Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?

Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
06 grudnia 2015 17:40
On ma to umieć ładnie sprzedać, nie stosować.  😁 Czy w necie gdzieś można obejrzeć jego popisy?
Można, nie polecam. Ryje banię  😁
Wy nie rozumiecie - nigdy nie będziemy tak dobrzy, żeby dostąpić jego poziomu wtajemniczenia.  🤔wirek:
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
06 grudnia 2015 18:34
A co muszę wpisać by zobaczyć, bo jakoś nic znaleźć nie mogę. A pana w akcji jeszcze nie widziałam.  👀
www.pdmpromocja.pl/jnbt/portal/artykul/52,natural-horsemanship---jezdziectwo-naturalne-odc-xii-natural-a-zaufanie-i-przywodztwo-proces-join-up-i-follow-up.html

Czyli jeżeli mój koń, o zgrozo, ogier, łazi za mną jak pies, kręcąc dowolne figury, zatyzmując się, cofając, zmieniając chody, to na jakim levelu jestem? 👀 Jakaś magia normalnie, może sama zostanę guru naturalu? Tylko kurcze nie mam tego skilla w pieprzeniu o prostych sprawch tak jakby to były prawdy objawione...

[Dla niedostzegających ironii - nie mam z "naturalem" nic wspólnego i nie zamierzam mieć. Szanuję i kocham swoje konie, a one w zamian szanują mnie. Ale nie uważam tego za szczególne osiągnięcie, wystarczy trochę się koniowi przyjrzeć jak na co reaguje i nie trzeba wymyślnych metod. Koń to mądre zwierze i szybko sie na ludziach poznaje. Nie ganiam koni na sznurkach, nie chrzanię o "zdejmowaniu presji" i innych pierdołach a jakoś mam fajne ogarnięte konie. Także no.]

Chryzantema obejrzyj sobie powyższą stronkę albo wpisz jnbt klinika lub coś podobnego. Piszę z tabletu i cieżko mi kopiować linki z youtuba.
Wy nie rozumiecie - nigdy nie będziemy tak dobrzy, żeby dostąpić jego poziomu wtajemniczenia.  🤔wirek:


Tego poziomu na którym już można szarpać konia za nos kantarkiem, bo "tego wymaga koń" ?  😁

Ja rozumiem, że sytuacje w których trzeba koniowi przemówić do mózgu, ale szarpanina kantarem sznurkowym na środku pola na koniu mega ponoszącym ze strachu i mega wrażliwym (z tego co pamiętam to był folblut po torach) jest poza moim tokiem rozumowania niestety... to już nie lepiej było na wędzidle pojechać na to pole i zrobić mniejszą szarpaninę?
Droga Pani od fizjoterapii mi odpowiedziała. Jak tylko wrócę do domu to odpiszę jej, bo to co napisała... czytałam z niedowierzaniem. Tylko może mi ktoś napisać jaką niby prowadzi klinikę i czy ktoś korzystał z jej usług i może coś powiedzieć?
Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
06 grudnia 2015 19:50
Co do Guru świecącego przykładem- widziałam kiedyś program o sekcie, w której chodziło z grubsza o śmierć z głodu. Ludzie w klasztorze latami na polecenie guru ograniczali jedzenie w finale pijąc samą wodę aby w końcu i ją zostawić. Do dziś mam przed oczami scenę, w której konająca w męczarniach kobieta (śmierć z głodu jest straszliwie bolesna) jest co chwile podnoszona do pionu (musi umrzeć w pozycji siedzącej) a obok na leżance, wachlowany przez wyznawców i świecący gołym ptakiem wyleguje się spasiony jak tucznik przed wigilią Guru, obserwujący wszystko z miną "jam to zrobił":\
Droga Pani od fizjoterapii mi odpowiedziała. Jak tylko wrócę do domu to odpiszę jej, bo to co napisała... czytałam z niedowierzaniem. Tylko może mi ktoś napisać jaką niby prowadzi klinikę i czy ktoś korzystał z jej usług i może coś powiedzieć?


Nie zdążysz chyba bo pani już poblokowała niewygodnych 😀
Aż sobie printa zrobiłam bo też oczom nie wierzyłam 🙂
A z drugiej strony - to wcale nie jest śmieszne... Osoba , której być mnoże, kiedyś, w jakichś okolicznościach powierzyłoby się konia... Mam znajomą z certyfikatem Mastersona, super fajna osoba z bardzo szeroką wiedzą, Beata Fiłonowicz - aż mi się nóż w kieszeni "wziął i otwarł" jak pomyślałam, że te dwie osoby można by przez chwilę "postawić obok siebie".
Teraz każdy kto skończy jakiś-tam-kurs może otworzyć "klinikę" i założyć sobie funpage na facebooku. To straszne jest 🙁

Jestem sympatykiem PNH (to wiecie🙂 )chociaż zdaję sobie sprawę, że gdybym przekopała ten wątek to kilka zdań bym odszczekała po latach  :kwiatek: Chciałam tylko powiedzieć, że nie mam nic przeciwko jeździe na cordeo czy ogłowiu bezwędzidłowym, to fajna sprawa, indywidualny wybór danej pary i ok. Ale pisanie takich farmazonów na temat kontaktu??? I wędzideł? W takim tonie gimnazjalnym??? Przez osobę, która ma uchodzić za profesjonalistę???

Szok 👀


Żenada
Jednak mi się udało, ew. Usunie mój komentarz, ale udało mi się skomentować 😉 szanowna Pani fachowiec mocno się co do mnie pomyliła i faktycznie nie pracuję w zawodzie (w sensie nie czerpie korzyści finansowych, cały czas się uczę, szukam swojego miejsca w przyszłości i odbywam praktyki u wielu wetów, zoofizjo, klinikach - zagranicznych), ale jakąś tam jednak wiedzę mam i nie pozwolę sobie wkręcić jakiś farmazonów wmawiając mi przy okazji, że jestem przy niej zerem..
Behemotowa, - jak się nie ma argumentów, to się mówi o niekompetencji innych 😀
Muchozol, założyłam, że panna użyła kg (jasne, że jednostki masy) zamiast kG bo ma mierne zdanie o maluczkich, i tak sobie "popularyzatorsko" walnęła jak "kopyto wywiera nacisk tony".
Ale po drugim screenie skłaniam się do opinii, że to przejaw skrajnej ignorancji.
A.kajca   Immortality, victory and fame
07 grudnia 2015 01:36
O lol! O lol! O lol! 🤔 I ta Pani taką odpowiedź opublikowała? O borze... borze... wysokiej klasy sportowcy, o matko jakie rehabilitacje, kliniki i przede wszystkim wykształcenie- doprawdy, szanowana i zachwalana wśród sportowców wysokiej klasy Persona powinna bez problemu obronić swój autorytet i rozłożyć na łopatki "całkiem zielone" dyskutantki szachując merytoryczną wiedzą... "Jak osiągniecie poziom wiedzy wystarczający, by ze mną dyskutować" 💃 Jaka wyniosłość, arogancja, zadufanie! I dlaczego taki autorytet w imię edukacji i wzrostu świadomości nie udowodnił mądralom co przeczytały parę książek, że piszą głupoty? Wszak wykształcona i doświadczona osoba dysponuje wystarczającym zasobem wiedzy aby sam poziom merytoryczny argumentacji zniechęcił do dalszej dyskusji dzieci bez pojęcia...
A myślałby kto, że od dorosłej, wykształconej, oczytanej osoby można oczekiwać jakiejś kultury i poziomu dyskusji- a tu proszę- próżność, megalomania i zaścianek. Kiedyś natknęłam się na stwierdzenie, że w miarę zdobywania wiedzy i doświadczenia w dowolnej materii, wzrasta pokora wobec niej. Nie pozostaje mi nic innego jak przypomnieć autorce tego żałosnego wykwitu samouwielbienia, że nawet gwiazdy czasem spadają.
Ciekawe czy wysokiej klasy powyjmowali wędzidła z pysków, czy też Pani Ekspert patrzy na to przez palce rehabilitując pomiażdżone munsztukiem im konie? 😉

Mnie naprawdę niesamowicie ciekawi, że na tyle artykułów i publikacji o szkodliwości wędzideł, naciskach w kilogramach na powierzchnię ciała nie ma analogicznych artykułów o szkodliwości jeźdźca na końskim grzbiecie. Ten to dopiero jest nienaturalny i jakie powoduje naciski! Wędzidło naciska dopiero pociągnięte, a jeździec nawet w stój ma swoją wagę. A co dopiero, jak tyłek klepie w chodach. Jak można apelować o wyjęcie wędzideł bez równoczesnej odezwy do zdjęcia jeźdźca z pleców konia? To przecież nieludzkie... :roll:
Noo... Nevzorow przecież.
Stronę usunęła czy co jest? Myślałam, że mnie zablokowała, ale próbowałam wejść od znajomych fb i nic.
A.kajca   Immortality, victory and fame
07 grudnia 2015 08:03
Behemotowa usunęła x) bardzo dojrzale... cóż... ktoś chyba ma problem z przyjmowaniem krytyki 😀
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
07 grudnia 2015 09:40
Kiedyś natknęłam się na stwierdzenie, że w miarę zdobywania wiedzy i doświadczenia w dowolnej materii, wzrasta pokora wobec niej.


Efekt Krugera-Dunninga? 🙂
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
07 grudnia 2015 09:48
Dobrze ze jak to czytałam, to leżałam bo bym miała guza na głowie. Powiem wam, pół biedy ze ona to sobie pisze i publikuje, gorzej ze są ludzie którzy uważają to za jedyną, słuszną prawde. 😵
Wstyd fizjoterapeutom przynosi.  🙄
To mnie drażni - najbardziej.  😤
Pani sobie zostawiła tylko profil prywatny i innej działalności jaką prowadzi . Jeśli to nie daj boże moja koleżanka po fachu, to bardzo Was przepraszam za t akie zachowanie🙁 tu na forum m.in. kahlan chyba korzystała z jej usług, natomiast nie znalazłam w izbowym zestawieniu żadnej kliniki dla koni zarejestrowanej na jej nazwisko.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
12 grudnia 2015 17:21
Ktoś dodał posta że szuka w stajni, w której uczą jeździectwa naturalnego. Przez "naturalnego" rozumiejąc jako "patrząc na zdrowie i dobro konia, gdzie pozwala się koniom być końmi a nie maszynkami do wykonywania poleceń". Komentarze... no cóż, rozbawiły mnie, sami zobaczcie 😍



Tyle miłości 😂
Niech puszcza konisie na wolnosc. Stajnia to zaden naturals dla koni. O jezdzie na nich nich nie wspomne 😉
5-8 kg/cm2  😁 Biorąc pod uwagę że ciśninie atmosferyczne to ok 1kg/cm2 to 5 razy mocniejsze dmuchnięcie  😁

Czego się ludzie nie imają żeby zaistnieć i zarobić parę groszy  😵
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
15 grudnia 2015 10:59
Urzekł mnie ten filmik 😎
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 grudnia 2015 11:12
Urzekł mnie ten filmik 😎



dziwne że jeszcze komentarzy nie wykasował 😂
naturalny kantar szkoleniowy  🤔wirek:
edzia69   Kolorowe jest piękne!
15 grudnia 2015 17:49
Przez ten filmik straciłam koleżankę jakiś czas temu.
A.kajca   Immortality, victory and fame
15 grudnia 2015 17:51
edzia69 Twierdzisz, że jest czymś w rodzaju kasety z horroru "Ring"?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się