Kupno konia

Ej tam, ja bym z chęcią kupila konia polskiej rasy i zawiozła sobie do Niemiec i się tu nim chwalila  😎
Top_siwek Ja hoduję z pasją i na małą skalę (1-2 rocznie) . Na zdjęciu małopolak który został kupiony przez przypadek, okazał się świetnym koniem . Szkoda, że rynek się zmienił i wszyscy chcą zagraniczne konie.


Tez pokladam nadzieje w moim przypadku "rozpaczy" 🙂
Po chorobie poprzedniego, walce... Musialam ulokowac gdzies uczucia 😉
Padlo na siwego mimo ze cale zycie mowilam ze nie kupie siwego 😀
Niezle... Przypadki sa zawsze niebo lepsze niz te w ktorych poklada sie nadzieje. Dawny zakup?

Co do zagranicznych koni fakt jest taki jak z samochodami 😉 za "darmo" Niemiec Ci nic nie da.
Ej tam ja bym z chęcią kupila konia polskiej rasy i zawiozła sobie do Niemiec i się tu nim chwalila  😎


Co za problem  😉 oni nasz konie chwalą.

top_siwek To pokaż swoje siwe cudeńko, mi jakoś nie są pisane siwe konie a kocham je miłością wielką. Ogier u nas ponad 5 lat.

Co do koni zagranicznych, genetyka jest świetna, wzmacnianie genów i konie na topie, ale są też duże minusy co się o nich nie mówi. Zagłębiam się w temat, robię sobie pogadanki z wetami co robią dużo TUV koni .
Ja nie jestem przeciwko innym rasą, sama planuję krycie naszych koni zagranicznymi ogierami ale trochę się zdziwiłam, jak zaczęłam interesować się tym.
Monia: mam podobne wątpliwości i wieści. Na wszelki wypadek wolę klacze polskiej hodowli pod zagraniczne ogiery.
Dava   kiss kiss bang bang
08 listopada 2016 08:49
A ja uważam, że jeśli chodzi o badania to nasze konie nie różnia się od zagranicznych  🤔wirek:
Mit polskiego-zdrowego konia został już obalony miliony lat świetlnych.
Badania wychodzą wszędzie tak samo, są konie młode i rozwalone, starsze i rozwalone, młode całkiem zdrowe itp. itd. -> bez względu na rasę i kraj pochodzenia.

Jakby jeszcze było tak, że takie np. małopolaki, nie konie na GP ale ze stalowym zdrowiem jako konie rekreacyjne. Z tego co widzę to zdrowie mają takie samo jak inne rasy, a możliwości znacznie mniej ;/
Ile to polskich młodych 3-4 latków ściągniętych z łąki z TUV na III  🙄
Dava Teraz zaczęło się wszystko mieszać, my mieliśmy programy zachowawcze ras a inni kryli tylko na czempiony. Mieszali genetyką równą, więc dlatego teraz jest problem . Z tymi 3latkami się zgodzę, na 100 sztuk ściągniętych z łąki tylko 3 będą na zero. (tak mówił mi wet)
Pojawiają się problemy z samodzielnym wyźrebienia, z naturalnym przerwaniem pępowiny itp. Zapewne brak na ten temat badań statystycznych, ale takie sygnały z nowoczesnej Europy płyną.
Ja slyszalam ze na 100koni dwa sa zdrowe tak na zicher.

Co do tematu ze niemiec nic nie da za free mialam na mysli ze w niemczech za dobrego i zdrowego konia tez trzeba zaplacic tj i w Polsce.

top_siwek, a ty masz jakiś problem z pisaniem całych słów po polsku?
Top_siwek Ale cudo  😍  😜
top_siwek, a ty masz jakiś problem z pisaniem całych słów po polsku?

Tak mam, prowadze samochod j jade z 100km na h 😉  dlatego skracam

Co do siwka haha wiem :P ale Twoje skoczne tez bym przygarnela  💘
top_siwek, bardzo mądrze pisać post prowadząc samochód... Naprawdę.
xxagaxx, uprzedziłaś mnie, sama chciałam pytać o nowomowę... ale skoro top_siwek prowadzi samochód z prędkością 100km/h, to faktycznie mądrze, że skraca. gdyby pisała pełne wyrazy, mogłaby spowodować wypadek!
Czytając wpis Top-siwka westchnęłam tylko.
Co za durna maniera.
Niedługo będzie pisała tylko pierwsze litery wyrazów 🙂
Zero szacunku dla czytającego
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
08 listopada 2016 19:02
I zero szacunku do innych użytkowników drogi, bo jak jest po prostu głupia (inaczej pisania postu podczas prowadzenia auta nazwać nie mogę) i wjedzie w drzewo to pół biedy, selekcja naturalna (chyba że kogoś w aucie wiezie), ale jak spowoduje wypadek i kogoś innego uszkodzi to już nie tylko głupota, ale i tragedia innych ludzi 🙄
Spokojnie nie ma sie co zoladkowac 😉 na szczecie w telefonach jest tryb czytania i pisania czy jak to sie zwie wiec wybiera sie tylko wyraz, a w samochodach sa systemy zapobiegające niekontrolowanej zmianie pasa ruchu. Poki co nikogo nie rozjechalam a rocznie pokonuje grubo ponad 100tys km 🙂
Bede pamietac by bic piane na chocby ortografie bo tu halo o wszystko widze (ja z bykami nie lubie czytac) i pamietac by nie pisac skrotami
"Póki co". Wiesz, że oprócz gwałtownej zmiany pasa ruchu na drodze może się przydarzyć też np. konieczność gwałtownego hamowania? Albo uniknięcia zderzenia z kimś, kto wyprzedza jak wariat, nie patrząc w lusterka? Pamiętaj jeszcze o znakach interpunkcyjnych, bo niektórzy oprócz skrótów nie lubią czytać wypowiedzi "jednym tchem".
Dziekuje za rade 😉. Tez tak zrobie.
Tak jak mowie stety robie ponad grube 100tys km rocznie i poki co jest ok 😉 nigdy nie mow nigdy wiadomo.

Wracajac do tematu podobno po zmianach w przepisach czas zwrotu konia zwiekszyl sie do roku czasu jesli sa to zmiany, ktore da sie stwierdzic ze powstaly przed zakupem, a nie wyszly w badaniu. Nie mowa tu o wadach zwrotnych. Ktos cos wiecej jaki to art?
Druga sprawa; sprzedaz konia na raty z unowa, ze przeniesienie wlasnosci nastapi po splacie. Kilka rat i brak wplat. Konia usiluja sprzedac, brak kontaktu. Konia zabrac nie mozna- brak wplat za pensjonat.  Chyba tylko sad?
[quote author=top_siwek link=topic=1647.msg2613490#msg2613490 date=1478674000]
Chyba tylko sad?
[/quote]

Może być sad, ogród pole, jak wolisz 😂
A propos polskich znaków - wielokrotnie podkreślałam, że mi np. robi różnicę czy robię komuś łaskę, czy laskę
Tobie jak widać nie 😉
hahaha brawo _Gaga
[quote author=_Gaga link=topic=1647.msg2613492#msg2613492 date=1478674641]
[quote author=top_siwek link=topic=1647.msg2613490#msg2613490 date=1478674000]
Chyba tylko sad?
[/quote]

Może być sad, ogród pole, jak wolisz 😂
A propos polskich znaków - wielokrotnie podkreślałam, że mi np robi różnice czy robię komuś łaskę, czy laskę
Tobie jak widać nie 😉
[/quote]

Niestety nie posiadam polskich znakow, ale hmm Ty chyba tego nie zrozumiesz.
Rozumiem, ze pojecia nie masz co i jak z odpowiedzia na pytanien na temat i piszesz byle pisac 😉 coz nikt Ci nie broni 🙂
Przecież to śmierdzi trollem na kilometr...
A.kajca   Immortality, victory and fame
09 listopada 2016 12:41
[quote author=_Gaga link=topic=1647.msg2613492#msg2613492 date=1478674641]
robi różnicę czy robię komuś łaskę, czy laskę
Tobie jak widać nie 😉
[/quote]
Wiesz, bywa i tak, że robi się komuś i jedno i drugie jednocześnie 😀 wtedy kwestia nomenklatury się nieco upraszcza.
A.kajca, dziś wygrałaś Internety
Dzięki!! 😁
To jest wątek ,, KUPNO KONIA,, więc proszę o wymagany w tym wątku szacunek do innych i nie ciągnięcie  🚫 
A.kajca, leżę i kwiczę 😀
[quote author=_Gaga link=topic=1647.msg2613492#msg2613492 date=1478674641]
[quote author=top_siwek link=topic=1647.msg2613490#msg2613490 date=1478674000]
Chyba tylko sad?
[/quote]

Może być sad, ogród pole, jak wolisz 😂
A propos polskich znaków - wielokrotnie podkreślałam, że mi np. robi różnicę czy robię komuś łaskę, czy laskę
Tobie jak widać nie 😉
[/quote]
Też nie używam, ale przy dwuznacznych wyrazach jak najbardziej tak.
Kiedyś wychodząc do pracy dostałam sms z biura "kup paczki" nie mogłam dojść do tego, jakie paczki? Rano było, wiec nie jarzyłam. Okazało się, że był tłusty czwartek 😉
Oj monia, sorry 😉
Ostatnio troszke lepiej z końmi jakby, tzn kilku moich znajomych osób kupilo dość fajne, krajowe konie. Od 15 do 20. Do ambitnej rekreacji.
desire   Druhu nieoceniony...
09 listopada 2016 17:12
Megane, zauważyłam, że w "zimne miesiące" sprzedający i hodowcy bardziej skorzy do negocjacji cen... 😉
Wydaje mi sie ze teraz konie tanieją, a na wiosnę drożeją.
Megane, zauważyłam, że w "zimne miesiące" sprzedający i hodowcy bardziej skorzy do negocjacji cen... 😉

Hodowcy, bo jednak większe koszty utrzymania, plus trzeba zrobić miejsce dla odsadów. Poza tym rynek psują szkółki, które czesto poza sezonem pozbywają się koni. Wiem, ze wiekszosc nie jest szkółkowymi zainteresowana, nie ten przedział cenowy, ale jednak pewnie jakiś to wpływ ma.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się