Styl western (dawniej kącik)

SIWA FOLBLUTKA, od rymarza ktory robi normalne rzecyz - wodze nie bedą fajne ... (ina technologia)

móje konisko chyba dostało alergii a owce na popręgu ;/  się łuszczył ... ja dostałam na kask a ten na owce ;/ ale tak to fajnie - przejezdzilam w nim duzo 🙂

pad nie słuzy do zwezania siodla ale do amortyzacji. klasyczne siodlo ma drewniane lawki a pod nimi(do grzbietu
) wypchanie z kilku cm warstwy amortyzującej - westowe nie ma nic (tylko futerko) - stąd trzeba gruby pad zeby robilo za to wypelnienie.
nie fajnie miec na żebrach bezpośrednio deski...
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 października 2014 00:39
ja wlasnie wypakowalam konia z przyczepy i walnelam sie do lozka ...

Tania, milo, ze zagadalas i ze bylas 🙂 mam nadzieje, ze nasze fruwanie z budyniem Cie nie przerazilo  🤣

Nam poszlo nie najgorzej ale wiadomo, moglo buc lepiej. Dzisiaj (a raczej juz wczoraj) Budyn byl juz wykonczony przez co sie bardzo nie staral, ja sie spielam, nie zaufalam mu na przejezdzie i o, dupa z tefo wyszla. Sama na wlasne zyczenie pozbawilam sie jakichs 3pkt conajmniej... Jednak dluga przerwa w startowaniu zrobila swoje, stracilam ta pewnosc i nie jechalam tak jak moglabym. Reining wcale taki prosty nie jest na jaki wyglada xP

Ale narzekac nie moge, bo to co poprawic chcialam, to poprawilam (czyt. stopowalismy za kazdym razem gdy ja nie popsulam)
Tak wiec ostateczny bilans to 2 tytuly Reserve Champion 3y&older Geldings (Amateur i Open), 1 miejsce w Western Horsemanship Amateur (Budyn generalnie zglupial, jak najpierw mial pojechac klus dodany pod katem 90' a potem po kolach galopem prosto... od ponad roku jezdzilismy tylko reining wiec wzielam go z zaskoczenia, bo elementy whs przejechala, na rozprezalni tuz przed startem...  :emoty327🙂 do tego 2 miejsce w Pleasure Amateur (sedzina byla swietna bo omawiala z nami wszystko i powiedziala, ze odwalilam kawal dobrej roboty z koniem no ale jego reiningowe ustawienie glowy i szyi dyskredytuje go przy koniach z techniczna rama...    :icon_rolleyes🙂 no i 3 miejsce w NRHA Rookie L2 i 5 czy 6 w NonPro i Reining Amateur (Tuffy za mnie odebrala, wiec nie wiem ktora ostatecznie bylam xD)

Ogolnie zrobily nam sie bardzo kameralne zawody, to chyba kwestia poznej pory... Ale przez to byli sami krewni i znajomi, bawilismy sie swietnie, poszkolilismy konie na koniec sezonu, czyli idealnie. Dodatkowo te lepsze konie juz mialy wolne po WEG i ostatnich 4Spins.
Do top europejczykow nadal nam daleko, nie te konie, nie ten poziom, ale i tak punkty z piatku i soboty w klasach NRHA 71-72 ciesza. Jeszcze 2-3 lata temu sukcesem w Open bylo 70.  Tak wiec progres jest i to w dosc szybkim tempie 😉

Sedzina naprawde pozytywna, konkretna i stanowcza ale bardzo sympatyczna i rzeczowa. Po wszystkich technicznych konkurencjach podchodzila i omawiala bledy, chwalila to, co jej sie podobalo. Ogolnie co sedzia to ine preferencje ale przy niej wiadomo bylo czego sie spodziewac i jak konia pokazac, zeby bylo jak najlepiej. I jak na sedziego AQHA widac, ze miala wiele stycznosci z sedziowaniem zawodow NRHA bo sedziowala reining z sensem i rowno - chyba nikt nie mial watpliwpsci co do punktow.
Wylapywala tez sporo karnych, cwaniara  😎

Tak wiec ja jestem z konia zadowolona, z samej siebie juz nie bardzo... Ale jak sie startuje raz na rok to ma sie to na co sie zasluzylo... A teraz Budyn dostaje wolne a ja zaczynam szalenczy wyscig o wyjazd do Italii

jeszcze MyLittlePony przed wyjazdem 😀
[img]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/75560_10201741902948390_102107842345350064_n.jpg?oh=489faee12aa4e41522538c853ae0bdc6&oe=54BFFC96[/img]

Siwa, tkane pady to sa Showpady... kladzie sie je NA pad w trakcie zawodow. Ogolnie zadne Jarpole i inne pseudowest rzeczy od klasycznych firm za bardzo sie nie nadaja. Trzeba sie naprawde naszukac a ja bym tak nie ryzykowala. Pod siodlo west potrzebujesz grubego, dobrze amortyzujacego padu. Te drogie i profesjonalne moga byc ciensze, bo sa przebadane, przetestowane i z materialow najwyzszej jakosci (ja mam Impact Gel filc-neopren profilowany-filc i ma ze 4 cm grubosci chyba, moge jutro zmierzyc)
Jesli nie chcesz wydac na pad ponad 700zl to radze wziac gruuuuby. Neoprenowy, jesli Twoj kon nie ma problemu z tym materialem, albo podszywany grubym futrem.

Ja mam popreg o dziwo Texas HKM z lekko perforowanego neoprenu i filcu. Nie odpaza (6 tygodni dzien w dzien w upalnej Italii i nic) a jak sie brudzi to wrzucam do pralki i wychodzi czysty.
Popreg nie moze dochodzic do siodla. Sprzaczki powinny sie znajdowac tuz nad lokciami.

No i watpie, zeby jakis nie westowy rymarz mial skory nadajace sie na wodze west. Marne szanse, lepiej kupic normalne, prawdziwe.
Livia   ...z innego świata
13 października 2014 11:49
smartini, wielkie gratulacje! Żałuję, że nie mogłam być w RR.

Siwa folblutka, fakt że rymarze mają raczej cienkie skóry, musiałabyś mu jakieś porządne wodze pokazać, żeby wiedział jakie ma zrobić. Ale Pinesska chyba robiła wodze u rymarza i była zadowolona.
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 października 2014 12:18
.
Hej uśmiech
Czy znajdą się tutaj osoby które będą w stanie polecić mi kogoś (a najlepiej kilka osób/firm) które przyjeżdżają mierzą konia i potem robią DOBRE siodła?  Fajnie jakbym jeszcze przez to nie zbankrutowała ale rozpatrzę każdą ofertę. Piszę bo może już ktoś miał do czynienia z jakąś firmą i jest zadowolony z siodła... albo i odwrotnie 😀 proszę o odpowiedzi i z góry dzięki uśmiech
Nature zapomnij, że ktoś w Polsce zrobi Ci westowe siodło na wymiar.
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 października 2014 18:29
Muchozol, dzieki 😉 moj kochany Billy Cook Snake Reiner <3

Dorcysia, ktos tam robi, uczyl sie chyba u Bobsa, ale jak on sie nazywal to nie przypomne sobie za nic. A jezdzilam w jego siodle, wygodne bylo
Nature, a dlaczego chcesz na miare?
Nature chciałaby żeby ktoś z siodłami przyjechał i dopasował do konia albo miarę ściągnął i zrobił siodło.
Najbliższy westowy siodlarz, to Zajac ale on raczej nie jeździ i nie dopasowuje siodeł.
Dzwoniłam ostatnio do niego, to kazał fotki koniowi zrobić i mu wysłać.
.
tam www.saddlery.pl  - mam zamiar pojechac, bo to generalnie niedaleko mnie. wtedy powiem jak moje wrażenia 😉
i tak sobie mysle - jak zobacze i omówię -jesli będzie taniej i lepiej niż mój upatrzony continental to oże zamówię? ceny niby od 8 tys, ale w opisie i takie za 3... no zobaczymy

robią na miarę - mierzą konia i robią idelanie na wymiar lub mierzy się z szablonów samemu/oni i ze standardowych (ale rozne leki, kąty, ksztalty i rozstawy...)

wodze od nich są b. fajne.

Muchozol,  ja ze swojego też dumna po weekendzie! <3 pierwsze wlasnie lotnie (na ósemce) i spokojnie, na luznych wodzach z glową w dole (o to juz troche wczesniej bylo)... bo tak to robiliśy mini szybkie, a nie małe wolne :P
i boczne fajnie i zwroty (my trial ....)

właśnie - ile metrów na jakie tempa robi się koła? bo na razie mialam robić wlasnie ciasne dla gimastyki i głowy... (bo pobudliwy itd i ma problemy z wygięciami przez zrosty pourazowe...)

kurcze, jakbym go ćwiczyła częściej niż skandalicznie rzadko to coś czuje, że mógłby być naprawdę dobry...

smartini   fb & insta: dokłaczone
13 października 2014 19:05
o,  chyba ten Pan 🙂
Dorcysia, mowa bylao siodle na miare a nie o dopasowaniu gotowca. Tyle zrozumialam xP pytam sie czemu akurat na miare

Muchozol, swiatlo sie tak odnilo :P too samo siodlo, ba, ten sam przejazd xP tylko spiny inna strone

a ja mam jesze jedna fotke mastodona od Tuffy 😀
dopiero na zdjeciach widze jaki on ogromny...
[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/p480x480/10665705_1514133928841559_5886296583644188927_n.jpg?oh=742f9d6fe25b22ea60a9d98511abb176&oe=54B5D608&__gda__=1421582029_e0d15eb44b29bb3c2d4ed0e362087cd3[/img]
.
Ładne te siodła🙂
Szkoda, że  to tak daleko.
Dorcysia, ja mam za to daleko do jakiegolwiek polskiego trenera 😉)) siodla za 100 km to rzut beretem hehe 😉

smartini, o ej...160 wielki? moze ty mała jesteś ?:P
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 października 2014 19:25
horse-art... reiningowe konie to kucyki. Doslownie... wiec wyobraz sobie jak na halter stoja same 140 i taki Budyn 158...
ja mam 173 wiec na wzrost nie narzekam xP
no ładnie...różnica jak między moimi kucami (kn) a mentalnym 😀 duuużo...
podziawiam. pomijając, ze rasy inne to i tak dużo łatwiej na małym - bardziej kompaktowo... na duzm mam do sterowaia tyl, srodek, przód, dół góre... a na kucu wszystko razem jest 😉 no i wzrostowo (ja 160..162moze) to male łatwiej ogarnąć
to mamy jakies szanse? :P (no nie z qh - bo w koncu one do tego stworzone... inna budowa i w ogóle... )

a tak w ogóle - dlaczego utrudniłąś sobie życie i wybrałaś takiego jak to mówisz "mastodonta"? (i skąd  się taki wziął 😉 ) czy to ona wybrał ciebie? 😉
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
13 października 2014 20:00
smartini, kurczę.. napatrzeć się na Twojego nie mogę! I nie chodzi tu o maść, tylko no.. misiek taki 😍

AQH są aż tak zróżnicowane wzrostem? Linie reiningowe "niskie", a np. cuttingowe? Albo pleasure lub trailowe? Ciekawi mnie jakie konie są preferowane do konkretnych konkurencji (wzrost, charaktery itp) 🙂 Już sobie postanowiłam, że jak za x lat będzie mi dane mieć drugiego konia to będzie aqh.. tylko trzeba się jeździć nauczyć i spełnić kilka innych warunków 😁

I teraz przeskakując na inne konie - ciekawa jestem jak się inne rasy sprawdzają w wescie. Mam folbluta i zastanawiam się, czy można coś z xx'em myśleć w kierunku startów (nie celując w nie wiadomo jaki poziom) czy lepiej sobie oszczędzić i się bujać, trenować u siebie? Starty mnie nie ciągną, ale w wescie to jak już widuję więcej arabów lub mix'ów, a o glucie wiem.. jednym (okolice Wrocławia - nawet startuje z tego co słyszałam?).
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 października 2014 20:14
[quote author=horse_art link=topic=27.msg2200830#msg2200830 date=1413226286]
no ładnie...różnica jak między moimi kucami (kn) a mentalnym 😀 duuużo...
podziawiam. pomijając, ze rasy inne to i tak dużo łatwiej na małym - bardziej kompaktowo... na duzm mam do sterowaia tyl, srodek, przód, dół góre... a na kucu wszystko razem jest 😉 no i wzrostowo (ja 160..162moze) to male łatwiej ogarnąć
to mamy jakies szanse? :P (no nie z qh - bo w koncu one do tego stworzone... inna budowa i w ogóle... )

a tak w ogóle - dlaczego utrudniłąś sobie życie i wybrałaś takiego jak to mówisz "mastodonta"? (i skąd  się taki wziął 😉 ) czy to ona wybrał ciebie? 😉
[/quote]

małym koniom zdecydowanie łatwiej. Na kołach się mieszczą, w spinach nie mają problemu ze środkiem ciężkości,w stopach to samo

On wybrał mnie, ale jak miał rok i 8 miesięcy i był maleńki... a potem zaczął rosnąć... i nie przestawał  🤔
Ale prawda, utrudniłam sobie życie kupując go a jego gabaryty to akurat najmniejszy problem... ale gdybym z tą wiedzą którą mam teraz miała jeszcze raz podjąć decyzje o jego kupnie, nie zastanawiałabym się 🙂
a skąd taki wielki urósł to się mnie nie pytaj... ogier niski, klacz niska... Chyba poszło od Smartina, dziadka od strony jego ojca. On sporawy był 😉

Viridila, AQH to chyba najbardziej zróżnicowana rasa jaką znam :P reiningowe i cuttingowe aqh to przypakowane kucyki. Westernowe techniczne są szczuplejsze i wyższe. Klasyczne linie są jeszcze wyższe. Za to halterowe to mastodonty szersze niż wyższe. Do tego jeszcze wyścigowe aqh, które bardziej przypominają folbluty niż nasze reiningowe kucysie 😉 różni się też chód, pleasurowe np są nieziemsko wygodne, z ekstremalnie niską akcją nogi
Charaktery są podobne, z tą różnicą, że te chodzące konkurencje techniczne czy reining mają być 100% podporządkowane decyzjom człowieka, za to cielakowe aqh pracują same są więc samodecyzyjne i dużo trudniej je podporządkować.

W klasach technicznych jest sporo nie-aqh. Małopolaki, wielopolaki, folbluty, sp, araby. Co tam chcesz 😉
Na miarę bo nie znam się sama na siodłach i nie mam w okolicy kogoś kogo mogę poprosić o spojrzenie. Wydaje mi się że w moim przypadku to mądrzejsze rozwiązanie, ale może się mylę?
horse_art powiedz jak wrażenia gdy tam pojedziesz 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 października 2014 20:30
Nature, forumowa Korlass jeździ z siodłami, nowymi i używanymi, i dopasowuje je do koni 🙂
www.horsepassion.pl
Na miarę bo nie znam się sama na siodłach i nie mam w okolicy kogoś kogo mogę poprosić o spojrzenie. Wydaje mi się że w moim przypadku to mądrzejsze rozwiązanie, ale może się mylę?
horse_art powiedz jak wrażenia gdy tam pojedziesz 🙂


Widziałam siodlo zrobione przez tego Pana. Było bardzo solidne, porządne, zrobione z detalami, pieczołowicie, naprawdę o kilka klas wyżej niż ten no name chłam made in Bangladesz z allegro. Porządna skóra, nie odbiegający od jakości od siodeł dobrej klasy, ładnie odszyte, detale i wykończenia bardzo dobre.
Wg. Mnie warte uwagi.
Nature, forumowa Korlass jeździ z siodłami, nowymi i używanymi, i dopasowuje je do koni 🙂
www.horsepassion.pl


Dzięki ci wielkie!  😀
Livia   ...z innego świata
13 października 2014 20:59
Dziewczyny, przepraszam że się tak wetnę, ale dostałam właśnie kilka zdjęć ze spaceru wczoraj - oto, jak możemy wyglądać w wersji west 💘 Zdjęcia dzięki forumowej Waderze :kwiatek:





.
Livia   ...z innego świata
13 października 2014 21:22
Muchozol, dziękuję 🙂 Sprzęt niestety nie nasz, a pożyczony, ale fakt - stwierdzam, że koniowi w takim brązie jest całkiem, całkiem ładnie 🙂
.
Livia ślicznie w brązie  😀

A propos siodeł na miarę - widziałam na własne oczy siodło zrobione na konia TWH - cudeńko, jest chyba nawet to siodło na stronie producenta. Właśnie z pomorza.


Jak to było? Palomino to nie maść to charrrrakter 🏇
Mission 😜
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
13 października 2014 23:30
Livia, fajnie wyglądacie 😀 Weźcie zostańcie w brązach! A nie tylko "czornyj i czornyj" 😉 U Ciebie się przynajmniej wyróżnia ten brąz, a ja z gniadą to wesoło się prawie "zlewa" wszystko i pad ratuje sytuację 😀

Muchozol, Twoja kobyła (mix fryz + kp - dobrze kojarzę?) mi się podoba - ma takie fajne coś w oczach 🙂 Hm.. jestem ciekawa jak moja załapie jog jak już będziemy mieć treningi.. ona uwielbia wolny kłus w swoim tempie. Ogólnie wszytko by robiła powoli - taki tam "wyścigowy wariat" 😁

smartini, dzięki 🙂 Ostatnio własnie z koleżanką rozkminiałyśmy "charakterystyki" linii, ale no.. ciężko jak się nie siedzi w temacie 🙂

Trail mi się podoba - wydaje mi się ciekawy. Co prawda poza sporą ilością filmów jakie oglądałam na youtubie to nie miałam styczności bezpośrednio. Może uda się mieć treningi - na razie podstawy, oj będzie sporo roboty z gimnastyką u nas - z Klaudią Sójką, to może trail się stanie ciut bliższy za jaaaakiś czas 😀
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się