Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Za tą cenę można kupić 20 kg na allegro lub pewnie w jakimś zoologiku http://allegro.pl/proso-zolte-20kg-karma-ptakow-wysylka-gratis-i5373571694.html
Ja skarmiłam, nic się w naszym życiu nie zadziało 😉 ale tak po prawdzie to nawet nie bardzo wierzyłam, że może.
Zastanawiam sie czy można podawać algi morskie cały czas? w sensie codziennie w ilosci 30g bez jakiejś przerwy?
ktoś kiedyś karmil?
i jeszcze jedno pytanie czy dawał ktoś łuski słonecznika w pelecie?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
14 stycznia 2016 21:39
Zastanawiam sie czy można podawać algi morskie cały czas? w sensie codziennie w ilosci 30g bez jakiejś przerwy?
ktoś kiedyś karmil?
i jeszcze jedno pytanie czy dawał ktoś łuski słonecznika w pelecie?


Z informacji uzyskanych od lekarza weterynarii wynika, że przy algach morskich warto robić przerwy - z uwagi na dużą zawartość jodu.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
15 stycznia 2016 06:04
i uważać na poziom witamin i minerałów, bo algi są bardzo w nie zasobne i można przegiąć.
[size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt]W sensie nie podawać żadnych innych witamin?

Po jakim czasie należy robic przerwe w podawaniu alg, czy można ją zastąpić np jakimś innym w tym momencie suplementem?
[/size][/size][/size][/size]


[size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt]Interesuje mnie czy można karmić konie takim peletem (ze słonecznika) czy lepiej podawąć łuski dodatkowo do paszy?[/size][/size][/size][/size][/size][/size]
http://allegro.pl/sprzedam-pellet-z-luski-slonecznika-worki-15-kg-i5909414727.html
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 stycznia 2016 10:10
to chyba taki pelet do palenia w piecach w domu (przynajmniej tak wygląda) więc raczej nie spełnia żadnych norm... ja bym nie ryzykowała
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
15 stycznia 2016 10:24
Zwłaszcza ze sama liska słonecznika jest bardzo tania.
Dudni ja nie podaje witamin i alg jednoczesnie
Łuska z prolinen 20 zł za 7kg ja skarmiam 100g  dziennie
I właśnie nie wiem czy to nie zamało na dużego konia 500/600kg
Rudzik ja podaje algi morskie.
+ MsM, ogorecznik-( przeciwzapalny jest), wit C z glukozamina --> kon po artroskopii.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
15 stycznia 2016 17:27
Dudini, algi chyba nie zawierają tych substancji, najwyżej wit. C, ale konie nadmiar wydalają z moczem, więc trudno o przedawkowanie. Ja odstawiam preparaty ogólnowitaminowe (np chevinal)
Rozumiem. Dziekuje  :kwiatek:
Moon   #kulistyzajebisty
15 stycznia 2016 20:24
Mam głupie pytanie - Lulu dostaje wysłodki codziennie. Mam też mesz - mogę mu go podawać raz w tygodniu zamiast wysłodków , tak jak dostawał, gdy wcinał musli, czy to się mija z celem?
Tak 🙂 Tylko przy codziennych wysłodkach zadbaj o fosfor,bo o ile dobrze pamiętam to otręby wypłukują wapń,a wysłodki zaburzają ilość fosforu.
Mesz jak jest zimno-zawsze dobry.
Moon   #kulistyzajebisty
15 stycznia 2016 20:33
DressageLife, fenks za info 😉
Podawał ktoś z Was musli z Agrokompleksu?

Kojarzy ktoś te witaminy: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5901529584&reco_id=992c1ddf-bc7c-11e5-bc07-02eeed77d04e&ars_rule_id=201
Może któraś z Was podawała, albo chociaż powie co myśli o nich? Mam akurat okazję odkupić za małe pieniądze od koleżanki i nie wiem czy się decydować  👀
[quote author=D+A link=topic=25.msg2481888#msg2481888 date=1452932226]
Podawał ktoś z Was musli z Agrokompleksu?


[/quote]

Musli akurat nie, ale kilka innych. Konie uwielbiam uwielbiają, a składy mają bardzo dobre. pani Agnieszka jest niesamowicie pomocna. Pasza Control powstała praktycznie na moje życzenie tak jak i musli bez otrab , które są według info że stron dla ludzi są kwasowe i nie służyły mojemu koniowi.
abbigail   jak konia kocham... już nigdy się nie będę nudzić
16 stycznia 2016 22:24
Małe porównanie sieczki Dengie alfa a oil  i Prolinen alfibre oil.   W prolinen też znalazlo się troszke "patyków",ale jest tak jakby tłustsza. Nie pyli się tak. To ta ciemniejsza na zdjęciu. Ja jestem na +. Wychodzi troszkę taniej i koń wcina chętnie.
http://zapodaj.net/a8d69de991351.jpg.html
D+A, ja podaje swoim koniom trzy ich pasze i jestem bardzo zadowolona 😉 największy len dostał nieco energii i dokazuje na padoku, co mnie bardzo cieszy. Faktycznie kontakt mailowy jest super. Odpowiadają na wszystkie pytania 😉
Kojarzy ktoś te witaminy: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5901529584&reco_id=992c1ddf-bc7c-11e5-bc07-02eeed77d04e&ars_rule_id=201
Może któraś z Was podawała, albo chociaż powie co myśli o nich? Mam akurat okazję odkupić za małe pieniądze od koleżanki i nie wiem czy się decydować  👀

Koleżanka kiedyś kupiła. Z czterech koni, na których były przeprowadzane testy - tylko jeden je w ogóle chciał jeść. Starsza klacz, która z całą pewnością miała duże niedobory, więc pewnie jej było wszystko jedno, jak to smakowało. 😉 Nawet koń, który rzucał się na każde żarcie bez wyjątku tego nie chciał jeść. 🤣 Domieszanie startego jabłka, marchewek, owsa niczego nie zmieniało. Dziewczyna w końcu jakoś skarmiła ten worek do końca - jak stajenny w nowej stajni myślał, że to zwykły granulat i nasypał koniowi miarkę, po czym stwierdził, że dopóki nie zje tej porcji, następnej nie będzie... Ale przedtem cudowała strasznie, żeby książę zechciał to tknąć. A i tak memłał obiad przez pół godziny, jeśli miał to dosypane. Efektów za bardzo nie było widać - pewnie byłoby trzeba skarmić więcej niż worek, ale np. po Chevinalu pierwsze efekty widać błyskawicznie.
Ciekawe, czemu tamta dziewczyna chce to sprzedać. 😀
Dzięki dziewczyny. W takim razie chyba zamówię coś na próbę🙂
smartini jak te trawokulki z Pro Linen'a bo chcemy z koleżanką dla swoich chłopców zamówić? 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 stycznia 2016 22:06
kurier mi psikusa zrobił i przyjechał w piątek info miałam że będzie w poniedziałek a ja całą gotówkę wydałam, brawo ja. Także jutro będę miała ale akurat wyjeżdżam do wawy i wracam w piątek także wtedy dam znać 😉
sumire oo dobrze wiedzieć, moja raczej wybredna niestety  😤
a koleżanka sprzedaje bo nakupowała różnego rodzaju suplementów i niedługo jej się terminy ważności pokończą a ma tylko 2 konie więc nie zdąży skarmić  🤣
kurier mi psikusa zrobił i przyjechał w piątek info miałam że będzie w poniedziałek a ja całą gotówkę wydałam, brawo ja. Także jutro będę miała ale akurat wyjeżdżam do wawy i wracam w piątek także wtedy dam znać 😉


Ok, czekam 🙂 Bo znalazłam jeszcze sieczkę tą z olejem sojowym z ProLinen, a widzę że też ją zachwalasz. Tyle że młody dostaje na wieczór teraz mesz do którego chciałam mu wprowadzić olej ryżowy, no i nie chcę go "przeolejować" dodając jeszcze taką sieczkę. Ale promocja na ProLinen zachęca do kupna. 
Pewnie znajdą się tu osoby które kupiły Day Complex Light Musli 20kg Pro Linen, która była na promocji w grudniu - jaką macie na paszy datę przydatności do spożycia?
Kupiłam pod koniec grudnia kilka worków i właśnie widzę że ich data przydatności kończyła się na początku grudnia, czyli do mnie wysłali już przeterminowaną :/
Czy była taka informacja na stronie z promocją że pasza jest po terminie przydatności do spożycia?
Nie było, tez kupilam i nie widzialam takiej informacji. Zerkne pozniej jaki termin ma moja, nawet nie zaczelam jej skarmiać jeszcze..
Ja tez nie wiem jaka data ważności a też zamawialam koło 29 grudnia... I już nią karmie...
Podniosłam fałszywy alarm  😀
W Pro Linen powiedzieli mi że to nie data przydatności tylko produkcji paszy a paszę produkują na bieżąco.
Jutro przyjrzę się jeszcze raz co tam pisze na worku bo przyznam szczerze że popatrzyłam tylko na datę bez wczytywania się w metkę  😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się