpisach urzedasów dostanę w listopadzie a do tego czasu muszę bardzo skromnie gospodarować energią . Powiem wam tak człowiek jest bardzo przybity ciągłymi lawirowaniu na krawędzi eksystęcji życiowej . Smute to jest jak nasze państwo fukcjinuje .
Dobry wieczór wszystkim . Mam takie swoje przemyślenia nie każdy się musi zgodzić z moim tokiem myślenia no ale . Wiadomą żeczą jest tak na dobrze poszła jazda w terenie , w różnych konkursach itp, nie możemy popaść w samozachwyt ze swoich zwycięstw na zawodach , z jazd w terenie itp. Musimy chłodno podchodzić do tego pozytywnego myślenia aby nie popaść w swoją dumę np; napewno się uda itp , nic bardziej mylnego wpacza takie myślenie z głównych założeń swoich na pracy trenigowej , jak i jazd w terenie . Gubimy koncept głębokiej analizy swoich błądów i rumaka . Zawsze jak jakiś konkurs i gonitwa płotowa przyspażała mi jakieś sukcesy to zawsze starałem jak najszybciej zejść na ziemię a nie głową w chmurach zawsze chciałem i chcę być dla wszystkich jako Romek i nic więcej nie oczekuję . Bardzo ważne jest że po naszych sukcesach jak najszybciej staramy dojść do równowagi psychicznej bo to nie burzy naszej kocepcji jazdy na waszych rumakach . Dziękuję każdemu z osobna że doczytał takie moje wynużenia jak byłem kiedyś jeścem . Życzę wszystkim tradycyjnie tyle wsiadów i zesiadów z waszych wspaniałych rumaków. :kwiatek: 💘 :kwiatek: :kwiatek:
Witam wszystkich . Mój śp trener major Leon Burniewicz który mnie wprowadził w arkana skoków , wkkw zawsze podczas treningu zawsze się starał aby rumak był jak najwięcej rozulziony i przygotowany z jazdy dresażowej czyli ujeżdżenie klasy L . I tak na samym poczatku 10 minut stępa , nie myście sobie że to taki łatwy chód jaki wam się wydaję . W stępie jest też ogromna praca jeśca nad koniem . Wiadomo że rumak musi chodzić zawsze energicznym stępem napychamy go krzyżem , łydkom robimy duże volty , itp. Ruszamy kłusem pośrednim robią pól voty w prawo , w lewo na dobrym kontakcie , oczywiście bardzo aktywny krzyż , łydka i robimy pół parady czyli zmiana chodu z kłosa do stępa , zatrzymywania , itp. Pamiętajmy jak jeżdzimy na zakrętach i pół volty aby głowa konia była w odpowiednim ponie aby się nie przeganoszowywał to bardzo ważny czynnik do dalszych innych emeltów np; przechodzenie kłusem przez dragi , kawaletti . Rumak który odpowiednio reaguje na nasze pomoce np; krzyż , łydka , głos stonowany jak i również jak koń wasz zrobił pewien element żle . Pamiętajcie nigdy nie może z waszej strony wyniknąć złość , nerwowe reakcje bo odniesie to odwrotny skutek waszych zamierzeń względem waszych kochanych rumaków . Życzę wam ; spokoju ducha , moc pozytywnej energii podczas jad na waszych rumakach i tyle wsiadów i zesiadów z waszych rumaków i oby zagościł uśmiech na waszych twarzach po skączeniu treningu , jady w terenie.
Witam pięknie wszystkich . Pamiętam jak na zamku w Golubiu Dobrzyniu mieliśmy zgrupowanie rycerzy biorących udział w nie oficjalnych mistrzostwach świata turniejów rycerskich w Paryżu . Koń musiał perfekcyjnie galopować w lini prostej aby rycerz najeżdżają mógł zbierać pierścienie z ziemi , kopiom trafić w sarecena , zebrać kółko z makiety rycerza . W lewej ręce mieliśmy tarczę a w prawej kopia , miecz . Kierowało się rumakiem lewą ręką wodze mięzy 4-5 . 1-2 palcem taką nakładkię tworzylismy ba wodzę aby koń szedł w miarowym , prostym galopem . Miałem ogromny kłopot za komuny z paszportem dawnej to milicja decydowała o wydaniu paszportu . Byłem elemetem podejżanym dopiero interwęcja ambasadora z Fracji go mi łaskawie wydali . Na 11 ekip zaleliśmy 3 miejsce , organizator nam zafudował wstęp do muzeum w Luwrze , na wieże Ajfla . Byliśmy 3 tygodnie we Francji trenerem był dyrektor ZT Mieczysław Zagor a tłumaczemi był pan dyrektor z Łącka Wojnarowski z żoną . Życzę wszystkim miłego , udanego dzioneczka ............. :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Dawonił do mnie dżokej Piotruś Piątkowski mówił mi że ma cosik z kręgosłupem piersiowym co ja miałem . Tylko mój przypadek jest bardziej powarzy bo mam iplaty w kręgosłupie . Mówił że od listopada ma zabiegi w Warszawie , poleciłem mu aby wzioł sobie ; laser punktowy , sale gimnastyczną , magnostymulator , kąpiel perełkową . Doradziłem mu te zabiegi bo uważam się za małego experta sam rok rocznie muszę brać zabiegi już tak jest od kilku lat . Życzę wszystkim ; rodzinnego , miłego , udanego wieczorku... :kwiatek: 💘 :kwiatek: :kwiatek:
Witam, chciałabym pana poinformować, że w woj. podkarpackim (gmina Dubiecko) obecnie kręcona jest etiuda filmowa "Hubal". Reżyserem jest Grzegorz Bogaczewicz, scenariusz napisał Jacek Komuda. Główne role zgrają aktorzy Marcin Troński i Paweł Deląg. Pieczę nad tym trzyma Fundacja Ułani Króla Jana. Chłopaki mają ogromny zapał i wierzę w nich. Cały czas walczymy z funduszami, reklamą. Tutaj może pan obejrzeć krótką zajawkę projektu: https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=mAMKdsagpfU

Co pan o tym myśli? Ciekawa jestem pana zdania.

Pozdrawiam serdecznie.
Viritim, kiedyś bym nie pomyślała, ze turniej rycerski jest tak trudny do przejechania, az w końcu spróbowałam i się przekonałam, ze jest naprawdę trudny 🙂 podziwiam spokój koni, moja nawet miecza na początku się bała 🙂
Oj tak rumak powinien być bardzo zrównowarzony . Pamiętam jak z zamku w Golubiu Dobrzyniu dochodził jeszcze sztandar choogiew rowgwi np ; horogiew kujaska , pomrzanin itp to dopiero były małe dramaty . Choragiew trzepotała jak był wiatr w lewej ręce tarcza , chorągiew a w prawej nakłaką wodze w jednym ręku koń musiał być sterowany . Życzę wam wszystkim ; pełnego sukcesów dzioneczka . 💘 :kwiatek: :kwiatek:
Witam pięknie was wszystkich . Wiecie jak jeżdziec ogromnie powinien się cieszyć choćby z małych sukcesów swoich i rumaka nad którym pracuje podczas treningu . Trzeba się napędzać pozytywnie aby nie wpaść w rutynę , zwąpienie np; czemu mi nic nie wychodzi itp . Zawsze musicie szczególnie młodzi jeścy mieć dogłębną swoja analizę w czym napewno pomorze wam wasz trener , instruktor w samo ocenie waszych błędów i zaradzenia temu wszystkiemu co było żle . Pamiętajcie nigdy się nie zniechęcajcie zawsze w duchu sobie powtarzajcie co to znaczy że ja nie mogę ale muszę to zrobić . Błagam nigdy nie róbcie pewnych elementów na prętko tylko najleprzym barometrem waszych postępów jest czas dużo czasu . Sam kiedyś jak byłem w swoim klubie w Ciechocinku i jedziłem na xo czyli anglo-arabie Humberze z sk Walewice m ; Hungaria o; Fordon a nim jeżdiłem WKKW i miałem problemy z jego postawieniem . Miał bardzo trudny charakter więc w lato za zgodą śp mojego treneta majora Leona Burniewicza abym raniutko mógł sobie samoczynnie przetwiczć ten element podstawienia szczególnie wychodziło mi to na pół viltach , na kawaletii aby rumak nie popad w monottoność czwiczeń . Życzę wszystkim jeścom ; dużych sukcesów w pracy nad swoimi rumakami i tredycynie tyle wsiadów i zesiadów z waszych rumaków wspaniałych bądcie dzielni jak jesteście ............. 😅 💘 :kwiatek: 🏇 🏇
Dobry wieczór wszystkim pełne są zadumy te dni . Nie mam już kochanych swoich rodziców , dżokei , znajomych tak wszystko przemija ale pamięć o nich będzie w moim sercu wieczna cześ pamięci wszystkim naszym bliskim ......... 🙁 🙁 🙁 💘 💘 💘
Witam wszystkich . Gro jeśców nie przymuje zwłaszcza starzy wyjadacze jady na rumakach różnego rodzaju ludziom im życzliwym uwag . Słuchajcie człowiek się uczy całe życie jak i w moim przypadku np; różnego rodzaju nowinki w sprzęcie dla rumaka , różnego rodzaje medykamenty lecznicze , itp świat porzedł bardzo do przodu z farmakologią dla rumaków nie neguję że podstawny jazdy na rumakach nic się nie zmieniła czyli jest oki. Sam jedżąc skoki , wkkw pod okiem wspaniałego , nie zapomnianego trenera majora Leona Burniewcza sami braliśmy do serca czyjeś uwagi czego wam życzę abyście je dobrze spożydkowali dla poprawy swoich małych będów podczas trenigów , jazdy rekracyjnej . Oszem musicie bardzo uważać na nie przychną konkuręcje z jady na rumakach np; gro tematu rozchodzi się oto aby was wyleliminować was w oczach waszych trenerów , instrukorów znam ten temat z przeszłości . Sam ogromnie borykałem się z tą sprawą zadrości u innych jeśców ale sam się obroniłem powiem nie skromnie swoimi małymi postępami na treningu i na zawodach . Życzę redacji i wam drodzy wspaniali jeścy abyście mieli poczycie swojej wartosci , pogody ducha i tyle wsiadów i sesiadów z waszych kochanych rumaków wszystkiego najjjjjjjjjjjj. :kwiatek: 💘 :kwiatek: 🏇 🏇 🏇
Dobry wieczór wszystkim . Często i gęsto nie raz od trenera , instruktora dostaliście nie zbyt miłe uwagi za wasze błędny podczas jazdy na treningach itp. Mój były trener śp major Leon Burniewicz zawsze starła się swoje uwagi przekazać po kliku godzinach jak już ochłonolismy po zawodach , treningach była to znakomita metoda czego polecam waszym trenerom i instruktorom . Zawsze mój śp trener był bardzo zbulwesowany jak zawodnicy podczas zawodów na rozprężalni próbowali naprawić swoje konie . Zawsze mój śp trener Burniewicz powtarzał od naprawy czegoś u konia jest robota na treningach a nie na zawodach jeścy chcieli zaiponować innym zwłaszcza panią że oni tu żądzą nad koniem i się wcale go nie boja w użyciu siły itp. Na zawody sie już przyjeżdża gotowym koniem jest kwestia jego rozprężenia na padoku zawsze jak byłem na zawodach wystarczyło mi pod nadzorem trenera skoczyć 2-3 razy i to wszystko . Jak pamiętam ile razy jeścy oddali skoki aż nóż otwierał się w kieszeni . No nie wiem jak jest teraz . Życzę wszystkim jeścom sportowym , rekreantom , właścieli swoich wspaniałych rumaków ; pogody ducha , miej stresu na swoich rumaków , wielu pięknych sukcesów , radości , miłości do waszych kochanych rumaków ... 💘 💘 💘 💘 :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich  :kwiatek:. Pamiętaj jak kiedyś jeżdziłem na rumakach i miałem ogromny kryzys jak miałem drobne kontuzje . Zawsze się przemogłem zacisłem zęby i hejka na trening . Skoczkowie i inni jeścy są szczególnie narażeni na proces zwyrodnieniowy 4-5 kręgu kręgosłupa . Ponieważ nasz kręgosłup  jest jak resor w samochodzie i amortyzuje solne jego przeciążenia np; anglezowanie itp;I wałaśnie 4-5 kręg najsilnej to odbierają te nasze pzreciazenia podczas ; anglezowania , jazdy galopem itp. Wiem że już ten temat kiedyś pisałem ale to wramach wam przypomnienia muszę o was kapeńkę zadbać . Życzę moim przyjacielom , znajomym ; dużo zdróweńka , pogowy ducha , i tyle wsiadów i zesiadów z waszych kochanych rumaków.......... 🏇 🏇 💘 :kwiatek:
...no to pora zacząć ćwiczyć mięśnie trzymające kręgosłup....🙂 od jutra😉  :kwiatek:
Ja co roku chodzę na zabiegi rehabilitacyjne po wypadku podczas gonitwy płotowej na Służewcu i nie muszę czwiczyć kręgosłupa . Najgorszemu wrogowi nie rzyczę długo falowej rehabilitacji która trwa już 10 lat smutne to bardzo że człowiek wciąż walczy o swoje zdrowie aby mógł funkcjonować w społeczeństwie . Życzę wszystkim ; rodzinnego , miłego wieczorka.........
Witam wszystkich . Jak mnie uczył zawsze śp trener major Leon Burniewicz zawsze na odpowiednie przeszkody musi być odpowiedni najazd itak ; na przeszkody o zwiękaszjącej się wyskokości 2 -3 fule bardziej dociskami konia czyli zwięszamy tempo , na stacjonty która niby jest dla nas łatwa zawsze najeżdżamy rumakiem zmknietym czyli podstawiony bardzo i na mocnym kontakcia aby rumak skakał do góry a nie płasko już na tej stacjonacie wielu jeśców przegywało konkursy można też popatrzeć na erosporcie jak mistrzowie przegrawali na tej przeszkodzie . Na rów z wodą najeżdżamy dużym tempem aby rumak wasz skakł płasko i szeroko . Wiem że ten temat jest adersowany do miejszej wąskiego grona jeśców . Ale życzę sportowcom , rekreatom tyle wsiadów i zesiadów z waszych , wspaniałych rumaków . 🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się