Wady budowy, ocena eksterieru

Jak będę na komputerze to wrzucę foto chyba ze ktos ma to autorem jest Oliver Hilberger 🙂

edit:
[img]https://lh3.googleusercontent.com/w5K54RJZcscWlPnd6Eo2vYCQAfnsEZ7ri8-PEDz6WAXP=w500-h403-no[/img] Malkolm w wieku czterech lat
tutaj starszy

pisali że podleczyli go ostrzykiwaniem najboleśniejszych miejsc + praca w ręku, chody boczne etc i teraz można nawet na chwilkę wsiąść
Powiecie coś na temat użytkowania konia z rozbieżną postawą przednich nóg? W internecie jest bardzo mało informacji. Może ktos spotkał się z takim koniem?
tajnaa rozbieżna na jakiej wysokości, których stawów dotyczy?
Kurde, nie pamiętam, ale chyba od samej góry.
Na giełdzie koni znalazłam taki oto ewenement hodowlany... rzekomo połączenie konia holenderskiego z kucem
Opinie?
Ciężko cokolwiek napisać. Złe zdjęcie, złe ustawienie, kopyta w błocie. Masz inne?
Edit: wygląda przyzwoicie, to co się rzuca z tej perspektywy w oczy, to krótka szyja, ale może to być właśnie wina zdjęcia.


Po za tym, że zdjęcie nie takie to dodatkowo to jeszcze bardzo młody konik. Myślę, że jest w niekorzystnym do oceny wieku.
właściciel napisał w ogłoszeniu, że koń ma 6 lat. Innego bardziej nadającego się zdjęcia nie podano
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
01 kwietnia 2015 18:07
A ja tez proszę o ocenę. Niestety nie dysponuje lepszym zdjęciem
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
01 kwietnia 2015 18:19
tarzan44 konik urodził się w 08. 2011r zdjęcie robione było jak miał dwa lata. Jego matka ma 161cm - taki z niej kuc 🤣
Mogłabyś podać link do ogłoszenia?
Rudzik, lubię to !  🥂
A tak w temacie. Ktoś coś o użytkowaniu konia z postawą rozbieżną przednich nóg?
Przepraszam za wprowadzenie w błąd! Odkopałam ogłoszenie i rzeczywiście koń 2 lata, sory...
Co do postawy rozbieżnej, mój wałach ma ten problem. Jednak po wizycie osoby zajmującą się korekcją kopyt i postawy konia uspokoiłam się, bo powiedziano mi, że nie ma to konsekwencji w użytkowaniu konia i sama zaobserwowałam, że o ile na pastwisku b. często koń stoi po krowiemu, o tyle przy zatrzymaniach stawia kończyny równo. Znaczy na pewno to ma wpływ na rozkład obciążenia, ale nie jest to stan niebezpieczny dla zdrowia- tak mnie poinformowano 🙂
Tajna, zalezy od nasilenia wady i uzytkowania. Wiekszosc wad nie ma wplywu na rekreacyjne uzytkowanie, przy uzytkowaniu sportowym juz moze byc gorzej. Nierówne obciążenia nie sprzyjają chrząstce stawowej i ścięgnom. Znam konia, który ma krzywiznę w jednym nadgarstku, w wieku 8 lat wykluczony ze "sportu" z powodu zmian w tymże stawie. Jest szansa, ze jakby krzywizna byla obustronna, kon jeszcze by pośmigał, a tak... Moze bedzie mogł chodzic stępokłusy w terenik w przyszlosci.
Megane, Bardzo dziękuję. O to mi chodziło.
Co sądzicie o budowie (koń do P-N w skokach)? Pięciolatka SP.

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/23959?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 kwietnia 2015 22:38
Bardzo ładny proporcjonalny koń, fajny ruch. Dziwna technika skoku (zajrzałam w filmiki w ogłoszeniu).
zad ma przeokropny w skoku, taki fuj no. 
korysindex4, kompletnie się z tym nie zgodzę. Spora siła i potęga skoku jak na 5 latka. Widać, że koń wymaga pracy, a przeszkody są dużo za wysokie. Zwierzak wybija się często za daleko , w górę (widać jak "zawisa" nad przeszkodą)
Na pierwszy rzut oka ciekawy zwierz, chociaż przy takiej sile często ciężko się skacze (ciężko to wysiedzieć).
Gillian   four letter word
11 kwietnia 2015 08:14
koń nie ma szans się poprawnie zaprezentować w skoku - ciasna hala, agresywny poganiacz, przeszkody za wysokie, bez wskazówki. Założę się, że jakby zrobić normalną linię gimnastyczną i na koniec posadzić większy gabaryt to zupełnie inaczej by to wyglądało 🙂
Gaga, masz rację. Jednak nie uważam, żeby te przeszkody były za wysokie na 5-latkę.   Na 3-4 latka owszem, ale na 5-cio już nie.  Konie 5 letnie chodzą konkursy klasy N,a przeszkody (konkretnie drąg- na filmiku) nie mają więcej niż 160cm gdzie luzem dla konia sportowego skoczyć 160 cm, to nic  takiego.  IMO

Gilian  rzecz jasna, ale oceniasz to co widzisz na filmiku  😉  Trzeba poczekać na tego konia, może jeszcze wróci na forum w przyszłości. Na razie skacze wysoko i "w nieładzie" Poczekamy zobaczymy  😀

Dramuta Kupiłaś już konia czy nadal szukasz forumowo ?   Wstawiłaś już kilka ciekawych koni, może czas obejrzeć wsiąść, a nie tylko pytać ?  😎 

Klacz sama w sobie ładna, żeńska. Z bardzo dobry ruchem.


Edit.
Trochę dziwi mnie brak zdjęć i filmów pod jeźdźcem.
dlaczego ?
Ponieważ ma 5 lat i jest w treningu. A to ważne, jaka jest pod siodłem i co już umie.
Konie 5 letnie chodzą konkursy klasy N,a przeszkody (konkretnie drąg- na filmiku) nie mają więcej niż 160cm gdzie luzem dla konia sportowego skoczyć 160 cm, to nic  takiego.  IMO


160 OK, ale Jockera 160 to już ciężko stylowo skoczyć nawet 10 latkowi... a tu Jocker stoi

Klacz sama w sobie ładna, żeńska. Z bardzo dobry ruchem.


Edit.


ja tu widzę podnieconego konia, który się popisuje..

ja tu widzę podnieconego konia, który się popisuje..


Bardzo dobrze widzisz.  

Przecież w ogłoszeniu chodzi o to, żeby pokazać konia z jak najlepszej strony... 

Nie raz nie dwa widzisz filmiki konia w ruchu, a tam gości z reklamówka czy czymś innym.



klacz jest gniada  🏇 to tyle  🤣
[quote author=matrosowa link=topic=4885.msg2334987#msg2334987 date=1428843628]

ja tu widzę podnieconego konia, który się popisuje..


Bardzo dobrze widzisz.  

Przecież w ogłoszeniu chodzi o to, żeby pokazać konia z jak najlepszej strony... 

Nie raz nie dwa widzisz filmiki konia w ruchu, a tam gości z reklamówka czy czymś innym.




[/quote]

eee, ale chyba "najlepsze pokazanie konia" to nie jest pokazywanie podjaranych, spiętych koni z uniesioną kitą... wolę porównywać do lepszych wzorców a jakoś ogiery zachodnie czy konie na aukcjach pokazuje się bez podjarania i straszenia w filmikach katalogowych... może oni się zwyczajnie słabo znają i zamiast ruchu w ręku powinni biegać za szkapami z reklamówką? o, o, a może jednak nie, bo to jak koń się rusza usztywniony i podjarany to wcale nie jest jego "normalny ruch" ?

ja tam widzę normalnego, wcale nie "bardzo dobrego ruchowo" konia, który w normalnym kłusie (bez podjarania) idzie zupełnie normalnie, wcale nie krauluje aż tak, a podjarany owszem, zawija nogi za uszy, ale jest sztywny, gubi rytm i wcale nie pcha się zadem tak, jak sugerują przednie nogi. Ale jeśli się mylę to spoko, to jest bardzo możliwe 🙂
kujka   new better life mode: on
12 kwietnia 2015 16:29
Isabelle, widze dokladnie to samo..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się