Ochraniacze

Gniadata   my own true love
09 marca 2015 20:19
Constantia w Decu patrzylam tez ostatnio ale mieli tylko pary za jakies 90? zł (czy nawet po stowie)... A do wyprzedazy jeszcze trochę, a to tez nie mam pewności że beda, a nawet jak beda - ze sie zalapie 🙁 tak czy inaczej, dzieki za info :kwiatek:
Gniadata - z tego co wiem escada robi ochraniacze kontaktowe, których cena za komplet nie przekracza Twojego budżetu. Widziałam dziś jej robote, takie w zeberke, wyglądają bardzo fajnie.
Gniadata   my own true love
09 marca 2015 20:32
Wiem, wiem, podpatrzylam kiedys w wątku DIY - są śliczne, ale niestety eko skora to troche nie dla mnie :kwiatek: zdecydowanie wolalabym takie neoprenowe.
Gniadata - jeszcze coś wyszperałam, jeśli nie przeszkadza Ci kratka: przody i tyły, 70+80 czyli 150, z czego przy jednych pisze darmowa wysyłka 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
09 marca 2015 20:51
Gniadata [s]http://allegro.pl/ochraniacze-neoprenowe-hkm-indy-i5117622794.html[/s] zmyłkę zrobili, na zdjęciu pokazany komplet a w aukcji albo tyły albo przody.
Gniadata   my own true love
10 marca 2015 13:13
keirashara dzięki :kwiatek: pomyślę, chociaż nie wiem czy wytrzymam tą kratę na codzień 😂

Constantia też się na to nadziałam :P
keirashara, a nie, moje nadal mają tylko rysy, i nie ma opcji, żeby coś odpryskiwało, bo skorupa jest, no, taka trochę plastyczna, że paznokieć się odciśnie a potem "zaleje". Ech, to będę się bała kupić następne 🙁 Bo moje to był jeszcze import prywatny.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
10 marca 2015 18:50
Czy ma/miał ktoś może te ochraniacze: przody i tyły? Zależy mi na ocenieniu rozmiaru, bo nie mam z tą firmą porównania zupełnie - moja kobyła nosi Yorki Pro Soft w rozm. cob, a dodatkowo Horze Memphis S na przody i M na tyły. Czy Waldhauseny M będą ok?
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
10 marca 2015 19:23
Na śląską nogę mam L-ki, więc M-ki powinny być dobre  🙂
halo - moje plastyczność miały zerową... i też import prywatny, z Holandii. Znajomy przywiózł swojemu ograsowi, po czym przemyślał i stwierdził, że ten kolor nie przystoi pełnowartościowemu facetowi  🤣 I odsprzedał mi za śmieszną kwotę nówki, jeszcze z metkami.
keirashara, wniosek chyba taki, że masa zależy od... koloru. Z pro maxami też chyba było podobnie 🤔
keirashara dzięki :kwiatek: pomyślę, chociaż nie wiem czy wytrzymam tą kratę na codzień 😂




Dlaczego?, ja je mam i ta kratka właśnie wg mnie jest bardzo przyjemna dla oka. Kupowałam w Bergo i faktycznie przy jednych była darmowa wysyłka ale wzięłam komplet i cała wysyłka była darmowa. A ochraniacze same w sobie bardzo fajne, rzepy jak szatany.
larabarson - ja osobiście dostawałabym szału mająć ochraniacze w taką kratke, bo nie do wyszstkiego pasują i no... dźgaloby mnie to w poczucie estetyki  🤣
Haha, no mi akurat pasują do wszystkiego bo mam wszystko w brązach i ta krateczka fajnie mi z tym współgra  🙂
Gniadata   my own true love
11 marca 2015 14:51
No ja mam granaty, blekity, zielenie i jeden malutki brazowy czapraczek wiec pasowalyby mi jak piesc do oka, chociaż cena niestety kusi... :P
Przyszly WoofWeary o jezuuuuuuuu jakie fajne 😀
Super dokladnie wykonczone, rzepy mocne jak szatany, ten material od srodka - niby neopren ale taki wyjatkowo przyjemny, wentylacja tez bardzo zmyslna, ciekawa jestem na maksa jak na nodze 😀 w piatek przymiarka!

dla ciekawych foty 🙂
koń mnie zmusił do zakupu tylnych ochraniaczy 🙁
Mam okazję kupić komplet ( 4) hkm diamonds pony używane ale się boję, czy rozmiarowo na tył będą dobre. Teraz mam tylko yorki na przód S.

Nie wiecie, jak w nich z rozmiarówką?
Mialam ten rozmiar i ten model na arabke - byly spoko.
faith- a na którą dziurkę kołki zapinałaś?
na srodkowa 🙂
halo - zastanawia mnie skąd biorą się tak drastyczne różnice pomiędzy nimi, to absurdalne, żeby barwnik wpływał w takim stopniu na mase. Z pro maxami to już w ogóle, przecież to ten sam materiał  🤔wirek:
keirashara, barwnik może wpływać na strukturę. Są barwniki, które chłoną dużo spoiwa, i tworzywo może wyjść "suche" i kruche, jeśli technolog źle dobierze proporcje.
Z pro maxami to może ulegam złudzeniu, ale "cerata" na jasnych wydaje mi się mocniejsza niż na tobacco, a skorupy w środku... cóż, faktycznie mogła być losowa zła partia tworzywa.
Zresztą... o czym mówimy! Nie sądzę, żeby ktoś testował ochraniacze, zanim zamówi "gdzieś tam" partię oznakowaną akurat BR (czy inną marką).
Livia   ...z innego świata
15 marca 2015 07:41
Co sądzicie o takich ochraniaczach na tyły? Chodzi mi o tą gumkę - nie będzie ona za bardzo uciskała nogi, jak jest tylko jedna? Czy są takie tyły z dwoma zapięciami?
deborah   koń by się uśmiał...
15 marca 2015 09:00
Livia, mam dokładnie  te ze zdjęcia i nie zauważyłam żeby  jakoś nogę uciskały..
Livia znajomi mają i się nie skarżą. Mnie natomiast powstrzymuje przed nimi to, że ta jedna przy moim trochę strychującym się koniu poleci w mak w kilkanaście tygodni, albo zgubię gdzieś w terenie. Są takie z podwójnymi gumami, ale ciężej je trafić i zwykle w tego typu kompletach na 4 są pojedyncze niestety.  🙁

Mi się bardzo podobają te ochraniacze ostatnio:  [url=https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSiJa_r5kSFXVHOaHrcKfmBYV3T8x71DLPxPmM6A5jv-g0T2QprJw]https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSiJa_r5kSFXVHOaHrcKfmBYV3T8x71DLPxPmM6A5jv-g0T2QprJw[/url]

Livia   ...z innego świata
15 marca 2015 09:15
deborah, dziękuję :kwiatek: Jak z wytrzymałością tej jednej gumy? Wyciąga się przy dłuższym użytkowaniu?

Alaska, dziękuję :kwiatek: Właśnie tak pomyślałam, ze dwie gumy nie dość, że jakby "łagodniejsze", to mniejsza szansa, że obie się naraz urwą. Te tyły, które wstawiłaś, wyglądają super, i takie bym z chęcią wypróbowała 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
15 marca 2015 11:48
Moja nadal jak nowa. Mam je 2 lata uzywam na zawody. Jedyne co mogę im zarzucić to fakt,  ze odkleja się ta czarna ozdobna nakładka na przednim ochraniaczu. Pewnie da się ją przykleić 🙂
No i full nie są porażająco duże..
Livia   ...z innego świata
15 marca 2015 15:02
deb, dziękuję pięknie :kwiatek: Na oku mam ochraniacze innej firmy, choć takie właśnie na kołki - wiem że mój w HKMy niestety się nie zmieści.

Mogę też się wypowiedzieć o ochraniaczach Norton Carbon. Kupiłam je z nadzieją, że wejdą na grube nóżki mojego konia, i nie rozczarowałam się - pasują idealnie (choć zapinam na najdłuższą dziurkę). Dzisiaj je przetestowałam w terenie - nic się nie poprzekręcało, nie zleciało. Jak na razie jestem zadowolona, napiszę jeszcze jak się sprawują w dłuższym użytkowaniu.
deborah   koń by się uśmiał...
15 marca 2015 20:42
Livia, rozumiem, że celujesz w nortony ? 😉 kolorystyka ciekawa.  Sama przymierzam się do kolejnej pary..
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
15 marca 2015 21:06
Schodziłam dziś całą Cavaliadę i niestety nie znalazłam niczego co by mi pasowało (no może jednymi brązowymi PE w beckersport za setki monet 🙂😉- może zatem ktoś mi poradzi.

Poszukuje ładnych brązowych, a co najważniejsze pełnych ochraniaczy z dobrą wentylacją - gdzie takowe znajdę 👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się