Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

u seniorów są już usztywnienia i robię wszystko żeby ją utrzymywać w dobrej kondycji i w ruchu. Jak wróciłam z urlopu w lipcu i przerwałam jej pastwiskowa sielankę puszczając luzem na ujeżdżalnię, to każda noga biegła sama sobie, wet przyjechał , pooglądał i powiedział, że się po prostu  zastała 🙄 Od razu wprowadziłam msm i mamy ruch jak na filmiku, który wkleiłam i zadawalający ruch pod siodłem.
desire   Druhu nieoceniony...
21 września 2015 20:34
Na_biegunach, mój nie ma już paru zębów + krzywy zgryz,  no i jednak wiek taki, że sporo rzeczy ma wpływ na dziadka - trzeba pilnować, bo wahania wagi się zdarzają..
No właśnie to jest najgorsze. W wyniku różnych dziwnych zawirowań ( tak to jest jak koń nie jest swój) nie chodziła pod siodłem prawie 3 miesiące i generalnie było podobnie. Chodzili za mną w stajni i gadali ,, ale wy to nie pojeździcie, bo ona tak strasznie kuleje" , ale już ostatnio wersja się zmienia na ,, lepiej jej już z tą nogą" 😉

Nawet jak ostatnio wiosną kulała, to wet stwierdził, że najgorsze co możemy zrobić to ją unieruchomić, bo zaraz rozsypie się coś innego jak przestanie się ruszać i jeździłyśmy na długie nostalgiczne spacery stępem 😉
Dziewczyny, czyli odżywka z linku http://allegro.pl/dromy-msm-acerola-1kg-na-stawy-dla-koni-i5681172976.html pomaga na "strzelanie"? Cena bardzo przystępna  😍!
Dla seniorów ruch to życie 🙂. Póki możemy staram się zabierać Chorała na spacerki stępem w ręku, ale gdy ma gorsze okresy wychodzi tylko na łąkę i sam dozuje sobie ruch. Raz jest lepiej, raz gorzej ale ostatnio odpukać jest ŚWIETNIE  😍 😍 😍 😅! Nie mogę się tym nacieszyć, niech ten stan trwa!  😜

Śmieję się, że Chorał pracuje... jako model  😀iabeł:.
I Olszynek wita na forum ze swoją 20 na kłębie🙂 Chłopak powoli wraca do życia po tracheostomii. Oddycha wspaniale. Nowy duch i siły wstąpiły w niego.
Czesio dobrze wygląda  😀  i ma przesłodkich kumpli  😍 😍
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
22 września 2015 21:34
My dziś z moim starszym przeżyliśmy "reunion" - do Gniewka przyjechał jego pierwszy jeździec, który go podjeździł i pierwsze 3 lata zajmował się nim na wyłączność.

Nie powiem- oczy się nam dziś spociły 🙂
czesio super, że się wszystko udało!
bjooork zazdroszczę takiej możliwości, ja wypytałam parę osób z przeszłości Addisa ale nikt za wiele nie pamiętał, pewnie dlatego, że chodził w rekreacji.. I zdjęć tez mam niewiele.
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
23 września 2015 15:40
A ją korzystając z tego że wątek ma już 100 stron oficjalnie dolączam do grona emerytów z moją 11letnią baba 🙂
baffinka, abeba - dajcie nam miesiąc🙂 Budujemy mięśnie 🙂 Jak zimą nic się nie przyplącze ( bo niestety do płuc mamy teraz bliżej, z pominięciem czaszki w oddychaniu) to może jeszcze ostatni parkur partynicki śmignie w następnym roku. Takie pożegnanie ze sportem 🙂
z okazji jubileuszu wątka-  równo stówka życzymy wszystkim seniorom i ich ludziom dużo zdrowia, wielu wzruszeń z bycia razem i niech tegoroczna jesień i zima będzie dla nas łaskawa.
Moja staruszka, odpukać, nic jej nie dolega i jest pełna energii  🏇 
Kastorkowa   Szałas na hałas
24 września 2015 11:05
To i mój staruszek korzystający z ostatnich promieni słońca i trawy
desire   Druhu nieoceniony...
24 września 2015 16:41
ganasz, ale posiwiały łebek.. 🙂
mój też już coraz bardziej w siwiźnie na głowie, ale mówimy, że dojrzałe jest seksi 😉 😁

monia, drugie zdjęcie mega, w jakim wieku jest Twoja seniorka? :kwiatek:

Kastorkowa, to hucuł? nie wygląda na seniora 🙂
Nord czemu 11-latka a już emerytka? Ma problemy ze zdrowiem  🙁?
desire Wadera pasemka sobie zapodała 🙄 i tak bardzo jest seksi zwłaszcza gdy się grzeje i usiłuje włożyć swój zadeczek seniorki góra przez drzwi do boksu kucyka - znaczy zdrowa jest 😀
Kastorkowa   Szałas na hałas
24 września 2015 20:05
Desire tak hucuł z krwii i kości. A na karku ma 20 lat  😉
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
24 września 2015 21:00
Nord czemu 11-latka a już emerytka? Ma problemy ze zdrowiem  🙁?

Tak niestety trzeszczki, teraz jest zawodowym trawojadem 🙂
desire Bajana 94r. zdjęcie 2 mega ale jaki mam zawsze zawał jak ona leży  😵   
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
25 września 2015 06:02
Monia to jest matka Twojego taranta?
Rudzik Jak rozchodzi Ci się o tego taranta z białym tyłkiem to tak.  Tylko, że jego dawno już nie mam, teraz cieszy oko Niemców .
Witam,
Na zdjęciach moja kobyłka w wieku 22 lat 🙂 Poszukuje, jakiegoś preparatu na stawy. Może jesteście w stanie coś polecić ?
blendzior95, ladnie sie kobyla trzyma 🙂
Ja dla swojej dziewiętnastolatki (i nie tylko) kupuje kolagen hydrolizowany od pana Podkowy, efekty są i to szybko zauważalne 🙂
Orzeszkowa Dziękuje 🙂
Zastanawiam się bo jeszcze nic jej nie strzela ale wiem, że jak zaczyna się listopad i konie mniej spędzają czasu na padoku to się zaczyna więc szukam czegoś profilaktycznego 🙂
blendzior95, mojej co prawda nic nie strzela, ale za to już po tygodniu podawania kolagenu jest dużo mniejszy problem ze sztywnością na początku jazdy/po wyjściu rano z boksu. Niestety efekt nie jest trwały, bo po jakimś miesiącu wszystko zaczyna wracać do stanu 'przed', ale można robić miesiąc kuracji-miesiąc przerwy i jest si.
A, i jak się kobyła zerwała to też stosowałam - wszyscy byli zadowoleni z efektów, wet też 😉
A co myślicie o tym preparacie ? Ktoś używał ?
http://dromy.pl/DROMY-FLEX-1000ml-1000ml-GRATIS,p,71
A co myślicie o tym preparacie ? Ktoś używał ?
http://dromy.pl/DROMY-FLEX-1000ml-1000ml-GRATIS,p,71

Fajne! A z tym gratisem to juz wogule 😉 Podobaja mi się ich produkty - stosujemy Boswelie - swietny stosunek jakosci do ceny.
też "lecimy" na Dromach widać efekty.
No to i ja się wcisnę z okazji 100 strony i przypomnę swoją Nadin lat 20


(wiem,wiem-kopytka do roboty;kowal będzie w czwartek)
zoyabea, ganasz Dzięki dziewczyny w takim razie również spróbuje tego preparatu 🙂
Bea1  Świetnie wygląda ta twoja dwudziestka 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się