Styl western (dawniej kącik)

Livia   ...z innego świata
05 sierpnia 2015 07:10
Muchozol, Magda, u mnie by to nie przeszło. Koń, jak nie daję żadych sygnałów, idzie jak taran 😂

Jest już plakat zawodów, ale bez rozpiski konkurencji i schematów, oby się szybko pojawiły 🙂
cargo, to towarzyskie zawody na Ranchu u Marka w Bargłówce. Mam nadzieję, że na dniach pojawią się propozycje 🙂


Dziękuję.
To niedaleko, więc chyba wybiorę się pokibicować....  🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 sierpnia 2015 11:53
https://www.facebook.com/ddubowik/videos/10203277935308239/?ref=notif&notif_t=like
kłusowanie kulawki like a pro 😀
dobrze, że nie ma na hali postronnych osób o 6 rano bo mogli by nie zrozumieć niektórych sytuacji :P chwilę później tańczyłam młynko-makarenę w kłusie i, siedząc akurat bokiem, między końmi uciekałam przed Bogdanem jadącym na ogierze  🙄

Dzisiaj polska ekipa rusza na Mistrzostwa Europy AQHA do Kreuth  🏇
Livia   ...z innego świata
05 sierpnia 2015 13:05
cargo, fajnie, myślę że jeśli moja instruktorka wystartuje to będzie na co popatrzeć 🙂 I może się poznamy akurat 🙂

smartini, widziałam filmik, bardzo fajny! 🙂
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 sierpnia 2015 15:39
Dzieki 🙂
Nie wiadomo co sie stalo - tak bywa przy ciężkich treningach. Skracał przód więc stal na przeciwzapalnych, dzisiaj juz byl czysty wiec jutro wracamy do galopu
.
(...)
Dzisiaj polska ekipa rusza na Mistrzostwa Europy AQHA do Kreuth  🏇

Really?
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 sierpnia 2015 18:42
No wlasnie jednak nie... Dowiedzieliśmy sie o Cogginsie moze godzinę po moim poście jak nie mniej...
Nieczęsto. Pierwsza kulawizna on ostatniej kontuzji (padokowej w dodatku)
A ja mam bardzo głupie pytanie  😡
Znajomy zaproponował mi sprowadzenia konia dla mnie z USA, bo sam kiedyś swojego appaloosa sprowadzał, ma już coś pojęcia. Okazało się, że w stajni, a raczej rancho z którego brał swojego konia stoi piękny appaloosa, po prostu cudo. Mówi, że ludzie prawdomówni, że można zaufać w to co piszą odnośnie zdrowia, charakteru itd. Jest tylko mały problem. Szukam konia do westu, a ten pół roku temu zaczął chodzić ujeżdżanie. Wcześniej chodził w stylu west, na rancho, przez około rok. Boję się, że koń mi zgłupieje  🤔 Co sądzicie ? Warto tak kombinować dla miłości od pierwszego wejrzenia ?  :kwiatek:
Mówi, że ludzie prawdomówni, że można zaufać w to co piszą odnośnie zdrowia, charakteru itd.


Tu bym byla ostrozna. Szczegolnie w kwestii zdrowia. Masz moze strone internetowa tej stajni?
Volarpia musisz po prostu pojechac i pojezdzic na tym koniu 🙂 Najlepiej wiecej niz raz, w jakims odstepie czasowym (rozne opinie slyszy sie o "glowie"u appaloosa) A gdybys byla zdecydowana na kupno to ZAWSZE badanie kupno-sprzedaz robione przez weta- nawet jesli ludzie sa bardzo uczciwi to moga po prostu nie wiedziec, ze cos tam siedzi ukrytego. Przepraszam za brak polskich liter.
Livia   ...z innego świata
06 sierpnia 2015 10:23
smartini, a to pech... Za to cieszę się, że z Budyniem wracacie do pracy.

Volarpia, jeśli chodzi o przestawienie konia z klasyki na west, to nie jest taki problem - sama przestawiłam niedawno swojego. Tym bardziej, ze piszesz, że koń chodzi ujeżdżenie pół roku, wcześniej chodził westowo. Jeśli będziesz jeździła tylko west, to nie zrobisz mu wody z mózgu. Natomiast popieram kasiękliczkowską, musiałabyś tam pojechać, wypróbować konia pod siodłem, najlepiej kilka razy w różnych porach, i jeśli będzie ok, to wezwać weta na badania 🙂
(...) Jest tylko mały problem. Szukam konia do westu, a ten pół roku temu zaczął chodzić ujeżdżanie. Wcześniej chodził w stylu west, na rancho, przez około rok. Boję się, że koń mi zgłupieje  (...)

To zależy na ile koń "zrobiony" ( ew.popsuty) w west czy klasyce oraz głównie od tego co Ty umiesz.
Ujeżdżanie to literówka ? Idzie o ujeżdżenie ?
Livia   ...z innego świata
06 sierpnia 2015 14:52
No to se postartowałam... Zobaczyłam schematy na Bargłówkowe zawody. Trail identyczny jak w Rumiance. Nie przejedziemy z naszym poziomem.... 🙁 Horsemanship - może, jeśli podszkolimy zagalopowania ze stępa. A tak na tego traila liczyłam...
a duże koszty wyjazdu ponosisz? Może warto pojechać objeżdżać konia nawet jeśli uprzedzisz, że jakąś przeszkodę ominiesz?
Wichurkowa   Never say never...
06 sierpnia 2015 15:22
Smartini a co to ten Coggins? O co chodzi?
Wichurkowa chodzi o anemię zakaźną koni:
https://en.wikipedia.org/wiki/Equine_infectious_anemia
Wichurkowa   Never say never...
06 sierpnia 2015 15:25
Ahaaa,czyli wykluło się coś takiego i z obawy odwołano zawody?
Coggins to nie choroba, tylko nazwa diagnostyki  😉
Majorowa- wiem, jestem wetem. To była odpowiedź na zasadzie "o co chodzi"- odpowiedź na temat testu jest w linku.
To tak ogolnie bylo. Zdarza sie, ze ludzie na EIA mowia Coggins Disease.
U nas mówią: Niedokrwistość Zakaźna Koni - NZK.
To schorzenie pojawiło się w Europie po wielu latach nieobecności i zaczyna hulać. (Rumunia ponad 200 przypadków) .
Ze względu na wystąpienie w pobliżu Kreuth wiele ekip się wycofało (wyjechało , zawróciło, zostało w domu). Nie wiem czy zawody są odwołane i jaka jest teraz tam sytuacja. 
W Polsce jak narazie jest potwierdzony jeden przypadek.
Tania, o kurcze! Nawet nie wiedzialam, ze w Europie tez sie to diabelstwo rozpanoszylo.
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 sierpnia 2015 18:19
Zawody odwołane nie są, organizatorzy stwierdzili ze nie ma realnego zagrożenia i panują nad sytuacja, ale przy takiej rotacji koni zewsząd (europejskie mistrzostwa aqha) szybko kontrole mozna stracić wiec wiele ekip, w tym polska wycofało sie z udziału. Ekipa RR i Ciok Farm zawinela sie wczoraj o 17, konie tych którzy chcieli wyjechać z Kreuth po 20 zostały zatrzymane na kwarantannę
Majorowa - Niestety nie mam... Trochę łatwowierna jestem, przez to, że znajomy brał od nich konia i wszystko elegancko.
kasiakliczkowska, Livia - Niestety, ale nie mam możliwości polecenia do USA i wypróbowania konia pod siodłem, gdyby zdecydowała się na konia znajomy wszystko załatwia, badania oczywiście będą wtedy robione.
Tania - Dopiero wchodzę w świat westernu, zresztą nie wiem nawet który to już raz, ale znajomy ma mnie wprowadzić powoli w ten świat już razem z nowym koniem 😡  I faktycznie, literówka  😡
Livia   ...z innego świata
06 sierpnia 2015 18:55
kasiakliczkowska, wszystko razem (opłaty, boks, transport) to ok. 600-700 zł, najwięcej oczywiście zeżre transport. Zgłosiłam się już i pojadę, bo konia dalej chcę oswoić i obcykać, tylko... po prostu bardzo czarno to widzę, liczyłam że będzie jednak trochę łatwiejszy schemat...
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 sierpnia 2015 21:57
Za wzięcie w dwie ręce nie traci sie pkt tylko dostaje się 0. To samo w przypadku zmienienia schematu
Ale na 0 oczywiscie jechac mozna, za schooling juz sie nikt na zawodach nie obraza
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się