Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

faith, najpiękniejsze foty z tarzania jakie kiedykolwiek widziałam 🙂
Hahahahha, dziekuje wam dziewczyny  :kwiatek: Mam takie przedstawienie po kazdej jezdzie, strasznie kocham tego zwierza za to, ze mnie tak rozbawia zawsze, nawet jak jest mi ciezko w zyciu to w stajni sie usmiecham bo sie nie da inaczej  💘
Ciesze sie, ze wam tez sie podoba 😀
oli330, Przykro mi, że Cię razi, ale właśnie dopiero co go podniosłam :kwiatek: Zdarza mi się jeździć ze skośnikiem i wolę, żeby nachrapnik był wyżej, bo jestem pewna, że skośnik wtedy nie uciska przegród nosowych.

xxagaxx Nie uciska na kości policzkowe, pilnuję takich spraw  😀
A ja pozdrawiam cały kącik z moją już od tygodnia chodząca pod siodłem we wszystkich chodach  😅 nerwową Kulą tłuszczyku i sierści 😍
Zaczynamy się wozić full rekreacyjnie i przypominamy kobyle jak to jest pracować pod siodłem ale cieszymy się z tego że w ogóle jeździć możemy  🏇 
Ale się ciesze że mimo diagnozy wysłania konia na emeryturę w wieku 11 lat udało nam się z tego wyjść,każdemu tego życzę  💘
Averis   Czarny charakter
12 marca 2015 11:33
faith, Atea, macie rację, Karson to urodzona gwiazda. Widzę, że wszystkie trzy ruszamy pełną parą. DObrze, dobrze - praca skarbem narodów  😁

U nas była tuch i tak jak mówiłam, ostro bierzemy się do pracy 😉 Nawet po ciemku. Nadal jestem dumna z niego 🙂


Averis No nie no fota godna Karsona! Jak trening?

Owszem, ja też wzięłam się ostro do roboty i naprawdę czuję efekty. Dosiadowo pewnie kiepsko, ale moje odczucia w siodle i efekty w koniach (takie niewielkie, ale dla mnie znaczące) baaardzo na plus.

Z tym, że miałam teraz od poniedziałku luzik, bo nie było mojego synka (za którym szalenie tęsknię oczywiście  :hihi🙂. Fakt faktem, że dzień organizuje się teraz dużo łatwiej.

Chcę jechać na srebro, ale się boję. Guła ze mnie, guła ze mnie.

Chingan chodził dzisiaj tak  😜 Do tego stopnia, że moje krzyki musiały brzmieć zbereźnie w okolicy  😂
Atea nie takie srebro straszne jak je malują  😁  Jak będziesz chciała to Ci zrobie dosiadówkę, tak jak Ty mi  😜
Gunia92 powodzenia w pracy  :kwiatek: Oby już nic się nie działo więcej.
Faith przesłodka jest  😀
baffinka Chcę! I w ogóle jak przyjeżdżasz to się nie bój na mnie krzyczeć jak coś widzisz. Jakoś to zniosę  😁
kujka   new better life mode: on
12 marca 2015 12:41
Atea, a jak tam step u rudej? Pamietam ze mialysie problem kiedys.

Averis, Karson sam nie wierzy w to jak czesto Cie widzi 😉

Bozebozebozenko czy jak gdzies jedziecie z konmi to tez sie pakujecie jak na wojne? Wyjezdzamy na 2 dni a ja najchetniej bym zabrala moja cala wielka pake ze soba zeby byc gotowa na wszystko  🤔wirek:
Averis   Czarny charakter
12 marca 2015 12:42
kujka, potwierdzam - jest w szkoku 😉

A Ty się pakuj, pakuj, tylko żebym ja się zmieścila 😀 Wezmę paluszki.
kujka Jest dużo lepiej, ale problem nadal jest. Prawdą jednak jest, że Atea najmniej systematycznie pracuje (z mojej świętej trójcy bab, czyli Atei, Alzacji i Cayenne). Jakoś nie możemy się zgadać, jak ona nie kuleje, to ja choruje, jak wyzdrowieję, to ona gubi podkowę, jak ją podkuję, to ją jakaś flądra dziabnęła w miejscu gdzie przylegają panele. Mam nadzieję, że już wyczerpałyśmy limit 😉

Ważne jest jednak to, że ten stęp jest stępem. Coraz częściej nawet w jako-takim rozluźnieniu. Resztę zrobi systematyka. I bierę się za to, o.

P.s. Jej matka przez dwa lata zamiast stępować caplowała, a teraz stępujemy bez problemu, więc jestem dobrej myśli  😁
kujka, ja mam na każde zawody długą listę bardzo potrzebnych rzeczy, mam całe auto zawsze zapakowane. Biorę nawet glinkę chłodzącą ze sobą, dwa komplety ogłowi, wcierki na różne okazje itp. Niektórzy się dziwią,  ale potem, jak innemu koniowi coś się stanie np. w transporcie, to chętnie pożyczają 😉 Gdybym mogła wzięłabym całą pakę.

Atea, to coś Ty krzyczała?!

Averis, ale fajne wyszło Wam zdjęcie!

gunia92, pozytywnie! Kolejny koń, który był już jednym kopytkiem na emeryturze, ale się wyłgał  😀
Atea, to wpływ białych szmat, nie wiesz? 😀

Averis, a nie west? 🙂
kujka, Też tak mam. 😁 Nawet jadąc na trening do stajni niedaleko mnie, zabieram różne zapasowe pierdoły .... To po prostu "zapobiegawczość"!

Atea Co krzyczałaś?  😎

edit: coś mi zdanie okulało.
Averis   Czarny charakter
12 marca 2015 17:38
anai, zasługa tuch 😀 Dziękuję.
Burza, jednak nie, pingwinujemy 🙂
Burza Taki ze mnie szmatoholik, że nie mogłam przez dłuższą chwilę zrozumieć o jakich, u licha, szmatach opowiadasz  😁 A no, dzisiaj mi tak ładnie małżu Chingana wystroił - szkoda, że nie było fot, ale znając życie moja postawa by wszystko schrzaniła. A białe szmaty jeszcze ze ślubu mamy i tak nie chcą się skończyć  😁

anai, Sankaritarina To nie chodzi o to co, ale jak  😂 Chociaż powinnyście zobaczyć minę mojego męża, jak powiedziałam, że chcę tego konia ujeżdżać (to taki skrót myślowy miał być, że niby jeździć ujeżdżenie  :wysmiewa🙂
Averis   Czarny charakter
12 marca 2015 18:01
Atea, o maj gad, przeoczyłam pytanie, wybacz. Trening super, nóg nie czuję. Mieliśmy lonżę dosiadową i było świetnie. Tuch czasami krzyczy, ale bardzo lubię z nią pracować. Mam wrażenie, że kupiłam drugi raz konia. Tyle radości! No i jedziemy z kujką na kurs z Elaine, tyle wygrać! U Was też chyba super? 🙂 Tworzycie z mężem i synkiem taki team, że nie można Wam nie kibicować.
Averis, ha 😀

Atea, wszystko przed Tobą 😀 mój koń zawsze śmiga ambitniej w jasnych szmatach, nie wnikam.. 😀

kujka   new better life mode: on
12 marca 2015 20:03
anai, Sankaritarina, uff ok to juz sie czuje normalna 😉
I tak nie spakowalam wszystkiego co chcialam bo glupio mi bylo :P

Averis, i wery gud! Jaka to dosiadowka jak nic po niej nie boli :P

Atea, czyli powoli ale do przodu! To bardzo dobrze 🙂 a masz gdzies Chingana w ruchu?
kujka, dokąd się zabierasz? 🙂
Atea, podejrzewam, że minę musiał mieć wesołą 😉
kujka, dlatego ja zawsze jeżdżę swoim autem, jakbym miała wszystko spakować do kogoś, byłoby ciekawie 😉

Wrzucałam w ZNK, ale tu też wrzucę dwie fotki, które dostałam wczoraj (z poprzednich zawodów):

[img]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/11070220_826201277441034_4959190749298535437_n.jpg?oh=c6cb40ed8f12d9c6bf4e06d998eb01d6&oe=5573BD56&__gda__=1434433340_6c8c4fef4ed41b6c4bf8f4e3071f2209[/img]
[img]https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/11070220_826201094107719_7353160555767781218_n.jpg?oh=a39c879737ca79e4c1fa5bb468494d1e&oe=557FD496[/img]
kujka A to najbardziej głupio się czułam jak ściągałam kaloszki przed treningiem... Strach pomyśleć co będzie jak ten mój koń kiedyś podkowy dostanie. 😂

Burza, Ej. Mój koń podczas ostatniej naszej jazdy w jasnej szmatce chodził rewelacyjnie.... następnego dnia pod czaprakiem ciemnym - chodził mniej rewelacyjnie.... Węszę jakiś spisek. 👀 😉

Atea, Hmm. Chyba umiem to sobie wyobrazić.... 😁 Jak sobie przypomnę moje odgłosy chwalenia młodej, kiedy wpadła na to jak się chodzi na lonży (tak, sama wpadła 😁 nie zdążyłam umówic się z pomocniczką)....

Averis, To wy mieliście coś wspólnego z westem? 🙂

anai Ty to zawsze bardzo dobrze wyglądasz na tych fotach, no!

W ogóle Averis, kujka aaaaale wam fajnie! Chciałam się zapisać na Elaine na Śląsku, ale zabrakło już miejsc dla ludzi z końmi. Koniecznie róbcie foty, wstawiajcie i opowiadajcie jak było 🙂
Sankaritarina, mówiłam! 😀
Averis O, fajnie, że napisałaś, bo przez moją wścibskość chciałam się przypomnieć, ale stwierdziłam, że może nie chcesz się nad tym szczególnie rozwodzić. Zazdroszczę dosiadówki, ja też na nią w pełni zasługuje do kompletu z krzyczącym instruktorem! U nas bardzo super, ja generalnie naprawdę uwielbiam to co robię i moich chłopaków tylko, żeby jeszcze, do jasnej ciasnej, PIENIĄDZE Z TEGO BYŁY!!! Ale w końcu sezon się zbliża, za chwilę mi przejdzie  😁

Burza Jasne szmaty to stan umysłu widzę  😀

kujka To prawda, powoli. Ale wiesz co? To tylko mój koń i właściwie to nic mnie nie goni. Naprawdę w robocie z nią nie chcę być w żaden sposób pod presją. To ciekawy gagatek jest, ale nie mam zamiaru nic nikomu udowadniać, naprawdę. Ma niesamowity charakter. Jest bardzo silna, a równocześnie delikatna jak kwiatuszek. Jeszcze tego nie ogarnęłam, ale lubię tę złożoność. (Poza tym - będziemy jeszcze wymiatać  :hihi🙂

Chingana gdzieś w ruchu luzem chyba miałam, tylko on się chłopak sam nie ogarnia  😁 Nogi śmigają na wszystkie strony świata jak sam chodzi. W zaprzęgu mam z zeszłego roku - nieaktualne, a do tego bywał jeszcze nieregularny na kontakcie. Postaram się o coś w najbliższym czasie, bo aż dziwne, że nic nie mam.

kujka, Averis Zielenieję z zazdrośći, jeśli chodzi o kurs z Elaine. Poproszę o relację! Także foto! 🙂
kujka   new better life mode: on
12 marca 2015 21:28
Burza, pojechalismy do Celbanta na Elaine 🙂

Atea, mi nie musisz tlumaczyc 😉 mi sie z moim koniem tez nigdzie nigdy nie spieszylo. W koncu ma 11 lat a jest na poziomie... moooze pieciolatka? 😉
Kujka to i tak nieźle. Moja nawet 5latce na której jeździłam ostatnio nie dorównuje  😁  😂
Averis   Czarny charakter
12 marca 2015 21:53
Oj tam, Karsonito ma 8 i się zajeżdżamy 🙂
Atea, si!

kujka, uuu super, opowiedz potem coś niecoś 🙂
Averis   Czarny charakter
12 marca 2015 22:34
Sankaritarina, mieliśmy przez chwilę 🙂 Ale jednak stanęło na klasyce. Z koniem jedzie Kujka, my z Karsonem się musimy jeszcze ujeździć, więc w tym roku jedzie połowa z naszej pary 😉
Atea, nooo, naprawdę doceniam tę lekcję. Sporo mi pokazała. Przede wszystkim to, jak mądrego i grzecznego mam konia. Idealny na oprowadzanki 😁 Fajna wprawka przed Elaine 💘
Burza, nawet ha, ha  😁
kujka   new better life mode: on
12 marca 2015 22:42
Burza, taaaak jest!
Bardzo jestem ciekawa co powie. Nie widziala nas pol roku...
Jestem stremowana w opor poki co 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się