Podziękowania

Witam pięknie wszystkich . Utarło się że następują jakieś nowinki w sprzęcie , nowinki zmiany pewnych reguł jazdy ale nic i nigdy mnie nikt nie przekona że stare reguły jazdy się zmieniły . Często szlak człowieka trafia jak inni chcą się powymądrzać swoimi nowymi metodami jazdy na koniach . Proszę się nie bulwersować moimi wywodami na ten temat wielu z was pomyśli co ten stary gości wypisujesz . A guzik mnie obchodzi kto co sobie pomyśli . Np czy najazdy na przeszkodę , zmiana tempa , poznanie elemetarnych zasad ujeżdżenia bez którego nie ma mowy o jakiś waszych sukcesach z jazd na waszych rumakach .Wiem że macie swoje kochane rumaki i robicie co wam się rzewnie podoba wasza sprawa i nic mi do tego , głównie kieruję te słowa do jeśców w klubach i ludzi bardziej ambitnych do poznania magi , łączności ze swoim konie . Są elemetarne zasady jady na rumakach czy się komuś to podoba czy nie . Najwięcej zawyczaj maja ludzie tylko mających swoje zdanie jako tylko teoretycy . Taki podam przykład gdy w świecie wyścig jest masa ludzi którzy zabierają głos nie wiedząc o tych zasadach co pisałem itp.Wiem że wielu z was para się różnymi jadami na własnych rumakach np; jazda western itp , i bardzo się cieszę z tego że macie taka wspaniałą pasję do rumaków i pozwala ona wam odpoczać po całym dniu harówki psychnicznie . Proszę nie pomyście sobie że się tak tu nadełem jak balon jak bym był jakimś mistrzem w żadnym wypadku byłem takim typowym małym średniaczkiem który z nie jednego pieca jadł ze sztuki jazdy na rumakach . Życzę wszystkim jeścom abyście nie byli skorzy do nowinek różnego rodzaju jazdy na waszych koniach i przeszczegali od wieków proste metody jazdy na koniach .
Witam pięknie wszystkich . Pmiętam jak jeżdziliśmy w teren jak nie raz rumak nam się spłoszył np; uciekł w bok , wyłamał itp. Ale cały dowcip polega na tym ażeby był bardzo stabiny zawsze kontrolowany wasz dosiad np; pięta w dół , kolano zawsze dolega do poduszek waszego sidła , i nie usztywniamy swój kręgosłup . Jak już wasz wspaniały rumak wyłamał zawsze wracajcie w to samo miejsce gdzie wam wyłamał w stępie mocno operujemy krzyżem , łydeczką aby podjechać w to miejsce gdzie wam się koń słoszył oczywiście stonowany głos z wasze strony aby waszego rumaka przekonać że nic tam takiego niema . Nie neguję że będą pewne opory waszego konia aby temu w jakiś sposób zaradzić jak jest obok was inny bardziej stabilny koń jedziecie za nim na ogonie , jak jesteście sami w terenie musicie bardziej aktywnie operować swoim dosiadłem , bacik za łydką , aby go zachęcić do pokazania mu że nie taki straszy ten element aby pokonać swój lęk przed pewnym nowum . Życzę wszystkim jeścom aby wasz mozolny trud nie poszedł na marne i wasza dogłębna analiza sytuacji wasz nigdy nie opuszczała .  💘 :kwiatek: 😅 🏇
No hejeczka wszystkim , może nie którzy się obrażą na moje wywody no ale sprubuję wyłuskać swoje racje . Bardzo często się zdaża że ludzie celowo unikaja od dawień dawna pewnych reguł zasad  przyjętych przez naszych przodków z dawień dawna . Np weśmy hubertusy zawsze mój śp trener major Leon Burniewicz powtarzał że bieg hubertusowski jest gonitą dżeltemenów , zawsze prawidłowo ubrani we farach , toczkach , rękawicach , oficerkach . Teraz wszystko poszło na manowce , na łatwiznę jakieś sweterki , czapsy , sztyblety itp. Może ktoś powiedzieć co ten stary ramol gaworzy i owszem mam do tego prawo . Zawsze stare metody , reguły powracją nie które drogi na skróty zawsze was doprowadzą na nie tą drogę , cały dowcip polega aby jeśdziec miał samokatroję co robi na swoim rumaku i oczywiście w tym ogromnie zawsze pomaga trener , instruktor choć co do nie których można mieć ogromne wątpliwości czy nie mineli się ze swoim powołaniem . Zawsze ogromnie podziwiam zawodników Niemieckich , piękne dosiady , wszystkie swoje założenia i trenera są wykonywane perfekt . Elegancja uboru ich światczy są pełni szacunku dla magi , szacunku do swoich rumaków . Szczego ich mistrzostwo wyszło otóż podpatrywali najleprzych w tym przedwojennych jeśców z Polski i pewne reguły nasze zostały przez nich przyjęte co daje im ogromnę przewagę nad innymi . Mogę tak myśleć bo mój śp trener major Burniewicz jeżdił przed wojną konkursy z ; Mickunasem , Rojcewiczem , Królikowskim , Dobrzańskim ps Hubal podczas wojny . Moim marzeniem jest aby jeścy przestrzegali pewnych starych dobrych zasad jazdy na swoim wspaniałych rumakach . Dawniej jeścy mieli ogromną analizę psycholgiczna do swoich koni uwieszcie mi . Teraz świat jak wiedzie idzie za komercją naszego zycia warto powrócić do korzenie czego wam ogromnie życzę . 🏇 🏇 🏇 💘 :kwiatek:
Dobry wieczór wszystkim . Na Facebooka Natalia N zamieściła rumaka w boksie na torze wyścigowym Służewiec u trenera Walickiego rumak o imieniu Pirat widać makabryczny stan boksów , nie odremotowane aż wsyd że na taki forum pokazują stan boksów na Służewcu . Już na porę razy pisałem o tej sprawie . A dzierżawca czyli Totalizator Sportowy bierze duże pieniądze od trenerów za wynajem boksów . Podam wam najprostrzy przykład najemca mieszkania za wynajem mieszkania musi onie dbać i odremotować na wynajm . Pod fotką na Facebooku napisałem odpowiedni wpis na ten temat i po godzinie zniknoł został chyba usuniety . W tym pisie też było o haniebnej , bezprawnej nie których ludzi z PKWK o odwołanie byłej prezes Agnieszki Marczak no ale nie mój problem niech się inni wstydzą z tego że nie którzy ludzie z rady PKWK topią wyścigi na Służewcu smutne to bardzo . Życzę wam pozytywnej energii , rodzinnego , mega wieczorku .
Witam wszystkich . Czasem jest tak że rumak jest mało przepuszczalny czyli nie reaguje na nasze pomoce; krzysz , łydka , nasz głos . Musicie zawsze wyjść z takiego założenia że nie które wasze rumaki są mniej utalentowane od innych . Prostu musicie się czasem kierować pewnymi zasadami jakimi się i wy kierujecie . Nie każdy człowiek jest taki sam jedni mniej inni więcej utalentowani . Wiem że to może taki mały banalny przykład ale w pewnym sensie bardziej dosadny i zrozumiały . Musicie przekazywać swoim rumakom w naiprostrzy sposób wasze polecenia np; zmiana chodu , zatrzymywania itp. Musicie wkładać jak najmnej w ich naturę , zawsze jest tak że wasze rumaki w nawale ogromu poleceń z waszej strony zawsze wam się zbuntują . Głownie mi chodzi w moich rozważaniach aby przerobić na waszym trenigu 2-3 elementy , i jak w najmnieszym stopniu ingerować w ich świat natury . Wiem jak mnie pamięć nie myli już kiedyś pisałem w tym temacie ale w ramach przypomnienia wam pewnych aspektów zawsze wam się przyda w pracy nad waszymi kochanymi rumakami . Na zakończenie tredycyjnie proszę nie bieszcie mnie za jakiegość mistrza itp ot taki malutki średniaczek co jadł z nie jednego pieca wiadomości z jazd na rumakach miłego , nietuzinkowego dzioneczka wam życzę . 💘 :kwiatek: 🏇
No hejeczka wszystkim . W ramach przypomnienia o ile mnie pamięć nie myli już pisałem podobny pościk no ale w ramach przypomnienia na coś się wam przyda . Zawsze jak jeżdżiłem zawody w ; skokach , wkkw, wyścigi płotowe robiłem to na maksa swoich umiejętności , na maksa swoich sił fizycznych i wykonywania poleceń trenera . Po każdych zawodach po ochłonięciu ze zmęczenia analizowałem swój występ np; czy wszystkie polecenia trenera wypełniłem i czy wszystko oddałem z siebie przy osiągnięciu korzystnego wyniku na zawodach . Nie neguję ale czasem miałem małe uwagi do siebie czemu tak pojechałem a nie tak , ale główne cela jak polecenia trenera zawsze spełniałem , czasem jak to na zawodach np; żle najechałem na tą przeszodę , w wyścigu płotowym pownienem tak skrócić dystans itp. Gro podejmowanych decyzji było w ułamku sekundy i dla tego zawsze są małe wątpliwości do tych zagadnień . Życzę wszystkim jeścom sportowym , rekacyjnym samych sukcesów , poczucia że się spełniło swoje oczekiwania i trenera do osiągniecia swoich pięknych sukcesów na waszych wspaniałych rumakach życzę wam tego z całego mojego małego serca .... 💘 :kwiatek: 💘 🏇
Witam wszystkich . Poruszę taki temat jak wasze rumaki idą mocno bez żadnej waszej komendy na przeszkodę . Szczególnie to się tyczy młodych koni . Jak zobaczycie że wasz ma takie tendecje musie stępa nauczyć swojego rumaka aby przechodził przez drągi . Między czasie róbcie pół volty w stępie aby wasz koń nie poadł w monotnośźć podaczas wykonywania tego elementów ,zatrzymywania na długich ścianach . W drugim etapem będzie najazd w kłusie na kawaleti w tym samym tepie ma wasz rumak to pokonywać . Jak już wasz wspaniały koń już te elementy dobrze wykonuje , robi to w tym samym tempie przechodzimy do drugiego etapu . Podjeżdżamy do małej kopertki w stępie i aby wasz rumak ja sobie obejżał że nic strasznego się nie dzieje . Jak już zapoznał się należdżamy na kopertę kłusem pośrednim pilnujemy na wodzyaby koń nie dodawał i spokonję ją pokonuję w tym smym tępie . Koperta powinna mieć tak gdzieś 40-50 cm . Głownie mi chodzi w tym wątku aby wasze kochane rumaki wyciszyć i aby nie dowały wam przed przeszodą bez waszego sygnału o zwiększonym tempie . Ogólnikowy właśnie tej metody jest aby koń wasz samoczynnie nie dodawał . Tak jak w życiu człowieka są różne charakterki jak widzicie że są marne wyniki i wciąż wasz koń dodaje najezdżajcie z zakrętu aby odłegłość od przeszkody duża nie prorokowałą go do zmiany tempa przy najeżdzie na przeszkodę . Życzę wam wszystkim ; dużych postępów w waszej pracy nad waszymi wspaniałymi rumakami , pogody ducha , moc cierpliowości , samo zaparcia i niech moc będzie z wami .. 🏇 :kwiatek: 💘
Witam wszystkich . Przepraszam że nie napiszę nic w temacie o rumakach . Przykre dnie przeżywam brat w szpitalu w cienszkim stanie miał chyba udar . Tak to jest jak przez lata pił nałogowa ile się naprosili śp rodzice i ja persfazja aby w końcu przestał wzioł sie za siebie itp; niestety taki jest mój brat ale jaki jest to jest . Za 2 godziny jadę do szpitala dowiem się jaki jest jego stan . Życzę wszystkim ; spokojnego , miłego dzioneczka............
Witam wszystkich . Jedna lub dwie doby zadecydują czy brat będzie żył .
Wybatcia nie będzie mie jakiś czas na -volcie brat dziś marł
Najszczersze kondolencje Panie Romku
Dziękuję .
Dobry wieczór wszystkim dziś już pochowałem brata Grzegorza po uprzedniej mszy w kościele . Kto przeżył czyjaś śmierć to napewno mnie zrozumie i zastanowi się nad przemijaniem . Tak coraz bardziej w chodzę w objęcia samotności ciągle szukam ,pukam aby w moi sercu zabłysło jakieś światełko i niestety go nie mam . Nie myście że mam jakieś gurnolotne wymagania nie tylko chcę mieć osobę której mógłbym zaufać . O matko i córko przepraszam że sportalu re-volta zrobiłem jakieś buro matrymonialne ale tu mam swoich przyjaciół , znajomych i mogę się z wami zawsze podzielić swoimi problemami , troskami itp . Wybatcie mi że nie piszę w temacie o rumakach obiecuję w następnym wejściu cosik wam napiszę o rumakach życzę wszystkim ; rodzinnego , miłego weekendu .
Dobry wieczór wam wszystkim poruszę temat dla nie których moich może znajomych nie wygodny no ale co mi tam , zawsze mówię prawdę co mi w sercu gra i mam taki dar od BOGA że jestem dobrym obserwatorem i wystarczy mi zamienić z kimś parę zdań i od razu pobierzenie odpowiem sobie z kim gościem mam doczynienie . Gro młodych jeśców i nie tylko pobierze od trenerów , instruktorów kilka lekcji , porad i już obrastają w piórka zadaja sobie w duchu pytanie co on mi tam ciągle ględzi itp. Sam spotkałem się z tym problemem w swoim życiu i to całkiem nie dawno nie będę prawił kto to itp , przesto że mówię prawdę często dosadnie i dla mnie niema żadnego sprzeciwu jeśca któremu prawię jakieś uwagi , zapodając swoją wiedzę . Tak mnie życie nauczyło że ten co mi przekazuje swoją wiedzę dażę go ogromnym szacunkiem . Sam kiedyś jak mnie trenował śp trener major Leon Burniewicz i jak jeżdziłem i pracowałem u trenera mistrza Andrzeja Walickiego zawsze ich dażyłem ogromnym szacukiem , słuchałem ich dyspozycji na trenigach . Po jeżdzie zawsze wymieniałem z trenerami swoje odczucia o danym rumaku ale tylko po treningu chcę to bardzo silne podkreślić . Życzę wszystkim jeścom samokontroli , akceptowania uwag , porad waszych wspaniałych trenerów , istruktorów i bądzicie pewni jak te warunki będziecie spełniać wyniki same przeyjdą czego wam życzę z całego mojego małego serca ...
Dobry wieczór wszystkim . Wspaniała cecha ludzka jest umiejętność cieszyć się z małych rzeczy . To bardzo ważna zaleta przy pracy terningowej , rekreacyjnej itp. Poprostu jak widzicie i czujecie pod siodłem że wasz kochany rumak cosik maleńkiego dobrze wykonał nie skąpcie mu dużej nagrody np; klepanie , rozlużnienie lekko wodzy , stonowany głos to wszystko powoduje że wasz rumak staje się bardziej przepuszczalny czyli reaguje chętnie na wasze pomoce; łydka , krzyż , głos itp . Nie musi wasz koń wykonać za pierwszym podjeściem waszego polecenia , nie można zbyt brutalnie , szybko wchodzić w jego naturę . Zbyt szybkie podejście do wykonywanie przez waszego kochanego rumaka często pośpiech przynosi odwrotny skutek . Musicie wyczuć ten moment że wasz koń dobrze wykonał odpowiednią figurę np; volta w lewo , w prawo , pół volta , prawidłowe zatrzymanie , podstawianie rumaka na kółkach , łydką zamykamy zad konia aby zad nie uciekał na zewnącz . Są to takie małe przykłady że zmałych żeczy prawidłowo wykonanych przez was i rumaka ogromnie was pozytywnie mobilizuje do jeszcze większej pracy nad waszymi kochanymi rumakami . Jak zawsze podkreślam podczas treningu rubcie 2-3 elementy prawidłowo nie więcej aby wasz rumak miał świadomość co odniego wymagacie . Dam wam przykład jak dziecku małemu za dużo każecie zrobić wytwarza sie w jego psychice bunt , pytania itp. Życzę wam wszystkim abyście się cieszyli z małych żeczy postępu u waszych kochanych rumaków i te wartości życiowe przenoście w codzienne swoje życie czego wam życzę z całego mojego małego serca ... 💘 💘 :kwiatek:
Dobry wieczór wszystkim . Jest takie magiczne słowo do waszych kochanych rumaków miłość . Chcę wam cosik podpowiedzieć aby te wasze głębokie uczucie nie gdy wam nie przycimiło waszych uwaga podczas waszego treningu zwłaszcza jady rekreacyjnej w terenie . Wasz umysł będzie inaczej odbierał nie właściwe zachowanie waszych kochanych rumaków , zatracicie samokontrolę nad prawidłowej ocenie podczas waszych treningów na waszych koniach . Nie mam prawa negować waszą miłość do waszych wspaniałych rumaków ale żeczywistość jest bardzo brutalna zatracić można ocenę błędów waszych koni . Nie raz tak jest że waszych szarych komórlach wytwarza się tłumaczenie np; może to dla niego za trudne , może ma zły dzień , za szybko od niego wymagam itp. Nie myście sobie że  w swoim prawieniu wam moich przemyśleń chciałem kogoś obrazić nic z tych żeczy wszystkich was bardzoooooooooo lubie głównie mi chodziło w swych rozważaniach o wasze dobro i o wasze podejście do waszych kochanych rumaków . Wiem że w śrudt was są wspaniali pasjonaci i ogromnie was podziwiam za waszą miłość , pasje do koni . Pamiętajcie ja zawsze się staram i przestrzec przed złymi waszymi nawykami głównie mi chodzi o wasze dobro i zdrówko . Życzę wam wszystkim aby pogoda ducha i dobra analiza zachowań waszych wspaniałych rumaków dała wam mnóstwo radości , miłości , pogody ducha ....... 🏇 💘 💘 :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich i życzę wam aby ten dzioneczek mikołajkowy dla was i waszych dzieci był ; pełen radości , miłości , szczęścia , pogody ducha , moc pozytywnych fluidów i energii wszystkiego dla was i waszych dzieci . 💘 :kwiatek: :kwiatek:
Dzień dobry wszystkim . Zawsze mój śp trener major Leon Burniewicz powtarzał jak koń nie ma kopyt to go wcale nie ma . Całość się tyczyła o dbanie o waszych wspaniałych rumaków o kopyta . Pamiętajcie zawsze rano je sprawdzajcie np; czyszczenie kopyt to obowiązek każdego jeśca przed trenigiem , jazdy rekracyjnej . Zawsze każdy trener jak jeżdziłem skoki , wkkw , wyścigi sprawdzał stan kopyt np; czy strzałka jest odpowiednio aby nie była wyżej od puszki kopytowej , czynie ma zadziorów przy puszce kopytowej zawsze wszelkie braki na temat kopyta meldujcie swojemu trenerowi , instruktorowi , właścielowi . Nie dbałość jeśca o kopyta nie ma mowy o jakim kolwiek wyników , poruzumienia się z waszym rumakiem , może a napewno może się to skączyć długą bolesną kontuzją waszych kochanych rumaków . Ale jestem przekonany że moi wspaniali przyjaciele , znajomi przestrzegają tych wszystkich prawiadłowościach z koniem . Życzę wam aby ten dzioneczek przyniósł wam same sukcesy , moc pozytywnej energii niech moc będzie z wami .. :kwiatek: 💘
Dobry wieczór wszystkim . Wiem że niektórzy ludzie pełni przepychu dobra materjalnego może im przesłaniać ostrość widzenie spraw przyziemnych . Ja w przeciwieństwie do innych ogromnie się cieszę z małych rzeczy . Wiem że wśrut was są wspaniali jeścy i nie mają takich klapek na oczy na swoje bogactwo . Pamiętajcie im człowiek jest cichy w swoim sercu wie jak funkcjonować podczas jazdy na rumakach w terenie , na zawodach . Powiem tak tacy ludzie nie są jeszcze zepsuci przez wszelkie dobra jakie posiadają . Podam przykład jak jeżdziłem w swoim klubie w Ciechocinku skoki , wkkw pod okiem wspanaiłego trenera majora Leona Burniewicza zawsze borykaliśmy się ze sprzętem , błagać prezesa spłódzieli o danie nam transportu dla koni na zawody . Przyjedżaliśmy z końmi skromnym samochodem marki star . Inne kluby wypasionymi koniowozami patrzyli na nas jak na jakieś przybłędy , biedaki którzy śmią konkurować z nimi na zawodach . Ale na przekór przeciwnościom losu zawsze byliśmy w czubie klasy P. N , L . Dopiero po jakimś czasie mieli przed nami kapkę respektu i pełni byli obaw że ich wylejemy na zawodach w konkurach . Zawsze mój wspaniały śp trener major Burniewicz ogromnie nas domotywował na duchu i wcale nie czuliśmy się gorsi od innych . Życzę wam aby w was zawsze kiełkowało to piękne uczucie że nie jesteście wcale gorsi . 🏇 🏇 💘 :kwiatek:
Witam pięknie was wszystkich . Wiem że jestem starej daty człowiekiem i mam inny pogląd na różne nowinki jeżdzieckie np; jazda westernowa , jazda bez ogłowia itp. Ale uważam że te nowe konkuręcje jeżdziecki nic nie maja wspólnego z poznania magi bycia z rumakiem tworząc jeden organizm , tworząc z koniem nie widzialną nic porozumnienia to tylko moga potwiedzić ludzie którzy od lat jeżdżą konno . Nie neguję że wśrut was są wspaniali jeścy i są w tym temacie obeznani . Ludzie przez wielki dążyli do doskonałości jaka powina ich łączyć ze swoim rumakiem . I w dobie postępu cywilizacji , cyberprzestrzeni ludzie wciąż wymyślają jakieś swoje fanaberje związane z jazdą na koniach . Wiem że mogą się narazić innym którzy parają się z tymi nowymi konkuręcjami jeżdzieckimi . Kto przynajmniej kilka razy poczuł jak zespala się w jedności ze swoim wspaniałym rumakiem i oplata ich ta magiczna nić jaka się tworzy między człowiekiem i koniem napewno zrozumie mój punkt myślenia o tych sprawach życzę wam tyle wsiadów i zesiadów z waszych wspaniałych rumaków i oby ta magia was dopadła jedności z waszymi kochanymi rumakami . 💘 🏇
Viritim, czyli sugerujesz, ze jazda bez oglowia nie buduje więzi człowieka z koniem?
Wydaje mi sie, ze west jest starszą dyscypliną niż np skoki w Polsce. To nic innego, jak przeniesienie pracy z koniem z prerii na arenę. To takie użytkowe konkurencje 😉
Dzien dobry Panie Romku.
Na poczatku chcialam powiedziec ze czytam wszystkie Pana wpisy i biore sobie do serca rady. Szczegolnie te w temacie cierpliwosci i szukania bledow przedewszystkim w sobie a nie w konie.  :kwiatek:

A pozatym chcialam zapytac z ciekawosci, dlaczego twierdzi Pan ze jezdzcy ktorzy jezdza westernowo czy bez oglowia nienmoga osiagnac takiego samego porozumienia z koniem jak jezdziec klasyczny?

Serdecznie pozdrawiam
KaNie. Wg mnie to już wyższy stopień porozumienia 😉
Megane
Ja sie chyba nie moge wypowiadac na ten temat, bo nigdy nie jezdzilam na ani jednym koniu westernowym, a bez oglowia to na swoim po podworku przed domem, ale nie moge powiedziec zeby mnie wtedy jakos wybitnie sluchal , wiec w tym przypadku porozumienia nie bylo 😉
Nie wiem, czy widziałas kiedyś ten filmik 😉 na koncu strony pod tekstem.
Ja tam marze, aby przejechac czworobok bez oglowia w podobnym stylu 😉 http://czubajka.pl/2014/01/andrzej-salacki-czcionka/
Ten film widzial chyba kazdy kto sie jakos mocniej konmi interesuje 🙂😉
Ja marze zeby przejechac czworobok w takim stylu chociaz normalnie , bo bez oglowia to juz by byla mocna fanaberia 😉)
Widzę że wywołałem burzę komentarzy szanuję swoich adewrasarzy ale jazda np westernowa jak mój zanjomy mi powiedział to jazda dla pastuchów jak jest w ameryce . Nie neguję wasz tok myślenia ale zrozumcie powiem nie skromnie kto choć raz w życiu przeżył tą ogromną magię ruchu konia w galopie i gdy się czuję prawie każdy mięsiej krzyżowy , jak rumak sie robi w jeżdzie dresażowej przepuszalny , jak skacze przeszkody i cudownie baskiluje , jak nie można je kochać , jak nie można protestować nad dziwadłami jakie teraz człowiek wymyslił ja mam ogromny szacunek dla moich porzedników co tworzyli tą magię poruzumnienia się ze swoim rumakiem . Nie dziwcie się kto też dotknął takich dyscyplin jezdzieckich jak ; skoki , wkkw , wyścigi mam prawo przeciwstawić się i mieć swój wyrobiony pogląd na te sprawy . Nigdy nie zdradzę trenerów którzy mi wpajali swoją wiedzę , rady . Jak nadmieniłem każdy z was może mnieć inne zdanie i je szanuję . Wyobrażam sobie ile będzie pytań , polemiki zemną ale się cieszę że jesteście naprawdę mam do was ogromny szacunek za waszą pasje i odwagę . Przepraszam muszę iść do miasta po chleb . Życzę wszystkim moc pozytywnych fluidów i dużo przemyśleń na tym co napiasłem swój wywód myślowy .
Witam mam nadzieję że nikt z was się nie obraził na mój punkt widzenia na te sprawy . Mam ogromny bagaż doświadczeń jako jeżdzeic i powinniście to zrozumieć powiem tak co byscie napisali w mojej sytuacji jeżdżac ; skoki , wkkw , wyścigi płotowe , nawet jeżdziłem turnieje rycerskie . Byłem na nie oficjalnych mistrzostwach świata turniejów rycerskich w Paryżu . Przepraszam że pomuję ten balon ze swoich wspomnieniowy jako jeżdziec . Chciałbym jak przy każdej sposobności to podreślam nie uważam się za jakiegoś mistza od typowy taki średniaczek co z nie jednego pieca jadł jako jeżdziec . Tu na Re-Vola .tworzymy jedną rodzinę i nie ma na co się obrażać chcę abyście mnie traktowali jak najzwyklej poprostu od taki Romek co ma nad przedmieściu domek i w domu światło gaz i nie ma nas .
Panie Romku oczywiscie szanuje Pana opienie, ale chcialabym sie dowiedziec dlaczego DOKLADNIE uwaza Pan ze w przypadku koni jezdzonych westernowo, czy bez oglowia nie da sie osiagnac takiego samego porozumienia, jak w przypadku jazdy klasycznej?
Odpowiem że jazda western rujnuje ogromnie psychikę konia , ciągłość monotonia wykonywania tych samych elelentów doprowadza do pewnych wypaczeń psychiki rumaków . Jazda bez ogłowia owszem można rumaka tylko przyzwyczaić do powtarzaności pewnych układów tak samo jak sie uczy psy . Nie nieguję że może mój tok myślenia jest wypaczony ale przez 30 lat swoich nawyków cieżko jest wymazać uważam że te wszystkie jazdy westernowe , bez ogłowia są wypaczone starym dobrym zasadom wypróbowanym sposobem na odnalezienia magi , porumienia się ze swoim koniem . Jak człowiek galopuje na torze w terenie czuję pozytywną energię , każdy mięsień krzyżowy czuje i wie że wytworzyła się cudowna nie widzialna nic między koniem a jeścem . Wiem nie jestem mocny w jeżdzie dresażowej zawsze mój śp trener major Leon Burniewicz powtarzam przejście do dalszych zagadnień dla konia musisz poznać przynajmniej ujeżdżenie klasy L . Koń musi być przepuszczalny musi robić najprostrze elementy ujeżdżenia np; pół  parady , parady , pół voty w lewo , w prawo , prawidłowo się zatrzymywać , przeżuwać wędzidło , itp. Człowiek całe swoje życie się uczy zwłaszcza jady na swoich kochanych rumakach . Jak każdy sznujący się jeżdziec powienien być dobrym obserwatorem , psychologiem swojego rumaka . Może tematu zbyt nie wiele napisałem w tej materii ale zawsze na ile cosik mogę dopowiedż wam wszystkim będę się przeogromnie cieszył i dziekuję że mogłem po części zreforować ten temat dobranocccccccccc  💘 :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się