Nasza twórczość fotograficzna cz. II

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 lutego 2016 22:15
breakawayy, chodzi mi o ten budynek z poprzedniej strony, z czerwonej cegły 🙂
To akurat typowa architektura Łodzi - na zdjęciu dość znana Manufaktura 🙂
dziewczyny, jak uzyskac taki efekt zdjecia, ze jest bardzo jasne i przejrzyste, jakby swietliste z tak ladnie zarysowanymi szczegolami i kolorami? Chodzi mi o cos takiego



to sa przykladowe foty z neta i najlatwiej bylo mi znalezc z sesji dzieciecej. Mam tez zdjecia przed i po z prywatnej sesji, nie chce pokazywac ich publicznie bo nie sa moje, moge komus ewentualnie na pw czy maila podeslac chociaz na pewno wiecie o co mi chodzi 🙂
Zdaje się że to chyba lampy w studio 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 lutego 2016 21:22
Ja bym próbowała dodge&burn i zabawy z miejscowym podkręcaniem/zmniejszaniem clarity.
drabcio wlasnie niekoniecznie, bo zdjecia studyjne z sesji ktore mam pokazuja znaczna, oj znaczna roznice przed i po 🙂
Facella dzieki, sprobuje!
Pierwsze jak dla mnie lampowe bardzo, spójrz na oczy i na balon. Oba na pewno dla mnie plastikowe.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 lutego 2016 01:47
nerechta, dobre oświetlenie w studio + sporo obróbki 😉 tutoriali jest mnóstwo

ja ostatnio mam szczęście do ponurej, jesiennej aury... pogoda nie sługa, trzeba sobie radzić


lampa w studio jest na pewno, ale nie daje takiego efektu sama w sobie. Plastikowe? A to tez jest plastikowe? Pewnie nie bo nie ma balonow i dzieci  😀 😉 No i na pewno to robione bez lampy.


smartini wow, serio? 😉 pytanie JAKIEJ obrobki, jesli masz inny pomysl niz dodge&burn to prosze 🙂

Dowod w sprawie, ze lampa cudow nie czyni: przed i po tych, o ktorych mowilam (pieknie zamazalam twarzyczke, mam nadzieje ze sie mama nie obrazi 🙂 )
nerechta, oczywiście ze czyni. Chcesz wiedzieć jak święcone? Spójrz w oczy na bliki. Na zdjęciu panny młodej masz zrównoważone światło - z prawej prawdopodobnie duże okno, z lewej prawdopodobnie odbity błysk.
Jak uzyskać jasne zdjęcie? Poprawnie naświetlić klatkę. Aparaty zazwyczaj w trybach auto i półautomatycznych nieco nie doświetlają chroniąc jasne partie obrazu przed przepaleniem. I żadne d&b nie pomoże (to raczej narzędzie do uplastycznienia obrazu a nie ogólnej korekcji) jesli zdjęcie od początku bedzie niewłaściwie naświetlone.
Masz watpliwości ile da sie ze zdjęcia wyciągnąć? Robisz w RAWach.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 lutego 2016 08:52
nerechta, nie bardzo rozumiem czemu wykpiwasz nasze odpowiedzi...
dawałaś zdjęcia ze studia więc napisałam dobre świecenie w studiu. W plenerze ta zasada równieź się sprawdza. Fotografia to światło więc odpowiednie świecenie, wykorzystanie światła naturalnego i odbijanie to absolutna podstawa, bez tego nie ujedziesz. Do tego trzeba mieć dobry (nie mówię wybitny) sprzęt, żeby odpowiednio to światło zapisał. A na sam koniec trzeba być wprawnym w obróbce. To są wszystkie składowe dobrego zdjęcia i w przypadku twoich przykładów nie jest inaczej.
Co mam Ci opisać w obrobce, krok po kroku co masz zrobić żeby fotka tak wyglądała? Rozjaśnić biele i szarości, podbić czernie blablabla.
Nie bardzo wiem czego od nas wymagasz w tj sytuacji......... chcesz przepis na taką fotę? No nie dostaniesz niestety....
Plastikowe? A to tez jest plastikowe? Pewnie nie bo nie ma balonow i dzieci  😀 😉 No i na pewno to robione bez lampy.

Mam się zachwycać albo siedzieć cicho bo nie wiem jak uzyskać taki efekt? Czy mogę się wypowiedzieć? Wstawiłabyś zdjęcie kota z taką obróbką i kolorami(!) - komentarz byłby taki sam. Przypomnij sobie co ci kiedyś pisałam na PW bo sprawdza się w 200%. Pozdro.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 lutego 2016 09:35
plastikowe czy nie, mam wrażenie, że ludzie są zawsze zdziwieni, że fotografia to nie jest taka prosta sprawa i trzeba się jej długo uczyć, żeby robić coś dobrego 😉

dwa plażowe jeszcze ode mnie




wygląda na to, że będę więcej czasu miała na zdjęcia  💃 to cudownie, bo zamarło to moje focenie już zupełnie.
Bischa   TAFC Polska :)
21 lutego 2016 10:41
Czy znajde kogos z wawy, chetnego na zdjecia w przyszla sobote/niedziele, miedzy 16 a 19 (sobota) lub 19-22 (niedziela), kto by zrobil mala fotorelacje w szkole muzycznej, gdzie zapisalam sie na nauke gry na bebnach brazylijskich? Za kawe/piwo/ciacho jakies, gdzies, niestety obecnie zaczynam prace nowa, wiec z kasa krucho i tylko tak sie moge odwdzieczyc. Musi byc to osoba facebookowa, poniewaz moge zabrac osobe towarzyszaca, ale jak wszyscy musi sie zapisac (warsztaty sa darmowe) i polubic ich strone na fejsie 😉
madmaddie drugie dla mnie super!
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 lutego 2016 11:20
breakaway, mi w ogóle jest przykro, bo ten szalony wyjazd posesyjny nad morze stał się taką, no tradycją już, i w tamtym roku zrobiłam zdjęcia, które uważam za jedne ze swoich najlepszych do tej pory:






[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/10993951_790687344358254_1406423759452974698_n.jpg?oh=50e200f2477dacecdf28180461fedc06&oe=5757D452[/img]
(to z facebooka, więc jakość...)

a w tym? z lepszymi ustawieniami przyjeżdżam, a tu szaro-buro, ludzi jakoś dużo, słońca prawie nic, no ubolewam strasznie i narzekam od tygodnia  😂
mam nadzieję, że za rok już zrobię takie tip-top 😉
Z tego postu bardzo podoba mi się 2 i 3, mega klimat mają 🙂. Tak to jest niestety, że raz się utrafi dobrą pogodę, a raz warunki takie, że klapa po całości  🙇. Ale mimo to uważam, że drugie zdjęcie z poprzedniego postu jest niesamowite!
smartini skoro pytam jak obrobic zdjecie i dostaje odpowiedz "obrobic" to raczej zdaje sobie sprawe, ze nalezy je obrobic 🙂 Jak Ty "wink-asz" mi, to ja "wink-am" Tobie, nie wykpiwam, po prostu maslo maslane to nie jest odpowiedz. Nie oczekuje opisow krok po kroku, Facella jakos potrafila cos podpowiedziec za co jej dziekuje 🙂

magda to byl ZART.
Jakieś z Pragi w końcu obrobiłam.



Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 lutego 2016 14:32
Umarła moja sigma, padł AF. Jakie mam opcje i za ile pieniążka?
nerechta, ale nie istnieje "jak obrobić", bo nie wiadomo jaki konkretnie jest materiał wyjściowy, w jakim formacie itp. i "OBROBIĆ" to jest jak najbardziej dobra rada.  wyciągnięcie bieli i cieni (no i zależy, bo z rawa wyciągniesz wiecej, jak niskie iso to wyciągniesz więcej), podbicie mikrokontrastu (ale to zależy, bo wyciągasz z oczu/włosów/faktur a np nie z twarzy) .... no nie da się zrobić gotowego "przepisu"zwyczajnie. To są po prostu DOBRZE doświetlone, DOBRZE zrobione, zrobione DOBRYM sprzętem, DOBRZE obrobione zdjęcia. Chcesz, żeby ktoś dał przepis jaki aparat, jaki obiektyw, jaka moc lamp, jaki setup itp? bo obrobić bez wiedzy o posiadanym materiale to średnio się da...

Strzyga, Ty pod nikona czy canona?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 lutego 2016 15:33
Nikona =(
Umarła moja sigma, padł AF. Jakie mam opcje i za ile pieniążka?


znam ten bol, ostrze recznie od samego poczatku, bo po podlaczeniu po kupnie pod mojego sony poszla zebatka. 🙁(

smartini   fb & insta: dokłaczone
21 lutego 2016 16:09
smartini skoro pytam jak obrobic zdjecie i dostaje odpowiedz "obrobic" to raczej zdaje sobie sprawe, ze nalezy je obrobic 🙂 Jak Ty "wink-asz" mi, to ja "wink-am" Tobie, nie wykpiwam, po prostu maslo maslane to nie jest odpowiedz. Nie oczekuje opisow krok po kroku, Facella jakos potrafila cos podpowiedziec za co jej dziekuje 🙂

magda to byl ZART.


Napiałaś jak uzyskać taki efekt. To nie to samo co jak obrobić, bo na ten efekt składają się te czynniki, które napisałam ja i które rozbudowała Isabelle. A jak obrobić? Dałam Ci najlepszą radę jaką się da - tutotiale na YT. Tam znajdziesz WSZYSTKO. Łącznie z doświetleniem takich zdjęć.
[url=https://www.youtube.com/results?search_query=portrait+wedding+lightroom]https://www.youtube.com/results?search_query=portrait+wedding+lightroom[/url]
wyszukiwarka nie boli  😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 lutego 2016 16:12
Cierp1enie, alarm odwołany, rozkręciłam i naprawiłam. Odkąd przestałam się bać odkręcać elektroniczne rzeczy, moje życie jest łatwiejsze :P
nerechta, szkoda tylko, że akurat porada Facelli Ci się nie przyda - d&b służy do innych rzeczy. Nie chcesz przyjąć do wiadomości, że takie zdjęcie wymaga odpowiedniego materiału wyjściowego i liczysz na efekt wow. W takim razie proponuję poświecić 50-300$, kupić kilka zestawów presetów lub akcji do PS lub LR i za naciśnięciem guzika osiągniesz taki efek,t na jakim Ci zależy.
Cierp1enie, alarm odwołany, rozkręciłam i naprawiłam. Odkąd przestałam się bać odkręcać elektroniczne rzeczy, moje życie jest łatwiejsze :P


wow!
przyjedz do mnie, bo ja chyba sie nie odwaze!
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 lutego 2016 17:13
do mnie też!
moja 8mio (9cio?) letnia sigma zaczyna umierać a do czasu aż uciułam na nikkora to trochę minie...

dzisiejsza wiosna/jesień i wichura. ta pogoda zaczyna mnie naprawdę wykańczać  😵 w prognozie ulewa, w rzeczywistości patelnia i wiatr wyrywający asyście blendę z rąk...



kurcze, po zmianie szkła będzie mi chyba brakować tego sigmowego malowania.

flygirl, pierwsze mi się bardzo podoba <3
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 lutego 2016 17:16
Cierp1enie, jak się bardzo boisz, to czysty stół, rękawiczki lateksowe i dużo pojemników na segregowanie śrubek.
Ja wpadłam w histerię (bo mój obiektyw już zaawansowany w latach, wiele przeżył) i zrobiłam to tak:
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/12734018_10205145286982846_1258359383546909726_n.jpg?oh=878a555d355d55a1908e3b882a677018&oe=576333E3[/img]
Dziekuje!! Moj maz moze sprobuje, bo focenie bez AF od lat powoli zaczyna mnie dobijac. Mialam przerwe od wrzesnia, bo po prostu nie chcialo mi sie robic fot przez ten obiektyw.
Moj tez wiekowy, jakas starsza wersja sigmy 2.8, kupiona 2 lata temu za ok 1000 zl z drugiej reki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się