Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

Aż wstyd tu przychodzić po tych maszynach quanty i super fotach faith 🤣 Ale mam taaak fajnego konia! Trochę wcześniej znaczył, to dostał wolne, ale po dwóch dniach sam się pchał pod siodło i jeździło się super. Smutnym wnioskiem jest to, że na innym koniu już jeździć nie potrafię 🤣

BudynTakie piekne foto! gdzie tu wstyd?? 🤬
faith, no kurcze, ale patrz jakie ty masz pro foto seszyn 😁
kujka   new better life mode: on
08 marca 2015 20:39
quantanamera, jakie tam pomagalas, ja sie glownie slinilam do kobyly 😉

Budyn odpimpaj sie od swojego fotografa! zeby moj mi takie umial zrobic 😉
faith - A gdzie te zawody, na które się wybierasz? W naszym województwie? Tak dopytuję, bo w kalendarzu ZZJ żadnych ujeżdżeniówek w tym terminie nie ma.
Annet - na fejsie ci napisalam o co kaman🙂😉

Budyn - przeprosic fotografa i doceniac!😉 bardzo ladny pstryk i kon super wyglada!🙂
Kasija, też wczoraj pomyślałam o Kodze, ona już zawsze będzie Ci siedzieć za plecami.. 🙂

quantanamera, gniady przeszał 🙂 jaka głowa? 🙂
budyń, ale ładny koń! a co to za bajer na tyłach? 😉
A dziękować wszystkim. Ale i tak marzy mi się pro sesja, może kiedyś 😁
Libeerte, zimówki 🤣 Gumowe ochraniacze na koronki.
budyń, aa myślałam, że jakieś obciążenie czy coś w tym stylu 😉
budyń, bardzo fajny koń! Bardzo! Pokaż więcej :kwiatek:

Rude quanty to przeszał 😉

Nacieszcie się tymi końmi. Bo ja je kradnę. Tak postanowiłam 😁
To są konie, które powinny spać z człowiekiem w łóżku! Nie wyobrażacie sobie JAK MIŁE to są zwierzaki. Tak miłe, że to aż nieprzyzwoite! 😜~


A my tfu tfu zaczęliśmy szkołę 🙂 Pracy hohoho i jeszcze HO! Ale takiego powera do jazdy to chyba nigdy nie miałam 😜
Staram się pilnie uczyć, bo mam tyły, ale już dość mam kiblowania w tej samej klasie 😁
Trzymajcie za nas kciuki! Za progres i za zdrówko moje i koniczka 🙂
Moje 5 minut sławy na forum 😁
Konisko skoczne, choć beze mnie zdecydowanie bardziej. "Ujeżdżeniowo" też coś tam rzeźbimy, choć powoli, bo ja nie umiem 🤣 Szału nie ma, ale cieszę się z najmniejszego progresu, nawet takich pierdół, jak podawanie kopyt samemu, bez wyrywania, czy uwalania się na którymś przodzie.



Amnestria zazdraszczam! jakas dokumentacje zalatw bo was zdjeciowo z Duszkiem z milion lat nie bylo 😀

Budyn i o to chodzi zeby miec radoche wlasnie 😀

Ja dzis mam!
Bo dzis mloda galopowalaaaaaaaaaaaa tak ze omojboze! 😀

Dumna jestem normalnie i z siebie i z niej! Tak sie dzis uparlam, wsiadlam porzadnie w to siodlo, wzielam caly ten galop na siebie i wyszlo extra 😀 Mloda sie oparla, zeszla sobie w dol, znalazla miejsce. Ja mialam na tyle swobody zeby ja konkretnie zewnetrzna lydka ograniczyc i nie bylo ani krzyzowanie ani zmiany nogi nawet na gorsza strone! 😉

Klusy tez byly spoko, stepy sie trochu skiepscily, no ale cos musi byc do roboty 😉

Jest moc normalnie 😀
Faith, na razie się uczymy, nie ma czym się chwalić. Zdjęcia będą, gdy oboje będziemy prezentować przynajmniej przyzwoity poziom 🙂
Ale jest zapał i konik chyba też zaczął się starać, więc wierzę, że będzie dobrze 🏇


Fajnie, że u Was do przodu! Wybacz, bo ja jestem nieogar i co lepsze wiem, że już odpowiadałaś na moje pytanie - współpraca z trenerem/ką już rozpoczęta?
budyń No nie żartuj, pewnie że jest się czym chwalić. Podskoki wyglądają przyzwoicie 🙂

amnestria Mocno trzymam kciuki, żeby Was wszelkie choroby i kontuzje omijały szerokim łukiem. Jest Was tam tyle, że na pewno się znajdzie chwilka czasu na zdjęcie 🙂 Co tu dożo pisać, super, że trafiliście w dobre ręce. Tyko się cieszyć z takich możliwości 😀

faith To zdjęcie z galopu bardzo fajne 😀 Xymena ma oko 😀

My w niedzielę byliśmy w terenie. Malachit zwykle w lesie bywa nagrzany, on by najchętniej tylko galopował, a w lesie pod Warszawą spaceruje pełno ludzi, nie ma możliwości puszczenia konia na długiej prostej w godzinach poobiedniego szczytu. Wiec jeśli nie daję galopować to Mały ostentacyjnie maszeruje stępem tak że mało mi biodra z zawiasów nie powypadają. Za to wczoraj...miodzio. Szedł dziarskim ale spokojnym stępem, przysypiając sobie, na swobodnej wodzy. W przypadku tego konia to rzadkie zjawisko. Zrobiliśmy 23 km z czego na ostatniej prostej tuż przed zachodem był galop. I to jaki galop. Mój koń pierwszy raz w życiu uruchomił piękny obszerny, kryjący galop pod górkę w równym i płynnym tempie roboczym, zaokrąglony, z luźną potylicą. Było czuć jak unosi przód i wkracza zadem. Poczułam się jak na koniu do WKKW 😍 Mam nadzieję, ze kiedyś taki galop będzie u niego standardem.

Amnestria tak, rozpoczety 🙂😉) na razie na ile czas pozwala, ale od kwietnia mam nadzieje uda sie raz w tygodniu 🙂

tuch ma ma! siwo-brzydal tez juz dal sie ogarnac na koncu tej szalenczej jazdy dzieki pomocy trenejro 😀
milusia, a ja się zastanawiałam czy to wy, bo słyszałam imię konia przez głośniki, później na zewnątrz jak stępowaliście to tak przeszło mi przez myśl, że to chyba Wy 😉 nie widziałam przejazdu, ale mogę powiedzieć, że wyglądaliście zdecydowanie najpiękniej i najbardziej elegancko ze wszystkich par 😍 Siwka w skoku jest fajna, drugiego dnia miałam dwie zrzutki, bo wjechałam jak nie powiem co 😁 muszę ją tylko ogarnąć z jej fochami (nie wiem czy miałaś możliwość zobaczenia jej show, ze stawaniem dęba? 😉 ).

quantanamera, niesamowite są 😍 aż nie mogę zdecydować który bardziej mi się podoba

faith, ale przepiękne zdjęcia Siwej damy, piękne zdjęcie z galopu!

brzezinka, Młoda chyba trochę ostatnio podrosła? Super z Dziadkiem wyglądają!

budyń, lepiej, że na swoim potrafisz - ja na obce wsiadam i śmigam, a na swoim/swoich nie potrafię 😁

Z Sinfonie byłyśmy na HPWiM Amatorów, z kobyłki jestem zadowolona, z siebie trochę tak, trochę nie, mam filmiki z przejazdów, wiem nad czym musimy teraz pracować. Znów zmieniam wędzidło - dostałam do testów oliwkę, grubą, bardzo delikatną, może księżniczce przypasuje  🤣 I półfinał na czysto, II z jednym wyłamaniem (na pierwszej przeszkodzie, po syfie na rozprężalni - był straszny bajzel, na lądowaniu wpadło mi jakieś stępujące nieogarnięte takie pod kobyłę, kobyła się przestraszyła, a ja jeszcze nie ogarniam jej na tyle, żeby przy jej histeriach ją przepchnąć) i w finale dwie moje, głupie zrzutki. Następnym razem będzie lepiej, ważne, że wiem, że jest już kroczek do przodu, nie stoimy w miejscu, opinia z boku od osoby która nas widziała na parkurach otwartych, orz teraz była na plus 🙂

Wylansowany kobyłek:
[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10919044_862217810501903_6182833661399261035_n.jpg?oh=8e8065935f799f30233a5061e5004753&oe=55914A14&__gda__=1434479532_009ee9f4ffba94da747be937e307008d[/img]
[img]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/11045312_862217687168582_6551634874977273306_n.jpg?oh=91c31c20a131500de228ea70d8bb8dd3&oe=55BB5FB7&__gda__=1434540253_5cd3890dfcd264d5034c2fdf21eead89[/img]
budyń, a przestań, bardzo ładne zdjęcia, nie narzekaj!
tuch, jak czytam Twój opis terenu, zazdroszczę i sama bym pojechała. Tylko u nas trwa wycinka drzew i nie za bardzo jest jak jeździć.
faith, ależ pozytywnie! Widziałam zdjęcia na fb, piękne!
amnestria, trzymamy kciuki! I chwal się zdjęciami !
brzezinka, Młoda chyba trochę ostatnio podrosła? Super z Dziadkiem wyglądają!


Nirv, pewnie coś tam urosła, ale generalnie to jej na ostatniej jeździe strzemiona wydłużyłam i może dlatego wydaje Ci się większa na koniu.. 🙂
A Ty, gdybyś czasem chciała się pozbyć tego lansiarskiego zestawu, 😜 który masz na siwej to ja bardzo chętnie przygarnę.  😉 
Averis   Czarny charakter
11 marca 2015 05:05
Słuchajcie, mój koń jest taki słodki i grzeczny, że nie mogę się go nachwalić. To znaczy zawsze taki byl, ale teraz jestem tak często, że mogę w pełni to docenić. Współdzierżawczyni wczoraj jeździła, chyba zadowolona a sam Karson też bardzo grzeczny. W nowej stajni też nam dobrze 🙂 Dzisiaj mamy pierwszy trening z tuch od ho ho 😉. Ale mi fajnie!

Averis Ale fajnie! 🙂 A tuch zrobi jakieś fotki?  😀
Mam obiektyw, który w bardzo złych warunkach oświetleniowych poradzi sobie jedynie w "stój". No chyba że przytargam, ze sobą halogen. Co Karson na błysk fleszy? 😁
tuch No błagam, przecież Karsona już ogarnęła sława, co to dla niego jeden flesz  😁
Ja sie zgadzam z Atea.

Przyszlam sie pochwalic, ze cudowny ten moj kon!  💘
Pojechalam dzis do stajni w stanie psychicznym beznadziejnym.

Nie bardzo bylam w stanie skoncentrowac sie na robocie jakiejkolwiek, wiec stwierdzilam, ze wsiade chociaz na stepa na cordeo.
No i wsiadlam sobie. A kon robil totalnie wszystko o co go poprosze bez mrugniecia okiem  😜 step, klus, galop, przejscia, zmiany kierunku, dragi, wszystko 🙂
Hipoterapia pelna para  💘

I mam dla was fotosesje tarzaniowa 😉













faith, pierwsze przeurocze, ale czwarte najlepsze 🤣
Super fotki🙂 Końskie pyski są przepiękne, szczególnie jak strzelają jakieś miny😀

A mojego dopadła jakaś zaraza. Jakaś infekcja kręci się nam po stajni, jest któryś z kolei. Mam nadzieję że szybko z tego wyjdzie. Mimo choroby, temperatury apetyt mu dopisuje jak zwykle. Łakomy to chyba zawsze będzie, bez względu na wszystko:P
Mi się dzisiaj jeździło fantastycznie  😍 I na Cayenne, i na Alzacji. Warto przerabiać kryzysy. Teraz pewnie jakaś trzydniowa euforia i znowy załapiemy doła, no ale dla tych chwil warto pracować!



Atea zgubiła podkowę jakiś 54 raz w tym roku. Się znerwiłam i rozkuliśmy całkiem. Więc dzisiaj tylko lonża. Z nią to naprawdę jak nie urok to sraczka.
Atea koń bardzo ładny, ale razi mnie stasznie ten nachrapnik.. Popraw go proszę, jest stanowczo za wysoko 😉
oli330, jeśli nachrapnik nie nachodzi na kości, to nie jest za wysoko. Teoria dwóch palców to naprawdę w większości tylko teoria. Mało poprawna.
faith jeeju jakie urocze zdjęcia! 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się