Konie wielkopolskie/trakeńskie

Donia
To wybierz może chociaż ogiera, startujacego w sporcie 😉
Za grosze (600 zł) kryje np. czempion z ostatnich, skokowych MPMK - angloarabski Diokles, za 200 zł Neo (Luron - Naira xx).
Na pewno nie kryje Fatimem. Zastanawiam się jak juz pisałam nad Louisem, muszę się tylko dowiedzieć szczegółów.
armarazaraz pooglądam sobie ich.Dzięki 🙂
Nawet jeśli Louis faktycznie padł, to w Łącku jest dostępne jego nasienie mrożone (300 zł porcja).
Ale jest w wykazie ogierów na 2012 rok. Dzwoniłam dzisiaj do właściciela , odebrała jego żona  i  kazała po 16  dzwonić, gdyby padł to chyba by powiedziała, nie?
Daj znać co i jak, mam do niego ogromny sentyment.
Cena stanówki koszt 500zł, dzień pobytu klaczy 20zł, ogier żyje 😉
Wg mnie bardzo nie głupi pomysł z tym Louisem, ale moja ocena może być nieco subiektywna, moja Louisa jest właśnie po Louisie z matki trakenki.
Donia Aleksandra- kryj w rasie, masz rację!
Nie wiem marysia czy sie teraz ze mnie śmiejesz, czy co?
Moim zdaniem warto, to ojciec bardzo dobrych matek 🙂
Moim zdaniem warto, to ojciec bardzo dobrych matek 🙂


Popieram w 100% na własnym przykładzie  😀
Nie śmieję się. Jestem serio przekonana, że to najlepsze z rozwiązań.
Wielkopolaki (oprócz tych dotacyjnych) są już ostatnio dość wymieszane, więc źrebak będzie chyba i tak wielkopolski
Bardzo możliwe, ta rasa się robi mocno wirtualna, są konie z rodowodami nawet w 6/8 "obcymi", a nadal są wlkp.
A czy u ogierów kryjących nie ma czasem ograniczeń co do wlewek?
Hendi   Kara księżniczka
20 lutego 2012 19:50
a Herkulesa wlkp ktoś zna?
Tak się trochę wproszę ale też wstawię zdjęcia swojej , co prawda sędziwej już wlkp. Groteska (1991r.) 😉
groteskowa ładna  😍
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
21 lutego 2012 08:35
Cena stanówki koszt 500zł, dzień pobytu klaczy 20zł, ogier żyje 😉

Wobec tego przepraszam za zamieszanie, może to ten drugi ogier padł??
A Louis wart tych 500 zł!!
Raczej stanie na Louisie 😉
A tu ta szczęściara, która do niego pojedzie 😀
Czy ktoś mi jest w stanie wyjaśnić dlaczego koń o takim rodowdzie:
http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-125421.html
albo takim:
http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-152197.html
są zapisane do księgi wlkp  😲. Jaka jest różnica między wlkp a sp, czy to powoli nie staje się wirtualny twór (rasa wlkp ) ?

Donia
Super, trzymam kciuki  😅
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
21 lutego 2012 11:35
Czyste wlkp oczywiście istnieją i w końcu przydałoby się zrobić z tym porządek,
z tym, że po zrobieniu porządku koni wlkp z czystym polskim pochodzeniem do któregośtam pokolenia zostałaby garstka 🙁
Różnica między wlkp a sp polega na przynależności rasowej matki 🙂
Ja się zdziwiłam, bo nasz zeszłoroczny źrebak jest wlkp a spodziewałam się sp, bo
ojciec ma w  75% papier hanowerski.
Ja byłam dziś na zebraniu w związku i jak się okazuje na całe województwo świętokrzyskie nikt nie hoduje wielkopolaków! W sensie, nie było czynnej klaczy licencjonowanej w zeszłym roku, która by dała źrebię, które mogłoby być użyte do dalszej hodowli w tej rasie.
są gdzieś jeszcze jakieś zdjęcia Louisa? na tych w bazie koni nie zachwyca zdecydowanie  🙄
Też byłabym wdzieczna za jakieś zdjęcia.
Uwaga trakeniarze-znane są już terminy polówek i ZT dla klaczy🙂
Polowe próby dzielności klaczy odbędą się w Stadzie Ogierów Starogard Gdański w dniach 24.03.2012 roku oraz 27.05.2012 roku przy okazji końcowego egzaminu próby dzielności klaczy metodą stacjonarną.

Prosimy zgłaszać klacze na adres biura ZTwP lub na e-mail:  biuro@trakeny.eu

Pola po weryfikacji rodowodu 😎 traczka jak nic😀
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
21 lutego 2012 15:03
Ciężko będzie znaleźć jakieś dobre zdjęcia, skoro koń ma lat, ile ma i do tego na początku zeszłego roku wrócił w stanie agonalnym ze stanówki w łódzkim. Teraz wygląda kwitnąco wręcz: [url=https://picasaweb.google.com/103396384048180413325/PrzegladOgierowPowiatuWodzisAwskiego26102011#5667814403672656690]z października[/url]
AleksandaAlicja to nie muszą być aktualne zdjęcia 😉
wow mozesz mi Aleksandra napisac co za skurwy..yn w Lodzi tak go zalatwil?
zupelnie jak z Top Gunem chyba napisze imienny artykul o dzierzawcach tych dwoch panow...
marysia550, jest coś dziwnego z imieniem Drozosa, bo w bazie PZHK jest wpisany Drozos i Drossos, z tym samym numerem 😲. Nie za bardzo to rozumiem. http://www.pzhk.pl/ksiegi/ksiegi1/search.php?id=CE00017707&plec=K  Ale Armada jest wpisana w potomstwie Drozosa  🙂


Drozos jest poprawnie. Jeżeli mówimy o ogierze Drozos po Aspirant z matki po Kemal xx ?

Karla, napisz, bo ostatnio taki dzierżawca załatwił bardzo dobrego ogiera trakenskiego,jednego z ostatnich Mohikanów,służę pw.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się