Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

ganasz cudna dziewczynka, niech żyje jak najdłużej  😉
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
25 października 2015 14:37
Moja 23 letnia, szalona, energiczna i humorzasta Czacha.
a u nas ostatnio zmiany. nie jeżdżę od czerwca i tak pomyślałam, że może wywiozę konia trochę dalej i trochę taniej, na jakąś przyjemną łąkę i nawet znalazłam potencjalne miejsce dla niego aż ostatecznie wywiozłam go jeszcze bliżej niż był i teraz mam do stajni 5 minut i strasznie się cieszę, wpadam często i dotarło do mnie, że nie jestem gotowa na rozłąkę! znowu czuję się spełniona kiedy do niego zaglądam, chodzimy na spacery i cieszę się z przebywania z nim. jednak nie mogłabym go wywieźć, sama świadomość, że posiadam konia, który gdzieś tam jest i ma się dobrze, to za mało. pozdrawiamy kącik serdecznie 🙂

Jak tam Wasze Seniory się miewają?  😀

Obijająca się Ruda pozdrawia resztę  :kwiatek:


Baffinka Ruda piękna jak zawsze

Mój dziadzio jak zawsze zachowuje się jak 5 latek, czasem mam wrażenie, że im starszy tym młodziej się czuję  😀
Energię do pracy ma jak nigdy.


meldujemy, że rocznik 1987 jest terroryzowany, 🤬 ponieważ na pastwisku się obija spędzając czas na objadaniu się i opalaniu zadka w promieniach jesiennego słońca, to jest zmuszana do ruchu kontrolowanego w terenie pod siodłem z obstawą z przodu i z góry. Wadera ofutrza się i pilnujemy żeby dobrze się odżywiała, tz ja karmię, a Maceba sprawda czy dobrze  🙄 bo przed nami zima w angielskiej zimnej stajni.
ganasz, czym karmisz Waderę? i w angliku ubierasz ja w derkę na noc?
Grace nie wiem jaka będzie tegoroczna zima, ale do tej pory zimą nie derkowałam, na pastwisko też chodzi bez derki. najważniejsze żeby okryła się dobrą zimową sierścią - to najlepsza derka.  😉. Wyjątkiem były noce gdy temp. na zewnątrz spadała do -20 i w stajni też było dużo poniżej zera. Jak jest b. zimno to na stawy skokowe ochraniacze  Back On Track - zalecenie weta (pozalewany szpat). Wadera na razie, bo jeszcze ciepło dostaje 3 x 1,5 miarki owsa,(trochę przepuszcza ten owies  🙁 ) + podwieczorek pasza 1 m.+ trawokulki +olej albo oliwa z oliwek, algi, kozieradkę, siemię lniane 1 raz w t. i zmiennie jeszcze inne cuda w zależności od potrzeb. Siano do oporu. Co pół roku zęby, I ruch - jak najwięcej. Obserwuję na bieżąco. Mam ją 18 rok więc czytam jak z otwartej książki. Po dwudziestce, każdy rok jest wygrany.
dzięki.
Grace :kwiatek: na zimę kupuję u rolnika jęczmień i dodaję gnieciony do owsa. Pasze traktuję jako deserek, bo żeby "zadziałały" zgodnie z opisem trzeba przestawić konia tylko na paszę, a ja nieustająco mam mieszane uczucia co do ich składów i przełożenia tego na rzeczywiste dobro i kaska😎
dziewczyny piękne wasze seniory, niech żyją i żyją
my meldujemy z naszymi koniowatymi, że pierwsze przymrozki za nami i zarastamy zimowym futerkiem
Nasz dziadek tez zaczyna już obrastać zimowo ale w tym roku trochę mniej mamucie futro niż w ostatnich latach, póki co korzysta z ostatnich promieni i wygrzewa stare kości na słonku  🙂 Ja zarzucam na grzbiet coś lekkiego kiedy jest zimno, mgliście i wilgotno w nocy i nad ranem.

Kastorkowa   Szałas na hałas
08 listopada 2015 20:25
Pan starszy pracujący i korzystający z ostatnich słonecznych promieni


desire   Druhu nieoceniony...
09 listopada 2015 13:22
ganasz, Wiek zacny, a jaka wesoła dziewczyna ! 🙂
Abeba, dawno Was nie było ! odzywaj się częściej :kwiatek:
Kastorkowa, hucuły i koniki polskie są niezniszczalne, coś o tym wiem 🤣

desire  :kwiatek:
teraz jak jestem często to jest o czym pisać 😉 dziś jak przyjechałam to na mój widok podreptał do wyjścia z padoku, fajne to było bo dawno już zapomniałam co to reagujący na mój widok koń. trochę go rozpieszczam dodatkami do jedzenia a on z tych łakomych więc cokolwiek by to nie było to jest super. no i nie ma nudy bo albo spacer albo lonża. mam też pomocnika 🙂


No🙂 Pomocnik nie lada🙂 Ti ci luzak 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
10 listopada 2015 08:12
Abeba, mój też łasuch, ale na pastwisku obojętnie gdzie by nie stał to przyczłapie z 3 kroki, potem chyba zapomina, że ma do mnie iść... 🤣  
pomocnik mega ! 🙂  kolor paznokci i kopystki też 😉
Zbieg okolicznosci  😀
Abeba szkoda, że jesteśmy o innych porach w stajni bo mój smyk miał by towarzystwo a tak go z boksu nie mogę wygonić  😉
CIACH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Właśnie padł rekord wielkości zdjęcia na revolcie
Faktycznie szkoda! Ty jestes zawsze po 18?
Trochę mi moja "babcia" zleciała z wagi. Zęby sprawdzone. Je. No, ale tak się lekko pogorszyła.
Jaką paszę jej kupić? Taki wybór, że nie mam pojęcia. Mesz będę podawać w weekendy.
Abeba,

Patrz co znalazłam w szufladzie.
Przepraszam za jakość, ale to stare zdjęcia położone na stole i pstrykane telefonem.

Na pierwszym i trzecim zdjęciu: Addis w Morzęcinie. Obstawiam jakiś 1997 - 1999.
Na drugim zdjęciu (po prawej, na drugim planie): Addis na klubowej imprezie na Wysokiej. Myślę, że 1996 - 1997.
Tania a co i ile dostaje aktualnie?
Tania a co i ile dostaje aktualnie?

Siano praktycznie do woli, owies 2x 1 miarka. Witaminy (nie pamiętam nazwy) .
Tania hmmm to chyba trochę mało jak na seniora na zimę. Moja dostaje 2x po 2,5 miarki gniecionego. Do tego daje sporą garść sieczki Dengie hi-fi senior do każdego posiłku (polecam sieczki tej firmy).
I w tej chwili dostaje jeszcze St. Hipolyt krauter musli (ale na to trzeba uważać- jest mocno ziołowe i wybredne konie nie chcą jeść).
Teraz na zimę przestawię ją na jedzenie 3x dziennie.
A od stycznia do kwietnia dawałam jej jeszcze wysłodki. Może z tym spróbujesz? Mi zawsze spadała z masą na wiosnę, a na wysłodkach i sieczce się fajnie utrzymało.
( co z tego jak i tak się popieprzyło w maju-czerwcu przez copd  😂 )
Tania, polecam wysłodki. Do mnie trafił 17-latek ,ktory moim zdaniem nie wyglądał dobrze.
Odrobaczony i na wysłodkach. Sierściuch się robi z niego i zapadnięte mięśnie zadu powolutku znikają.
.
Racja. Zapomniałam o wysłodkach. Z owsem nie chcę za bardzo zwiększać, bo power jej nie jest potrzebny.
Wolałabym jakąś paszę. Łatwiej by mi było z podawaniem.
Tania jak nie będzie miał Ci kto moczyć to polecam te ekspresowe wysłodki  http://www.opti-shop.pl/pl/p/SPEEDI-BEET-20kg-/272 
Jak masz ciepłą wodę w stajni to zrobią się szybciutko. U mnie ok pół godziny-godzine  moczyły się w zimnej wodzie zimą ( do tego w paszarni chłodno )
I pamiętaj o otrębach do wysłodków
Abeba niestety tak, a w weekendy mnie wcale nie ma.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się