Oficjalny strój na zawodach jeździeckich

potrzebuje pomocy! ponieważ pytam już kogo mogę a każdy ma odmienne zdanie..
Czy mogę jechać zawody uj. w czapraku kremowym:
http://www.okser.pl/product_info.php?products_id=7017{7}4{8}143{11}573

PROSZE O SZYBKO ODPOWIEDŹ!
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
31 maja 2011 18:34
możesz,nikt cie nie zastrzeli.
ale czy musze mieć wtedy rekawiczki i plastron pod kolor?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
31 maja 2011 20:23
Czaprak może być dowolnego koloru, nawet różowego, chociaż nie polecam zbytniego eksperymentowania 😉 Rękawiczki i plastron nie muszą być pod kolor.
nie musi być koniecznie biały?  😲
nie nie musi, polecam przepisy dot. dyscypliny ujeżdżenia, od strony 7 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
31 maja 2011 21:16
nie ma i chyba nigdy nie było takiego przepisu (Koniczka,popraw mnie jak bredzę) dotyczącego koloru czapraka....to norma zwyczajowa.

epk mnie wyprzedziła 😉
Ktoś, właśnie - ważniejsze to chyba niż przepisy - ta norma zwyczajowa. O ile czaprak kremowy czy biały to większego znaczenia nie ma to już czapraki w innych kolorach mogą być powodem "innego" podejścia sędziów. Ja bym nie ryzykowała na czworobok innych kolorów jak się nie jest Gallem a pod tyłkiem się nie ma Totillasa albo innego Parzivala 😉.

Swoją stroną uważałabym na połączenie kremowy czaprak + białe bryczesy - widziałam, paskudnie wygląda 😉. Mi, kompletnej estetce masakrycznie przeszkadzało... 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
31 maja 2011 21:26
mi też...i wiem,że "u was" nie wolno podpaść 😉

ja się ze swoimi granatami i niebieskościami dobrze czuje...na szczęście skaczę 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
31 maja 2011 22:22
Jak ktoś mi znajdzie przepis określający kolor czapraka to stawiam piwo 😎 Ja takowego na oczy nie widziałam. Ach, jak ja uwielbiam legendy na temat przepisów, tak jakby zajrzenie do nich i sprawdzenie było obrazą majestatu 🙄
Koniczka, a co powiesz na to, że te legendy tworzą sami sędziowie? I chciałabym znaleźć takiego odważnego, co się w regionie postawi 😉

Swoją szosą mi dobrze z tym, że to takie "skostniałe" i na uj. ludzie ciągle wyjeżdżają z białymi czaprakami, i w "pingwinim" stroju. Podoba mi się to, zawsze tak było i jakoś nie wyobrażam sobie przeglądu najmodniejszych kolorów na czworoboku 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
31 maja 2011 22:31
Ale ja sobie zdaje sprawę, że legendy czasem sędziowie tworzą, parę razy sekretarzując wdawałam się w dyskusję na temat aktualnych przepisów. 😁
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
28 lipca 2011 15:09
Przejrzałam tylko początek wątku pobieżnie i nie znalazłam odpowiedzi,a mianowicie czy startując na zawodach jeżeli jest ciepło wystarczy biała koszula z krótki rekawem czy frak jest konieczny?
w ujeżdżeniu chyba zawsze jedzie się we fraku a w skokach jak sędzia zwolni z obowiązku jeżdżenia we fraku
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
28 lipca 2011 15:17
Bryczesy koniecznie białe?Wybaczcie,ale dotychczas się nie interesowałam,bo nie było potrzeby,ale teraz zaczynam kompletować strój i zamówiłam dwie pary bryczesów czarne i granatowe,mam nadzieje,ze nie na darmo-mogłam najpierw się dowiedziec,a później kupować 🙄
incognito, biale badz ecru.
a ja tak po cichutku spytam: te ujeżdżeniowe fraki (jaskółki) tak odsłaniają brzuch ze względów jedynie estetycznych, czy ma to jakieś zastosowanie praktyczne (jakie?)?
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
28 lipca 2011 15:25
Dzięki dziewczyny 😉
w ujeżdżeniu chyba zawsze jedzie się we fraku a w skokach jak sędzia zwolni z obowiązku jeżdżenia we fraku


Duza runde jedzie sie w fraku  😉
Dramka tego nie wiem 😉 nigdy nie byłam na takich zawodach hihihi pisze tylko to co wiem 🙂
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
28 lipca 2011 16:33
Dramka obowiazek fraka bez wzgledu na pogode jest tylko w grand prix. 😉
No i w egzaminacyjnym 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 lipca 2011 19:11
Potwierdzam, ujeżdżenie zawsze we fraku, choćby żar się lał z nieba.
Czy mogę jechać eMPMK w ujeżdżeniu w brązowej marynarce? Bo już całkowicie się pogubiłam w tych przepisach :/
Potwierdzam, ujeżdżenie zawsze we fraku, choćby żar się lał z nieba.

raz na ZOO, na których startowałam pozwolili ubrać kurtki. Ale lało wtedy niemiłosiernie  😉
na zawodach ujezdzieniowych trzeba jechac w czrnym fraku białych rekawiczkach i białych bryczesach z bialym lejem nie stety ale estetyka bardzomwymagana
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 lipca 2011 20:37
konikk, a przepisy to widziałeś na oczy kiedyś?
konikk, a gdzie jest napisane, że frak ma być koniecznie czarny? Czytałaś przepisy? Tak samo bryczesy nie muszą być białe, ani rękawiczki... Poczytaj przepisy...
czytałam i w skokach nie musi byc czarny frak i biale rekawivzki ani bryczesy ale w ujezdzeniu musi  tak samo czaprak powiniem byc biały
Napisz gdzie to jest - dokładnie, punkt, stronę przepisów. Podpowiem Ci - NIE ZNAJDZIESZ TEGO, bo to bzdura. Przeczytaj uważnie przepisy dot. ujeżdżenia. Zakładka sport / ujeżdżenie na www.pzj.pl
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się