Dopasowanie siodła

juliakulia, no właśnie i tu świetny przykład, że mimo wysokiego przedniego łęku siodło leży w równowadze.

kasiakliczkowska, nie wyobrażam sobie jeździć w siodle poza równowagą czekając aż się ostatecznie uklepie i zobaczymy co będzie. Trzeba siodło skorygować, potem jeździć i ewentualnie skorygować ponownie.
nagana masz prawo sobie nie wyobrażać. Ja jeździłam 3 jazdy, po czym zobaczyłam, że jest bez zmian (siodło było prosto z fabryki więc wypełnienie wtedy zmienia się) i poszło do przeróbki- ale nie poszerzenia łęku tylko dopchania tyłu- a efektem jest siodło które wrzuciła juliakulia 😉 Jeżeli dziewczyna od Euroridinga nie ma "pod ręką" pasowacza a wypełnienie jest nowe i miękkie i jak sama pisała czuć, że się ugniata to naprawdę nic się nie stanie jak sobie kilka razy wsiądzie i zobaczy, czy nie osiądzie trochę.
juliakulia, o, a co do za siodło tak z ciekawości?
ushia   It's a kind o'magic
18 lutego 2015 14:41
Ulalala
Gaga mój to był nowy Albion Platinum Ultima (ujeżdżeniówka) i miał poduszki z tyłu dużo wyższe niż to siodło z drugiego zdjęcia, nie był to close contact.


hmmm, wsiadłam dzisiaj w mojego poprzepychanego albiona, wbrew obawom nie lecialam do tylu, a przynajmniej tak mi sie wydaje 😉
aczkolwiek efektu wow nie bylo, wie cpewnie bede szukac jednak innego siodla - masakra...
ushia, haha wygląda na to że moje szybkie czytanie ze zrozumieniem trzeba jeszcze poćwiczyć 🙂 Dzięki 🙂
ushia a z ciekawości- jaki masz model? Kurcze, z tymi siodłami to tak jest, że super siodło, a w końcu się i tak człowiekowi nudzi, korci jakieś inne, zmienia się i tak w kółko. Ja w końcu poszłam po rozum do głowy i przynajmniej na mojego młodziaka przeprosiłam się z Winteckami 😉 IW niedługo do nas przyjedzie.
ushia   It's a kind o'magic
18 lutego 2015 17:53
Albion SL

ja IW niestety musze sprzedac. bo na moim nie lezy w ogole 😉
ushia ja nie mogę narzekać- mierzyłam siodło koleżanki, 17,5 i leży nieźle:

a moje idzie 16,5 więc powinno być tylko lepiej 😉
nagana masz prawo sobie nie wyobrażać. Ja jeździłam 3 jazdy, po czym zobaczyłam, że jest bez zmian (siodło było prosto z fabryki więc wypełnienie wtedy zmienia się)

Tylko, że fabrycznie nowe siodło to trochę inna bajka niż dopasowywanie używanego.
Z tą pewnością bym tak nie szalała 😉 jestem teraz właścicielką wspomnianego siodła i każdy kto w nie wsiada, jest zachwycony.


Siedziałam w Albionie, chociaż nie był taki, jak opisała Kasia (nie tak wysoki)... mi było za daleko do konia, wolę close contact
Ale jak pisałam - to kwestia indywidualnych preferencji
Nie ma jednego siodła, które pasowałoby wszystkim bez wyjątku...
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
19 lutego 2015 15:33
Pytanko.. ma ktoś może na zbyciu granatowy łęk do siodła Pro light  🤔  z chęcią odkupię  :kwiatek:
korzystał ktoś z usług Wrocławskiej pani rymarz? Dopcha siodło wg. wskazówek?
Poszukuję siodła i tak się składa, że jego przyszły "właściciel" ze zdjęcia posiada wydatny kłąb, a do tego słabe plecy. Czy myślicie, że któryś model winteca dałby radę, czy odpuścić lepiej i skupić się na poszukiwaniu w kifferach, innych firmach? Słyszałam opinię, że winteki pasują raczej na kulki z niewielkim kłębem, jak jest w odwrotnym przypadku? Będę wdzięczna za każdą wskazówkę  :kwiatek:

koniara19, mój wintec 500 jump na kulce średnio leżał, tyły paneli odstawały. Za to na koniu bardziej łękowatym leży bardzo dobrze. Mogę ci dzisiaj cyknąć fotkę grzbietu i siodła na nim, jeżeli ci coś to da. 😉
koniara19 W podobnym przypadku używałam Wintec-a 250 z podkładką - żelem podnoszącym tył.

Nieźle leżał też Kieffer model Garmisch AT (mam go w ogłoszeniach), ale również z żelem z korektą tyłu.
koniara19 współczuję, mój koń też ma plaskate plecy ale i kłąb niższy, ty musisz szukać płaskich paneli i do tego bardzo wysokiego łęku pewnie z wycięciem... Nie wiem czy jakiekolwiek siodło bez przeróbki będzie pasowało niestety. Powodzenia
Dziękuję Wam dziewczyny  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

Dramuta12 Było by bardzo fajnie, zawsze coś pomoże. Mam również drugiego delikwenta, z lekko łękowatymi plecami i dzięki Bogu mniejszym kłębem od tego włochatego mamuta na zdjęciu, więc może przypasuje. Ale nad tym będę się zastanawiać, jak siwy wyjdzie z kontuzji, więc to za jakiś czas dopiero.

tereska mówisz o tym modelu http://konik.com.pl/wintecsiodlonew-250  ? A jak rozmiarowo wypada twój Kieffer? W sensie na jakie gabaryty jeźdźca pasował? Masz może foto, tego podobnego, ciężkiego przypadku w siodle?  Edit. Czy to Kali z Twojej galerii?

jasminowa eh, ten kłąb mi po nocach spać nie daje 😁 Dzięki za wskazówki  🙂  Będę szukać
koniara19 Tak, to ten model Wintec-a. Tylko że ja kupiłam siodło używane, możliwe, że z jakiejś trochę innej partii, bo leżało dużo lepiej niż nowe ze sklepu. To nowe musiałam odesłać, ponieważ przylegało do konia tylko w środkowej części.

Nie był to też całkiem taki grzbiet jak u Ciebie, fotka sprzed roku:
http://re-volta.pl/galeria/foto/132545

edit: I dostałam zakaz jeżdżenia w bezterlicówkach od zaprzyjaźnionej masażystki, zanim nie wyrobią się mięśnie pleców.
koniara19, 🙂 Ten koń ma trochę bardziej wydatny kłąb, perspektywa go zmniejsza.
Koniara  Piątka  :emota2006092: jakbym widział plecy mojej klaczy.


https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10256549_671769529550212_3362226684938714350_n.jpg?oh=70335b67f01ff9c7a567e6f6193f41b6&oe=5582AABE&__gda__=1435612884_65809d757e99f1693611a32f94784b81



Już Ci mówię jakie siodła pasują 🙂

Rother ( mam aktualnie )
Jorge Canaves
Kieffery - praktycznie każdy
Passiery.

W każdym razie musisz szukać siodła z wyciętym przednim łękiem, oraz z konkretnymi poduszkami z tyłu.  No i przede wszystkim praca na lonży i praca w dole 🙂
Kocham re-voltę!!!  😍
Jeszcze raz wielkie dzięki  :kwiatek: Wiem już czego szukać. Na szczęście przedział cenowy jest całkiem przyjemny  🙂  Mam nadzieję, że za jakiś czas pokarzemy się ponownie, tym razem z prośbą oceny dopasowania siodła.

Dramuta12 I na tym grzbiecie leży stabilnie? Jaki macie łęk?
korysindex4 Uff, nie jestem sama, haha  😀 Wow, super, a więc przetrząsam ogłoszenia z tymi siodłami. Konkretne poduszki, w sensie panele klinowe?

I jeszcze jedno pytanie. Jak myślicie, w jaki rozmiar siedziska mniej więcej trafiać? Mam 171 cm, 60 kg (przez pół roku niestety przybyło 5 kg, mam nadzieję, że szybciej uda się zrzucić i wrócić do optymalnej wagi).
Pierwsza fotka w podobno 15,5 (tak mi powiedziano) druga w bezterlicówce 1 czyli mniej więcej 17,5. Waham się między 16,5 a 17, co myślicie?



Ja bym brała 17 na Twoim miejscu 🙂


Ja 17,5  😉  

Koniara, wiem coś o dopasowaniu siodła dla takiego konia  😉 Mnie zajęło to prawie 2 lata  😀 Teraz mam siodło idealne z tym, że ujeżdżeniowe, ale moja klacz juz nie będzie mogła  skakać więc na dobre nam to wyjdzie  😉

Szukaj mnie więcej takich siodeł http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/158873?q=&kategoria=13&rodzaj=18&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=
koniara, mamy 31. Leży stabilnie, pot na czapraku też wskazuje na to, że siodło dobrze leży. Tyły odstawały i klepało siodło na takim grzbiecie:
koniara19, IW Winteca oraz Daslo PL z podkladka pod tyl tez leza ok na takich grzbietach. Ileasz wzrostu? Ja mam 170 cm, waze ok 60 kg i najlepiej czuje sie w rozmiarze 16-16,5 " 😉
Orzeszkowa napisała już, że 171 cm wzrostu i 60 kg. 🙂
Orzeszkowa 171 cm i aktualnie 60 kg, ale ambitnie dążę do 55 😁 17,5 jest za duże. Będę więc poszukiwać czegoś w mniejszych rozmiarach. Dziękuję za podpowiedź  🙂
korysindex4 oj, nie wątpię. Cieszę się, że nie muszę sama wymyślać, za to mogę skorzystać z rad bardziej doświadczonych w tym temacie i szukać wśród polecanych w naszym przypadku modeli 🙂 A za lonżę weźmiemy się tylko jak warunki na placu będą wystarczająco dobre. Żeby nie skłamać od połowy listopada/początku grudnia błoto, zamarznięta ziemia lub lód uniemożliwia niemal jakąkolwiek pracę  🙁
Dramuta12 Dzięki, mam teraz super porównanie  🙂
Proszę bardzo o opinię. Muszę dziś podjąć decyzję, także bardzooo proszę o szybką pomoc 😉
Kiedy sprzedałam siodło i zaczęłam szukać nowego, koń miał uraz i niestety stoi w boksie. W związku z czym bardzo spadł z mięśni- co oznacza, że muszę brać na to poprawkę.
Proszę o opinię jak leży siodełko biorąc pod uwagę, że na przodzie jeszcze się trochę nabuduje. Z moich obserwacji wynika, że siodło leży całkiem w porządku, ten tył trochę odstaje.. ale tak jak mówiłam, siodło na razie jest za szerokie (więc tam na przodzie opada- co podnosi lekko tył), lecz biorę pod uwagę fakt, że tam jeszcze mięśnie powstaną 😉 Jak była w treningu to ten rozmiar łęku (w innym modelu) był w porządku. Tutaj też z podkładką wypełniającą te luki jest całkiem nieźle. Ale to moje obserwacje, a wolę zapytać mądrzejszych.
No i przepraszam za jakość zdjęć... mam nadzieję, że ktokolwiek cokolwiek zobaczy.  😵
koniara19 - jak szukałam siodła miałam podobne wymiary (170, 58-65kg, trochę szukałam, tak z 2,5 roku 😉) I powiem szczerze, że nie patrz do końca na rozmiar, a próbuj i 16,5 i 17, bo w różnych modelach nawet tej samej firmy różnie to wypada. Obecnie mam IW 17 i mieszcze się w nią w zdecydowanie "grubszym" okresie mojego życia, jaki teraz mam.
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
22 lutego 2015 22:50
Mały problem.. Mam siodło z wymiennymi łękami i od kilku tygodni kombinuję nad zmianą łeku.. problem dość "nietypowy" bo każde wytłumaczenie siodła przesuwającego sie do przodu to było wąskie siodło.. mi się natomiast wydaje że mam je za szerokie o.o ślady na czapraku są takie, że całość przylega oprócz przodu, no i jeżdżę z podkładką żelową z wycięciem v na kłębie żeby mi podniosła to siodło bo za blisko kłębu leży. Myślę nad wymianą łęku na węższy o 1 rozmiar.. co myślicie? Jutro postaram się inne zdjęcia porobić, tu mam tylko takie z grzbietu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się